Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να και MIUI rom !!!

http://www.gizchina.com/2013/10/07/download-miui-v5-jiayu-g3/

 

το password ειναι jpwy και το updated link ειναι πιο χαμηλά στην σελίδα

 

προσοχή....... ειναι για τα 2-πύρινα μόνο

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άραγε ελληνικά έχει;

 

λεει MULTILINGUAL ......τωρα τι σημαινει αυτο για τους Κινεζους ..... ενας Βουδας το ξερει :lol:

 

εγω παντως δεν θελω να κανω πειραματα...... μενω με την official

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

λεει MULTILINGUAL ......τωρα τι σημαινει αυτο για τους Κινεζους ..... ενας Βουδας το ξερει :lol:

 

εγω παντως δεν θελω να κανω πειραματα...... μενω με την official

απλά η official (εκτός αν έχω "χάσει επεισόδια") δεν έχει ελληνικά (που θα είναι πολύ χρήσιμα αν το κινητό περάσει σε άλλο μέλος της οικογένειας)

Link to comment
Share on other sites

απλά η official (εκτός αν έχω "χάσει επεισόδια") δεν έχει ελληνικά (που θα είναι πολύ χρήσιμα αν το κινητό περάσει σε άλλο μέλος της οικογένειας)

 

δεν μας ενοχλεί αυτο !! ολοι στην οικογένεια εχουμε παντα κινητά με Αγγλικα μενου, απο ανέκαθεν, (ΝΟΚΙΑ, Ericsson κλπ) και οσα smart ειχαμε, ολα στα Αγγλικα ητανε

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

να και MIUI rom !!!

http://www.gizchina.com/2013/10/07/download-miui-v5-jiayu-g3/

 

το password ειναι jpwy και το updated link ειναι πιο χαμηλά στην σελίδα

 

προσοχή....... ειναι για τα 2-πύρινα μόνο

 

Και πως το κανουμε αυτο εγκατασταση?εχει κατι κινεζικα οταν το βαζεις απο την cd κατι επιλογες να κανεις αλλα ειναι κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

πωλείται jiayu G3 αγορασμένο 26/02/13 απο etotalk με την etotalk rom 4.0 περασμενει με ελληνικά.Έχει εξτρά μπαταριά με φορτιστή γνήσια, 2 δερμάτινες θήκες και μια σιλικόνη.Είναι σε τελεία κατάσταση αγρατζούνιστο.Πωλείται λόγο τρέλας με το zopo zp980 2/32 .Αν κάποιος φίλος ενδιαφέρεται ας στείλει pm

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπόν, για όποιον θέλει να δοκιμάσει Miui στο G3, κατεβάζει αυτή, https://docs.google.com/uc?id=0B3iODxgfwV8AX1BrVXpXUzlqSFE&export=download, και το αρχείο αυτό https://docs.google.com/file/d/0ByYYQfbk-xy2V2ZVX3V2UkRBczA/edit?usp=sharing&pli=1.

1. Με ένα πρόγραμμα διαχείρισης συμπιεσμένων αρχείων, όπως το winrar, αντικαθιστάτε το vold.fstab πού είναι μέσα το zip με αυτό που κατεβάσατε

2. recovery, wipe data/cache/system

3. advanced-> wipe cache

4. install zip

 

Η έκδοση είναι η MIUI 3.9.27 και android 4.2.2 JDQ39

Το τρέχω από το πρωί, είναι αρκετά γρήγορο, στα αρνητικά, δεν δουλεύει το ραδιόφωνο, το led δεν φαίνεται να λειτουργεί για ειδοποιήσεις, και ΔΕΝ έχω δοκιμάσει ακόμη το GPS του. Πάντως, σαν αίσθηση, είναι όλα τα λεφτά, το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Το κινητό μου, δεν είναι το G3N, οπότε δεν έχω δοκιμάσει το αντίστοιχο Patch (4.2.2 g3n patch)

 

source(http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-miui-2/comment-page-4/#comments)

 

edit

to vold.fstab ειναι στο system/etc

και αν δεν το αντικαταστήσετε, δεν θα κάνει mount την sd

 

edit2

 

Το led λειτουργεί κανονικότατα

Edited by kostas23a
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι κάτοχος του g3 εδώ και ένα χρόνο περίπου με την έκδοση 4.0.4 (unrooted). Όλα καλά μέχρι ώρας αλλά έχω 2 προβλήματα:

1. δεν παίζει τα εμοτικονς

2. και σοβαρότερο... δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα όπως:

- superlivePro (πρόγραμμα παρακολούθησης καμερών από απόσταση)

- navigon

υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το navigon το παίζει αλλά αν το έχεις αγορασμένο. Το πρόβλημα εμφανίζεται με τις σπασμένες εκδόσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αλλαξω rom σε ενα jiayu G3 ,εχω την μαμα 4.0.4 και θα ηθελα να βαλω μια που να εχει ελληνικα και να ειναι root ,μπορειτε να μου προτεινετε καποια???ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αλλαξω rom σε ενα jiayu G3 ,εχω την μαμα 4.0.4 και θα ηθελα να βαλω μια που να εχει ελληνικα και να ειναι root ,μπορειτε να μου προτεινετε καποια???ευχαριστω πολυ

Τα δικά μου συμπεράσματα είναι στο ποστ #809, ακόμα διάβασε τα ποστ #811 και #817.

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο recovery mode(πατωντας το powe kai tp volume + )μου δειχνει το ρομποτακι χωρις ομως να υπαρχει καμια επιλογη.μπορει καποιος να μπυ πει πως τα εγκαταστησω μια νεα ρομ με mobile uncle???
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 9 μηνες συμβιωσης-χρησης με το Jiayu G3N ( το διπύρηνο ) και χωρις να το εχω κλείσει ουε 1 λεπτο διαπιστωνω οτι η μπαταρια εχει αρχισει να "τελειωνει" πιο γρηγορα .

Σχεδον ενα 30% πιο γρηγορα .

Ολα τα αλλα απλα τελεια κανενα προβλημα .

 

**rom η "μαμα"

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν μπαινω στο recovery mode(πατωντας το powe kai tp volume + )μου δειχνει το ρομποτακι χωρις ομως να υπαρχει καμια επιλογη.μπορει καποιος να μπυ πει πως τα εγκαταστησω μια νεα ρομ με mobile uncle???

 

Θα χρειαστεί να βάλεις custom recovery, διάβασε πιο πίσω για να δεις τι έχουν κάνει οι κάτοχοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδες εχω το G3 απο τον Απριλιο με 4.0.4 χωρις root

Σημερα μου εβγαλε το εικονιδιο του λιγου χορου στη μνημη. Ψαχνοντας στις ρυθμισεις μου λεει:

INTERNAL STORAGE

Total space 2.45 GB

Apps 416 MB

Available 33.20 MB

Που εχουν χαθει 2GB μνημης και τι μπορω να κανω για να τα επαναφερω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 9 μηνες συμβιωσης-χρησης με το Jiayu G3N ( το διπύρηνο ) και χωρις να το εχω κλείσει ουε 1 λεπτο διαπιστωνω οτι η μπαταρια εχει αρχισει να "τελειωνει" πιο γρηγορα .

Σχεδον ενα 30% πιο γρηγορα .

Ολα τα αλλα απλα τελεια κανενα προβλημα .

 

**rom η "μαμα"

 

ΑΚΥΡΟ

 

Η μπαταρια ειναι μια χαρα .

Μετα απο επανεκκινηση και αφαιρεση εστρωσε .

Καποια εφαρμογη - Game το ξεζουμιζε στο Baground

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα. στην μια σιμ (vodafone) μπορώ να πάρω τηλεφωνώ άλλα δεν μπορούν να με πάρουν (λέει κατειλημμένο) αν αλλάξω θέση στις σιμ πάλι το ίδιο γίνεται.Αν βάλω την σιμ σε άλλο κινητό τότε όλα είναι μια χαρά. ξερει κάνεις τι έχει γίνει και πως φτιαχνετε??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξανασεταρω τις εφαρμογες θα λυθει το προβλημα της δεσμευσης της μνημης που γραφω παραπανω;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

geia sas

 

Den pane 5 meres pou to jiayu g3s mou hrthe sta xeria kai mou ebgale ena problhma to opoio den xerw pws na to antimetwpisw. Exw agorasei mia karta SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (16GB) h opoia otan metaferw megalo ogko arxeiwn katarghte kai den mporw na thn syndesw xana an den kanw reboot. Omoio problhma exw an apo8hkeysw mia app sthn karta sd kai meta paixw gia polu wra me ayth to kinhto pali katargei thn karta kai gia na thn xana dei thelei reboot.

 

Phga thn karta sto plaisio mpas kai thn allaxoun alla tpt mou eipan leei oti thn balane se kati diagnwstika kai thn elegxa kai einai ok leei!Exw prospa8hsei reset se karta kai se kinhto exw prospa8hsei sthn karta na kanw format ntfs kai exfat ta opoia to sygkekrimeno kinito den ta anagnwrizei.

Exw milhsei me china kai mou eipan leei afou kanena apo ola ayta den leitourghse na to steilw sthn china gia service aplos prin to steilw tha hthela an hxere kaneis ayto to problhma pws mporei na antimetwpistei na me bohthouse gia na mhn to estelna sthn kina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...