Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το τελευταίο update του whatsapp μπορούμε να στέλνουμε και βίντεο απο τα αποθηκευμένα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει αυτήν ή αυτήν; Δεν έχω δοκιμάσει καμία από τις δύο προσωπικά αν λειτουργούν γιατί δεν μου έχει χρειαστεί αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα αυτές οι δύο μου φάνηκαν πιο "σόι" από τις άλλες. Πάντως οι WP 7.X εφαρμογές τρέχουν σε WP8, ενώ οι εφαρμογές των WP8 δεν τρέχουν σε WP 7.X συσκευές!

 

Και ένα review χρήστη που βρήκα για το πρώτο link που έβαλα που μπορεί να είναι χρήσιμο:

"Easy to configure. The second best app for ip cameras I have found to work on my HTC Titan, other than Ip Cam Controller which is probably the better app. Stricktly viewing the cams and using the pre set's it is good, and when you go the max resolution in landscape you still have the presets, where as in Ip Cam Controller you can swipe but you lose your presets. Picture quality is close if not identical. ip Cam Managers main fault is you tap a camera to view it but you get no image. If you wait about 7 seconds and get no image (if you get no image in 7 to 10 seconds you usually won't get one no matter how long you wait). Anyway... 7 seconds, no image... tap back to the home screen and re tap the desired cam and it will usually appear. A little inconvenient but until something better comes along, it's one of these two apps. I have used this app. for months now. I am giving it 5 stars instead of 4 to counter some of the reviews by some that don't know how to configure the app. etc."

Σε ευχαριστώ. Τις δοκίμασα αλλά δυστυχώς δεν μπαίνει καμία. Σήμερα μάλιστα δοκίμασα και σε άλλες ανοικτές πόρτες αλλά και πάλι δεν μπορεί να κάνει σύνδεση.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ σε ένα λογαριασμό email να μην μπορώ να στείλω email;

Να το απαγορευσω θελω

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους του Forum, πριν από 4 μέρες πήρα το πρώτο μου Windows Phone το Nokia Lumia 520 !!!!!! Δεν χρειάζεται να πω πως έχω πάθει ζημιά, η συσκευή είναι τέλεια !!! Σαν αρχάριος με WP κινητά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με το Data Sense δηλαδή την εφαρμογή που ελέγχει τον όγκο δεδομένων για το ίντερνετ. Βασικά (τη συσκευή την πήρα από την VODAFONE-αν παίζει ρόλο) δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή εγκατεστημένη στο κινητό και γενικά δεν ξέρω πως μπορώ να την εγκαταστήσω και από που. Ψάχνοντας στη σελίδα του wp διάβασα πως υπάρχει αυτή η εφαρμογή για τον έλεγχο του όγκου δεδομένων, αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά. ειλικρινά έχω μπερδευτεί αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων!!ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους του Forum, πριν από 4 μέρες πήρα το πρώτο μου Windows Phone το Nokia Lumia 520 !!!!!! Δεν χρειάζεται να πω πως έχω πάθει ζημιά, η συσκευή είναι τέλεια !!! Σαν αρχάριος με WP κινητά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με το Data Sense δηλαδή την εφαρμογή που ελέγχει τον όγκο δεδομένων για το ίντερνετ. Βασικά (τη συσκευή την πήρα από την VODAFONE-αν παίζει ρόλο) δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή εγκατεστημένη στο κινητό και γενικά δεν ξέρω πως μπορώ να την εγκαταστήσω και από που. Ψάχνοντας στη σελίδα του wp διάβασα πως υπάρχει αυτή η εφαρμογή για τον έλεγχο του όγκου δεδομένων, αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά. ειλικρινά έχω μπερδευτεί αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων!!ευχαριστώ.

 

Δεν υπάρχει αυτή η εφαρμογή εγκατεστημένη σε κινητά της Vodafone. Για να την έχεις θα πρέπει το κινητό σου να μην είναι branded στο δίκτυο της.

 

Μόνη λύση να φλασάρεις κάποια άλλη ρομ. Υπάρχει οδηγός, αλλά αν δε πολυκατέχεις από αυτά θα σου έλεγα να μην το κάνεις. Είναι χρήσιμη εφαρμογή, αλλά δεν αξίζει την φασαρία, επειδή κάθε φορά που θα παίρνει αναβάθμιση το τηλέφωνο σε κάποια νέα έκδοση, θα σε γυρίζει πίσω στην αρχική σου ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους του Forum, πριν από 4 μέρες πήρα το πρώτο μου Windows Phone το Nokia Lumia 520 !!!!!! Δεν χρειάζεται να πω πως έχω πάθει ζημιά, η συσκευή είναι τέλεια !!! Σαν αρχάριος με WP κινητά θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με το Data Sense δηλαδή την εφαρμογή που ελέγχει τον όγκο δεδομένων για το ίντερνετ. Βασικά (τη συσκευή την πήρα από την VODAFONE-αν παίζει ρόλο) δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εφαρμογή εγκατεστημένη στο κινητό και γενικά δεν ξέρω πως μπορώ να την εγκαταστήσω και από που. Ψάχνοντας στη σελίδα του wp διάβασα πως υπάρχει αυτή η εφαρμογή για τον έλεγχο του όγκου δεδομένων, αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά. ειλικρινά έχω μπερδευτεί αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα του είμαι ευγνώμων!!ευχαριστώ.

 

δεν έχει η Vodafone την δικιά της λύση για μέτρηση δεδομένων ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια αμα ξερετε...

 

Εχω το Youtube HD που μπορεις να κατεβασεις καποιο βιντεο να το παιξεις οφφ λαιν...

 

Υπαρχει τροπος να το ανεβασω ή να το περασω σαν αρχειο στο PC??

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει η Vodafone την δικιά της λύση για μέτρηση δεδομένων ;

 

Η vodafone έχει την δική της εφαρμογή μεν, αλλά αν δεν έχεις σύνδεση vodafone σου είναι άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η εφαρμογή εγκατεστημένη σε κινητά της Vodafone. Για να την έχεις θα πρέπει το κινητό σου να μην είναι branded στο δίκτυο της.

 

Μόνη λύση να φλασάρεις κάποια άλλη ρομ. Υπάρχει οδηγός, αλλά αν δε πολυκατέχεις από αυτά θα σου έλεγα να μην το κάνεις. Είναι χρήσιμη εφαρμογή, αλλά δεν αξίζει την φασαρία, επειδή κάθε φορά που θα παίρνει αναβάθμιση το τηλέφωνο σε κάποια νέα έκδοση, θα σε γυρίζει πίσω στην αρχική σου ρομ.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις του frimware της χώρας που έχεις φλασάρει χωρίς να σε γυρνάει στην αρχική σου έκδοση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις του frimware της χώρας που έχεις φλασάρει χωρίς να σε γυρνάει στην αρχική σου έκδοση.

 

Το επικυρώνω αυτό. Φλασαρα το 920 του αδελφού μου απο branded Cosmote gdr2 σε unbranded Greek gdr2 και πήρε κανονικά gdr3 unbranded και σήμερα το black πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ρε παιδιά;:worry:

Εγω τότε τι στο καλό έκανα και απο φλασαρισμένο unbranded με γύρισε σε vodafone branded; Μήπως επειδή πέρασα την GDR3 με το preview for developers;

Link to comment
Share on other sites

Το επικυρώνω αυτό. Φλασαρα το 920 του αδελφού μου απο branded Cosmote gdr2 σε unbranded Greek gdr2 και πήρε κανονικά gdr3 unbranded και σήμερα το black πακέτο.

 

 

 

 

 

Πώς γίνεται αυτό;;

 

Χάνεις την εγγύηση;;

 

Έχουμε κάποιο οδηγό βημα βημα ;;

 

Έγώ μπορώ να το αλλάξω απο πολωνικό σε ελληνικό ;

 

Κερδίζω τίποτα;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ρε παιδιά;:worry:

Εγω τότε τι στο καλό έκανα και απο φλασαρισμένο unbranded με γύρισε σε vodafone branded; Μήπως επειδή πέρασα την GDR3 με το preview for developers;

 

Το έκανες με το Nokia Care Suite ή με το NSU? Με το πρώτο φλασάρεις όποια rom θέλεις. Με το δεύτερο σου φλασάρει το πρόγραμμα τη rom που έχει εργοστασιακά η συσκευή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με το Nokia Software updater. Μάλλον δεν έπρεπε ε;:(

Γι' αυτο μου γύρισε το branded λογότυπο και χάθηκε το datasence.:mad:

 

Σίγουρα για αυτό!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;;

 

Χάνεις την εγγύηση;;

 

Έχουμε κάποιο οδηγό βημα βημα ;;

 

Έγώ μπορώ να το αλλάξω απο πολωνικό σε ελληνικό ;

 

Κερδίζω τίποτα;;

 

1) για εγγύηση δεν ξέρω

2)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

3) Μπορείς

4) Κερδίζεις ταχύτερες αναβαθμίσεις και κανένα κλείδωμα απο τον πάροχο σε εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

1) για εγγύηση δεν ξέρω

2)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377547

3) Μπορείς

4) Κερδίζεις ταχύτερες αναβαθμίσεις και κανένα κλείδωμα απο τον πάροχο σε εφαρμογές

 

 

 

 

 

 

ευχαριστώ πολύ

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα γιατι στα trends στο twitter μου δείχνει τα τουρκικα; Αναγκάζομαι και μπαίνω με explorer για να δω τα ελληνικά.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον ξέρει, έχω το rapdialer και ενώ έχω βάλει σε όλες τις ρυθμίσεις γλώσσα ελληνικά, όταν πατάω τα πλήκτρα για αναζήτηση επαφής μου κάνει πρώτα με λατινικά στοιχεία και μόνο όταν φτάσω στο 4-5 γράμμα που έχει αποκλειστεί κάθε επαφή με λατινικά μου εμφανίζει τις επαφές με ελληνικά. Δεν ξέρω αν καταλάβατε γιατί τα λέω και λίγο μπερδεμένα.:)
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση για όποιον ξέρει, έχω το rapdialer και ενώ έχω βάλει σε όλες τις ρυθμίσεις γλώσσα ελληνικά, όταν πατάω τα πλήκτρα για αναζήτηση επαφής μου κάνει πρώτα με λατινικά στοιχεία και μόνο όταν φτάσω στο 4-5 γράμμα που έχει αποκλειστεί κάθε επαφή με λατινικά μου εμφανίζει τις επαφές με ελληνικά. Δεν ξέρω αν καταλάβατε γιατί τα λέω και λίγο μπερδεμένα.:)

 

Είναι λογικό γιατί η μητρική του γλώσσα είναι η αγγλική. Πρώτα ο αλγόριθμός του θα ψάξει τον λατινικό συνδυασμό των γραμμάτων και μετά θα πάει στις δευτερεύουσες γλώσσες. Μην ανησυχείς, κι εμένα έτσι κανει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχώ απλά χάνω χρόνο, αν έψαχνε πρώτα ελληνικά θα ήταν η Νο1 εφαρμογή και πάλι βέβαια είναι καλύτερη από την εργοστασιακή...να έδειχνε και τις αναπάντητες., α ρε ΜΣ χαλάρωσε λίγο τις απαγορεύσεις.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το viber εδώ και μήνες. Δεν άντεξα άλλο και έφαγε πόδι. Το κρατούσα λόγω του ότι υπάρχει και η έκδοση για υπολογιστές.

Πέρασα το whats app και η διαφορά στην ταχύτητα είναι αισθητή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...