Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξακολουθείς να τα λες χωρίς να ψάξεις ουτε καν το θεμα στο φορουμ μας. Το G3s πλέον βγαίνει με τον mtk6589t και 3000mAh μπαταρία. Η μπαταρία ναι μεν ειναι μικρότερη, αλλά ο επεξεργαστής έχει ΠΟΛΥ μικρότερη κατανάλωση, καθώς είναι Cortex A7 και σχεδιασμένος στα 28nm. Έχοντας δουλέψει δεκάδες κινητά με τους εν λογω επεξεργαστές, όπως και τα P770 και Jiayu G3s, ξαναλέω πως το G3s, με πολλή χρήση φτάνει άνετα το P770, με πιο χαλαρή χρήση το ξεπερνάει

 

 

 

Το P770 δεν έχει android 4.1? Αν ναι, βαζεις xposed και gravitybox και στριπάρει τους ελληνικους χαρακτήρες σε gsm, εκτός αν έχει custom εφαρμογη μηνυμάτων η lenovo. EDIT: ναι έχει, μολις το δα και στο lenovo a820

 

Δωσε ενα link με αυτη την εκδοση που λες. Γιατι εγω στο minideal δεν την βρισκω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.minideal.net/jiayu-g3s-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-quad-core-gps-4-5-ips-gorilla-glass-silver.html 4.15$ επάνω

 

btw Αναφερόμουν στη LEWA όταν έγραψα για το πρόβλημα με το SMS(δεν έχει το dialer/sms app του AOSP)

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθείς να τα λες χωρίς να ψάξεις ουτε καν το θεμα στο φορουμ μας. Το G3s πλέον βγαίνει με τον mtk6589t και 3000mAh μπαταρία.

Δωσε ενα link με αυτη την εκδοση που λες. Γιατι εγω στο minideal δεν την βρισκω.

Συγνώμη, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο του link δεν έχει 3000mAh αλλά 2750mAh, όσο δηλαδή εκείνο με τον MTK6589 στα 1.2GHz...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο του link δεν έχει 3000mAh αλλά 2750mAh, όσο δηλαδή εκείνο με τον MTK6589 στα 1.2GHz...

 

Το συγκεκριμένο φοράει την Turbo έκδοση του 6589(1.5GHz), αλλά έρχεται με την κανονική μπαταρία. Δε νομίζω να σου φανεί η έλλειψη των 250mAh για να είμαι ειλικρινής(έχει 0,2" μικρότερη οθόνη από το G4 Thick, οπότε η διαφορά σε χρόνους αναμονής/χρήσης πρέπει να είναι μηδαμινή).

 

Όπως και να 'χει, όντως κυκλοφορεί έκδοση με 3A μπαταρία και Turbo επεξεργαστή:

 

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CEQQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.banggood.com%2FJIAYU-G4-4_7-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589T-Smart-Phone-Black-p-83015.html&ei=QadqUr136qngBJPagcAK&usg=AFQjCNH88iWWKCDG2ZgxgsJboXfBq6RDJQ&sig2=Mfjvo-M0KVRLnGoaY-zgiQ

 

http://www.to2c.com/jiayu-g3s-mtk6589t-3000mah-quad-core-1-5ghz-android-4-2-3g-smart-phone-with-4-5-qhd-capacitive-touch-screen.html

 

αλλά τα μαγαζιά δε τα ξέρω. Στα γνωστά minideal/etotalk/antelife έχει την έκδοσεις με την κλασσική μπαταρία και την απλή/turbo έκδοση της CPU.

 

Υ.Γ. Νομίζω αρκετά είπαμε για τα Jiayu στο thread του p770. Όποιος θέλει μπορεί να μπει στα αντίστοιχα threads του myphone.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο του link δεν έχει 3000mAh αλλά 2750mAh, όσο δηλαδή εκείνο με τον MTK6589 στα 1.2GHz...

Μπες στο thread του g3s να δεις που σ όλους έρχεται με τον mtk6589t και την 3000άρα μπαταρία, κι άσε τι λέει το site. Ki επίσης http://www.to2c.com/catalogsearch/result/?q=g3s.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο thread του g3s να δεις που σ όλους έρχεται με τον mtk6589t και την 3000άρα μπαταρία, κι άσε τι λέει το site. Ki επίσης http://www.to2c.com/catalogsearch/result/?q=g3s.

Μάλιστα... Δε ξέρω τι μαγκιά κάνει το Minideal ή όπου αλλού το παίρνουν όλοι του συγκεκριμένου thread, εάν πάντως ψάξω στο net στα πιο σχετικά site, όλα αναφέρουν 2750άρα μπαταρία, π.χ. εδώ, εδώ, ή και εδώ...

 

Εν το μεταξύ, λίγο αρπαγμένους σας βλέπω για το συγκεκριμένο θέμα ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Δε ξέρω τι μαγκιά κάνει το Minideal ή όπου αλλού το παίρνουν όλοι του συγκεκριμένου thread, εάν πάντως ψάξω στο net στα πιο σχετικά site, όλα αναφέρουν 2750άρα μπαταρία, π.χ. εδώ, εδώ, ή και εδώ...

 

Εν το μεταξύ, λίγο αρπαγμένους σας βλέπω για το συγκεκριμένο θέμα ή μου φαίνεται;

Έχεις κάνει τόση φασαρία για ν μας αποδείξεις πως έχουμε άδικο, και κάνεις θέμα για 250mAh διαφορά στην μπαταρία, και λες εμάς αρπαγμένους;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είχαν ιδιαίτερο "τόνο" απαντήσεις μου, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Προσπαθούσα απλά να γλιτώσω από μελλοντικούς πονοκέφαλους και μετάνοια πιθανούς αγοραστές του p770(μια και τα πέρασα ο ίδιος). Το κινητό imo δεν αξίζει τα λεφτά του(δε θα μιλήσω καν για μένα που με όλα τα extra το πήρα ~270€, για να δω την τιμή του να κατρακυλάει αμέσως μόλις ανακοινώθηκε το p780) και στα ίδια λεφτά υπάρχουν καλύτερες εναλλακτικές πλέον.

Εν πάση περιπτώση, πολύ το τραβάμε το θέμα σε λάθος thread. Ο επόμενος που θα postάρει, ας μας πει καλύτερα τίποτα σχετικό με την ROM που ανέβασα παραπάνω(η οτιδήποτε άλλο έχει πράγματι να κάνει με το p770, αντί να αναλωνόμαστε σε προσωπικούς διαξιφισμούς. Ο καθένας έχει τις απόψεις του).

 

Υ.Γ. Έχω πρόχειρη και την ελληνοποιημένη LEWA(έκανα ένα donation στο παιδί που ασχολείται στο XDA, οπότε όποιος την χρησιμοποιήσει και αποφασίσει να την δουλέψει μόνιμα παρακαλώ να κάνει το ίδιο). Αν κανείς την θέλει ας μου πει. Υπ'όψην όμως 1) ο LEWA Launcher crashάρει μόλις το γυρίσετε στα ελληνικά, οπότε θα πρέπει να τον αντικαταστήσετε με άλλον(έχω αγορασμένο τον APEX, οπότε δε με ενόχλησε ιδιαίτερα. 'Ισως φτιάξει στην επόμενη έκδοση, κάποιο μεταφρασμένο string ελληνικό θα έχει κανένα περίεργο χαρακτήρα μέσα και θα τρελαίνεται λογικά), 2) Η εφαρμογή Dialer/SMS δεν είναι AOSP συμβατή(άρα δε θα παίζει το gravity/exposed και θα χρειαστεί εναλλακτική εφαρμογή για να αρθεί ο περιορισμός των χαρακτήρων).

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είχαν ιδιαίτερο "τόνο" απαντήσεις μου, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Προσπαθούσα απλά να γλιτώσω από μελλοντικούς πονοκέφαλους και μετάνοια πιθανούς αγοραστές του p770(μια και τα πέρασα ο ίδιος). Το κινητό imo δεν αξίζει τα λεφτά του(δε θα μιλήσω καν για μένα που με όλα τα extra το πήρα ~270€, για να δω την τιμή του να κατρακυλάει αμέσως μόλις ανακοινώθηκε το p780) και στα ίδια λεφτά υπάρχουν καλύτερες εναλλακτικές πλέον.

Εν πάση περιπτώση, πολύ το τραβάμε το θέμα σε λάθος thread. Ο επόμενος που θα postάρει, ας μας πει καλύτερα τίποτα σχετικό με την ROM που ανέβασα παραπάνω(η οτιδήποτε άλλο έχει πράγματι να κάνει με το p770, αντί να αναλωνόμαστε σε προσωπικούς διαξιφισμούς. Ο καθένας έχει τις απόψεις του).

 

Υ.Γ. Έχω πρόχειρη και την ελληνοποιημένη LEWA(έκανα ένα donation στο παιδί που ασχολείται στο XDA, οπότε όποιος την χρησιμοποιήσει και αποφασίσει να την δουλέψει μόνιμα παρακαλώ να κάνει το ίδιο). Αν κανείς την θέλει ας μου πει. Υπ'όψην όμως 1) ο LEWA Launcher crashάρει μόλις το γυρίσετε στα ελληνικά, οπότε θα πρέπει να τον αντικαταστήσετε με άλλον(έχω αγορασμένο τον APEX, οπότε δε με ενόχλησε ιδιαίτερα. 'Ισως φτιάξει στην επόμενη έκδοση, κάποιο μεταφρασμένο string ελληνικό θα έχει κανένα περίεργο χαρακτήρα μέσα και θα τρελαίνεται λογικά), 2) Η εφαρμογή Dialer/SMS δεν είναι AOSP συμβατή(άρα δε θα παίζει το gravity/exposed και θα χρειαστεί εναλλακτική εφαρμογή για να αρθεί ο περιορισμός των χαρακτήρων).

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Αν δεν υπηρχαν διαφωνίες σε τετοια θεματα θα ειμασταν ρομποτ. Γι αυτο ειναι τα φορουμ. Να λεμε γνωμες να συμφωνουμε και να διαφωνουμε. Πιστευω οτι παντα οτι γραφουμε ειναι για το καλο της αγορας που καναμε η θα κανουμε και για το καλο της τσεπης μας. Λοιπον στο θεμα μας τωρα.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p770-foxtrot-2/

Τι λεει αυτη η ρομ; Ξερει κανεις; το περιμενω το κινητο δωρο για την γυναικα μου. Μιλησα και με minideal και μου εδωσαν και το λινκ για την ρομ που βαζουν οταν το στελνουν και την κατεβασα και αυτη. Ειναι καλη η να την αλλάξω με αυτη απο το λινκ που εβαλα τωρα; Ευχαριστω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είχαν ιδιαίτερο "τόνο" απαντήσεις μου, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Προσπαθούσα απλά να γλιτώσω από μελλοντικούς πονοκέφαλους και μετάνοια πιθανούς αγοραστές του p770(μια και τα πέρασα ο ίδιος). Το κινητό imo δεν αξίζει τα λεφτά του(δε θα μιλήσω καν για μένα που με όλα τα extra το πήρα ~270€, για να δω την τιμή του να κατρακυλάει αμέσως μόλις ανακοινώθηκε το p780) και στα ίδια λεφτά υπάρχουν καλύτερες εναλλακτικές πλέον.

Εν πάση περιπτώση, πολύ το τραβάμε το θέμα σε λάθος thread. Ο επόμενος που θα postάρει, ας μας πει καλύτερα τίποτα σχετικό με την ROM που ανέβασα παραπάνω(η οτιδήποτε άλλο έχει πράγματι να κάνει με το p770, αντί να αναλωνόμαστε σε προσωπικούς διαξιφισμούς. Ο καθένας έχει τις απόψεις του).

 

Υ.Γ. Έχω πρόχειρη και την ελληνοποιημένη LEWA(έκανα ένα donation στο παιδί που ασχολείται στο XDA, οπότε όποιος την χρησιμοποιήσει και αποφασίσει να την δουλέψει μόνιμα παρακαλώ να κάνει το ίδιο). Αν κανείς την θέλει ας μου πει. Υπ'όψην όμως 1) ο LEWA Launcher crashάρει μόλις το γυρίσετε στα ελληνικά, οπότε θα πρέπει να τον αντικαταστήσετε με άλλον(έχω αγορασμένο τον APEX, οπότε δε με ενόχλησε ιδιαίτερα. 'Ισως φτιάξει στην επόμενη έκδοση, κάποιο μεταφρασμένο string ελληνικό θα έχει κανένα περίεργο χαρακτήρα μέσα και θα τρελαίνεται λογικά), 2) Η εφαρμογή Dialer/SMS δεν είναι AOSP συμβατή(άρα δε θα παίζει το gravity/exposed και θα χρειαστεί εναλλακτική εφαρμογή για να αρθεί ο περιορισμός των χαρακτήρων).

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Καλημέρα,

 

Άρα φίλε μιλάς για το G3S σωστά? 3 ερωτήσεις έχω: 1. ξέρεις την τιμή SAR 2. Πόσες μέρες σου κρατάει η μπαταρία 3. Το ραδιόφωνο παίζει χωρίς ακουστικά

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τόση φασαρία για ν μας αποδείξεις πως έχουμε άδικο, και κάνεις θέμα για 250mAh διαφορά στην μπαταρία, και λες εμάς αρπαγμένους;

Εγώ προσωπικά δε κάνω καμία φασαρία και στη προκειμένη δε με νοιάζει ποια μπαταρία έχει το συγκεκριμένο. Εάν όμως ψάξω λίγα μνμτα παραπίσω, άλλος κάνει φασαρία για αυτά τα 250mAh επιμένοντας να λέει ότι "Το G3s πλέον βγαίνει με τον mtk6589t και 3000mAh μπαταρία", ότι κάποιος γράφει πράγματα "χωρίς να ψάξεις ουτε καν το θεμα στο φορουμ μας" και επίσης μας προτρέπει "Μπες στο thread του g3s να δεις που σ όλους έρχεται με τον mtk6589t και την 3000άρα μπαταρία, κι άσε τι λέει το site". Δεν είχα ασχοληθεί πριν με το συγκεκριμένο κινητό αλλά λόγω της συζήτησης εδώ, μέσα σε 3 λεπτά που έκανα αναζήτηση στο net μού το έβγαλε ότι έχει 2750 μπαταρία... Εφόσον είμαι εγώ λοιπόν ο τσαντίλας, πάω πάσο, καλή συνέχεια...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Άρα φίλε μιλάς για το G3S σωστά? 3 ερωτήσεις έχω: 1. ξέρεις την τιμή SAR 2. Πόσες μέρες σου κρατάει η μπαταρία 3. Το ραδιόφωνο παίζει χωρίς ακουστικά

 

Ευχαριστώ

 

Ρίξε μια ματιά εδώ σε παρακαλώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364514

Έχει απαντήσεις σε όλα όσα ρωτάς.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε τη rom του minideal, είναι στην ουσία η original με τα απαραίτητα πειράγματα. Η άλλη που δίνεις είναι custom rom από κάποιο χρήστη που την έχει στήσει βάσει του δικού του γούτσου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@aloialone Αν θέλεις "σήκωσε" την rom από minideal κάπου να τη δοκιμάσω κι εγώ, γιατί από την etotalk απογοητεύτηκα.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα κανονικά. Ελπίζω κατά την εγκατάσταση να μην ψάχνει τίποτε αρχεία... Πάλι καλά δεν έχω ελληνικά windows να μπερδεψω κι άλλο την κατάσταση!
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ σε παρακαλώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364514

Έχει απαντήσεις σε όλα όσα ρωτάς.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Ευχαριστώ πολύ, ΑΛΛΑ εγώ ρώτησα 3 συγκεκριμένα πράγματα αν είναι να ψάχνω 115 σελίδες για αυτά άστο..........

 

Φιλικά Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, ΑΛΛΑ εγώ ρώτησα 3 συγκεκριμένα πράγματα αν είναι να ψάχνω 115 σελίδες για αυτά άστο..........

 

Φιλικά Χρήστος

Ε ρώτα εκεί τουλάχιστον, να σου απαντήσουν, αφου΄βαριέσαι να κάνεις αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Ε ρώτα εκεί τουλάχιστον, να σου απαντήσουν, αφου΄βαριέσαι να κάνεις αναζήτηση

 

 

Ρώτησα κάποιον που το έχει και το προτείνει να μου απαντήσει........απλή λογική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...