Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι σε άλλους το gps δουλεύει κ σε άλλους όχι!!!Ο φίλος που το πήρε από το minideal δεν μπορεί να τους το γυρίσει πίσω?καταρχάς απ'ότι φαίνεται το ξέρουν ότι το κινητό έχει πρόβλημα στο gps κακός που το πουλάνε...εγώ σήμερα έστειλα πμ στους κινέζους(minideal) εκεί κ μου είπαν ότι το gps δουλεύει μια χαρά , κ πριν το στείλουν το ελέγχουν!!!!

 

Δυστυχώς το πρόβλημα είναι τα μεταφορικά ως συνήθως. Η αγορές μέσω διαδικτύου αυτό το κακό έχουν. Πρέπει να κοστίζει ελάχιστα κάτι, ή διαφορά στην τιμή να είναι αρκετά σοβαρή, ή να είσαι τεχνικά έμπειρος ο ίδιος(αν πρόκειται για η/υ-κινητό-ταμπλέτα κτλ) για να δικαιολογείται το ρίσκο της αγοράς απ' έξω. Εγώ το αγόρασα με τη λογική, ότι στη χειρότερη όλων των περιπτώσεων θα περάσω κάποια άλλη ROM, θα αποκτήσω δικαιώματα διαχειριστή στο λειτουργικό και εντέλει θα το φέρω στην επιθυμητή κατάσταση(από τη στιγμή που σαν συσκευή είχε τα τεχνικά χαρακτηριστικά που ζητούσα). Για όποιον δεν γνωρίζει καθόλου και δεν έχει και κάποιον φίλο να ασχοληθεί, καλύτερα να το αφήσει το θέμα. Ή να αγοράσει κάποιο κινέζικο με 100-150€ αντί να δώσει 250-300€ για κάποιο επώνυμο και να συμβιβαστεί με την ιδέα, ότι ίσως κάποια πράγματα να μην δουλεύουν ρολόι.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι σε άλλους το gps δουλεύει κ σε άλλους όχι!!!Ο φίλος που το πήρε από το minideal δεν μπορεί να τους το γυρίσει πίσω?καταρχάς απ'ότι φαίνεται το ξέρουν ότι το κινητό έχει πρόβλημα στο gps κακός που το πουλάνε...εγώ σήμερα έστειλα πμ στους κινέζους(minideal) εκεί κ μου είπαν ότι το gps δουλεύει μια χαρά , κ πριν το στείλουν το ελέγχουν!!!!

 

ναι αλλά σκέψου ότι μεγάλο ρόλο και στο να παίξει το gps είναι και το gps.conf , αν στην κίνα παίζει μια χαρά και εδώ θέλει να βάλεις 10 παραμέτρους ε πως να το ελέγξει σωστά ο άλλος ;

 

υ.γ. εγώ αυτό το conf χρησιμοποιώ (έβαλα νέα έκδοση της rom και θέλει από την αρχή σετάρισμα)

 

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

 

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

 

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info

# 4 - Debug, 5 - Verbose

DEBUG_LEVEL =0

 

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable

INTERMEDIATE_POS=0

 

# Accuracy threshold for intermediate positions

# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions

ACCURACY_THRES=0

 

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable

REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

 

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable

ENABLE_WIPER=1

 

################################

##### AGPS server settings #####

################################

 

# FOR SUPL SUPPORT, set the following

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_NO_SECURE_PORT=3425

SUPL_SECURE_PORT=7275

SUPL_TLS_HOST=FQDN

SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

 

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following

C2K_HOST=c2k.pde.com

C2K_PORT=1234

 

CURRENT_CARRIER=common

DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE

DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

 

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά σκέψου ότι μεγάλο ρόλο και στο να παίξει το gps είναι και το gps.conf , αν στην κίνα παίζει μια χαρά και εδώ θέλει να βάλεις 10 παραμέτρους ε πως να το ελέγξει σωστά ο άλλος ;

 

υ.γ. εγώ αυτό το conf χρησιμοποιώ (έβαλα νέα έκδοση της rom και θέλει από την αρχή σετάρισμα)

 

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

 

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

 

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info

# 4 - Debug, 5 - Verbose

DEBUG_LEVEL =0

 

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable

INTERMEDIATE_POS=0

 

# Accuracy threshold for intermediate positions

# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions

ACCURACY_THRES=0

 

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable

REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

 

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable

ENABLE_WIPER=1

 

################################

##### AGPS server settings #####

################################

 

# FOR SUPL SUPPORT, set the following

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_NO_SECURE_PORT=3425

SUPL_SECURE_PORT=7275

SUPL_TLS_HOST=FQDN

SUPL_TLS_CERT=/etc/SuplRootCert

 

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following

C2K_HOST=c2k.pde.com

C2K_PORT=1234

 

CURRENT_CARRIER=common

DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE

DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

 

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

 

Αυτό φτιάχνεις, και μετά όλα τα κινέζικα κλειδώνουν σφαίρα, εκτός απο κάποια με κακή κεραία. Το Lenovo σαφώς έχει καλή κεραία, και δεν έχει πρόβλημα, 3 που χα φέρει για άλλους, δοκιμασμένα κλείδωναν σε 10 δευτερόλεπτα με agps, και περίπου 1 λεπτό χωρίς ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Ας μας απαντήσει κάποιος αν έκανε setup κ το άλλο που έδωσε ο redalert19882000 : http://pan.baidu.com/share/link?shareid=2216590471&uk=2016473989&third=15 , pass : 5ff8 ... μπας κ τελικά αυτό λύνει το πρόβλημα του gps!!!
Link to comment
Share on other sites

Δλδ όποιος βάλει αυτά που έδωσες στο gps.conf το gps του είναι οκ?

 

δεν ξέρω , για την δικιά μου συσκευή με αυτό κατάφερα να έχω gps

με σκέτη την αλλάγη από το fastergps που απλά προσθέτει τη γραμμή με το gr δεν είχα λοκάρει ποτέ (οκ δεν έχω και την υπομονή να το αφήσω κανά 20λεπτο)

 

σήμερα π.χ. δεν δούλεψε αμέσως , δούλεψε ενώ έκανα cold ρεσταρτ από mtk tools , άνοιξα gps test και σε λίγα sec κλείδωσε

μετά απλά τα άφησα και τα 2 αυτά ανοιχτά και δούλευε το gps Κανονικά (endomondo που έτρεξα)

 

επίσης από το ρώσικο site

 

. Turning off GPS, EPO, A-GPS.

2. Delete the file in the directory mtkgps.dat / data / misc (for example, using RootExplorer).

3. Reboot your phone.

4. We leave an open space (the street without high-rise buildings nearby).

5. Included in your GPS, EPO, A-GPS (base load EPO, if it was not loaded).

6. We enter the engineering menu through Mobileuncle MTK Tools . (You need RUTH!), select YGPS. On the Information tab click Full, and then Cold, then A-GPS restart. Go to tab Sattelites - and waiting for the signal to be recorded (this may take several minutes to tens of minutes).

6. Exit the menu and engineering YGPS

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φτιάχνεις, και μετά όλα τα κινέζικα κλειδώνουν σφαίρα, εκτός απο κάποια με κακή κεραία. Το Lenovo σαφώς έχει καλή κεραία, και δεν έχει πρόβλημα, 3 που χα φέρει για άλλους, δοκιμασμένα κλείδωναν σε 10 δευτερόλεπτα με agps, και περίπου 1 λεπτό χωρίς ιντερνετ

 

Αυτο πως το περνας μεσα στο αρχειο? γιατι με usb δεν μου εμφανιζει τον καταλογο ροοτ και με editor (copy paste) λεει οτι δεν εχω permission απο το root explorer..

Ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ενδιαφερομαι κ εγω να αγορασω το p770 αλλα ειμαι ασχετος με τετοια πραγματα.που μπορω να το αγορασω???με τι τροπο μπορω να πληρωσω???τι πρεπει να προσεξω κ πως θα το ζητησω????μηπως υπαρχει καποιο καταστημα ελλαδα να το παρω απο εδω????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ενδιαφερομαι κ εγω να αγορασω το p770 αλλα ειμαι ασχετος με τετοια πραγματα.που μπορω να το αγορασω???με τι τροπο μπορω να πληρωσω???τι πρεπει να προσεξω κ πως θα το ζητησω????μηπως υπαρχει καποιο καταστημα ελλαδα να το παρω απο εδω????

 

minideal,etotalk,merimobiles.

Πληρωμη paypal

Ζητας να ειναι rootarismeno με ελληνικο μενου και google play.Eπισης να στο στειλουν ως gift.

Ελλαδα οχι.Αλλα και να υπηρχε θα το αγοραζες στα διπλασια χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φτιάχνεις, και μετά όλα τα κινέζικα κλειδώνουν σφαίρα, εκτός απο κάποια με κακή κεραία. Το Lenovo σαφώς έχει καλή κεραία, και δεν έχει πρόβλημα, 3 που χα φέρει για άλλους, δοκιμασμένα κλείδωναν σε 10 δευτερόλεπτα με agps, και περίπου 1 λεπτό χωρίς ιντερνετ

 

Αδερφέ χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν έχεις δίκιο. Δεν μπορεί σε όποια δεν δουλεύει το παραπάνω fix να τα βαφτίζεις σκάρτα. Έχω δοκιμάσει τα πάντα σε πολλαπλά πλέον mtk κινητά(και όπως σου είπε και το παλικάρι παραπάνω ουσιαστικά σε ένα rootαρισμένο κινητό αρκεί να κατεβάσεις το fasterfix, app το οποίο δημιουργεί ακριβώς το ίδιο .conf αρχείο, καραcheckaρισμένο) και δεν παίζει. Αν κάνεις μία έρευνα στο xda, θα δεις ότι είναι γνωστό πρόβλημα με το συγκεκριμένο Chipset και πολλά ROM. Η μόνη πλάγια λύση που φαίνεται να παίζει πάντα, είναι αυτή που είπα παραπάνω. Σε κάποια ROM φτιάχνει το πρόβλημα μόνιμα με το fasterfix(gps.conf), σε άλλα εάν κάποιος σβήσει φάκελο και αρχείο EPO(mtkgps.dat) και τα ξαναδημιουργήσει, ενώ σε άλλα(κακή ώρα στο δικό μου) δεν φαίνεται να δουλεύει τίποτα από αυτά. Χωρίς AGPS restart βλέπει άμεσα 3 δορυφόρους αρκετά αδύναμα ώστε να κλειδώσει(<40db) όσο και να περιμένω(έχω δοκιμάσει να καθίσω κάτω από καθαρό ουρανό μέχρι και 30' για το γμτ). Χωρίς καμία άλλη αλλαγή πέρα από επανεκκίνηση AGPS, κλειδώνω σε 5-10" σε 7-9 δορυφόρους(δοκιμασμένο καθημερινά είτε με τους χάρτες, είτε το Endomondo).

 

Υ.Γ. https://www.google.com/search?num=100&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=site%3Axda-developers.com+agps+fix+mtk+gps+problems&oq=site%3Axda-developers.com+agps+fix+mtk+gps+problems&gs_l=serp.3...6349.49869.0.50046.8.8.0.0.0.0.159.1105.0j8.8.0....0...1c.1.26.serp..8.0.0.BbJhISSMtoE

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εμενα δεν κλειδωνει με τιποτα , εχω βαλει τα προγραματα που λετε αλλα και παλι φως δεν ειδα , μονο 2 δορυφορους πιανει εμενα. θα δοκιμασω σημερα να βαλω την αλλη ρομ και βλεπουμε

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εμενα δεν κλειδωνει με τιποτα , εχω βαλει τα προγραματα που λετε αλλα και παλι φως δεν ειδα , μονο 2 δορυφορους πιανει εμενα. θα δοκιμασω σημερα να βαλω την αλλη ρομ και βλεπουμε

 

Όπως βλέπεις από το GPS Status τους δυο δορυφόρους σε γκρι χρώμα, εάν πατήσεις menu-reset.agps.data και menu-download.agps.data κάτω απο καθαρό ουρανό, δεν βοηθάει; Τυπικά θα πρέπει να δει 5" μετά 7-9 δορυφόρους και αφού πρασινίσουν, θα σου βγάλει ένα μήνυμα επιτυχούς κλειδώματος.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

με την υποβοηθηση δεν νομιζω οτι εχει καποιο νοημα να δουλεψει ετσι , η δουλευει μονο του σαν gps ή καθολου.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

με την υποβοηθηση δεν νομιζω οτι εχει καποιο νοημα να δουλεψει ετσι , η δουλευει μονο του σαν gps ή καθολου.
Το πρώτο κλείδωμα θα το κάνεις με υποβοήθηση, ενεργό agps, και αφού κατεβάσεις τα δεδομένα του epo-gps απ το υπομενού. Μετα θα κλειδώνει κανονικά και χωρίς ίντερνετ

 

Αδερφέ χωρίς παρεξήγηση, αλλά δεν έχεις δίκιο.[...]
Αν κάνεις αυτά που είπα, θα δουλέψει, εκτός αν το P770 έχει κακής ποιότητας κεραία ή σχεδίαση. Έχοντας δουλέψει δεκάδες διαφορετικά μοντέλα MTK6577, κόβω το λαιμό μου ότι το πρόβλημα με το GPS στα MTK6577 είναι μύθος, εκτός από ελάχιστα μοντέλα oem κυρίως που χουν κακή σχεδίαση κεραίας. Aρκεί η σωστή ρύθμιση και το πρώτο κλείδωμα να γίνει με υποβοήθηση, και ενεργό το autodownload των epo data πάντα. Αν μάλιστα έχεις ίντερνετ στο κινητό έξω, απ τον πάροχό σου, το κλείδωμα γίνεται σε δευτερόλεπτα με AGPS
Link to comment
Share on other sites

minideal,etotalk,merimobiles.

Πληρωμη paypal

Ζητας να ειναι rootarismeno με ελληνικο μενου και google play.Eπισης να στο στειλουν ως gift.

Ελλαδα οχι.Αλλα και να υπηρχε θα το αγοραζες στα διπλασια χρηματα.

δεν εχω paypal κ γενικα δεν εχω ασχοληθει καθολου με αγορες απο ιντερνετ....διαβαζω πολλα εδω μεσα αλλα λιγα καταλαβαινω....καποιος ο οποιος να μπορει να με εξυπηρετησει υπαρχει????να του δωσω τα χρηματα κ να παρει κ να μου το στειλει???

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αυτά που είπα, θα δουλέψει, εκτός αν το P770 έχει κακής ποιότητας κεραία ή σχεδίαση. Έχοντας δουλέψει δεκάδες διαφορετικά μοντέλα MTK6577, κόβω το λαιμό μου ότι το πρόβλημα με το GPS στα MTK6577 είναι μύθος, εκτός από ελάχιστα μοντέλα oem κυρίως που χουν κακή σχεδίαση κεραίας. Aρκεί η σωστή ρύθμιση και το πρώτο κλείδωμα να γίνει με υποβοήθηση, και ενεργό το autodownload των epo data πάντα. Αν μάλιστα έχεις ίντερνετ στο κινητό έξω, απ τον πάροχό σου, το κλείδωμα γίνεται σε δευτερόλεπτα με AGPS

 

Συνεχίζεις να επιμένεις για κάτι που δεν είσαι σε θέση να ξέρεις, μια και δε σου συμβαίνει... Αν είχες δίκιο για τις κεραίες, κανένα κινητό από τα "προβληματικά", δεν θα κλείδωνε άμεσα μετά από επανεκκίνηση AGPS. Εν πάση περιπτώσει, αφού "κόβεις το λαιμό σου", δεν έχει νόημα η παραπάνω συζήτηση. Μπήκα στη διαδικασία να γράψω, απλά και μόνο για να μην αισθάνονται ηλίθιοι οι υπόλοιποι, που δεν μπορούν να το κάνουν να παίξει.

 

Για τους υπόλοιπους: Εάν δεν σας παίξει μετά από root, απενεργοποίηση GPS, διαγραφή mtkgps.dat(τα epo δεδομένα είναι αυτό) - επανεκκίνηση κινητού και ξαναδημιουργία του αρχείου από Location Services, αντικατάσταση του gps.conf(μην παραλείψετε να θέσετε τα permissions rwxrwxrwx και ιδιοκτήτη root/root και στα δυο αρχεία), ενεργοποίηση GPS, reset & redownload AGPS δεδομένων και μια τελευταία επανεκκίνηση(σε αυτό το σημείο, έαν έχετε πρόβλημα πάλι δε θα κλειδώνει, ενώ πριν την επανεκκίνηση και μετά το reset του AGPS θα κλείδωνε κανονικά), τότε θεωρώ ότι συμπερασματικά φταίει η ROM. Βάλτε την LEWA, ή κάποια άλλη και ξαναδοκιμάστε.

Ένα ακόμα πρόβλημα με την ROM του etotalk, ή με την συσκευή(ποιος ξέρει...), που δεν μπορώ να φτιάξω, είναι ότι εάν ακούω μουσική με bluetooth και έχω μόνιμα ανοιχτό το GPS(π.χ. τρέχω με το bluetooth και το endomondo να δουλεύει), μου κάνει συνεχώς drop/unpair το bluetooth. Νομίζω ότι το ανέφερε και κάποιος άλλος παραπάνω. Δεν έχει πρόβλημα να κλειδώσει μια φορά στους χάρτες όσο ακούω μουσική ή μιλάω, αλλά εάν το bluetooth και το GPS ταυτόχρονα δουλεύουν στο έπακρο για 20-30sec, το bluetooth τα τρώει...

 

Υ.Γ. Έχοντας "μαγειρέψει" αρκετές ROM τα τελευταία 3-4 χρόνια που ασχολούμαι με android, τα προβλήματα αυτά μου θυμίζουν έντονα προβλήματα kernel/driver και μια και δεν κυκλοφορεί τίποτα το custom από αυτά, η μόνη λύση είναι να δοκιμάσει κάποιος τις δυο τρεις ROM εκεί έξω και να κρατήσει όποια του προκαλεί το λιγότερο πονοκέφαλο.

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Edited by prodromaki
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε επιβεβαιώνω αυτό που γράφεις με το a-gps με τις δοκιμές που κάνω καθημερινά στο thl w7s που έχει mtk6589.Οντως αν κάνεις μηδενισμό του a-gps κλειδώνει πιο γρήγορα.Για κάποιο λόγο δε φαίνεται να κάνει και η συσκευή μου hot start στο gps ακόμη και μετά απο 1 ώρα από το τελευταίο άνοιγμα του gps.
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από εμένα τώρα που σκέφτομαι να το παραγγείλω:

α) Μπορώ με κάποιο τρόπο να του περάσω το menu της samsung? (ξέρω θα με πείτε ηλίθιο αλλά έχω κολλήσει με το μενού/εικονίδια των galaxy). Επίσης αν θα μπορώ να περάσω μερικά app της samsung που μου αρέσουν και έχω συνηθίσει (πχ. email, browser)

β) Πως μπορώ να μεταφέρω επαφές / sms από το samsung μου στο lenovo;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από εμένα τώρα που σκέφτομαι να το παραγγείλω:

α) Μπορώ με κάποιο τρόπο να του περάσω το menu της samsung? (ξέρω θα με πείτε ηλίθιο αλλά έχω κολλήσει με το μενού/εικονίδια των galaxy). Επίσης αν θα μπορώ να περάσω μερικά app της samsung που μου αρέσουν και έχω συνηθίσει (πχ. email, browser)

β) Πως μπορώ να μεταφέρω επαφές / sms από το samsung μου στο lenovo;

μην το παραγγείλεις, δεν αξίζει πλέον σε σχέση με τα νέα mtk6589. Πάρε το Amoi N828 ή το Jiayu G3s, για τπ n828 υπάρχει και rom με το UI και το touchwiz της samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Μου ηρθε και μενα χθες το πρωτο μου Κινεζικο κινητο.. Ειχα διαβασει για πολλα κινητα εδω αλλα προτιμησα αυτο γιατι μου βγηκε 117€..! Και για την μπαταρια του το επελεξα εννοειται..

 

Ενταξει θα μπορουσα να παρω και ενα mtk6589 αλλα για πρωτο μια χαρα ειναι..Εβαλα το whats up στη sim1 και το καρτοσυμβολαιο στη sim2.. Μου χρεωσε απο 1€ γιατι ανοιξα τα δεδομενα και ενταξει.. Τα εκανα δοκιμες, χαχα...

 

Παντως θα παρει καιρο για να αγορασω και παλι κινητο απο την Ελλαδα...

Θα φερει τα κινητα της η Lenovo (μπορει και στην Ελλαδα) το 2014 αλλα και παλι το p770 θα εχει σιγουρα 200€..

Edited by vrasnagr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περασα την S113_Pu_mod συμφωνα με τις πδηγιες στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2220275

 

Δυστυχως ομως ακομα και που εχει το locale 2 εγκατετημενο στα ελληνικα δεν ειναι πληρως εξηλληνισμενη η ROM. Το πιο βολικο που χανω ειναι το sidebar στο contacts στο dialer κλπ.

 

Υπαρχει τροπος να εχω παντου ελληνικά?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περασα την S113_Pu_mod συμφωνα με τις πδηγιες στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2220275

 

Δυστυχως ομως ακομα και που εχει το locale 2 εγκατετημενο στα ελληνικα δεν ειναι πληρως εξηλληνισμενη η ROM. Το πιο βολικο που χανω ειναι το sidebar στο contacts στο dialer κλπ.

 

Υπαρχει τροπος να εχω παντου ελληνικά?

 

Για τις επαφες μου ειπε καποιος και κατεβασα το Exdiler&contacs και δουλευει οκ με ελληνικα.

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...