Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην lewa Rom πως μπορουμε να επεξεργαστουμε τις επαφες και να τις ενοποιησουμε ;Εννοω να βαλω σε ενα ονομα 2 ή περισσοτερους αριθμους.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω την LeWa_Lenovo_P770_JB_ROM_13.11.0

ειναι τρομερη αλλα θελη περισσοτερη μεταφραση στα ελληνικα

ενδιαφερεται κανεις να του στειλω pm για λινγ να βοηθηση να μεταφραση οσο το δυνατον περισσοτερο.......... αυτη την στιγμη ειναι στο 62%????

δεν ειναι δυσκολο γυρο στη μια ωρα να ενδιαφερθει ο καθενασ μας θα την μεταφρασουμε

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την LeWa_Lenovo_P770_JB_ROM_13.11.0

ειναι τρομερη αλλα θελη περισσοτερη μεταφραση στα ελληνικα

ενδιαφερεται κανεις να του στειλω pm για λινγ να βοηθηση να μεταφραση οσο το δυνατον περισσοτερο.......... αυτη την στιγμη ειναι στο 62%????

δεν ειναι δυσκολο γυρο στη μια ωρα να ενδιαφερθει ο καθενασ μας θα την μεταφρασουμε

 

Βαλε το link και οποιος βρει χρονο θα βοηθησει πιστευω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Την έχει βάλει κανένας την 5 να μου πει αν έχει προβλήματα με εφαρμογές; π.χ. δεν ανοίγει με τίποτα viber , dropbox κ.α.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο τοσο καιρο που εχω μπορω να πω τα εξης. το κινητο απο θεμα επεξεργαστη κ ραμ ειναι αψογο. δεν κολλαει πουθενα. κ σε διαφορα παιχνιδια που παιζω δεν εχει προβλημα(νβατζαμ,φιφα, νιτνφορσπιντ) για τις εφαρμογες εγω τις εχω βαλει ολες στην καρτα sd που πηρα 8gb. το κινητο εσωτερικη μνημη εχει λιγοτερη(3-4gb). wifi κ bluetooth ειναι αψογο. στο gps βλεπω ενα προβλημα στο οτι μερικες φορες δεν μου πιανει σημα. δεν το πολυ εχω δουλεψει το gps γιανα σας δωσω μια σιγουρη απαντηση.

αλλα σε θεμα εφαρμογων κ ιντερνετ που δουλευω ειναι τρομερα ευχαριστημενος.

οσο για το θεμα dual sim επειδη δουλευω εδω κ πολλα χρονια κινητα με dual sim , ειναι οτι καλυτερο εχει πεσει στα χερια μου.

γιατο θεμα μπαταριας στην χειροτερη περιπτωση (πολυ χρηση παιχνιδιων,ραδιοφωνο,νετ κλπ) να σας κρατησει 1,5 μερα και στην καλυτερη (χρηση μονο τηλ) 3 μερες.

παιδια μην το πολυψαχνετε το κινητο ειναι πολυ ποιοτικο. αξιζει με το παραπανω τα 230 ευρω που δωσα.

Φιλε επειδη και εγω θελω να αγορασω ενα κινητο απο το side που το αγορασες και εσυ το δικο σου κινητο, εχω μερικες αποριες! Αυτα τα κουτακια επιλογης (facebook,google play store, youtube, twitter,angry bird, fruit ninja,bleutooth,headset , κ.ά) ειναι μεσα στην τιμη που αναφερεται ή πρεπει να πληρωσω το αντιστοιχο ποσο επιπλεον για το καθε ενα που αναφερει στις παρενθεσεις; Πρεπει να τα επιλεξω; http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p3758.html

Επισεις για εμενα ειναι πολυ σημαντικη η γλωσσα. τι γινεται με την Ελληνικη γλωσσα; Την εχει ηδη εγκαταστήσει ή πρεπει να την επιλεξω εγω;

Ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα; Υπαρχουν κι'αλλα εξοδα αποστολης; (Δασμοι,τελωνια κ.ά)

Και κατι τελευταιο για να μην σε ζαλισω αλλο, τι γινεται με το service εδω στην Ελλαδα; Ευχαριστω εκ των προτερων..! :)

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν να βοηθησουν και να μεταφραστη στα ελληνικα η ρομ Lewa 5 εδω.........

 

http://androidtranslator.etomaszow.eu/

 

user: lewa

pass: lewatrans

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το Ρ770

και εχω προς το παρον 2 θεματα:

 

Εκανα επιλογη γλωσσας Ελληνικα, αλλα σε πολλα μενου, οπως και στα εικονιδια στην αρχικη οθονη ειναι γραμμενα αλλα Ελληνικα και αλλα ξενα

 

Επισης μου εκανε ανω κατω το αρχειο επαφων οταν εβαλα τη sim και οταν κανω διορθωση ονοματος ή εισαγωγη επαφης δεν μπορω να γραψω πανω απο 5 γραμματα

 

Και αν τυχον υπαρχουν και αλλα προβληματα

 

Δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα, αλλα δεν εχω και πολλες γνωσεις

 

εχω βαλει καρτα μνημης sd 8gb class 10

 

Ολες οι γνωμες δεκτες

 

Πειτε μου αν πρεπει να κανω καμια αναβαθμιση ή οτιδηποτε αλλο ειναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το Ρ770

και εχω προς το παρον 2 θεματα:

 

Εκανα επιλογη γλωσσας Ελληνικα, αλλα σε πολλα μενου, οπως και στα εικονιδια στην αρχικη οθονη ειναι γραμμενα αλλα Ελληνικα και αλλα ξενα

 

Επισης μου εκανε ανω κατω το αρχειο επαφων οταν εβαλα τη sim και οταν κανω διορθωση ονοματος ή εισαγωγη επαφης δεν μπορω να γραψω πανω απο 5 γραμματα

 

Και αν τυχον υπαρχουν και αλλα προβληματα

 

Δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα, αλλα δεν εχω και πολλες γνωσεις

 

εχω βαλει καρτα μνημης sd 8gb class 10

 

Ολες οι γνωμες δεκτες

 

Πειτε μου αν πρεπει να κανω καμια αναβαθμιση ή οτιδηποτε αλλο ειναι καλο

 

 

Καλησπερα φιλε μου και καλες τηλεφωνικες ακροασεις.Πηγαινε στο μενου των τηλεφωνικων αριθμων και μετεφερε τους απο τις SIM καρτες στο τηλεφωνο.Ετσι θα μπορεις να τους δουλεψεις.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 και απο οτι λεει ειναι σταθερη χωρις bugs.

 

http://www.studioscue.com/index.php/techblog/entry/lenovo-p770-android-4-2-2-custom-rom

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι αρχαριος με smartphone, αλλα γενικα πιανομαι με τεχνολογια

 

εχω το θεμα με τα μηνυνατα (λιγοι χαρακτηρες)

Πειτε μου λιγο αναλυτικα αυτα που κανεται απεγκατασταση και εγκατασταση πως γινονται?

καπου ειδα επισης για recovey. το ανοιξα και ειναι στα κινεζικα

 

το κιν. ειναι απο minideal, εχει Ελληνικα, αλλα πολλα μενου δεν μεταφραζονται

 

οποιος μπορει ας γραψει αναλυτικα 'η αν καποιος ειναι διατεθιμενος και για τηλεφωνο ή mail

 

ευχαριστω απο πριν

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 και απο οτι λεει ειναι σταθερη χωρις bugs.

 

http://www.studioscue.com/index.php/techblog/entry/lenovo-p770-android-4-2-2-custom-rom

 

Την δοκίμασα χτες βράδυ μετά τη δουλειά. Δεν έχει ελληνικά. Όλα καλά φαίνονται αλλά δεν είχα και πολύ χρόνο για πειραματισμό.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Χτες κατάφερα να ρίξω το κινητό σε bootloop. Δοκίμαζα να βάλω αγγλικό recovery με την 4.2 rom. Χωρίς ιδιαίτερο λόγο ουσιαστικά...

Ανοίγει η συσκευή και βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

updating partition details

E: invalid command argument

formatting cache using mke2fs

Done.

formatting data using mke2fs

 

Μετά γράφει ακόμη 2 γραμμές πολύ γρήγορα και δεν προλαβαίνω να τις διαβάσω και κάνει reboot. Νομίζω γράφει κάτι για android secure.

Κι όλο αυτό γίνεται συνέχεια... ξανά και ξανά. Τo τηλέφωνο δεν μπαίνει σε recovery.

Αν έχει κάποιος κάποια πρόταση για βοήθεια είναι καλοδεχούμενος.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν LEWA ROM 13.11.15

 

http://rapidshare.com/share/60F53698F7A5B5B2E8AE7E56AB0DDE41

Για οσους την εχουν κανουμε το πρωτο με recovery

cache και Dalvik-cache και μετα την τρεχουμε χωρις να χασουμε της ρυθμισεις που ειχαμε

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν LEWA ROM 13.11.15

 

http://rapidshare.com/share/60F53698F7A5B5B2E8AE7E56AB0DDE41

Για οσους την εχουν κανουμε το πρωτο με recovery

cache και Dalvik-cache και μετα την τρεχουμε χωρις να χασουμε της ρυθμισεις που ειχαμε

 

και για όποιον το κάνει (γιατί κουράστηκα :) ας πει αν έχει τίποτα προβλήματα με viber/dropbox και γενικά notifications (skype/facebook)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο ενα μηνα δεν εχω κανενα προβλημα πλην τον 60 χαρακτηρων sms στα ελληνικα οτι και να εβαλα δεν καταφερα να αυξησω τους χαρακτηρες. εχω την lewa ειναι ροοτ με κινεζικη γλωσσα.δεν με πειραζει ομως εχει ελληνικα ποιοτητα αριστη φωτο καλες gps σφαιρα μπαταρια 2 ημερες με φουλ χρηση.τελικα η lenovo εχει ποιοτητα και αυτο φαινεται απο το τηλεφωνο σαν αισθηση.για τα 125 ευρω συν την προικα που μου δωσανε [ to2c ] νομζω οτι ειναι best.οσο για την LEWA ROM 13.11.15 εχει ελληνικα και ειναι πολυ καλη και σταθερη. Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο ενα μηνα δεν εχω κανενα προβλημα πλην τον 60 χαρακτηρων sms στα ελληνικα οτι και να εβαλα δεν καταφερα να αυξησω τους χαρακτηρες. εχω την lewa ειναι ροοτ με κινεζικη γλωσσα.δεν με πειραζει ομως εχει ελληνικα ποιοτητα αριστη φωτο καλες gps σφαιρα μπαταρια 2 ημερες με φουλ χρηση.τελικα η lenovo εχει ποιοτητα και αυτο φαινεται απο το τηλεφωνο σαν αισθηση.για τα 125 ευρω συν την προικα που μου δωσανε [ to2c ] νομζω οτι ειναι best.οσο για την LEWA ROM 13.11.15 εχει ελληνικα και ειναι πολυ καλη και σταθερη.

 

Καλημερα. Την LEWA που εδωσε ο φιλος λιγα ποστ πιο πριν εχεις βαλει η αυτη που εχει το official site ? Γιατι σε μεγεθος εχουν διαφορα τωρα δεν ξερω αν ειναι οι ιδιες. Εχει απο μονη της Ελληνικα η περνας κανα πακετο μετα? Εμενα παντως απο το official site εχει μονο κινεζικα και αγγλικα.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας εχω το κινητο ενα μηνα δεν εχω κανενα προβλημα πλην τον 60 χαρακτηρων sms στα ελληνικα οτι και να εβαλα δεν καταφερα να αυξησω τους χαρακτηρες. εχω την lewa ειναι ροοτ με κινεζικη γλωσσα.δεν με πειραζει ομως εχει ελληνικα ποιοτητα αριστη φωτο καλες gps σφαιρα μπαταρια 2 ημερες με φουλ χρηση.τελικα η lenovo εχει ποιοτητα και αυτο φαινεται απο το τηλεφωνο σαν αισθηση.για τα 125 ευρω συν την προικα που μου δωσανε [ to2c ] νομζω οτι ειναι best.οσο για την LEWA ROM 13.11.15 εχει ελληνικα και ειναι πολυ καλη και σταθερη.

Στη lewa rom δεν δουλεύει το gravitybox; Με αυτό λύνεις το πρόβλημα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και για όποιον το κάνει (γιατί κουράστηκα :) ας πει αν έχει τίποτα προβλήματα με viber/dropbox και γενικά notifications (skype/facebook)

dropbox δουλευει κανονικα

τα αλλα δεν τα χρησιμοποιο και δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , σήμερα μίλησα με την κινέζα από το minideal κ μου έδωσε καινούρια rom που έχουν , την κατέβασα αλλά θέλει φτιάξιμο και δεν ξέρω πως , μπορεί κάποιος που ξέρει να το φτιάξει να το ανεβάσει να την βάλουμε αυτοί που θέλουν?!!!

 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

http://pan.baidu.com/s/1iT4U5#dir/path=%2Fp770 pass : bfzg

 

 

***(δουλεύει σωστά κ το gps μου είπε) , στις foto είναι τα αρχεία που έχει το zip μέσα ελπίζω κάποιος που ξέρει να μας το φτιάξει να την περάσουμε....

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 4.2.2 καλά οκκκ δεν είχε ελληνικά λέω οκ np , έχει αγγλικά κ αυτά μισά αγγλοκινέζικα δλδ έλεος..ας φτιάξει κάποιος την άλλη που έδωσα μπας κ δούμε άσπρη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 4.2.2 καλά οκκκ δεν είχε ελληνικά λέω οκ np , έχει αγγλικά κ αυτά μισά αγγλοκινέζικα δλδ έλεος..ας φτιάξει κάποιος την άλλη που έδωσα μπας κ δούμε άσπρη μέρα...

 

τι εννοείς να την φτιάξει ;

 

αν κατάλαβα καλά είναι κανονική rom που απλά πρέπει να την περάσεις μέσω flashtool (έχουν γράψει οδηγίες σε προηγούμενες σελίδες)

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς να την φτιάξει ;

 

αν κατάλαβα καλά είναι κανονική rom που απλά πρέπει να την περάσεις μέσω flashtool (έχουν γράψει οδηγίες σε προηγούμενες σελίδες)

 

μπορείς να μου στείλεις το link...το flashtool είναι λίγο μπέρδεμα για εμένα , τις άλλες τις περνάω απλά στην sd κ τέλος..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...