Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να μου στείλεις το link...το flashtool είναι λίγο μπέρδεμα για εμένα , τις άλλες τις περνάω απλά στην sd κ τέλος..

 

δεν την έχω :)

 

δεν γίνεται δυστυχώς όλες να περαστούν μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η lewa rom 13.11.15 εχει multilang πολλες ευρωπαικες γλωσσες και ελληνικα η 4.2.2 δεν εχει περιμενουμε την 5.0 μια και καλη οταν αποκτησει και ελληνικα

παντως η lenovo εχει ξεφυγει δεν ειναι china θεωρω οτι εχει κορυφαια ποιοτητα και το βλεπεις.

Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

η lewa rom 13.11.15 εχει multilang πολλες ευρωπαικες γλωσσες και ελληνικα

 

http://bbs.lewaos.com/down_detail.php?id=11

Εγω την κατεβασα απο εδω που ειναι το official site και εχει μονο Αγγλικα και Κινεζικα Εσυ απο που την κατεβασες?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

η lewa rom 13.11.15 εχει multilang πολλες ευρωπαικες γλωσσες και ελληνικα η 4.2.2 δεν εχει περιμενουμε την 5.0 μια και καλη οταν αποκτησει και ελληνικα

 

ναι την κατέβασα την έβαλα αλλά όταν πήγαινα να το ανοίξω κόλαγε...μπορείς να μου στείλεις το link να την κατεβάσω κ εγώ με τα ελληνικά?!

 

είναι αυτή εδώ https://rapidshare.com/share/60F53698F7A5B5B2E8AE7E56AB0DDE41 ????

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

[ROM] Lenovo P770 LewaOS-4.1 20130402 πολυγλωσσικό

Google Play συμπεριλαμβάνεται.

Αυτή είναι η πλήρης έκδοση του rom [περίπου 220MB]. γλώσσες [PL, DE, HU, ES, HU, IT, SK, CS, PT, TR, NL, LV, FR, EL] με τις εφαρμογές του συστήματος

προσθέστε ApexLauncher 1.4.4,αυτη που αναφερει ο φιλος rosmodelo. Εχουν αφαιρεθει ολες οι κινεζικες εφαρμογες

Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

[ROM] Lenovo P770 LewaOS-4.1 20130402 πολυγλωσσικό

Google Play συμπεριλαμβάνεται.

Αυτή είναι η πλήρης έκδοση του rom [περίπου 220MB]. γλώσσες [PL, DE, HU, ES, HU, IT, SK, CS, PT, TR, NL, LV, FR, EL] με τις εφαρμογές του συστήματος

προσθέστε ApexLauncher 1.4.4,αυτη που αναφερει ο φιλος rosmodelo. Εχουν αφαιρεθει ολες οι κινεζικες εφαρμογες

 

 

εγώ τώρα που έβαλα την 4.2.2 βάζω το κινητό στο pc κ δεν το αναγνωρίζει γμτ κ δεν μπορώ να περάσω LewaOS-4.1 20130402 τι να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα που έβαλα την 4.2.2 βάζω το κινητό στο pc κ δεν το αναγνωρίζει γμτ κ δεν μπορώ να περάσω LewaOS-4.1 20130402 τι να κάνω???

περασε την ρομ στην sd και τρεχτην με το recovery

οπως ειναι χωρις να ξεζιπαρεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Οκ ,κατάφερα κ την πέρασα προχθές(LewaOS-4.1 20130402)... H lewa έχει να σου κάνει κ update καλό αυτό , μου βγάζει ότι υπάρχει update το κατεβάζω αλλά δεν βρίσκω που το αποθηκεύει , κάνω reboot το τηλ. με βάζει στο recovery αλλά δεν βρίσκω τπτ , κάνω κάτι λάθος?!!!

Πάντος σε σχέση με αυτή που μου είχε το minideal βρίσκω την lewa πολύ καλύτερη , ήθελα να δοκιμάσω κ την έκδοση που μου έδωσε η κινέζα προχθές από το minideal αλλά είναι με "flash tool" το οποίο κάνω ακριβός τα βήματα αλλά δεν κάνει tpt δεν φορτώνει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν να βοηθησουν και να μεταφραστη στα ελληνικα η ρομ Lewa 5 εδω.........

 

http://androidtranslator.etomaszow.eu/

 

user: lewa

pass: lewatrans

 

Δηλαδή πάω στο αρχείο π.χ. (LewaSoundRecorder.apk) και όπου υπάρχη κενό στην μετάφραση απλώς γράφω την λέξη στα Ελληνικά. και κάνω αποθήκευση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

πέρασα ένα recovery 2.0 en έδειξε ότι περάστηκε του κάνω reboot κ δεν με βάζει στο recovery ,δεν ξέρω τι έγινε φτιάχνετε αυτό???πως μπορώ τώρα να περάσω το παλιό??!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το reboot από μόνο του δεν σε βάζει σε recovery mode. Κάνεις το σωστό συνδυασμό πλήκτρων; Εναλλακτικά βάλε μια εφαρμογή όπως το quick boot και μέσα από εκεί κάνε reboot in recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το reboot από μόνο του δεν σε βάζει σε recovery mode. Κάνεις το σωστό συνδυασμό πλήκτρων; Εναλλακτικά βάλε μια εφαρμογή όπως το quick boot και μέσα από εκεί κάνε reboot in recovery.

 

Όταν κάνω reboot μου έχει κ την επιλογή να με βάλει στο recovery αλλά τπτ...έκανα κ τον συνδυασμό πλήκτρων τπτ πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν κάνω reboot μου έχει κ την επιλογή να με βάλει στο recovery αλλά τπτ...έκανα κ τον συνδυασμό πλήκτρων τπτ πάλι!!!

 

Δοκίμασε με το quick boot, θεωρώ φυσικά πως η συσκευή σου είναι rooted.

 

Επίσης, θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το quick boot, θεωρώ φυσικά πως η συσκευή σου είναι rooted.

 

Επίσης, θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Ναι είναι rooted.Το κατέβασα πάτησα recovery κόλλησε για λίγο στο lenovo(εικόνα) έκανε restart και άνοιξε...:(

 

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν πέρασες σωστό custom recovery για τη δική σου συσκευή;

 

Δεν ξέρω έλεγε για lenovoP...Αν δεν είναι σωστή τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση??τι μπορώ να κάνω?!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω έλεγε για lenovoP...Αν δεν είναι σωστή τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση??τι μπορώ να κάνω?!

 

Ίσως έχει γίνει corrupt η recovery της συσκευής σου. Θα χρειαστεί μάλλον να φλασάρεις τη rom από την αρχή με το SP Flash Tools. Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4996752#post4996752

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει γίνει corrupt η recovery της συσκευής σου. Θα χρειαστεί μάλλον να φλασάρεις τη rom από την αρχή με το SP Flash Tools. Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4996752#post4996752

 

Τα κατάφερα!!!!Ευχαριστώ πολύ...:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.μολις σημερα εκανα εγγραφη στο φορουμ αλλα σας παρακολουθω και εχω παρει συμβουλες χρονια.σημερα λοιπον ημουν ετοιμος να κανω παραγγελια το p770 και 2 μερες ρουφηξα ολες τις σελιδες για αυτο. τελικα αν και εχει ιδιο chip παραγγειλα το s890 λογω 8αρας καμερας. απο minideal εγινε η παραγγελια που απο οτι ειδα ειναι και πιο αξιοπιστο ειδικα στην rom που εγκαθιστα.ειδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι. χθες ανακαλυψα μια εφαρμογη που μπορεις να κερδισεις πολυ χωρο στην ραμ.κατεβασα την maxthon browser και απεγκατεστησα το facebook το youtube και το google search μιας και τα εχει μεσα σας εικονιδια απευθειας.ετσι γλυτωσα αρκετα mb ram . επισης παιζει ολα τα video χωρις adobe flash. συνεπως απεγκατεστησα και το chrome λογω οτι μονο αυτο επαιζε video.να σημειωσω οτι εχει κι αλλα εικονιδια που μπορειτε να εχετε οπως twitter-amazon-ebay-paypal κτλ με μια εφαρμογη πολυ ελαφρια εχετε ολα τα παραπανω κερδιζοντας ραμ για αλλες εφαρμογες. Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει προβλημα με την εσωτερικη μνημη του κινητου πατε στα παρακατω λινγ και καντε οπως τα λεει .....

τα εχω κανει και ελησα το προβλημα μια και εξω .........ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ...........ΠΕΡΝΟΥΜΕ BACKUP ........

 

https://forum.lowyat.net/topic/2750428/+480

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=40578211

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα σε αλλο post ειμαι ασχετος απο smartphone, και ολα αυτα που διαβασα μου φαινονται βουνο.

 

Κανω λοιπον ενα μονο ερωτημα με 2 σκελη:

α. στα μηνυματα, αν γραψω λατινικους χαρακτηρες παει 160, ενω αν γραψω Ελληνικους παει 60-70

β. Πολλα μενου της συσκευης παραμενουν σε Αγγλικη γλωσσα

 

Μου χρειαζονται κυριως τα μηνυματα γιατι στελνω πολλα

 

Η συσκευη ειναι απο minideal και εχει εκδοση P770_S124_130201

Η recovery ανοιγει αλλα η αρχικη της σελιδα ειναι κινεζικα

 

Αν για τα μηνυματα χρειαζεται καποιο προγραμματακι, πειτε μου αν κατεβαινει απο playstore ή αν πρπει να γινει απο PC και πως

 

Οποιος θελει μπορει να το στειλει και σε προσωπικο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...