Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως εγραψα σε αλλο post ειμαι ασχετος απο smartphone, και ολα αυτα που διαβασα μου φαινονται βουνο.

 

Κανω λοιπον ενα μονο ερωτημα με 2 σκελη:

α. στα μηνυματα, αν γραψω λατινικους χαρακτηρες παει 160, ενω αν γραψω Ελληνικους παει 60-70

β. Πολλα μενου της συσκευης παραμενουν σε Αγγλικη γλωσσα

 

Μου χρειαζονται κυριως τα μηνυματα γιατι στελνω πολλα

 

Η συσκευη ειναι απο minideal και εχει εκδοση P770_S124_130201

Η recovery ανοιγει αλλα η αρχικη της σελιδα ειναι κινεζικα

 

Αν για τα μηνυματα χρειαζεται καποιο προγραμματακι, πειτε μου αν κατεβαινει απο playstore ή αν πρπει να γινει απο PC και πως

 

Οποιος θελει μπορει να το στειλει και σε προσωπικο μηνυμα

 

Περίεργο από το minideal το έχω και εγώ ,κανονικά γράφει 160 χαρακτήρες(ελληνικά)!!!!

 

https://drive.google.com/file/d/0B1VA-kwgzSHcbm9hOVJ6Q1J5c0k/edit?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

α. στα μηνυματα, αν γραψω λατινικους χαρακτηρες παει 160, ενω αν γραψω Ελληνικους παει 60-70

 

Μου χρειαζονται κυριως τα μηνυματα γιατι στελνω πολλα

 

Αν για τα μηνυματα χρειαζεται καποιο προγραμματακι, πειτε μου αν κατεβαινει απο playstore ή αν πρπει να γινει απο PC και πως

 

Οποιος θελει μπορει να το στειλει και σε προσωπικο μηνυμα

 

δοκίμασε το go sms pro (δυστυχώς πλέον έχει διαφημίσεις η free έκδοση) είδα ότι πλέον έχει υποστήριξη για dual sim (παλιά είχε μόνο για Ics εκδόσεις) και υπάρχει η επιλογή για 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το gps εμένα μου κλειδώνει έξω σε 10 sec στο σπίτι μέσα θέλει 1 λεπτό!!!

 

Σας δίνω το my conf. μου έχει αναλυτικά οδηγίες για όσους δεν ξέρουν...

 

 

***Να ενημερώσω ότι στο my gps.conf εκεί που είναι NTP_SERVER=2.gr.ntp.org είναι λάθος το σωστό είναι αυτό NTP_SERVER=2.gr.pool.ntp.org.!!!Ξέχασα το "pool" δηλαδή...

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

πως αυτο εννοω πως μπαινω μεσα στο system του τηλεφωνου?

 

Το Root Explorer το έχεις?Αν ναι με αυτό αλλιώς κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree&hl=el Με την προϋπόθεση ότι το τηλέφωνο σου είναι root!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και παλι οκ το κατεβασα αυτο μετα? εννοειται οτι το τηλ ειναι root. μετα πως βαζω το gps conf που μου εδωσες μεσα ?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω και παλι οκ το κατεβασα αυτο μετα? εννοειται οτι το τηλ ειναι root. μετα πως βαζω το gps conf που μου εδωσες μεσα ?

 

στον φάκελο root "etc" το βάζεις εκεί ,αν έχεις άλλο conf το διαγράφεις !!!!

 

 

* http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981&page=8

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω δουλεψε τελεια και πολυ γρηγορα επιασα δορυφορους σε 10 δευτερα τοσο γρηγορα τωρα ο φακελλοςgps conf γραφει μονο αυτο

[ NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org ] μονο αυτο τιποτε αλλο αλλα πιανει γρηγορα δεν ξερω εαν πρεπει να γραφει και τα αλλα που εχεις στο δικο σου gps conf.

Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ευχαριστω δουλεψε τελεια και πολυ γρηγορα επιασα δορυφορους σε 10 δευτερα τοσο γρηγορα τωρα ο φακελλοςgps conf γραφει μονο αυτο

[ NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org ] μονο αυτο τιποτε αλλο αλλα πιανει γρηγορα δεν ξερω εαν πρεπει να γραφει και τα αλλα που εχεις στο δικο σου gps conf.

 

Μπορείς να περάσεις και τα άλλα, δεν είναι απαραίτητο αλλά ενδείκνυται. Από τη στιγμή όμως που δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να μείνεις ως έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω και τα υπολοιπα αλλα δεν γνωριζω πως αυτο το αρχειο το περασα με gps faster για τα αλλα διαβασα το φορουμ αλλα δεν εβγαλα ακρη .εαν εχεις την καλοσυνη να μου στειλεις αναλυτικες οδηγιες θα το εκτιμουσα και παλι ομως να σαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω και τα υπολοιπα αλλα δεν γνωριζω πως αυτο το αρχειο το περασα με gps faster για τα αλλα διαβασα το φορουμ αλλα δεν εβγαλα ακρη .εαν εχεις την καλοσυνη να μου στειλεις αναλυτικες οδηγιες θα το εκτιμουσα και παλι ομως να σαι καλα.

 

με το gps faster δεν πέρασες αρχείο απλά επεξεργάστηκες το αρχείο και πέρασες την ελληνική διεύθυνση

με το ίδιο πρόγραμμα μπορείς να πας στο advanced settings και να πειράξεις και τις υπόλοιπες ρυθμίσεις σύμφωνα με το αρχείο που κατέβασες (εφόσον δεν έβγαλες άκρη μέσω root explorer / es file manager κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω και τα υπολοιπα αλλα δεν γνωριζω πως αυτο το αρχειο το περασα με gps faster για τα αλλα διαβασα το φορουμ αλλα δεν εβγαλα ακρη .εαν εχεις την καλοσυνη να μου στειλεις αναλυτικες οδηγιες θα το εκτιμουσα και παλι ομως να σαι καλα.

 

Φίλε ektora το faster gps πρέπει να το ξεχάσεις όπως σου είχα ξανά πει....Κατεβάζεις το conf το βάζεις στην sd σου ,ανοίγεις τον Root Explorer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer αυτό λογικά πρέπει να το έχει το κινητό σου ,πας εκεί που έκανες save το conf πατάς για λίγα δεύτερα πάνω του το κάνεις copy κ πας στον φάκελο "etc" και το βάζεις εκεί...(του βάζεις τα σωστά permissions πατώντας πάλι για λίγα sec πάνω στο conf)

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ektora το faster gps πρέπει να το ξεχάσεις όπως σου είχα ξανά πει....Κατεβάζεις το conf το βάζεις στην cd σου ,ανοίγεις τον Root Explorer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer αυτό λογικά πρέπει να το έχει το κινητό σου ,πας εκεί που έκανες save το conf πατάς για λίγα δεύτερα πάνω του το κάνεις copy κ πας στον φάκελο "etc" και το βάζεις εκεί...(του βάζεις τα σωστά permissions πατώντας πάλι για λίγα sec πάνω στο conf)

Ποια ειναι τα σωστα permissions;Και κατι αλλο.Το κανω αντιγραφει και την επικολληση την βγαζει λαθος.Τι δεν κανω σωστα;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα σωστα permissions;Και κατι αλλο.Το κανω αντιγραφει και την επικολληση την βγαζει λαθος.Τι δεν κανω σωστα;

 

Permissions : rw-r--r (Δηλαδή τσεκάρεις τα 3 της πρώτης στείλεις και το 1 της δεύτερης κανένα άλλο)..Στο βγάζει λάθος γιατί πάνω πάνω έχει ένα κουμπάκι r/w και άμα το πατήσεις γίνεται r/o δεν θυμάμαι...Πάτα αυτό + θα στο περάσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Permissions : rw-r--r (Δηλαδή τσεκάρεις τα 3 της πρώτης στείλεις και το 1 της δεύτερης κανένα άλλο)..Στο βγάζει λάθος γιατί πάνω πάνω έχει ένα κουμπάκι r/w και άμα το πατήσεις γίνεται r/o δεν θυμάμαι...Πάτα αυτό + θα στο περάσει!!!

 

Αυτο κανω αλλα μου βγαζει τα Permissions λαθος.Συγκεκριμενα εχω τσεκαρει την πρωτη σειρα απο αριστερα και το πρωτο κουτακι της μεσαιας σειρας.Που ειναι το λαθος;Που ειναι το κουμπακι r/w;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω αλλα μου βγαζει τα Permissions λαθος.Συγκεκριμενα εχω τσεκαρει την πρωτη σειρα απο αριστερα και το πρωτο κουτακι της μεσαιας σειρας.Που ειναι το λαθος;Που ειναι το κουμπακι r/w;

 

Δες την δευτερη φωτογραφια https://lh5.ggpht.com/5c3vuNH85fygUfRlEuL7vHYs1Ej6-rHO9Nl4tLCs1Xzgt2jyVsT4hHwoOtbAJXJdtQ=h900-rw,πανω πανω ειναι το κουμπακι...

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

πάντως αν τα έγραφες μέσω fastergps θα είχες τελειώσει τώρα :))))

 

OMG τι ακουω!!!!Τι να γραψει μεσω fastergps???Οταν σου δινουν ετοιμο το conf για να το περασεις απλα σε εναν φακελο ,υπαρχει κατι πιο ευκολο απο αυτο?!Μην ακουω κουτα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω πάρει και εγώ το p770 από minideal και μετά από 7 μήνες έχει πρόβλημα η οθόνη, ενώ bootarei κανονικά και φαίνεται να παίζει κανονικά η οθόνη είναι μαύρη. Επικοινώνησα με το minideal και μου είπαν ότι η εγγύηση του τηλεφώνου έιναι 6 μήνες και δεν καλύπτουν την βλάβη αυτή. Ξέρετε αν υπάρχει Ελλάδα (κατά προτίμηση Αθήνα) κάποιος που να αναλαμβάνει service στο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...