Jump to content

Lenovo P770


giorgosvolos2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OMG τι ακουω!!!!Τι να γραψει μεσω fastergps???Οταν σου δινουν ετοιμο το conf για να το περασεις απλα σε εναν φακελο ,υπαρχει κατι πιο ευκολο απο αυτο?!Μην ακουω κουτα πραγματα....

 

φίλε ros και προφανώς είναι εύκολο, για μένα και για σένα να περάσουμε το conf αλλά όπως βλέπεις 2-3 μέρες παλεύετε με αυτό οπότε όοοοοτι και να πεις όχι δεν είναι κουτό και ναι θα είχε τελειώσει ήδη το θέμα με αυτό :))))

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες την δευτερη φωτογραφια http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer,πανω πανω ειναι το κουμπακι...

 

Καλημερα φιλε.Η σελιδα δεν ανοιγει.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Για δες μια τώρα σου έβαλα μόνον την φωτογραφία...

Καταρχην σε ευχαριστω και κατα δευτερον κατεβηκε ενα αρχειο με καταληξη .webp και δεν μπορω να το ανοιξω

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω και κατα δευτερον κατεβηκε ενα αρχειο με καταληξη .webp και δεν μπορω να το ανοιξω

 

Τι θα σε κάνω δεν ξέρω!!!Ορίστε στην ανέβασα αν μου πεις ότι πάλι δεν την βλέπεις ουαί και αλίμονό σου....:lol:

Edited by rosmodelo
Link to comment
Share on other sites

Τι θα σε κάνω δεν ξέρω!!!Ορίστε στην ανέβασα αν μου πεις ότι πάλι δεν την βλέπεις ουαί και αλίμονό σου....:lol:

Οτι και να μου σουρεις...............εχεις δικιο ''ΔΑΣΚΑΛΕ''.Μολις το ειδα ο στραβος.

Χιλια ευχαριστω.

Επανερχομαι.Ποιο ειναι το προγραμμα στην φωτογραφια;

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να μου σουρεις...............εχεις δικιο ''ΔΑΣΚΑΛΕ''.Μολις το ειδα ο στραβος.

Χιλια ευχαριστω.

Επανερχομαι.Ποιο ειναι το προγραμμα στην φωτογραφια;

 

Βρε πλάκα μου κάνεις????Έλα πες την αλήθεια επίτηδες τα κάνεις για να με συγχύσεις Ε?Το πρόγραμμα για να περάσεις το conf μου στο κινητό σου το έχεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer?Αν όχι κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree...

Link to comment
Share on other sites

Νεα LewaOS-5.0 20131129 [Lenovo P770] oπως προαναφερα σε προιγουμενο ποστ με ελληνικη γλωσσα..........

εγκατασταση με recovery ( αφου κανουμε ολα τα σχτικα ...καθαρισμο μνημης κ.λπ.)

υπαρχει μεσα ετοιμο το titanium backup - go launcher κ.λπ

http://rapidshare.com/share/A5B0BED7146C27E7530E4F161D2380AD

μετα την εγκατασταση τρεχτε και το led notification που δινω ποιο κατω

http://rapidshare.com/share/2FDA8BB59D274618B471C988A8CC9075

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Βρε πλάκα μου κάνεις????Έλα πες την αλήθεια επίτηδες τα κάνεις για να με συγχύσεις Ε?Το πρόγραμμα για να περάσεις το conf μου στο κινητό σου το έχεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.rootexplorer?Αν όχι κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree...

Καταρχην συγνωμη για την ασχετοσυνη μου.Δεν θελω να σε προσβαλω με χαζες ή ασχετες ερωτησεις.Τον Root Browser εχω στο κινητο μου ,αλλα δεν ξερω που ειναι το μενου στην φωτογραφια που μου εδειξες.Δειξε λιγο κατανοηση στον αδαη σε παρακαλω.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην συγνωμη για την ασχετοσυνη μου.Δεν θελω να σε προσβαλω με χαζες ή ασχετες ερωτησεις.Τον Root Browser εχω στο κινητο μου ,αλλα δεν ξερω που ειναι το μενου στην φωτογραφια που μου εδειξες.Δειξε λιγο κατανοηση στον αδαη σε παρακαλω.

 

Άμα έχεις αυτό απλά παίρνεις το conf από εκεί που το έχεις περάσει πχ.sd και το βάζεις στο etc φάκελο...Είναι root το κινητό?Για βάλε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Νεα LewaOS-5.0 20131129 [Lenovo P770] oπως προαναφερα σε προιγουμενο ποστ με ελληνικη γλωσσα..........

εγκατασταση με recovery ( αφου κανουμε ολα τα σχτικα ...καθαρισμο μνημης κ.λπ.)

υπαρχει μεσα ετοιμο το titanium backup - go launcher κ.λπ

http://rapidshare.com/share/A5B0BED7146C27E7530E4F161D2380AD

μετα την εγκατασταση τρεχτε και το led notification που δινω ποιο κατω

http://rapidshare.com/share/2FDA8BB59D274618B471C988A8CC9075

 

Την δοκίμασες; Εντυπώσεις; Ψάχνω κάποια όσο το δυνατόν πιο ελαφριά, χωρίς ομορφιές κι εφέ.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασες; Εντυπώσεις; Ψάχνω κάποια όσο το δυνατόν πιο ελαφριά, χωρίς ομορφιές κι εφέ.

 

Την έβαλα εγώ ωραία είναι....

Link to comment
Share on other sites

Το ωραία είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Ταχύτητα και σταθερότητα είναι στη λίστα μου πρώτα
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ωραία είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Ταχύτητα και σταθερότητα είναι στη λίστα μου πρώτα

 

Panteli φίλε μου ξανά κάνε την ερώτηση σου σε μια δυο μέρες ,δηλαδή σε 5 λεπτά περιμένεις να σου πει κάποιος αν είναι σταθερή?!Προς το παρόν καλή φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. Δεν ήξερα όμως πόσο χρόνο την έχεις. Η ερώτησή μου ήταν αν την δοκίμασες κατ' αρχήν και μετά ρώτησα τα υπόλοιπα. Αν μου απαντούσες "πριν 5 λεπτά την φλάσαρα" δεν θα έκανα "λάθος ερώτηση". Σου ζητώ συγνώμη για το χρόνο σου.

Εγώ δοκίμασα την 4.2 που αναφέρθηκε παλιότερα. Το nova keyboard μόλις πρόσθεσα τα ελληνικά κόλλησε και πρόσθεσα άλλο πληκτρολόγιο με τη βοήθεια των φωνητικών εντολών από google play. Τα υπόλοιπα είναι όπως μου αρέσουν. Πολύ κοντά στο καθαρό android. To gps δεν το δοκίμασα ακόμη. Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι απροβλημάτιστες. Έχει και μια γκόμενα στην notification που πρέπει να βρω τρόπο να αφαιρέσω.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. Δεν ήξερα όμως πόσο χρόνο την έχεις. Η ερώτησή μου ήταν αν την δοκίμασες κατ' αρχήν και μετά ρώτησα τα υπόλοιπα. Αν μου απαντούσες "πριν 5 λεπτά την φλάσαρα" δεν θα έκανα "λάθος ερώτηση". Σου ζητώ συγνώμη για το χρόνο σου.

Εγώ δοκίμασα την 4.2 που αναφέρθηκε παλιότερα. Το nova keyboard μόλις πρόσθεσα τα ελληνικά κόλλησε και πρόσθεσα άλλο πληκτρολόγιο με τη βοήθεια των φωνητικών εντολών από google play. Τα υπόλοιπα είναι όπως μου αρέσουν. Πολύ κοντά στο καθαρό android. To gps δεν το δοκίμασα ακόμη. Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι απροβλημάτιστες. Έχει και μια γκόμενα στην notification που πρέπει να βρω τρόπο να αφαιρέσω.

 

"Έχει και μια γκόμενα στην notification που πρέπει να βρω τρόπο να αφαιρέσω"..:lol: Ναι το ξέρω πάντως για εμένα lewa μου αρέσει περισσότερο/ες(επιλογές) από αυτήν που έχεις(Το καθαρό android)...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Αν ξερει κανεις κατι για το παρακατω:

 

Πηρα το κινητο απο minideal και εβαλα recovery και rom lewa

Απο καποια στιγμη και μετα (δεν μπορω να υπολογισω το ποτε και μετα απο ποια αλλαγη) μου εσβηνε η οθονη οταν εκανα/δεχομουν κληση και μετα δεν ξανα αναβε με τιποτα.

Καποια στιγμη εστρωσε και μετα δημιουργησε το εξης:

οταν παταω power button για να ανοιξει η οθονη μου εμφανιζει ενα πλαισιο οθονης και γραφει απο πανω: don't cover the top of screen

και απο κατω: Force to quit: press Home+powerup key

 

ειτε τα πατησω τα κουμπια ειτε οχι η οθονη σβηνει και δεν ανοιγει με τιποτα. βγαζω μπαταρια, ανοιγω παλι το κινητο και συνεχεια το ιδιο

δοκιμασα και ξανα εγκατασταση rom, εβαλα και την τελευταια 13.11.29 που δοσατε σημερα και παλι τα ιδια.

 

δεν μπορω να σκεφτω αλλο συμπτωμα για να γραψω

 

οποιος ξερει κατι ας στειλει και προσωπικο μηνυμα αμα θελει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Μετα απο κακο χειρισμο σημερα το μεσημερι εκανα καινουργιο φλασαρισμα μεσω flash Tools.Περασα παλι το Mobileungle Tools εκανα Recovery Update το αρχειο P770_recovery_TWR_2500,μου ζηταει να κανει επανεκκινηση μπουταρει και κλεινει.Πως μπορω να το φτιαξω;

Υ.Γ.Το ξαναανοιγω εγω

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Αν ξερει κανεις κατι για το παρακατω:

 

Πηρα το κινητο απο minideal και εβαλα recovery και rom lewa

Απο καποια στιγμη και μετα (δεν μπορω να υπολογισω το ποτε και μετα απο ποια αλλαγη) μου εσβηνε η οθονη οταν εκανα/δεχομουν κληση και μετα δεν ξανα αναβε με τιποτα.

Καποια στιγμη εστρωσε και μετα δημιουργησε το εξης:

οταν παταω power button για να ανοιξει η οθονη μου εμφανιζει ενα πλαισιο οθονης και γραφει απο πανω: don't cover the top of screen

και απο κατω: Force to quit: press Home+powerup key

 

ειτε τα πατησω τα κουμπια ειτε οχι η οθονη σβηνει και δεν ανοιγει με τιποτα. βγαζω μπαταρια, ανοιγω παλι το κινητο και συνεχεια το ιδιο

δοκιμασα και ξανα εγκατασταση rom, εβαλα και την τελευταια 13.11.29 που δοσατε σημερα και παλι τα ιδια.

 

δεν μπορω να σκεφτω αλλο συμπτωμα για να γραψω

 

οποιος ξερει κατι ας στειλει και προσωπικο μηνυμα αμα θελει

 

σε σθνεχεια του προηγουμενου να πω οτι αυτο που περιεγραψα λυθηκε. ειχα ενεργοποιημενη την λειτουργεια τσεπης/θηκης?

εχω ομως προβλημα με τις κλησεις. μολις γινει η κληση η απαντησω σβηνει η οθονη και δεν αναβει ξανα με τιποτα. Αναγκαστικα βγαζω μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και στις ρυθμίσεις των κλήσεων για ρύθμιση proximity sensor. Απενεργοποιησέ τον. Λογικά τα έπαιξε ή δεν λειτουργεί σωστά το software που τον ανοιγοκλείνει. Δεν έχω μπροστά μου το κινητό για να σου πω τα βήματα.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και στις ρυθμίσεις των κλήσεων για ρύθμιση proximity sensor. Απενεργοποιησέ τον. Λογικά τα έπαιξε ή δεν λειτουργεί σωστά το software που τον ανοιγοκλείνει. Δεν έχω μπροστά μου το κινητό για να σου πω τα βήματα.

 

 

Ψαχνω τις ρυθμισεις αλλα δεν το βρισκω

εχε το στο μυαλο σου, αν τυχον και το βρεις

οταν βαζω ακουστικα ειναι ενταξει. δε σβηνει καθολου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λυθηκε το προβλημα μου, με format στην εξωτερικη καρτα sd.Περασα την καινουργια Leva αλλα εχω ενα θεμα.Η μπαρα καταστασης ειναι πολυ σκοτεινη.Πως γινεται να αλλαξω το χρωμα της;

Στην καινουργια Leva που βρισκονται οι ρυθμισεις για την εμφανιση του αριθμου μου οταν κανω κληση;Οσο και να έψαξα δεν το βρήκα.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το μεγεθος των wallpaper.Ολα τα wallpaper στον apex launcher τα εμφανιζει σε μεγενθυνση.Μαρκαρω το μερος της εικονας που θελω να φαινεται σαν wallpaper αλλα αυτα βγαινουν τεραστια.Πηγα στις ρυθμισεις του apex Menu > Apex Settings > Homescreen Settings > Wallpaper Mode > (tick) Single screen(non-scrolling) τιποτα ομως.

Επισης μια επιπλεον ερωτηση.Χρησιμοποιω ταμπλο κλησης το exdialer.Που σωζει τις επαφες για να τις κανω αντιγραφη;

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...