Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Παιδια, αν ξερει καποιος τιποτα σχετικα με το σβησιμο της οθονης που εγραψα πιο πανω

 

μολις κανω κληση ή απαντησω, αν ενεργοποιηθει ο αισθητηρας πανω σβηνει η οθονη και δεν αναβει ξανα. Αναγκαζομαι να βγαλω μπαταρια.

Αν οι κλησεις γινονται με τα ακουστικα, δεν υπαρχει κανενα προβλημα

πιο πανω, στην ιδια σελιδα, αναφερω τι αλλαγες εχουν γινει (rom,recovery)

παρακαλω, οποιος μπορει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα λέω να το πάρω και εγώ από http://www.to2c.com/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html αξίζει είναι αξιόπιστοι , η προτείνετε κάποιο άλλο site.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λέω να το πάρω και εγώ από http://www.to2c.com/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html αξίζει είναι αξιόπιστοι , η προτείνετε κάποιο άλλο site.

Αξιοπιστοι ειναι φιλε μου.Απο εκει πηρα το δικο μου.Γυρω στις 24 ημερες εκανε να ερθει.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι ρουτινγκ πλεον.Τι γινεται τωρα;Πως μπορω να το κανω ρουτινγκ παλι;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το τηλεφωνο δεν ειναι ρουτινγκ πλεον.Τι γινεται τωρα;Πως μπορω να το κανω ρουτινγκ παλι;

 

security settings (app είναι) -> details -> permission management ->perm -> terma kato root -> root management on

Link to comment
Share on other sites

security settings (app είναι) -> details -> permission management ->perm -> terma kato root -> root management on

 

Έλα ρε έχει τέτοιο πράγμα;; Νόμιζα μόνο η MIUI το είχε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

security settings (app είναι) -> details -> permission management ->perm -> terma kato root -> root management on

Εισαι Θεος.Ευχαριστω πολυ φιλε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Εισαι Θεος.Ευχαριστω πολυ φιλε.

 

οπότε φαντάζομαι οκ και το θέμα των διαφημίσεων έτσι;; :):happy:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ε και η lewa μια αντιγραφή της miui είναι :)))

 

Α, μάλιστα κάτι έμαθα και σήμερα. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα στο να την βγάλω τελείως την LewaOS-5.0 20131129...

 

Καταρχάς έχεις διάφορα ψηλό προβληματάκια...1.Να ξεκινήσω από το GO Launcher EX που έχει βάλει έκανα delete τελείως έβαζα apex στο reboot δεν ξανά άνοιγε ποτέ το τηλέφωνο!!!2.Έχει πρόβλημα όταν πας να πάρεις ένα τηλέφωνο ,πρέπει να πατήσεις πάνω στο πράσινο icon που έχει ,γιατί όταν πατάς πάνω στο όνομα για να κάνεις κλήση βγάζει "διαδικασία android.process.acore σταμάτησε"...

 

Γενικά το κινητό δεν δούλευε σωστά έχει θεματάκια δυστυχώς ,έβαλα ξανά την lewa 4(13.04.02) που είναι μακράν καλύτερη από όλες για το κινητό.......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έχεις διάφορα ψηλό προβληματάκια...1.Να ξεκινήσω από το GO Launcher EX που έχει βάλει έκανα delete τελείως έβαζα apex στο reboot δεν ξανά άνοιγε ποτέ το τηλέφωνο!!!2.Έχει πρόβλημα όταν πας να πάρεις ένα τηλέφωνο ,πρέπει να πατήσεις πάνω στο πράσινο icon που έχει ,γιατί όταν πατάς πάνω στο όνομα για να κάνεις κλήση βγάζει "διαδικασία android.process.acore σταμάτησε"...

Γενικά το κινητό δεν δούλευε σωστά έχει θεματάκια δυστυχώς ,έβαλα ξανά την lewa 4(13.04.02) που είναι μακράν καλύτερη από όλες για το κινητό.......

 

το πρόβλημα της 5 που δεν βρήκα λύση είναι ότι το taskmanager είναι ενσωματωμένο με το Launcher της , οπότε με την rom του jd που έχει βγάλει τον Original και έχει βάλει go δεν έχω taskmanager (εγώ Nova χρησιμοποιώ)

τώρα για το "διαδικασία android.process.acore σταμάτησε" αυτά είναι κλασικά , μπορούσες να το πάθεις και σε αναβάθμιση της 4 , ένα απλό delete δεδομένων του προγράμματος που βγάζει πρόβλημα συνήθως λύνει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

οπότε φαντάζομαι οκ και το θέμα των διαφημίσεων έτσι;; :):happy:

Και οι διαφημισεις ενταξη.Να'σαι καλα και καλες γιορτες.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα της 5 που δεν βρήκα λύση είναι ότι το taskmanager είναι ενσωματωμένο με το Launcher της , οπότε με την rom του jd που έχει βγάλει τον Original και έχει βάλει go δεν έχω taskmanager (εγώ Nova χρησιμοποιώ)

τώρα για το "διαδικασία android.process.acore σταμάτησε" αυτά είναι κλασικά , μπορούσες να το πάθεις και σε αναβάθμιση της 4 , ένα απλό delete δεδομένων του προγράμματος που βγάζει πρόβλημα συνήθως λύνει το πρόβλημα

 

εμενα σε οτι εκδοση lewa εχω βαλει, δεν μπορω να το δουλεψω χωρις ακουστικα

γιατι κατα τη διαρκεια της κλησης μολις σβησει η οθονη δεν αναβει ξανα με τιποτα.

μονο αν βαλω τα ακουστικα ή βγαλω μπαταρια. Αν κανω ομως κληση και προλαβω να πατησω ανοιχτη ακροαση δε σβηνει καθολου

 

Εβαλα την S128 και ενω ολα τ αλλα λειτουργουν (και αυτο που προανεφερα λειτουργει κανονικα) δεν μπορει να ενεργοποιηθεi το WIFI

τελος αν υπαρχει καμια αλλη προταση Eλληνικη ομως

 

η αρχικη του ηταν S124 minideal με αρκετα καλα Ελληνικα (οπου δεν ηταν Ελληνικα, ηταν Αγγλικα, Κινεζικα δεν μπερδευοταν)

 

Recovery εχω TWRP_v2500

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για την foxtrot 010 γίνεται συζήτηση στο forum όλοι για lewa μιλάνε.Εγώ έχω την foxtrot και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με δοκιμές εκατοντάδων προγραμματων ούτε στα μηνύματα ούτε στο gps ούτε στα bluetooth κανένα πρόβλημα και ελληνικότατη.Θέλω να βρώ κάτι για να την αλλάξω και δεν βρίσκω!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για την foxtrot 010 γίνεται συζήτηση στο forum όλοι για lewa μιλάνε.Εγώ έχω την foxtrot και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με δοκιμές εκατοντάδων προγραμματων ούτε στα μηνύματα ούτε στο gps ούτε στα bluetooth κανένα πρόβλημα και ελληνικότατη.Θέλω να βρώ κάτι για να την αλλάξω και δεν βρίσκω!!!:D

 

Φιλε μου, κι εγω εκει κατεληξα πριν 2 μερες

ειχα προβλημα με το οτι αναβοσβηνει ακανονιστα η οθονη στις κλησεις και αμα σβησει δεν αναβει ξανα. τελικα κατεβασα ενα App απο playstore και καπως διορθωθηκε.

τουλαχιστο αναβει ξανα αλλα οχι αμεσως. τελος παντων, αυτο που εχω τωρα προβλημα ειναι το skype. κοβεται τελειως ο ηχος.

κατα τ αλλα μ αρεσει παρα πολυ το περιβαλλον

Αν ξερεις κατι για το proximity sensor (αυτο δηλαδη που αναβοσβηνει η οθονη κατα τις κλησεις οταν καλυπτουμε το χωρο της μπροστα καμερας) πες μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για την foxtrot 010 γίνεται συζήτηση στο forum όλοι για lewa μιλάνε.Εγώ έχω την foxtrot και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με δοκιμές εκατοντάδων προγραμματων ούτε στα μηνύματα ούτε στο gps ούτε στα bluetooth κανένα πρόβλημα και ελληνικότατη.Θέλω να βρώ κάτι για να την αλλάξω και δεν βρίσκω!!!:D

 

ε πες ποια rom έχεις , έκδοση κλπ κλπ :)

εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα με foxtrot/injektor κλπ γιατί με εκνεύριζε το ποστάρω στο xda αλλά αν θες να μάθεις κάτι μπες στο ρώσικο σάιτ , α ναι και δεν θα μιλάμε αγγλικά :)

(βέβαια για να πούμε και την αλήθεια τα περισσότερα στους Ρώσους τα χρωστάμε για το κινητό :))

 

τέσπα βλέπω ότι έχει βγει Miui v5 με 4.2.2 για το κινητό οπότε μάλλον αυτή θα δοκιμάσω μετά

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε πριν από 3 μήνες από κίνα με αυτήν την rom εγώτο μόνο που του άλλαξα ήταν ο launcher του του έβαλα αντί apex τον holo που τον βρίσκω μια χαρά και συμβατό με όλα τα προγράμματα σχεδόν(αντίθετα με τον go launcher που δεν ειναι συμβατός με τα widgets σχεδόν κανενός προγράμματος) και την recovery που ήταν κινέζικια του έβαλα την cwm. 4.1.1 JB είναι και είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος από την συμπεριφορά του τηλεφώνου δεν θα την αλλάξω γιατί δεν έχω βρει ακόμα κανένα bug της rom.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε πριν από 3 μήνες από κίνα με αυτήν την rom εγώτο μόνο που του άλλαξα ήταν ο launcher του του έβαλα αντί apex τον holo που τον βρίσκω μια χαρά και συμβατό με όλα τα προγράμματα σχεδόν(αντίθετα με τον go launcher που δεν ειναι συμβατός με τα widgets σχεδόν κανενός προγράμματος) και την recovery που ήταν κινέζικια του έβαλα την cwm. 4.1.1 JB είναι και είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος από την συμπεριφορά του τηλεφώνου δεν θα την αλλάξω γιατί δεν έχω βρει ακόμα κανένα bug της rom.

 

ε οκ τότε αλλά έτσι δεν νιώθεις την χαρά του φλασαρίσματος :))))))

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε πριν από 3 μήνες από κίνα με αυτήν την rom εγώτο μόνο που του άλλαξα ήταν ο launcher του του έβαλα αντί apex τον holo που τον βρίσκω μια χαρά και συμβατό με όλα τα προγράμματα σχεδόν(αντίθετα με τον go launcher που δεν ειναι συμβατός με τα widgets σχεδόν κανενός προγράμματος) και την recovery που ήταν κινέζικια του έβαλα την cwm. 4.1.1 JB είναι και είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος από την συμπεριφορά του τηλεφώνου δεν θα την αλλάξω γιατί δεν έχω βρει ακόμα κανένα bug της rom.

 

εμενα ειχε ερθει πριν 2 μηνες με την S124 και δεν δουλευε skype με τιποτα.

εβαλα recovery lewa και δοκιμασα διαφορες rom lewa αλλα σε ολες κατι διαφορετικο δε δουλευε.

τωρα εχω recovery twrp v2500 και rom foxtrot 010. οπως εγραψα πιο πανω αναβοσβηνει ακανονιστα η οθονη στις κλησεις και επισης στο skype σχεδον παντα που δοκιμαζω δεν εχω καθολου ηχο απο τον αλλο, ενω με ακουει.

Αν εχει κανεις την S124zip. θελω να τη δοκιμασω ξανα(βρηκα μια αλλα μονο στα Κινεζικα ηταν).

Link to comment
Share on other sites

ε πες ποια rom έχεις , έκδοση κλπ κλπ :)

εγώ προσωπικά δεν ασχολήθηκα με foxtrot/injektor κλπ γιατί με εκνεύριζε το ποστάρω στο xda αλλά αν θες να μάθεις κάτι μπες στο ρώσικο σάιτ , α ναι και δεν θα μιλάμε αγγλικά :)

(βέβαια για να πούμε και την αλήθεια τα περισσότερα στους Ρώσους τα χρωστάμε για το κινητό :))

 

τέσπα βλέπω ότι έχει βγει Miui v5 με 4.2.2 για το κινητό οπότε μάλλον αυτή θα δοκιμάσω μετά

 

αμα σου δουλεψει καλα πες να τη δοκιμασουμε.

δοκιμασα μια 4.2.2 αλλα ειχε πολλα κολληματα και προβληματα (στη δικη μου συκευη).

την ειχα κατεβασει απο το needrom, δε θυμαμαι ποια ακριβως ηταν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βάλει κάποιος καμιά 4.2 με την οποία να λειτουργούν όλα τέλεια;

 

Έχω τη Life τώρα και θέλω να βάλω κάτι πιο φρέσκο αλλά όχι να πάω σε κάτι χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...