Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάντως, όταν είχα 10λεπτη "επαφή" με ένα 610 φίλου μου, τρόμαξα....

 

Ναι συμφωνώ. Είναι αρκετά πίσω απο τα 8αρια. Δεν θα αγόραζα τηλέφωνο με WP7, θα έμενα με android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες αυτά τα δύο

https://www.youtube.com/watch?v=BZAZF70wk4o

 

 

Δες και φωτογραφίες στο αναλογο θέμα. Έχω τραβήξει και επεξεργαστεί κάποιες και το αποτέλεσμα είναι φανταστικό. Ειδικά όταν εστιάζεις σε ένα πρόσωπο και θολώνεις την υπόλοιπη φωτογραφία...

 

Φοβερο! Δεν καταλαβα ομως πως λειτουργει η smart camera.. Υπαρχει κανενας οδηγος; Montoya σε ποιο θεμα αναφερεσαι; Γιατι στην αναζητηση μου βγαζει 1998 αποτελεσματα :P

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο! Δεν καταλαβα ομως πως λειτουργει η smart camera.. Υπαρχει κανενας οδηγος; Montoya σε ποιο θεμα αναφερεσαι; Γιατι στην αναζητηση μου βγαζει 1998 αποτελεσματα :P

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356925&page=1

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα τι να σου απαντήσω; Οτι είναι στο 67% ή στο 72,5%;:p

Καταλαβαίνεις οτι τα ποσοστά που βάζεις δεν μπορεί με κάποιον τρόπο να είναι μετρήσιμα.;)

 

Είναι σε αρκετά καλό επίπεδο, θα μπορείς να κάνεις άνετα την δουλειά σου. Το θέμα είναι οτι ο καθένας έχει διαφορετικά στάνταρ στο τι ζητάει απο ένα κινητό, οπότε μάλλον θα ήταν καλύτερα να βρεις κάποιον με τηλέφωνο WP8 για να το δοκιμάσεις από κοντά. Εγώ πχ αναγνωρίζω ότι αρκετές εφαρμογές δουλεύουν καλύτερα σε ios (από κάποιες που έτυχε να δοκιμάσω προσωπικά), αλλά είμαι ικανοποιημένος και από το πως δουλεύουν στο WP8.

 

προφανως τα ποσοστα που βαζω λειτουργουν σχηματικα... αν ας πουμε η εμπειρια των apps ειναι λιγο καλυτερη αο αυτη των wp7 τοτε προφανως δεν με καλυπτει...αν ειναι η μερα με την νυχτα ομως τοτε στανταρ δεν θα εχω θεμα μια και δεν ζηταω πολλα πραγματα.. σιγουρα αν εβρισκα καποιο 8αρι να δω απο κοντα θα ηταν ιδανικο... αλλα ελα ντε που δεν εχω κανεναν γνωστο με wp8:mad:

Link to comment
Share on other sites

προφανως τα ποσοστα που βαζω λειτουργουν σχηματικα... αν ας πουμε η εμπειρια των apps ειναι λιγο καλυτερη αο αυτη των wp7 τοτε προφανως δεν με καλυπτει...αν ειναι η μερα με την νυχτα ομως τοτε στανταρ δεν θα εχω θεμα μια και δεν ζηταω πολλα πραγματα.. σιγουρα αν εβρισκα καποιο 8αρι να δω απο κοντα θα ηταν ιδανικο... αλλα ελα ντε που δεν εχω κανεναν γνωστο με wp8:mad:

 

Και ύστερα λενε πως τα wp εξαπλώνονται......:lol:

Πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα. Δεν είναι και τόσο τραγικές πια....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο! Δεν καταλαβα ομως πως λειτουργει η smart camera.. Υπαρχει κανενας οδηγος; Montoya σε ποιο θεμα αναφερεσαι; Γιατι στην αναζητηση μου βγαζει 1998 αποτελεσματα :P

 

Η smart camera εχει ενσωματωμενο ενα tutorial με εικονες κλπ ..

Κοιταξε το απο το μενου της

Link to comment
Share on other sites

 

Η smart camera εχει ενσωματωμενο ενα tutorial με εικονες κλπ ..

Κοιταξε το απο το μενου της

 

ευχαριστω παιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω ενα 920 και δεν μπορω να βάλω την σιγαση αναποδογυριζοντας το τηλεφωνο.

Θελω να το χρησιμοποιω στο ξυπνητηρι. Από ρυθμισεις>ηχος>βελτιωσεις το εχω ενεργοποιησει.

 

Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει...

 

Επισης, έχω περάσει τις επαφές απο το προηγούμενο android με συγχονισμο hotmail και yahoo αν θυμάμαι καλά, και πέρασαν όλες Ο.Κ. αλλα δεν πέρασε το ημερολόγιο! Καμια βοηθεια και γι αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει...

 

Επισης, έχω περάσει τις επαφές απο το προηγούμενο android με συγχονισμο hotmail και yahoo αν θυμάμαι καλά, και πέρασαν όλες Ο.Κ. αλλα δεν πέρασε το ημερολόγιο! Καμια βοηθεια και γι αυτο;;;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου λογαριασμού και βεβαιώσου πως είναι επιλεγμένος ο συγχρονισμός του ημερολογίου.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να κάνω κι εγώ κι μια ερώτηση, που πιστεύω έπρεπε να την κάνω από την αρχή που αγόρασα το 820. Όταν έφτιαξα λογαριασμό hotmail, επέλεξα την επιλογή Microsoft account και όχι την Outlook.com. Έχω επιλέξει λάθος και θα έχω κάποιο θέμα στο μέλλον; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να κάνω κι εγώ κι μια ερώτηση, που πιστεύω έπρεπε να την κάνω από την αρχή που αγόρασα το 820. Όταν έφτιαξα λογαριασμό hotmail, επέλεξα την επιλογή Microsoft account και όχι την Outlook.com. Έχω επιλέξει λάθος και θα έχω κάποιο θέμα στο μέλλον; :worry:

 

 

και γω τον Microsoft account μου (Hotmail) εχω και δεν εχω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και γω τον Microsoft account μου (Hotmail) εχω και δεν εχω κανενα προβλημα

 

Thansk για τη γρήγορη απάντηση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thansk για τη γρήγορη απάντηση. :)

 

και να προσθέσω ότι έκανα μια απόπειρα να μετατρέψω το Hotmail σε outlook σαν alias και έγινε ο χαμός , το ξαναγύρισα στο Hotmail και επανήλθαν όλα . Οπότε καλό είναι να μείνεις με αυτό που ξεκίνησες

Link to comment
Share on other sites

και να προσθέσω ότι έκανα μια απόπειρα να μετατρέψω το Hotmail σε outlook σαν alias και έγινε ο χαμός , το ξαναγύρισα στο Hotmail και επανήλθαν όλα . Οπότε καλό είναι να μείνεις με αυτό που ξεκίνησες

 

Thanks again. Και δε θα είναι και το μόνο θέμα. Θα χάσεις και εφαρμογές που πιθανόν έχεις αγοράσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια ξερει κανεις πως διαβαζουμε αρχεια pdfαπο το google?μπηκα στο σαιτ τις δει αλλα δεν μπορω να διαβασω αρχεια πδφ ενω μου το κατεβαζει και μου λεει πατα για ανοιγμα αρχειου τιποτα......τνχ
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για ποσοστό μπαταρίας σε tile να ανανεώνεται μόνη της; Γενικά αυτές οι εφαρμογές καταναλώνουν μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας file manager που να μπορώ να διαχειριστώ τις φωτογραφίες της συσκευής? Δημιουργία φακέλων, αποκοπή, επικόλληση,μεταφορά, διαγραφή κτλ? Μου λείπει αυτή η δυνατότητα που είχα στο android.

 

Υπάρχει κανένας file manager που να μπορώ να διαχειριστώ τις φωτογραφίες της συσκευής? Δημιουργία φακέλων, αποκοπή, επικόλληση, μεταφορά, διαγραφή κτλ?

Μου λείπει αυτή η δυνατότητα που είχα στο android.

Ευχαριστώ!

Edited by navi55
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας file manager που να μπορώ να διαχειριστώ τις φωτογραφίες της συσκευής? Δημιουργία φακέλων, αποκοπή, επικόλληση, μεταφορά, διαγραφή κτλ? Μου λείπει αυτή η δυνατότητα που είχα στο android.

 

Υπάρχει κανένας file manager που να μπορώ να διαχειριστώ τις φωτογραφίες της συσκευής? Δημιουργία φακέλων, αποκοπή, επικόλληση, μεταφορά, διαγραφή κτλ?

Μου λείπει αυτή η δυνατότητα που είχα στο android.

Ευχαριστώ!

 

Μέσω pc μπορείς να φτιάξεις φακελους και να τους βλέπεις μετά στη συσκευή σου. ΔΥΣΤΗΧΩΣ δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα στα wp.

Edited by navi55
διόρθωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να εμφανίζει τα γενέθλια των επαφών μου;

Μήπως υπάρχει τρόπος να τα εμφανίζει στο ημερολόγιο στα λlive tiles;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να εμφανίζει τα γενέθλια των επαφών μου;

Μήπως υπάρχει τρόπος να τα εμφανίζει στο ημερολόγιο στα λlive tiles;

 

Αν έχεις καταχωρημένα τα γενέθλια στις επαφές εμφανίζονται μόνα τους. Δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή. Επίσης εμφανίζονται και τα γενέθλια απο το fb.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που εμφανίζονται;

Στο ημερολόγιο;

Επειδή έχω κάνει δοκιμές και δεν εμφανίζει τπτ σε εμένα.

 

ναι, στο ημερολόγιο. Κάνε ςναν έλεγχο στις ρυθμίσεις ημερολογίου.

 

Καλημερα σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος πως (και εαν) μπορω να μεταφερω καποιους χαρτες σε καρτα microSD;διαθετω το 625.

 

Αν και δεν έχω κάρτα, νομίζω πως ναι. Στο φινάλε σβήσε τον χάρτη και κατέβασέ τον πάλι στη κάρτα. Υπάρχει εφαρμογή για να τον κατεβάζεις στην κάρτα. Δεν θυμάμαι το ονομα αλλα μπες στο 820 που αναφέρεται.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε HTC 8S μετά από τις αναβαθμίσεις GDR 1 2 και 3 πού έλαβε και μιά σκληρή επανεκίνηση, στο Store δεν εμφανίζεται η ενότητα Μουσική κάτω από παιχνίδια και εφορμογές. Ξέρει κάποιος τί συμβαίνει; Επίσης παρατήρησα ότι στις Κριτικές Αγορών, στο Store πάλι, εμφανίζονται μόνο ελληνικά σχόλια όπως γινόταν και στην σύνδεση από PC.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...