Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ευχαριστώ πολύ, ΑΛΛΑ εγώ ρώτησα 3 συγκεκριμένα πράγματα αν είναι να ψάχνω 115 σελίδες για αυτά άστο..........

 

Φιλικά Χρήστος

 

Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room, που σημαίνει ότι πρώτα διαβάζουμε και αν δεν βρούμε αυτό που ψάχνουμε... μετά ρωτάμε. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που κάνετε παράπονα για μεγάλα θέματα που αναφέρουν τα ίδια και τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@aloialone Αν θέλεις "σήκωσε" την rom από minideal κάπου να τη δοκιμάσω κι εγώ, γιατί από την etotalk απογοητεύτηκα.

 

Δεν μπαίνεις στον κόπο να κάνεις ένα backup και να δοκιμάσεις την καινούργια του etotalk? Είναι η μόνη custom που βασίζεται στην S128(την τελευταία επίσημη), είναι AOSP compatible(παίζει το gravity/exposed) και έχει ελληνικά. Ξηλωμένα όλα τα κινέζικα και θεωρητικά έχει διορθώσει όλα τα γνωστά προβλήματα της συσκευής μας. Δεν το έχω στα χέρια μου πλέον, αλλιώς θα το δοκίμαζα ο ίδιος.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνεις στον κόπο να κάνεις ένα backup και να δοκιμάσεις την καινούργια του etotalk? Είναι η μόνη custom που βασίζεται στην S128(την τελευταία επίσημη), είναι AOSP compatible(παίζει το gravity/exposed) και έχει ελληνικά. Ξηλωμένα όλα τα κινέζικα και θεωρητικά έχει διορθώσει όλα τα γνωστά προβλήματα της συσκευής μας. Δεν το έχω στα χέρια μου πλέον, αλλιώς θα το δοκίμαζα ο ίδιος.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Που μπορουμε να την βρουμε?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

... Την ανέβασα 10 posts πρωτύτερα αδερφέ. Έχει δυο links, που λογικά δουλεύουν ακόμα.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Ευχαριστω να σαι καλα θα την δοκιμασω οταν μου ερθει το κινητο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα από το λινκ του φίλου παραπάνω αλλά δεν υπάρχει χρόνος για δοκιμές γιατί βγήκα δουλειά και εργάζεται εντατικά και το lenovo. Μόλις χαλαρώσει λίγο το θέμα ή μόλις πάρω ένα τηλέφωνο από τον εργοδότη θα δοκιμάσω και θα γράψω σχετικά.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

είπα να δοκιμάσω το P770 σαν δεύτερη συσκευή, πιο πολύ βασικά να υπάρχει ενα τηλέφωνο ρεζέρβα.

Το παρήγγειλα απο minideals (118 ευρώ/γκρι χρώμα) στις 3/10 (δεν γνώριζα οτι είχαν 7 μέρες αργία), έβγαλαν tracking number στις 6/10 και παρέλαβα στις 22/10 με singapore post.

Η πρώτη εντύπωση καλή,φαίνεται καλο κατασκευασμένο.Φοβερή η υφή του καπακίου, λίγο βαρίδι (σε σχέση με το galaxy sii) αλλά σε αυτό μάλλον φταίει η μεγάλη μπαταρία.

Είχε τοποθετηθεί ήδη ζελατίνα και το ήθελα rootαρισμένο (έχω μαύρα μεσάνυχτα), φυσικά δεν κατάλαβα τη διαφορά :lol:

Δώρο είχε 1 ζελατίνα και μια άσπρη πλαστίκη (ελεεινή θα έλεγα) θήκη η οποία ''χαλάει'' το κινητό.

Όσα δοκίμασα δούλεψαν καλά, bluetooth handsfree,wi fi, gps (gps status), play store, συγχρονισμός με gmail,

φωτογράφικη σε σκοτεινό όχι σαν το sii (ξέρω δεν είναι δίκαιη η σύγκριση).

 

Κάποια στιγμή θα το κάνω (για λίγο) κύριο τηλέφωνο να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι.Τωρα μολις το παρελαβα,αλλα δεν ανοιγει.Τι στο καλο εχει;:angry:

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι.Τωρα μολις το παρελαβα,αλλα δεν ανοιγει.Τι στο καλο εχει;:angry:

 

Το αυτοκόλλητο απο την μπαταρια το εβγαλες;

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο απο την μπαταρια το εβγαλες;

Αυτο πως το κανω;Πως ανοιγει το καπακι για να μην το σπασω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το κανω;Πως ανοιγει το καπακι για να μην το σπασω;

 

Αυτο πως θα στο περιγράψω ; χαχαχα ψαξτο λιγο φιλε λογικα δεν ειναι δυσκολο να βγει και δεν θα σπαει τοσο ευκολα....

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως θα στο περιγράψω ; χαχαχα ψαξτο λιγο φιλε λογικα δεν ειναι δυσκολο να βγει και δεν θα σπαει τοσο ευκολα....

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ουφφφφφφφφ...ανοιξε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ουφφφφφφφφ...ανοιξε.

 

Χαχαχα. Να σαι καλα φιλε. Αντε καλοριζικο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Να σαι καλα φιλε. Αντε καλοριζικο.

Τωρα στο ζουμι.Τι μπορω να κανω για να το κανω πιο λειτουργικο;Εβαλα τα Ελληνικα απο το μενου,αλλα ειναι λειψα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στο ζουμι.Τι μπορω να κανω για να το κανω πιο λειτουργικο;Εβαλα τα Ελληνικα απο το μενου,αλλα ειναι λειψα.

 

Δεν το εχω ακομα στα χερια μου εγω οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο.:happy:

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αλλαξω ρομ στο κινητο και ποια πρεπει να βαλω;Αν θελετε βοηθηστε λιγακι γιατι δεν βγαζω ακρη.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αλλαξω ρομ στο κινητο και ποια πρεπει να βαλω;Αν θελετε βοηθηστε λιγακι γιατι δεν βγαζω ακρη.

Φίλε μόλις το πήρες στα χέρια σου και ρωτάς πως να αλλάξεις ROM ποιά να βάλεις αυτή πού έχει σε τι δεν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόλις το πήρες στα χέρια σου και ρωτάς πως να αλλάξεις ROM ποιά να βάλεις αυτή πού έχει σε τι δεν σε καλύπτει.

 

καλησπερα φιλε μου.Εχω την LevonoP770_s124_130201 ή αλλιως

Εκδοση βασικου φασματος P770.W12.22.SP.V15.P11,2012/12/12.Η μεταφραση ειναι ημιτελης και θα ηθελα μια ολοκληρωμενη.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεις με πλήρη Ελληνικά αλλα λίγο δύσκολο rom πάντως έχει εδώ

http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/serial-p/p770/

 

Αυτή έχει και Ελληνικά http://www.needrom.com/mobile/aosp-foxtrot-010/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.Εχω την LevonoP770_s124_130201 ή αλλιως

Εκδοση βασικου φασματος P770.W12.22.SP.V15.P11,2012/12/12.Η μεταφραση ειναι ημιτελης και θα ηθελα μια ολοκληρωμενη.

 

Όλες οι ROM που έχουν ελληνικά, βασίζονται στην ίδια ελλειπή μετάφραση(Νομίζω από μια ICS 4.0.4 MUI τα έχουν πάρει τα κείμενα), οπότε σε όλες θα έχει κάποιες εγγραφές στα Αγγλικά αναγκαστικά. Αν θες να βάλεις κάποια ROM, που να βασίζεται σε πιο καινούργια της LENOVO από την S124, δοκίμασε αυτήν που ανέβασα παραπάνω.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω περασμένη την Row 113 με root. Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει συχνά ότι μου κλειδώνει τις sim χωρίς λόγο και πρέπει να βάλω ξανά το pin. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ROM που έχουν ελληνικά, βασίζονται στην ίδια ελλειπή μετάφραση(Νομίζω από μια ICS 4.0.4 MUI τα έχουν πάρει τα κείμενα), οπότε σε όλες θα έχει κάποιες εγγραφές στα Αγγλικά αναγκαστικά. Αν θες να βάλεις κάποια ROM, που να βασίζεται σε πιο καινούργια της LENOVO από την S124, δοκίμασε αυτήν που ανέβασα παραπάνω.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Προδρομε κατεβασα την ROM,αλλα δεν ξερω τι να κανω.Ποιο αρχειο πρεπει να χρησιμοποιησω για το φλασαρισμα.Και ενα δευτερο προβλημα.Πως μπορω να δουλεψω τις επαφες μου(με ποιο προγραμμα) γιατι τι βγαζει μισες και χωρις το Θ και πως μπορω να μεταφερω τις επαφες απο τις SIM στο τηλεφωνο;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω περασμένη την Row 113 με root. Το τελευταίο διάστημα έχω παρατηρήσει συχνά ότι μου κλειδώνει τις sim χωρίς λόγο και πρέπει να βάλω ξανά το pin. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Κάτι παρόμοιο πάθαινα κι εγώ με την etotalk rom. Αλλά το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση χωρίς προφανή λόγο. Οπότε ζητούσε τα pin πάλι. Για να μην μένω με κλειστό το τηλέφωνο είχα βγάλει εντελώς τα pin για να πιάνει σήμα αμέσως και να μην χάνω κλήσεις.

Δες μήπως παθαίνεις κι εσύ το ίδιο.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...