Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα αυτήν (miui v5 4.2.2)

http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-p770-android-4-2-2/

 

για το recovery από το πρόγραμμα update και πατάτε το μενού

δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής , έβαλα και το αντίστοιχο xposed για την miui

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46415123

ενεργοποίησα και το mi-tools module και στέλνει με κεφαλαία πλέον το sms-app

 

δεν ξέρω αν παίζει και το κανονικό xposed (γιατί υποτίθεται έχει μπει υποστήριξη για Miui) , σε μένα δεν έτρεχε οπότε το έσβησα

 

για το gps δεν μπορώ να σας βοηθήσω και πολύ :)

πέρασα το κλασικό ελληνικό conf και έκανα cold και agps restart και κλείδωσε σχετικά γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλα αυτήν (miui v5 4.2.2)

http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-p770-android-4-2-2/

 

για το recovery από το πρόγραμμα update και πατάτε το μενού

δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής , έβαλα και το αντίστοιχο xposed για την miui

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46415123

ενεργοποίησα και το mi-tools module και στέλνει με κεφαλαία πλέον το sms-app

 

δεν ξέρω αν παίζει και το κανονικό xposed (γιατί υποτίθεται έχει μπει υποστήριξη για Miui) , σε μένα δεν έτρεχε οπότε το έσβησα

 

 

για το gps δεν μπορώ να σας βοηθήσω και πολύ :)

πέρασα το κλασικό ελληνικό conf και έκανα cold και agps restart και κλείδωσε σχετικά γρήγορα

 

 

η miui eχει ματαφραστη στα ελληνικα?????

Link to comment
Share on other sites

η miui eχει ματαφραστη στα ελληνικα?????

 

αυτή έχει ελληνικά αλλά όχι δεν είναι όλα μεταφρασμένα

 

edit: τώρα είδα ότι αυτή που έχει στο en.miui.com είναι πιο καινούρια , θα δοκιμάσω κι αυτήν

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

αυτή έχει ελληνικά αλλά όχι δεν είναι όλα μεταφρασμένα

 

edit: τώρα είδα ότι αυτή που έχει στο en.miui.com είναι πιο καινούρια , θα δοκιμάσω κι αυτήν

 

οπου δεν ειναι Ελληνικα ειναι Αγγλικα ή Κινεζικα?

εκανες ολα αυτα πριν την εγκατασταση?

– Wipe:

1. Cache

2. System (for a clean installation)

3. Android secure (for a clean installation)

3. Battery statatis

4. Davike

Link to comment
Share on other sites

οπου δεν ειναι Ελληνικα ειναι Αγγλικα ή Κινεζικα?

εκανες ολα αυτα πριν την εγκατασταση?

– Wipe:

1. Cache

2. System (for a clean installation)

3. Android secure (for a clean installation)

3. Battery statatis

4. Davike

 

κλασικά αν βάλω ελληνικά κινέζικα βγάζει στη Lockscreen , σε άλλα νομίζω κυρίως αγγλικά τα βγάζει (αγγλικά το έχω οπότε δεν πολύ είδα τα ελληνικά) , από βδομάδα θα δοκιμάσω και την rom από την λίστα του en.miui.com που είναι και πιο καινούρια

 

ναι τα έκανα (εκτός από battery stats που δεν το βρήκα από το twrp)

 

edit: έβαλα από πάνω την πιο καινούρια

δεν είδα κινέζικα (εκτός από το Notification led πρόγραμμα) μέχρι στιγμής

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα (για μένα), έβαλα χτες αυτή τη ROM και μέχρι τώρα βλέπω ότι όλα δουλεύουν καλά. Μόνο gps δεν έχω δοκιμάσει.

Την έβαλα πανεύκολα από twrp όποιος θέλει κάνει μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα (για μένα), έβαλα χτες αυτή τη ROM και μέχρι τώρα βλέπω ότι όλα δουλεύουν καλά. Μόνο gps δεν έχω δοκιμάσει.

Την έβαλα πανεύκολα από twrp όποιος θέλει κάνει μια δοκιμή.

 

εβαλα τη rom που αναφερεις και δε σκεφτηκα πριν οτι θελω Ελληνικα

μπορω να κανω κατι τωρα, πανω σ αυτη?

επισης , μπροστα στην οθονη οταν πατας διπλο και βγαζει ενα πινακα για διαφορες ρυθμισεις ειναι κινεζικα. μηπως πρεπει να αλλαξω το Appex? Αν ναι πως και τι να βαλω

Edited by tasos034
συμπληρωσα σχολια
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom είναι η ίδια 4.2 που αναφέρθηκε πριν σελίδες. Την έχω κι εγώ κάποιες μέρες τώρα. Το τηλέφωνο το έχω σαν δεύτερο και δεν γίνονται πολλές δοκιμές ελλείψει χρόνου. Το πληκτρολόγιο που είχε περασμένο κολλούσε μόλις πρόσθετα τα ελληνικά και ο launcher είναι στα κινέζικα. Αλλά αυτό το λέει στις οδηγίες απ' όπου κατέβασα τη rom. Οπότε κατεβάζουμε έναν άλλο. Δεν έχει ελληνικά μενού.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η rom είναι η ίδια 4.2 που αναφέρθηκε πριν σελίδες. Την έχω κι εγώ κάποιες μέρες τώρα. Το τηλέφωνο το έχω σαν δεύτερο και δεν γίνονται πολλές δοκιμές ελλείψει χρόνου. Το πληκτρολόγιο που είχε περασμένο κολλούσε μόλις πρόσθετα τα ελληνικά και ο launcher είναι στα κινέζικα. Αλλά αυτό το λέει στις οδηγίες απ' όπου κατέβασα τη rom. Οπότε κατεβάζουμε έναν άλλο. Δεν έχει ελληνικά μενού.

 

πες ρε pantelo τουλαχιστο για το launcher. ποιο κατεβαζουμε και που το περναμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι παιδια.Εχω μια ερωτηση.Πατωντας το μεσαιο κουμπι στο κατω μερος της συσκευης,μου βγαινει το μενου των Launcher.Μπορω να το αλλαξω και να μου δειχνει το μενου των προγραμματων που ειναι εγκατεστημενα στο τηλεφωνο;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του launcher αλλάζει αυτό

Εχω τον Apex launcher.Που ειναι η ρυθμιση αυτη;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Nova. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω άμεσα. Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις του

Στις ρυθμισεις του Νοva που βρισκεται για να καταλαβω πανω-κατω πως θα το ψαξω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη rom που αναφερεις και δε σκεφτηκα πριν οτι θελω Ελληνικα

μπορω να κανω κατι τωρα, πανω σ αυτη?

επισης , μπροστα στην οθονη οταν πατας διπλο και βγαζει ενα πινακα για διαφορες ρυθμισεις ειναι κινεζικα. μηπως πρεπει να αλλαξω το Appex? Αν ναι πως και τι να βαλω

 

Έβαλα τον nova που είναι αρκετά απλός και ελαφρύς. Επίσης swiftkey keyboard, και τα δύο από play store και λύνεις τα προβληματα σου.

Για τα ελληνικά στο menu δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αν δεν τα έχει να τα επιλέξεις μάλλον δεν γίνεται να τα έχεις.

Τσέκαρε επίσης αν έχει εφαρμογή για μυνήματα, γιατί εμένα δεν είχε και δεν μπορούσα να λάβω και το πήρα χαμπάρι πριν λίγο και ενεργοποίησα μια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον nova που είναι αρκετά απλός και ελαφρύς. Επίσης swiftkey keyboard, και τα δύο από play store και λύνεις τα προβληματα σου.

Για τα ελληνικά στο menu δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αν δεν τα έχει να τα επιλέξεις μάλλον δεν γίνεται να τα έχεις.

Τσέκαρε επίσης αν έχει εφαρμογή για μυνήματα, γιατί εμένα δεν είχε και δεν μπορούσα να λάβω και το πήρα χαμπάρι πριν λίγο και ενεργοποίησα μια εφαρμογή.

 

Γιατρε μου, ολα καλα

και ο nova ωραιος, μ αρεσει

και το swiftkey πρωτο, βρηκα και τη ρυθμιση να γυρναει επιτοπου η γλωσσα και σε Αγγλικα. μονο που ελεγε trial. λες να ληξει?

για το υπολοιπο μενου δε με νιαζει που ειναι Αγγλικα

Ευχαριστω πολυ.

Αν κατσει σταθερα αυτη η rom και δε μου κανει τιποτα κολπα ειμαι κομπλε

Αν βρεις τιποτε νεοτερο με μεταφραση θα το ηθελα

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την etotalk ROM (rooted) δεν μου έχει βγάλει καποιο πρόβλημα πλην οτι αργέι λίγο το GPS αλλά έχω την εξής ερώτηση

 

Πόση "εσωτερικη μνήμη" έχετε ελεύθερη?

Εμένα αν και έχω εγκαταστήσει σχεδόν τα πάντα στην SD έχει μόνο 200 MB ελεύθερα, είναι φυσιολογικό? Γιατί πήγα να κατεβάσω κάτι update και μου έλεγε οτι δεν υπάρχει χώρος κλπ

 

Δηλαδή αν βάλω άλλες 2-3 μεγάλες εφαρμογές που δεν γίνονται install SD δεν θα μπορώ να προσθέσω άλλες?

 

το"USB STORAGE" τι νόημα έχει? είναι απλα χώρος αποθήκευσης αν δεν έχεις SD?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την etotalk ROM (rooted) δεν μου έχει βγάλει καποιο πρόβλημα πλην οτι αργέι λίγο το GPS αλλά έχω την εξής ερώτηση

 

Πόση "εσωτερικη μνήμη" έχετε ελεύθερη?

Εμένα αν και έχω εγκαταστήσει σχεδόν τα πάντα στην SD έχει μόνο 200 MB ελεύθερα, είναι φυσιολογικό? Γιατί πήγα να κατεβάσω κάτι update και μου έλεγε οτι δεν υπάρχει χώρος κλπ

 

Δηλαδή αν βάλω άλλες 2-3 μεγάλες εφαρμογές που δεν γίνονται install SD δεν θα μπορώ να προσθέσω άλλες?

 

το"USB STORAGE" τι νόημα έχει? είναι απλα χώρος αποθήκευσης αν δεν έχεις SD?

 

usb storage εννοείς υποθέτω αυτό που σου βγάζει όταν το συνδέσεις με τον υπολογιστή

απλά για να μπορείς να δεις τα περιεχόμενα της κάρτας στον υπολογιστή

 

το πρόβλημα είναι ότι είναι μικρά τα partition

τα 4gb του χώρου είναι χωρισμένα σε partitions , από αυτά το system αυτό δηλαδή που αποθηκεύονται τα apps κανονικά είναι μικρό , νομίζω 500-600 mb , τα υπόλοιπα πάνε στην internal sd

 

η μόνη λύση (που ξέρω εγώ) για αυτό είναι να αλλάξει το partition του system σε 1.5-2gb και να βάλεις μια γρήγορη (class 8-10) sd κάρτα στο κινητό για να μην έχεις θέμα χώρου

 

για την αλλαγή του Partition πρέπει να ψάξεις εδώ κάπου το έχουν ποστάρει το πρόγραμμα (δεν το έχω εύκαιρο) αλλά προσοχή θα χάσεις ό.τι έχεις μέσα στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την etotalk ROM (rooted) δεν μου έχει βγάλει καποιο πρόβλημα πλην οτι αργέι λίγο το GPS αλλά έχω την εξής ερώτηση

 

Πόση "εσωτερικη μνήμη" έχετε ελεύθερη?

Εμένα αν και έχω εγκαταστήσει σχεδόν τα πάντα στην SD έχει μόνο 200 MB ελεύθερα, είναι φυσιολογικό? Γιατί πήγα να κατεβάσω κάτι update και μου έλεγε οτι δεν υπάρχει χώρος κλπ

 

Δηλαδή αν βάλω άλλες 2-3 μεγάλες εφαρμογές που δεν γίνονται install SD δεν θα μπορώ να προσθέσω άλλες?

 

το"USB STORAGE" τι νόημα έχει? είναι απλα χώρος αποθήκευσης αν δεν έχεις SD?

 

Βάλε αυτό , κάντο install και τα περνάς όλα στην sd....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. αν μπορει καποιος να βοηθησει. εχω το s890 και ξαφνικα ειδα να μην λειτουργει το ιστορικο κλησεων. εχει κολλησει 2 μερες πριν.τι να παρω τηλ τι να με παρουν δεν καταγραφεται. καμοια βοηθεια? το εχω αναρτησει και στο αναλογο thread αλλα μηπως εχω μια ποιο γρηγορη απαντηση.επισης κατεβασα κανα δυο προγραμματα αλλα και παλι δεν καταγραφει κλησεις;;; Edited by donkorleone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα!ειμαι νεο μελος και χρειαζομαι την βοηθεια σας..χθες κατι οπως εσβηνα καποια πραγματα εσβησα προφανως κ καποιο αρχειο και τωρα δεν μου αναγνωριζει τις sim..κανω τα παντα εκτος απο τηλεφωνο,sms,3g κλπ..γνωριζει κανεις την λυση?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις επαναφορά το αρχείο που κράτησες backup πριν αρχίσεις τα πειράματα. :D

Εναλλακτικά, πέρασε μια ρομ από την αρχή και βλέπεις τι γίνεται.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...