Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναιιιι απαντηηστε στον σπυυραακοοο:p

 

μουρθε σημερα χαρτακι απο ελτα να παω αυριο πρωι να τα παρω τα 2 g3!:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανω κι εγω μετάφραση στο [LewaNetworkManager.apk] ..... υπάρχει κάποιος που τα ελέγχει, γιατι παρόλο που ειμαι Μηχανογράφος, υπάρχουν πολλοί οροι που τους χρήσιμοποιουμε μονο στα Αγγλικά

 

και κατι ακομα...... μπορει να γινει ΡΟΜ και για το Jiayu G2S ??? το εχει παρει πολυς κοσμος

 

Οι μεταφράσεις αυτές στην ουσία πάνω στην χρήση διορθώνονται, ας κυκλοφορήσει πρώτα η ελληνική μετάφραση και μετά βλέποντας και κάνοντας, θα διορθωθούν τα λαθη που σχεδόν σίγουρα θα έχει. :p

Όσο για νέα rom, καλύτερα μίλα με τον ίδιο που κάνει την μετάφραση. θα ξέρει καλύτερα να σου πει. στειλε του ένα email.

jacek.dziura( @ ) gmail.com σε αυτό το email ειχα μιλήσει και εγώ μαζί του όταν χρειάστηκε. συγκεκριμένα η κουβέντα που είχαμε περίπου ήταν η εξής:

 

-Your currently progress translation is very impressive - amazing, is fastest from all existing languages in my translation tools.

 

2013/4/9 Παναγιώτης Κ.

thank u. me and some guys in
are trying to finish the greek translation. whenever i have spare time, i give it a go and translate a couple of things here and there. unfortunately i haven’t received the phone yet so i can’t check better the greek translations if the appear ok.

 

-I'm using this all language from my tools to add translation to ROM Lewa for: JiayuG3, Newman N1, Umi X1, ZTE V970.... and if have time for other phone too :)

If have contact from Greek forum to owner this phone - free to join translation.

--

Jacek Dziura

Link to comment
Share on other sites

η ανάγκη να ελεγχθεί δεν ειναι για το λεξιλόγιο, αλλα για κάποια πεδία που εχουν παραμετρους με μορφη π.χ. %ds/blahblah#s στην μεσαία κολόνα

1- το blahblah αραγε πρεπει να το μεταφράσω ?

2- αν δεν πρεπει να το μεταφρασω, να αφήσω το πεδίο κενο ή να κάνω copy-paste την Αγγλικη ένδειξη απο την μεσαία κολόνα?

3- μερικες αγγλικες μεταφρασεις (την μεσαία κολόνα) ειναι ..... του ποπού !! να τις ακολουθήσω στα τυφλα ή να βλεπω τι λεει στη πρωτη κολόνα το ονομα του πεδιου

 

και δυστοιχως παρ' ολο που μεταφρασα κι αλλα .apk δεν με βλεπω τελικα να την χρησιμοποιώ την ΡΟΜ, γιατι

1-δεν με ενδιαφέρει το Ελληνικο μενου (προτιμω το Αγγλικο)

2- σε σύγκριση με την official ΡΟΜ, η LeWa δεν ειναι καλαίσθητη

3- ειναι ομως τρομερα παραμετροποιημενη, που ειναι πολυ βολικο

4- θα αγορασω το Jiayu G4 μολις κυκλοφορήσει

 

οπως καταλαβες μεταφραζω για βοήθεια και μονο !!

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω g3 παιδια απο σημεραα:happy:

 

Αναβαθμιση επισημη σε 4.1 πως κ δεν εχει αληθεια?:confused:

 

Ωραιο φωτεινο κινητακι..

Πρωτη φορτιση λεω ολη τη νυχτα ,σβηστο απο usb υπολογιστη...χμμμμ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ενα θεματακι με ενα κινητο μτκ6575 ι5 και το wifi μετα τα 3 μετρα δεν συνδεεται και με ειπανε να το κανω updated απο 6575 σε 6577 μηπωσ γνωριζει καποιος να πει τι και πως???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω ενα θεματακι με ενα κινητο μτκ6575 ι5 και το wifi μετα τα 3 μετρα δεν συνδεεται και με ειπανε να το κανω updated απο 6575 σε 6577 μηπωσ γνωριζει καποιος να πει τι και πως???

6575 και 6577 είναι επεξεργαστές , δεν μπορείς να αναβαθμίσεις τον 6575 σε 6577.

Κάτι άλλο σου έχουν πει, μήπως να βάλεις πιο καινούρια έκδοση Android?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πριν λίγο πήγα να μπω στο Titanioum backup αλλά μου λέει ότι το κινητό μου είναι unroot...!!! Μήπως εσβησα καποιο αρχειο καταλαθος? Καμία ιδέα.?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας παω λιγο στο θεμα φορτισης και οποιος ξερει απο τα ηλεκτρολογικα να με βοηθησει παρακαλω...

Πριν ενα μηνα πήρα εναν αντάπτορα 220V σε usb με έξοδο 5V-2.1Α και πήγαιναν όλες οι φορτίσεις πολύ καλα και ομολογουμένως γρήγορα. Προχθές μόλις πήγα να το φορτίσω στην Καλλιθέα, βάζωντας τον στην πριζα, κάηκε (βρωμοκόπησε ο τόπος) και το καλώδιο και ο αντάπτορας.

Πήγα και πήρα ενα usb 2.0 καλώδιο σε micro usb B και αντάπτορα σπιτιού με έξοδο 5V - . Πάλι ξεκίνησε μια χαρά η φόρτιση αλλά μετά από μία ώρα πάλι καηκε ο αντάπτορας ενώ το καλώδιο τη γλίτωσε.

Άμα βάλω αντάπτορα με έξοδο 5V-0,5A η φόρτιση δεν πιανει 100% ακόμα και σε 6 ώρες.

Η απορία μου είναι... στα 2.1 αμπέρ μπορεί να κανει κακό στην μπαταρία του κινητού? ή απλά παίρνει φτάνει στα αμπερ που χρειάζεται?

Έβγαλε κανείς συμπέρασμα τι φταίει? Ή έστω να μου πει ποιους ανταπτορες χρησιμοποιεί αμα κανει γρηγορη φορτιση...

 

Σημειωτέον η μπαταρία λέει πανω της 3,7V - 2750mAh και 10,18Wh

 

Παραθέτω στα γρήγορα ένα άρθρο στα αγγλικα που βρήκα σε ξενο φορουμ...

 

Can I blow up my USB device?

 

There is a huge variance, then, between normal USB 2.0 ports rated at 500mA and dedicated charging ports which range all the way up to 2100mA. This leads to a rather important question: If you take a smartphone which came with a 900mA wall charger, and plug it into a 2100mA iPad charger, will it blow up?

 

In short, no: You can plug any USB device into any USB cable and into any USB port, and nothing will blow up — and in fact, using a more powerful charger should speed up battery charging.

 

The longer answer is that the age of your device plays an important role, dictating both how fast it can be charged, and whether it can be charged using a wall charger at all. In 2007, the USB Implementers Forum released the Battery Charging Specification, which standardized faster ways of charging USB devices, either by pumping more amps through your PC’s USB ports, or by using a wall charger. Shortly thereafter, USB devices that implemented this spec started to arrive.

 

If you have a modern USB device — really, almost any smartphone, tablet, e-book reader, or camera — you should be able to plug into a high-amperage USB port and enjoy faster charging. If you have an older device, however, it probably won’t work with USB ports that employ the Battery Charging Specification; it might only work with old school, original (500mA) USB 1.0 and 2.0 PC ports. In some (older) cases, USB devices can only be charged by computers with specific drivers installed.

Edited by Benakis
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι, δεν παιζει ρολο ποσο δυνατο φορτιστή θα βαλεις...... το κινητο θα τραβήξει οσο ρευμα πρεπει (λογικο, αλλιώς θα καιγόταν)

 

Τωρα, αν του βαλεις πιο αδυνατο φορτιστή απο το maximum που μπορει να παρει, τοτε θα φορτίσει μεν, αλλα θα αργήσει πιο πολυ

 

Το G3 για παράδειγμα, κανει 5-6 ωρες να φορτίσει με τον original 500αρι φορτιστή

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε μένα το G3, όλα άψογα, δουλεύουν τα πάντα, φανταστική οθόνη, χωρίς κανένα πρόβλημα, έχει επάνω την 4.0.4.

το παρήγγειλα από merimobilew και κόστισε 161 euro, με μεταφορικά EMS. επτά μερούλες έκανε να έρθει.

Έχω μερικές απορίες ???

1. Πως μπορώ να καταλάβω αν είναι το νέο με G3N? (Γράφει Bulid Number G3N 20130..... κλπ.. μήπως από εκεί ?)

2. Αρχικά κάνω backup την υπάρχον ROM (καλού κακού) και μετά ROOTARO ???

3. Αν ναι με ποιο πρόγραμμα κάνω backup, και που βρίσκω οδηγό για σωστό ROOTING ?

4. Από τι έχω διαβάσε,ι με το ROOT θα μπορέσω να βγάλω τις κινέζικες εφαρμογές

5. Και μετά ποια ROM βάζω για να μην έχω κανένα πρόβλημα

 

Αυτά αρχικά, ελπίζω να μην σας ζάλισα πολύ...

Thnks and help :)

 

καμιά απάντηση ????? :(:(:(:)

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να σας παω λιγο στο θεμα φορτισης και οποιος ξερει απο τα ηλεκτρολογικα να με βοηθησει παρακαλω...

Πριν ενα μηνα πήρα εναν αντάπτορα 220V σε usb με έξοδο 5V-2.1Α και πήγαιναν όλες οι φορτίσεις πολύ καλα και ομολογουμένως γρήγορα. Προχθές μόλις πήγα να το φορτίσω στην Καλλιθέα, βάζωντας τον στην πριζα, κάηκε (βρωμοκόπησε ο τόπος) και το καλώδιο και ο αντάπτορας.

Πήγα και πήρα ενα usb 2.0 καλώδιο σε micro usb B και αντάπτορα σπιτιού με έξοδο 5V - . Πάλι ξεκίνησε μια χαρά η φόρτιση αλλά μετά από μία ώρα πάλι καηκε ο αντάπτορας ενώ το καλώδιο τη γλίτωσε.

Άμα βάλω αντάπτορα με έξοδο 5V-0,5A η φόρτιση δεν πιανει 100% ακόμα και σε 6 ώρες.

Η απορία μου είναι... στα 2.1 αμπέρ μπορεί να κανει κακό στην μπαταρία του κινητού? ή απλά παίρνει φτάνει στα αμπερ που χρειάζεται?

Έβγαλε κανείς συμπέρασμα τι φταίει? Ή έστω να μου πει ποιους ανταπτορες χρησιμοποιεί αμα κανει γρηγορη φορτιση...

 

Σημειωτέον η μπαταρία λέει πανω της 3,7V - 2750mAh και 10,18Wh

 

Παραθέτω στα γρήγορα ένα άρθρο στα αγγλικα που βρήκα σε ξενο φορουμ...

 

ααααα benakiiiii ασε κατωωωω τους δυνατουυυς φορτιστεεεες:p

 

ναι βρε η μπαταρια εχει αριθμο φορτισεων κ εκφορτισεων πριν αρχισουν σταδιακα να ψοφανε τα κυτταρα της,χοντρικα στα γραφω.

 

φορτιζοντας σβηστο κ απο usb υπολογιστη,ή γενικα αδυναμη εξοδο ,σαν το καλωδιο με τον ανταπτορα που εχουμε απο την αγορα,

βοηθας να μειωθει η σταδιακη φθορα,δλδ θα ζησει περισσοτερο η μπαταρια..

 

τωρα αμα δινει ο μαμα φορτιστης 0,5Α kαι βαλεις παραπανω,κανεις κακο,θα ελεγα αν ηταν μαρκας το κινητο μας..

 

τωρα στα κινεζικα μας,απλα υποθετω για να ζησει πολυ η μπαταρια βαλαν τετοιο φορτιστη..

 

κανε οτι θες,αλλα μα το θεο 2.1 Α ειναι τρελο για την μπαταρια μας,αντε 1,αντε 1κ κατι αντε 1,5 με την βια,ε οχι πιο πανω..το 1 ειναι αυτο που θα

πρεπε να χαμε αν ειχαμε σαμσουγκ π.χ. κινητο,για τετοιο μεγεθος μπαταριας,εχω την εντυπωση-μικρηηηηη εμπειρια

 

προσωπικα μονο απο τον μαμα φορτιστη,κ απο usb,αλλα ειναι προφανες οτι το κανουν για προστασια της μπαταριας...,μηπως δεν ειναι κ σοι η μπαταρια..?πιθανον..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καμιά απάντηση ????? :(:(:(:)

 

οπως καταλαβες, ολα αυτα που ρωτας ειναι τοσα πολλα και τοσο πολύπλοκα, που θέλουν 5-6 σελίδες γράψιμο για να απαντηθούν

 

πήγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35835919 για να μαθεις πως γινεται το ρουταρισμα και τι εργαλεία χρειάζονται

και εδω για φλασαρισμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2178540

και μετα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38411056που μαλλον αφορα το μοντελο σου G3N

 

και οταν τελικα αισθανθείς πιο σίγουρος οτι εμαθες κατι για ρουταρισμα και οτι πρέπει οπωσδήποτε να ρουταρεις ενα κινητο που λειτουργει περίφημα, τοτε κανε το με γνώση οτι υπαρχει τεραστια πιθανότητα να το μπρικαρεις (απο το Αγγλικό brick = τούβλο)

Λιγο ακριβή λύση για να φτιάξεις τούβλα :p, αλλα αν επιμένεις ........ ο νομος του Murfy ειναι παντα διαθέσιμος :worry:

 

Η μια και μονη συμβουλή ..... ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕ BACKUP

ομως για να κανεις backup πρεπει να εχεις ρουταρει το κινητο !!! και πως γινεται αυτο ?!?!

...... φαύλος κύκλος φιλε μου :wacko:

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το gps; Το έχει η κοπέλα μου το G3, ενώ δούλευε κανονικά εδώ και κάμποσο, τελευταία δεν κάνει lock ούτε για αστείο.

Έχω παίξει με το gps.conf, μέσω fasterGPS και MobileUncle αλλά και manually αντιγράφοντας τις ρυθμίσεις από το SGS2 μου αλλά και πάλι δεν lockάρει.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

οπως καταλαβες, ολα αυτα που ρωτας ειναι τοσα πολλα και τοσο πολύπλοκα, που θέλουν 5-6 σελίδες γράψιμο για να απαντηθούν

 

πήγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35835919 για να μαθεις πως γινεται το ρουταρισμα και τι εργαλεία χρειάζονται

και εδω για φλασαρισμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2178540

και μετα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38411056που μαλλον αφορα το μοντελο σου G3N

 

και οταν τελικα αισθανθείς πιο σίγουρος οτι εμαθες κατι για ρουταρισμα και οτι πρέπει οπωσδήποτε να ρουταρεις ενα κινητο που λειτουργει περίφημα, τοτε κανε το με γνώση οτι υπαρχει τεραστια πιθανότητα να το μπρικαρεις (απο το Αγγλικό brick = τούβλο)

Λιγο ακριβή λύση για να φτιάξεις τούβλα :p, αλλα αν επιμένεις ........ ο νομος του Murfy ειναι παντα διαθέσιμος :worry:

 

Η μια και μονη συμβουλή ..... ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕ BACKUP

ομως για να κανεις backup πρεπει να εχεις ρουταρει το κινητο !!! και πως γινεται αυτο ?!?!

...... φαύλος κύκλος φιλε μου :wacko:

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες !!!

 

έκανα root, και μετά backup την ROM, αφού δοκίμασα διάφορα, προσπάθησα να την κάνω recovery αλλα μου γραφει system error, μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω την original 4.0.3 που είχε αρχικά, γιατί την έχασα, επίσης να αναφέρω πως έχω το new Jiayu G3N

Υπάρχει κάποιο site με της original rom της Jiayu ???

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες !!!

 

έκανα root, και μετά backup την ROM, αφού δοκίμασα διάφορα, προσπάθησα να την κάνω recovery αλλα μου γραφει system error, μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω την original 4.0.3 που είχε αρχικά, γιατί την έχασα, επίσης να αναφέρω πως έχω το new Jiayu G3N

Υπάρχει κάποιο site με της original rom της Jiayu ???

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-26/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες !!!

 

έκανα root, και μετά backup την ROM, αφού δοκίμασα διάφορα, προσπάθησα να την κάνω recovery αλλα μου γραφει system error, μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρω την original 4.0.3 που είχε αρχικά, γιατί την έχασα, επίσης να αναφέρω πως έχω το new Jiayu G3N

Υπάρχει κάποιο site με της original rom της Jiayu ???

 

Δες εδώ http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/g3/ και πρόσεξε τι επιλέγεις

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.needrom.com/phone-roms/jiayu/g3/ και πρόσεξε τι επιλέγεις

 

 

οκ τωρα το πρόσεξα http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-26/

Ευχαριστώ πολύ !!!!!

 

Τωρα εχω περασμένη την Jiayu G3N GThrill - Lolfisch v1.0

Την original που είχε την 4.0.3 δεν βρίσκω πουθενά (αυτήν έχω χάσει με την οποία ήρθε το κινητό και για την ακρίβεια είναι το G3N,

 

Οταν εβαζα την Jiayu G3N - Lolfisch v1.1 την αναβαθμισμένη δεν μπουταρε με τίποτα, κολλούσε στην αρχή στο logo... τι να πω...

την εχει δοκιμάσει κανεις ??

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BAPDJTS/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all

 

Παιδια η παραγγελία απο εδώ δεν είναι πιο γρήγορη και πιο ακίνδυνη από άποψη τελωνείου? Τι rom θα εχει όμως? Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BAPDJTS/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all

 

Παιδια η παραγγελία απο εδώ δεν είναι πιο γρήγορη και πιο ακίνδυνη από άποψη τελωνείου? Τι rom θα εχει όμως? Eυχαριστω

 

κοίταγα και εγώ ακριβώς το ίδιο σήμερα γιατί θέλω να το παραγγείλω να πάει Αγγλία. Ότι ROM και να έχει λογικά μετά βάζεις άλλο, το μεγαλύτερο ερώτημα για μένα είναι ποια έκδοση είναι μιας και ξέρω ότι είχαν σταματήσει παραγωγή και τώρα τουλάχιστον τα κινέζικα sites έχουν καινούργιες παρτίδες, ίσως το G3N??

μήπως ξέρει κανένας τι διαφορετικές εκδόσεις υπάρχουν?

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

κοίταγα και εγώ ακριβώς το ίδιο σήμερα γιατί θέλω να το παραγγείλω να πάει Αγγλία. Ότι ROM και να έχει λογικά μετά βάζεις άλλο, το μεγαλύτερο ερώτημα για μένα είναι ποια έκδοση είναι μιας και ξέρω ότι είχαν σταματήσει παραγωγή και τώρα τουλάχιστον τα κινέζικα sites έχουν καινούργιες παρτίδες, ίσως το G3N??

μήπως ξέρει κανένας τι διαφορετικές εκδόσεις υπάρχουν?

 

Note that there are two different examples of G3:

1) G3

2) G3N

 

1) has a chipset MT6620

2) has a chipset MT6628

 

how to recognize: all devices with build (in product info): 20130223-071508 G3N and later fitted with a chip MT6628, the oldier mount MT6620 chipset

 

the roms for the G3 are not compatible with the G3N and vice versa

differences:

flashate if a wrong rom (for example a rom on G3N G3) not work properly: WIFI, BT, FM radio and GPS, so if you do not work none of this hardware, you probably have the wrong rom, download the one for the other device and riflashate .

said what '…..

 

εγώ έχω το G3N, και πετάει, φοβερό με αυτήν την ROM http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-6/

όλα δουλεύουν πολύ καλά !!!

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μεταξύ Huawei u8660 και Jiayu Ge τι θα διαλεγατε??

Ευχαριστώ πολυ

 

μα σαφώς το Jiayu Ge (μάλλον εννοείς το G3) !!

καμια σχεση τεχνολογικά, αλλος επεξεργαστής, αλλη οθονη, αλλη διαχείριση μπαταριας

Android 4.1 εναντι 2.3

μονο η οθονη Gorilla Glass ειναι ολα τα λεφτα

 

η μοναδικη διαφορα ειαναι το αρκετα μεγαλυτερο μεγεθος οθονης αντι 3.5 ιντσες το HUAWEI u8660 το Jiayu εχει 4,5 που ειναι σημαντικη διαφορα.

Προσεξε το αυτο !! γιατι μπορει να σε ενοχλει παρα πολυ

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Note that there are two different examples of G3:

1) G3

2) G3N

 

1) has a chipset MT6620

2) has a chipset MT6628

 

how to recognize: all devices with build (in product info): 20130223-071508 G3N and later fitted with a chip MT6628, the oldier mount MT6620 chipset

 

the roms for the G3 are not compatible with the G3N and vice versa

differences:

flashate if a wrong rom (for example a rom on G3N G3) not work properly: WIFI, BT, FM radio and GPS, so if you do not work none of this hardware, you probably have the wrong rom, download the one for the other device and riflashate .

said what '…..

 

εγώ έχω το G3N, και πετάει, φοβερό με αυτήν την ROM http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g3-6/

όλα δουλεύουν πολύ καλά !!!

 

πρακτικά ξέρει κανείς ποιες είναι οι διαφορές? το MT6628 είναι καλύτερο στο gps για παράδειγμα?

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμμια φτηνη δερματινη θηκουλα,λιγο μαλακη κ μεσα,να μπαινει μεσα το κινητακι

εχετε να προτεινετε?

 

απο ευρωπη κατα προτιμηση,γιατι 1 μηνα αναμονη απο κινα δεεν..

 

κ απο ελλαδα αν εχετε καποια οικονομικη,καλη.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...