Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Έχω ένα G3, που κατέληξε σε μένα μετά από ένα χρόνο σε άλλο μέλος της οικογένειας.

Μάλλον το δικό μου έχει το τσιπ s501 (και όχι το s500 που είχαν τα πρώτα G3) γιατί με την ROM http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-26/ (η οποία γράφει ότι είναι για το G3 s501) δουλεύει το WiFi, ενώ με την http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-10/ δεν δουλεύει το WiFi.

 

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει:

Το G3 με το τσιπ s501 είναι το G3N; ( δηλαδή το G3 έχει το s500 και το G3N έχει το s501; ή υπάρχουν δύο G3, το ένα νε s500 και το άλλο με s501; )

 

(Αν έχει αναφερθεί παλιότερα, δεν κατάφερα να το βρω.)

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μήπως μπορείς να βοηθήσεις στο πως τα κάνουμε εγκατάσταση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εντάξει τα κατάφερα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα brickarismeno g3 οποιος μπορει ας ανεβασει τους drivers γιατι δεν μπορω να τους βρω πουθενα!

ευχαριστω

 

Εδώ http://www.needrom.com/download/jiayu-g3-5/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εκανα μια αναβάθμιση στην rom και έχασα το imei απο την συσκευη μου, πλεον δεν αναγνωρίζει καμια sim ξερετε τι μπορω να κανω;
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αναβάθμιση στην rom και έχασα το imei απο την συσκευη μου, πλεον δεν αναγνωρίζει καμια sim ξερετε τι μπορω να κανω;

Το σίγουρο είναι ότι γίνεται!

Κατά πάσα πιθανότητα με φλασάρισμα από την αρχή από το PC.

Όμως πρέπει να βρεις τις κατάλληλες οδηγίες! Εγώ δεν χρειάστηκε ως τώρα.

Επομένως ...γκουγκλαρισμα και διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εκανα μια αναβάθμιση στην rom και έχασα το imei απο την συσκευη μου, πλεον δεν αναγνωρίζει καμια sim ξερετε τι μπορω να κανω;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2734161

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρά,

έχω το Jiayu G3 και εδώ και κανά 2 μήνες κολλάνε τα 3 πλήκτρα της οθόνης κάτω και καμιά φορά μάλιστα τρελαίνεται το κινητό σα να πατάς πολλά μαζί.

Ήμουν σίγουρος ότι ήταν πρόβλημα hardware, αλλά έκανα τη διαδικασία με το Flash Tool και για λίγες μέρες τα πλήκτρα λειτούργησαν μια χαρά. Άρα είναι μάλλον software. Μετά από λίγες μέρες τα πλήκτρα δε λειτουργούσαν πάλι.

Ξαναέκανα χτες τη διαδικασία με το Flash Tool (firmware upgrade, όπως μου είπαν οι κινέζοι από όπου το αγόρασα) αλλά τα 3 πλήκτρα δεν λειτουργούν τώρα καθόλου, ούτε μετά το flashing που του κάνω.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Είμαι αρχάριος, παρακαλώ μην με πυροβολήσετε με δύσκολες ορολογίες android! :-)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασαρε την ρομ. Και ρώτα στο θέμα της συσκευής σου, εκεί θα βρεις μεγαλύτερη υποστήριξη.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδή έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα, θα ήθελα να μου πείς τι ακριβώς είναι το Flash Tool που έκανες ? και πώς το βρήκες?

Αναμένω και εγώ απαντηση αν ξέρει κάποιος!! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ακολούθησα τις οδηγίες που μου έστειλαν από το MiniDeal και λίγο διάβασμα από δω και από κει.

Στο http://pan.baidu.com/s/1sj2lI0X με password: iqm2 κατεβάζεις το flash tool και ότι άλλο βρεις.

Σου επισυνάπτω και τη φωτογραφία με τις οδηγίες. Μιλάμε για άθλιο support οι Κινέζοι.

Αν λύσεις το πρόβλημα πες μου μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ακολούθησα τις οδηγίες που μου έστειλαν από το MiniDeal και λίγο διάβασμα από δω και από κει.

Στο http://pan.baidu.com/s/1sj2lI0X με password: iqm2 κατεβάζεις το flash tool και ότι άλλο βρεις.

Σου επισυνάπτω και τη φωτογραφία με τις οδηγίες. Μιλάμε για άθλιο support οι Κινέζοι.

Αν λύσεις το πρόβλημα πες μου μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος.

Καλή επιτυχία!

 

φίλε μου κάποια παιδιά από το forum για το κινητό είπαν πως έχει να κάνει μάλλον με το digiter. Όσο αφορά την δική μου βλάβη τα τρία κάτω κουμπιά είναι πλέον τελείως ανενεργα (ευτυχώς). Μεχρι να γίνει αυτό έκαναν επιλογές από μόνα τους (υποθέτω ότι κάτι έκανε οριακή επαφή μαζί τους και δημιουργούσε αυτό το τρεμόπαιγμα στις εντολές) και μου μπλόκαραν όποια επιλογή ήθελα να κάνω εγω. από την στιγμή που σταμάτησαν να κάνουν επιλογές( μάλλον έχασαν κάθε επαφή με το digiter) μπορούσα να διαχειρηστώ το κινητό χωρίς όμως να έχω την επιλογή να πάω πίσω και να βγώ στο κεντρικό μενου. Το πρόβλημα αυτό το έλυσα κατεβάζοντας μια απλή εφαρμογη ! την button savior συγκεκριμένα, που μου εμφανίζει button επιστροφής στο πλάι της οθόνης. Ετσι το κινητό δουλεύει μια χαρά απλώς τα τρία κάτω κουμπια της συσκευής είναι πλέον διακοσμητικά.. Είχα παραγγείλει και το digiter ωστόσο αλλά δεν αξίζει να το πειράξω το κινητό, με καλύπτει το app.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.εχω το jiayu g3 ενα χρονο.το προβλημα που μου παρουσιαζει ειναι οτι δεν μου ανοιγει.ανοιγει την λευκη ενδειξη jiayu και μετα κλεινει και ξανα κανει το ιδιο.σαν να μην φορτωνει τα android.επισης αλλο ενα στοιχειο ειναι πως καθε φορα που το βαζω για φορτιση βγαζει ενδειξη αδεια μπαταρια και μετα απο λιγο την δειχνει οκ να φορτιζει.οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κaλημερα, ειμαι καινουργιος στο forum. Πηρα το jiayu s3 και ενω δουλευε κανονικα

το εκανα επανεκκινηση μου εβγαλε πως η καρτα sim einai κλειδωμενη και δεν μπορω να

πατησω ουτε κωδικο προσβασης ουτε κατι αλλο. Μηπως ξερει κανεις τι θα μπορουσα να κανω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα.εχω το jiayu g3 ενα χρονο.το προβλημα που μου παρουσιαζει ειναι οτι δεν μου ανοιγει.ανοιγει την λευκη ενδειξη jiayu και μετα κλεινει και ξανα κανει το ιδιο.σαν να μην φορτωνει τα android.επισης αλλο ενα στοιχειο ειναι πως καθε φορα που το βαζω για φορτιση βγαζει ενδειξη αδεια μπαταρια και μετα απο λιγο την δειχνει οκ να φορτιζει.οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.ευχαριστω

 

εχω περιπου το ιδιο προβλημα, συν του οτι η μπαταρια σπανια φτανει στο 100%, συνηθως φτανει 50-60 % και μενει εκει.

Πηρα μια δευτερη μπαταρια, αλλα μετα απο λιγο καιρο ειχα τα ιδια προβληματα.

Δεν ξερω αν το κινητο εφτασε στα ορια του σαν υλικο η εχω προβλημα software και μπορω να το επαναφερω

στα συγκαλα του με καποιο φλασαρισμα.

Εννοω θα καταφερω κατι η τσαμπα την παλευω?

Προς το παρον θα παρω ενα δικαρτο της πλακας και θα το βαλω στη παντα μεχρι να δω τι μπορω να φτιαξω και τι οχι.

Αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω και που να το αφησω, τι σοι προβλημα εχω και αν μπορω να το διορθωσω η τελικα να το πεταξω.

Για αυτο πηρα ενα δικαρτο της πλακας, τουλαχιστον να κανω τηλεφωνα με ανεση μιας και με αυτα και με τα αλλα, εχω μεινει 4-5 φορες χωρις τηλεφωνο και να περιμενω να φορτισει στα καλα καθουμενα.... :mad:

 

Αν καποιος εχει αποψη, ας την καταθεσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...