Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ανέβασα με ftp το αρχείο φίλε μου. Το άλλο όπως σου είπα απλά το κατέβασα με το wptorrent στο κινητό. Μόνο αν έχεις κινητό με SD είναι άλλη η διαδικασία

 

Με FTP είναι ο μόνος τρόπος που δεν έχω δοκιμάσει γιατί βαριομουν να κάτσω να το στήσω! Μάλλον δεν το γλιτώνω!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στο Skydrive απο το κινητο πως μπορω να κανω κοινη χρηση μιας φωτο με λινκ?? για ενα φορουμ π.χ

 

Απο την εφαρμογη του skydrive; Ανοιγεις την φωτο, 3 τελειες κατω αριστερα και πατα κοινη χρηση. Μετα θα σου βγαλει επιλογες μια απο τις οποιες ειναι αντιγραφη στο προχειρο.

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη του skydrive; Ανοιγεις την φωτο, 3 τελειες κατω αριστερα και πατα κοινη χρηση. Μετα θα σου βγαλει επιλογες μια απο τις οποιες ειναι αντιγραφη στο προχειρο.

 

ωραια το προχειρο που ειναι ???? εννοεις οτι κανει κοπυ το λινκ απο μονο του και το εχεις ετοιμο για επικολληση?

Link to comment
Share on other sites

ωραια το προχειρο που ειναι ???? εννοεις οτι κανει κοπυ το λινκ απο μονο του και το εχεις ετοιμο για επικολληση?

 

Ναι. Όταν θα πας να γράψεις κάτι θα σου έχει ένα εικονίδιο εκεί που σου βγάζει τις προτεινόμενες λέξεις και αν το πατήσεις θα σου το κάνει κατευθείαν επικόλληση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω μερικές απορίες για τον νέο μου κινητό νοκια 625 στο memu έχει κάτι γράμματα που βάζουν τις εφαρμογές αλφαβητικά ξέρει κάνεις πως μπορώ να το βγάλω δεν μου αρέσει ακόμα στο πάνω μέρος της οθόνης αριστερά από την μπαταριά άλλα κολλητά της έχει μια κουκκίδα τι είναι

ευχαριστώ

nokia lumia 625
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα γράμματα έχει καταντήσει αηδία... Δεν βγαίνουν και εμφανίζονται αφού ξεπεράσεις ένα όριο εφαρμογών. Λογικό και πολύ χρήσιμο.

Η κουκκίδα στα δεξιά, μπερδεύτηκες μάλλον, σημαίνει ότι έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία τοποθεσίας ( location service)...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα γράμματα έχει καταντήσει αηδία... Δεν βγαίνουν και εμφανίζονται αφού ξεπεράσεις ένα όριο εφαρμογών. Λογικό και πολύ χρήσιμο.

Η κουκκίδα στα δεξιά, μπερδεύτηκες μάλλον, σημαίνει ότι έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία τοποθεσίας ( location service)...

 

 

 

 

 

 

καθόλου λογικό......λογικό θα ήταν να σου δίνει την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βρίσκεις παράλογο ότι βγάζει την συντόμευση? :wacko:

Σίγουρα το ιδανικό θα ήταν να είχες την επιλογή αλλά απ' το τίποτα.. Στις 100 εφαρμογές θα scrollαρεις μέχρι να θες ξύρισμα? Μια χαρά είναι. Αν βάλουν και επιλογή ακόμα καλύτερα...

Τέλος το off topic !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Στις 100 εφαρμογές θα scrollαρεις μέχρι να θες ξύρισμα?

 

Χαχαχαχαχα :rotfl:

 

Και μια απορία: Η Nokia Camera, που μου εμφανίζεται σαν update, μέσω του SysApp Pusher, είναι μόνο για συσκευές με Pureview;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Ξερεις κανεις αν μπορουμε να αγορασουμε εφαρμογες μεσω της xbox προπληρωμενης καρτας που υπαρχει εδω ελλαδα?Στο εξωτερικο υπαρχει και η microsoft gift card αλλα δεν την εχω δει πουθενα ελλαδα..Θα ηταν μια καλη λυση ωστε να μην μπλεκουμε με πιστωτικές για 1 και 2 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας έχω κατεβάσει την εφαρμογή MPAtool για να περνάω τις φωτογραφίες τον καλλιτεχνών στα τραγούδια και να μην δείχνει αυτό το γκρίζο φόντο

το θέμα είναι ότι όταν βρίσκω τον καλλιτέχνη ας πούμε adele δεν μου βρίσκει photo δηλαδή έχει πάνω τις υπηρεσίες που επιλεγεις από που να σου βρει photo δεν βρίσκει πουθενά μονο από google και εκεί 5 μονο και αυτό σε όλους τους καλλιτέχνες παλιά πριν αλλάξουν την εφαρμογή έβρισκε τα πάντα και έτσι είχα φτιάξει όλα τα mp3 τώρα τίποτα φταίει η εφαρμογή η εγώ δεν κάνω κάτι καλά????????

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα :rotfl:

 

Και μια απορία: Η Nokia Camera, που μου εμφανίζεται σαν update, μέσω του SysApp Pusher, είναι μόνο για συσκευές με Pureview;

 

όπως το είπες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας έχω κατεβάσει την εφαρμογή MPAtool για να περνάω τις φωτογραφίες τον καλλιτεχνών στα τραγούδια και να μην δείχνει αυτό το γκρίζο φόντο

το θέμα είναι ότι όταν βρίσκω τον καλλιτέχνη ας πούμε adele δεν μου βρίσκει photo δηλαδή έχει πάνω τις υπηρεσίες που επιλεγεις από που να σου βρει photo δεν βρίσκει πουθενά μονο από google και εκεί 5 μονο και αυτό σε όλους τους καλλιτέχνες παλιά πριν αλλάξουν την εφαρμογή έβρισκε τα πάντα και έτσι είχα φτιάξει όλα τα mp3 τώρα τίποτα φταίει η εφαρμογή η εγώ δεν κάνω κάτι καλά????????

κριμα και ηταν καλη εφαρμογη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι έπαθε το photogrid και κρασάρει συνεχώς (στο lumia 1020). Υπάρχει κάποιο παρόμοιο app?:wacko:

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Νέος με 920 και απορίες

1) εχω την 8.0.10328.78. Μετο ραδιόφωνο τί γίνεται?

2) αυτο το nokia glance screen πως μπαίνει?

3) απο το παλιο μου android εστειλα με BT ενα βιντεο που δεν το βρισκω πουθενα, ενω φωτο τις βρισκω στις φωτογραφιες

4) Ομοίως δεν βρίσκω και ενα αρχείο απο την εφαρμογή MPE Notes (μια σελιδα με σημειωσεις για android). Οταν γινεται η ληψη ΒΤ το ανοίγει ως .html με ΙΕ αλλα αν το κλείσω μετα παει. Ισως καπου να το κρατει, γιατι καθε φορα το ονομάζει προοδευτικα με αριθμο (τάδε[2], ταδε[3] κλπ). Υπαρχει καμια εφαρμογη τυπου file manager για αυτη τη δουλεια?

5) οταν πληκτρολογω εναν αριθμο (κλήση τηλ) γινεται να μην ακούω τον ηχο για καθε νούμερο?

Ευχαριστω

Edited by jacobs76
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε περάσει την GDR3 θα εμφανίσει στις ενημερώσεις του τηλεφώνου τίποτα όταν δοθεί η επίσημη;;;

 

Γιατί, δεν την πήρες επίσημα όπως τα htc? Νόμιζα πως μόνο τα lumia περιμένουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξώ ξέρω ότι μόνο το 8x έχει πάρει επίσημα gdr3. Πάντως λένε οτι θα σου έρθει κανονικά ειδοποίηση για αναβάθμιση !!!
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Νέος με 920 και απορίες

1) εχω την 8.0.10328.78. Μετο ραδιόφωνο τί γίνεται?

2) αυτο το nokia glance screen πως μπαίνει?

3) απο το παλιο μου android εστειλα με BT ενα βιντεο που δεν το βρισκω πουθενα, ενω φωτο τις βρισκω στις φωτογραφιες

4) Ομοίως δεν βρίσκω και ενα αρχείο απο την εφαρμογή MPE Notes (μια σελιδα με σημειωσεις για android). Οταν γινεται η ληψη ΒΤ το ανοίγει ως .html με ΙΕ αλλα αν το κλείσω μετα παει. Ισως καπου να το κρατει, γιατι καθε φορα το ονομάζει προοδευτικα με αριθμο (τάδε[2], ταδε[3] κλπ). Υπαρχει καμια εφαρμογη τυπου file manager για αυτη τη δουλεια?

5) οταν πληκτρολογω εναν αριθμο (κλήση τηλ) γινεται να μην ακούω τον ηχο για καθε νούμερο?

Ευχαριστω

6) επίσης, σε μια επαφη μπορω να εχω προεπιλογη ενος αριθμου ωστε να παίρνει κατευθείαν το νουμερο?

Αν μπορει καποιος και τις προηγουμενες...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Νέος με 920 και απορίες

1) εχω την 8.0.10328.78. Μετο ραδιόφωνο τί γίνεται?

2) αυτο το nokia glance screen πως μπαίνει?

3) απο το παλιο μου android εστειλα με BT ενα βιντεο που δεν το βρισκω πουθενα, ενω φωτο τις βρισκω στις φωτογραφιες

4) Ομοίως δεν βρίσκω και ενα αρχείο απο την εφαρμογή MPE Notes (μια σελιδα με σημειωσεις για android). Οταν γινεται η ληψη ΒΤ το ανοίγει ως .html με ΙΕ αλλα αν το κλείσω μετα παει. Ισως καπου να το κρατει, γιατι καθε φορα το ονομάζει προοδευτικα με αριθμο (τάδε[2], ταδε[3] κλπ). Υπαρχει καμια εφαρμογη τυπου file manager για αυτη τη δουλεια?

5) οταν πληκτρολογω εναν αριθμο (κλήση τηλ) γινεται να μην ακούω τον ηχο για καθε νούμερο?

Ευχαριστω

 

6) επίσης, σε μια επαφη μπορω να εχω προεπιλογη ενος αριθμου ωστε να παίρνει κατευθείαν το νουμερο?

Αν μπορει καποιος και τις προηγουμενες...

Ευχαριστω

 

1. Το ραδιοφωνο θα το βρεις στην εφαρμογη "Μουσικη+Βιντεο"

2. Ενεργοποιειται απο το Ρυθμισεις (συστημα) > Γρηγορη ματια

3. Δοκιμασε απο το "Μουσικη+Βιντεο"

4. Τσεκαρε αυτη την εφαρμογη ... http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/pocket-file-manager/56dd9c3d-fe0a-4ceb-84b0-043e58e55b19 .. αλλα γενικα θα πρεπει το αρχειο να ειναι μορφη που αναγνωριζει το λειτουργικο.

5. Πηγαινε στο Ρυθμισεις (συστημα) > Ηχοι κλησεων και ξετικαρε το "πατημα πληκτρων".

6. Νομιζω πως γινεται μονο μεσω 3rd party εφαρμογων dialer.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 5 ημέρες του 820:D έχω κατεβάσει αρκετές ενδιαφέρουσες εφαρμογές.Κάποιες από αυτές όταν εγκαθίστανται στο τηλέφωνο αλλάζουν την ανάγνωση προσθέτοντας και γράμματα της αλφαβήτου,οπότε μεγαλώνει ο αριθμός των αναγνώσεων στην κύλιση των εφαρμογών:wacko:.Δηλαδή προστίθενται στις(π.χ) 30 εφαρμογές και η αλφαβητική απεικόνιση (π.χ) 15 γραμμάτων.Σύνολο από 30 έγιναν 45.Μπορώ να σβήνω την φλύαρη και άχρηστη αλφαβητική απεικόνιση;Αυτό συμβαίνει σε ορισμένες εφαρμογές,και επειδή με ενοχλεί απορρίπτω και τις εφαρμογές:mad:.Σε κάποιες άλλες δεν το κάνει.:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...