Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και έχει, αλλά πώς συγκρίνεις το G3 με το 997D μόνο με το LED ειδοποίησης ;

Δηλαδή η οθόνη (720x1280 με 480x800), η μπαταρία (3000 με 1800 mAh), η τιμή (€150 με €195) δεν σου λένε τίποτα;

 

Φυσικά και μου λένε και τα γνωρίζω (ξέχασες το gorilla :) ), το θέμα είναι πρώτο από ποιον κινέζο το αγοράζεις, εκτός την τιμής που παίζει ανάλογα το κατάστημα, τι γίνεται άμα σκάσει πρόβλημα, εκεί μπλέκεις.

Κάπου διάβασα δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια ότι σταμάτησε η παραγωγή του.

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο.

 

Στις πρωτες σελιδες που διαβασα τα περισσοτερα παιδια ειχαν μεινει εκπληκτα με το κινητο..

 

Καπου παρακατω ομως διαβασα οτι εμφανιστηκαν τα πρωτα προβληματα σε μερικες (μαλλον ελλατωματικες) συσκευες.

 

Τελικα αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου ή να κοιταξω για αλλο κινεζικο??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου. Εγώ το έχω περίπου 2 μήνες και το κινητό είναι απίστευτο για τα λεφτά του. Τι να λέμε τώρα. Ούτε ένα πρόβλημα. Ούτε μία στιγμή δεν το μετάνιωσα
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια ότι σταμάτησε η παραγωγή του.

 

πολύ σωστά διάβασες :( και ούτε υπάρχει καν στην επίσημη σελίδα του εργοστασίου http://ejiayu.com/en/

 

κρίμα γιατι ειναι ενα απιστευτο κινητο, για τα λεφτα του

 

όσον αφορά τον geoman1987 ισως θα επρεπε να μην παρεις ενα μοντελο που σταματησε να παραγεται και να δεις το G4 που θα βγει σε μερικες εβδομαδες (δες στο αντιστοιχο topic εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354248)

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

 

Φιλε gavel

Το εχω κοιταξει και το G4 απλα για την χρηση που το θελω με καλυπτουν τα χαρακτηριστικα του G3 οποτε τσαμπα θα πανε τα παραπανω λεφτα...

Επισης ειναι ενα τηλεφωνο το οποιο εχει κυκλοφορησει ενα καποιο διαστημα με αποτελεσμα να εχουν γινει λιγο πολυ γνωστα τα πλεονεκτηματα και τα μειωνεκτηματα του καθως επισης και καποια μικροπροβληματα τα περισσοτερα εκ των οποιοων εχουν λυθει...

 

Αντε τωρα να ειμαι απο τους πρωτους που θα παρουν το G4 και να βγει κανενα ελλατωμα και να πει η εταιρια φερτε τα πισω να τα αντικαταστησω...ή να πρεπει να περιμενω καποια αναβαθμιση για να λυθει καποιο τυχων προβλημα που θα εχει...απαπα δεν ειμαι για να μπλεκω...Αν χτυπησω κινεζο θα παω για το σιγουρακι...;)

Link to comment
Share on other sites

σωστόοοοοοοοοοοοοοος

 

εγω ομως που εχω το G3, ερχετε στο δρόμο ενα G2S και περιμένω σαν τρελός το G4 ??!?!?

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία ερώτηση... Από φλας πως πάει το κινητο;

 

Επίσης από etotalk που σκέφτομαι να το παραγγείλω τι μεταφορική να ζητήσω για να μην έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Απο φλας δεν ξέρω γιατί σήμερα ήρθε Ελλάδα το δικό μου αλλά λόγω καθαράς δευτέρας απο τρίτη το κόβω να το εχω στα χέρια μου αλλά με σιγουριά μπορώ να σου πω να το βάλεις EMS ;)
Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωσες θα σου επιστραφει απλα πρεπει να εξηγησεις στο πεηπαλ ολη την κατασταση,σου απαντανε με μεηλ εκει εσυ προωθησε το μεηλ με το βιντεο που εχεις στειλει στο καταστημα και ζητα τους τα χρηματα πισω,εξ αλλου στην σελιδα που κανεις claim σε ρωτανε ποσα χρηματα ζητας και εσυ βαζεις το ποσον που εχεις πληρωσει μαζι με τα μεταφορικα.

Μια τελευταία ερώτηση επειδή έχεις εμπειρία επί του θέματος: έκανα report στην paypal και μου λέει ότι έχω 20 μέρες περιθώριο για επικοινωνία με το κατάστημα και μετά πρέπει να κάνω claim. εγώ ώμος έχω επικοινωνήσει ήδη με το κατάστημα και μου λένε να το επιστρέψω και να δουν την περίπτωση μου οοοοοταν το λάβουν, κάτι με το οποίο δεν συμφωνώ. πρέπει να αλλάξω κατ ευθείαν το report σε claim ή να περιμένω??? Εσύ πως το χειρίστηκες το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια τελευταία ερώτηση... Από φλας πως πάει το κινητο;

 

Επίσης από etotalk που σκέφτομαι να το παραγγείλω τι μεταφορική να ζητήσω για να μην έχω πρόβλημα;

 

κι εγώ με ΕΜΣ το έφερα. Κανένα πρόβλημα, σε 3-4 μερες ηταν εδω και τα ΕΛΤΑ-Courier το εφεραν σπιτι μου την επομένη απο το "τελωνείο" ..... το αναφέρω ετσι, γιατι πρακτικά, ολα περνάνε απο το τελωνείο του αεροδρομίου και αν γράφει στο δεμα ποσο πανω απο 100-120 $ το κοιτάνε για δασμούς

Επειδή ομως εχουν "έλλειψη προσωπικού" (Ελλάς το μεγαλείο σου!!!!) δεν ασχολούνται και πολύ και τα περνάνε στο ντουκου

 

ολα αυτα απο ενα φιλαρακο που μπαινοβγαίνει στο τελωνείο του αεροδρομίου και μου λεει οτι καθε μερα ερχονται απο την Κινα ΧΙΛΙΑΔΕΣ μικροδεματα, τα περισσοτερα με κινητα

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση επειδή έχεις εμπειρία επί του θέματος: έκανα report στην paypal και μου λέει ότι έχω 20 μέρες περιθώριο για επικοινωνία με το κατάστημα και μετά πρέπει να κάνω claim. εγώ ώμος έχω επικοινωνήσει ήδη με το κατάστημα και μου λένε να το επιστρέψω και να δουν την περίπτωση μου οοοοοταν το λάβουν, κάτι με το οποίο δεν συμφωνώ. πρέπει να αλλάξω κατ ευθείαν το report σε claim ή να περιμένω??? Εσύ πως το χειρίστηκες το θέμα?

 

Nαι αλλαζεις το report σε claim και εξηγεις οτι εχεις μιλησει με το καταστημα και δεν σε ενδιαφερει η προταση που σου εχουν κανει,επισης οταν σου απαντησουν(το paypal) με μεηλ κανε προωθηση το η τα μεηλ που εχεις στειλει στο καταστημα και τις απαντησεις που σου εδωσαν.Ζητα απο το πεηπαλ να σου δωσει αυτο την λυση και οτι δεν σε ικανοποιει η λυση που δινει το καταστημα,εγω καθε μερα μεηλ τους εστελνα.Oxi οτι ειναι απαραιτητο φυσικα,ζητα τους να επικοινωνησουν με το καταστημα και αν δεν παρουν την απαντηση που θελεις τοτε θα σου πουν να το επιστρεψεις,το στελνεις συστημενο,8,45 μου κοστισε,τους στελνεις το tracking number σε ειδικο σημειο που σου δινουν στο σαιτ του paypal και οταν παραληφθει σου επιστρεφουν τα χρηματα(εμενα μου τα εδωσαν πριν ακομα παραληφθει γιατι συνηθως κανουν μερες να τους βρουν αν η διευθυνση ειναι μπερδεμενη) μαζι με τα ταχυδρομικα που πληρωσες να το λαβεις,εμενα μετα απο πολυ γκρινια μου εδωσαν και τα 8,45 που εδωσα να το στειλω πισω.

Βγαλε φωτογραφιες το κινητο οταν το συσκευαζεις με ολα τα accesories και μια στο ταχυδρομειο οταν το στελνεις(το δεματακι),για καλο και για κακο,επισης θα σου στελουν και την διευθυνση του κατ/τος οι ιδιοι,αυτην να βαλεις στο δεμα.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Το G3 μου ήρθε με etotalk rom 4.0.4 πριν μία εβδομάδα. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι με ακούν πολύ χαμηλόφωνα όταν μιλάω στο κινητό. Συμβαίνει και στις δύο κάρτες SIM και αφού τους άλλαξα θέση επίσης. Επίσης έχω παρατηρήσει κάποιες φορές αστάθεια στο σήμα του wifi. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ;
Link to comment
Share on other sites

Το G3 μου ήρθε με etotalk rom 4.0.4 πριν μία εβδομάδα. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι με ακούν πολύ χαμηλόφωνα όταν μιλάω στο κινητό. Συμβαίνει και στις δύο κάρτες SIM και αφού τους άλλαξα θέση επίσης. Επίσης έχω παρατηρήσει κάποιες φορές αστάθεια στο σήμα του wifi. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ;

Μου έχει αναφερθεί μια αστάθεια ναι. Τι ακριβώς σου κάνει εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει αναφερθεί μια αστάθεια ναι. Τι ακριβώς σου κάνει εσένα;

 

Αποσυνδέεται και επανασυνδέεται (όταν η ισχύς σήματος είναι 15-30%). Γενικά έχει ελαφρώς χειρότερη λήψη σε σύγκριση με το iphone 3GS μου.

Επίσης ενώ φαινόταν να συνδέεται δεν έπαιρνε με τίποτα ip σε δύο περιπτώσεις που επιχείρησα να συνδεθώ σε wifi ρούτερ (όχι, δεν πληκτρολογούσα λάθος το κλειδί). Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα βέβαια σε όλα τα ασύρματα δίκτυα (σπίτι και γραφείο όλα ΟΚ)

Δεν είναι όμως αυτό τόσο σοβαρό πρόβλημα, όσο η κακή ποιότητα επικοινωνίας, καθιστά τη συσκευή δυσλειτουργική (ως τηλέφωνο):worry:

Edited by cybernec
Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέεται και επανασυνδέεται (όταν η ισχύς σήματος είναι 15-30%). Γενικά έχει ελαφρώς χειρότερη λήψη σε σύγκριση με το iphone 3GS μου.

Επίσης ενώ φαινόταν να συνδέεται δεν έπαιρνε με τίποτα ip σε δύο περιπτώσεις που επιχείρησα να συνδεθώ σε wifi ρούτερ (όχι, δεν πληκτρολογούσα λάθος το κλειδί). Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα βέβαια σε όλα τα ασύρματα δίκτυα (σπίτι και γραφείο όλα ΟΚ)

Δεν είναι όμως αυτό τόσο σοβαρό πρόβλημα, όσο η κακή ποιότητα επικοινωνίας, καθιστά τη συσκευή δυσλειτουργική (ως τηλέφωνο):worry:

 

Απ' οτι εχω καταλάβει μέχρι τώρα, για ολα τα μικροπροβλήματα του τηλεφώνου, πρέπει να φταίνε οι διάφορες unofficial roms, και ειδικά η Ελληνική του etotalk.

Εγω με την official 4.1.2 beta 1 δεν εχω κανένα πρόβλημα. Εχω δοκιμάσει τουλάχιστον 10 unofficial 4.1.2, και όλες είχαν προβλήματα.

Προτείνω να κάνετε backup της Ελληνικής rom, και μετά να περάσετε την official 4.1.2 beta 1. Σε περίπτωση που έχετε τα ίδια προβλήματα, θα πρέπει να κοιτάξετε αν εχει πρόβλημα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες official τι γλωσσα εχει δλδ??Αγγλικα φανταζομαι ετσι...

Και απο πληκτρολογιο εχεις κατεβασει καποιο εσυ ωστε να εχει Ελληνικα???

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες official τι γλωσσα εχει δλδ??Αγγλικα φανταζομαι ετσι...

Και απο πληκτρολογιο εχεις κατεβασει καποιο εσυ ωστε να εχει Ελληνικα???

 

υπαρχουν πληκτρολογια με ελληνικα πολλα, το go keyboard που εχω ειναι τελειο,εξ αλλου αγγλικα ολοι ξερουμε λιγο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω απο την Etotalk εσας ποια ειναι η γνωμη σας? Να μην ζητησω να μου το κανει Root και να μου περασει την δικη της ROM?Αλλα να μου ερθει με την official?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω απο την Etotalk εσας ποια ειναι η γνωμη σας? Να μην ζητησω να μου το κανει Root και να μου περασει την δικη της ROM?Αλλα να μου ερθει με την official?

 

εγω με αγγλικα το εχω,μια χαρα ειναι,δεν το παιδευω με αλλαγες ρομ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

την official που την βρισκουμε....?

 

Τη rom θα τη βρείς στο http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-10/ (πρέπει να γραφτείς).

Εχει 2 εκδόσεις. Μία για πέρασμα με Flash Tool και μια απο SD Card.

Το λειτουργικό είναι στα Αγγλικά. Δεν υπάρχει πρόβλημα με Ελληνικά στο πληκτρολόγιο, sms και emai.

Link to comment
Share on other sites

Τη rom θα τη βρείς στο http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-10/ (πρέπει να γραφτείς).

Εχει 2 εκδόσεις. Μία για πέρασμα με Flash Tool και μια απο SD Card.

Το λειτουργικό είναι στα Αγγλικά. Δεν υπάρχει πρόβλημα με Ελληνικά στο πληκτρολόγιο, sms και emai.

 

την κατεβασα στην καρτα,βαζω σε ρεκοβερη το κιν,παταω τα αρχειο που ειναι σε μορφη ζιπ αλλα δεν γινεται η διδαδικασια....μου την αποριπτει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...