Jump to content

Jiayu G3


karafu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την κατεβασα στην καρτα,βαζω σε ρεκοβερη το κιν,παταω τα αρχειο που ειναι σε μορφη ζιπ αλλα δεν γινεται η διδαδικασια....μου την αποριπτει....

 

πες μας φίλε felias, τι έγινε τελικά ??? δούλεψε ή οχι ? και αν δούλεψε, πως σου φαίνεται η ΡΟΜ ? :worry:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 870
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πες μας φίλε felias, τι έγινε τελικά ??? δούλεψε ή οχι ? και αν δούλεψε, πως σου φαίνεται η ΡΟΜ ? :worry:

 

δεν δουλευει....μαλλον κατι θα κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω το αρχειο που ειναι σε μορφη zip,το βαζω στη καρτα.βαζω σε recovery το κινητο και βρισκω το αρχειο κ το επιλεγω. η διαδικασια είναι αυτη ή κανω κατι λαθος...?
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω το αρχειο που ειναι σε μορφη zip,το βαζω στη καρτα.βαζω σε recovery το κινητο και βρισκω το αρχειο κ το επιλεγω. η διαδικασια είναι αυτη ή κανω κατι λαθος...?

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το zip που λέει SD, άνοιξέ το και μέσα έχει ένα αρχείο update.zip. Αυτό κάντο εξαγωγή και με βάση αυτό κάνε install στο recovery! :)

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω το αρχειο που ειναι σε μορφη zip,το βαζω στη καρτα.βαζω σε recovery το κινητο και βρισκω το αρχειο κ το επιλεγω. η διαδικασια είναι αυτη ή κανω κατι λαθος...?

Αυτή είναι η διαδικασία, αλλά αν εχεις περασμένους σωστά τους drivers για windows, είναι πιο εύκολο και πιο σίγουρο το φλασάρισμα με flashTools.

Υπάρχουν πολλά tutorial για να δείς ή να διαβάσεις πως γίνεται.

 

Edit: Οπως λέει ο haris_led, περνάς στη κάρτα και τρέχεις το update.zip, οχι το zip που κατέβασες.

Edited by beni
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις το zip που λέει SD, άνοιξέ το και μέσα έχει ένα αρχείο update.zip. Αυτό κάντο εξαγωγή και με βάση αυτό κάνε install στο recovery! :)

 

Ω, δάσκαλε haris_led, λες να κάνω κι εγώ το ίδιο ? Η μήπως να βάλω τη δική σου rom ?

Link to comment
Share on other sites

Ω, δάσκαλε haris_led, λες να κάνω κι εγώ το ίδιο ? Η μήπως να βάλω τη δική σου rom ?

Έχω βάλει μια που βασίζεται στην official beta 4.1 και έχει μερικά bugs αλλά μου φαίνεται ΠΟΛΥ πιο γρήγορη σε σχέση με την official 4.0 που είχα προηγουμένως.

Θα δοκιμάσω και την μαμά 4.1 να δω τι λέει!

Πάντως εσύ που έχεις etotalk rom, θέλω να την κάνουμε ένα backup για να έχουμε τουλάχιστον την original και άμα μπορούμε να βγάλουμε τα αρχεία γλώσσας και να τα περνάμε στις υπόλοιπες rom!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια που βασίζεται στην official beta 4.1 και έχει μερικά bugs αλλά μου φαίνεται ΠΟΛΥ πιο γρήγορη σε σχέση με την official 4.0 που είχα προηγουμένως.

Θα δοκιμάσω και την μαμά 4.1 να δω τι λέει!

Πάντως εσύ που έχεις etotalk rom, θέλω να την κάνουμε ένα backup για να έχουμε τουλάχιστον την original και άμα μπορούμε να βγάλουμε τα αρχεία γλώσσας και να τα περνάμε στις υπόλοιπες rom!

 

Φιρι-φιρι το πας τώρα στα γεράματα να με κάνεις developer :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εαν θυμάμαι καλά χρειάζονται τα ελληνικά απο το framework-res.apk, contacts.apk, phone.apk, setting.apk, mms.apk.

Βεβαια αυτά είναι από android 2.3.5 πιστευω πρεπει να ειναι ιδια και στο 4.0 μιας και δεν εχω ακομα το τηλεφωνο για να το δοκιμασω.

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις το zip που λέει SD, άνοιξέ το και μέσα έχει ένα αρχείο update.zip. Αυτό κάντο εξαγωγή και με βάση αυτό κάνε install στο recovery! :)

 

το κατεβασα και το δοκιμασα χτες βραδυ :( εχει προβλημα το αρχειο .ζιπ με ενα τεραστιο ονομα ..... ειναι κενο :mad:)

επισεις κατεβασα και δοκιμασα το αλλο, με το scatter τροπο, αυτο δειχνει να δουλευει (σαν αρχειο) αλλα δεδν ηθελα να χαλασω τους USB drivers που εχω τωρα, οποτε δεν συνεχισα το φλασαρισμα.

Απλα, πηρα το ιδιο ΡΟΜ που το ειχα κατεβασει απο καπου αλλου ..... και δεν μπορω να βρω το λινκ να το ποσταρω ....... :cry::( και το φλασαρισα με συνηθισμενο τροπο απο reboot-into-recovery και δουλευει περιφημα (αν και νομιζω οτι τα LeWa ειναι σαφως ανωτερα σε παραμετροποιηση, πονο που εχουν αρκετες Κινεζικες εφαρμογες μεσα τους

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

εγω το πήρα απο εδω http://www.aliexpress.com/store/product/2013-New-Arrival-MTK6577-JIAYU-G3-JY-G3-Android-4-0-os-4-5-IPS-1Ghz/208802_735515920.html και ολα καλα (εχω παρει 3 φορες ως τωρα)

 

οσο για ROOT δεν με ενδιαφέρει, γιατι ειναι πανεύκολο να το ROOTαρω μονος μου, αλλα αν δεν ξερεις, τοτε ζητα το ROOTαρισμενο

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα τα παράπονα μου στην Etotalk, μου έστειλαν λινκς για να βάλω την 4.1.2 (G3 20130116-221844), ως λύση στο πρόβλημα χαμηλής έντασης του ήχου (δεν με ακούνε). Την πέρασα με Flashtool αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε :(

Τους ενημέρωσα και περιμένω την απάντηση τους για αποστολή πίσω στην Κίνα.

Σκέφτομαι να ανοίξω και dispute στο paypal για σίγουρα, θα εξαρτηθεί από το επόμενο email τους :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ισως λιγο οφτοπικ , αλλα αν καποιος απο εδω εχει καποιο μπρικαρισμένο η σπασμενο g3 και το δινει ας μου στηλει ενα πμ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους για εικόνες - wallpapers που μπορώ να βρω ώστε να ταιρίαζουνε στις ίντσες του κινητού επειδή όποια εικόνα και αν βάζω τελικά παραμορφώνεται, ευχαριστώ ? καμιά αξιόλογη θήκη προστασίας έχει κανείς να προτείνει ? και κανένα gps προγραμματάκι που να αξίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω ενα θεματακι,προσπαθώ να παρω back up αλλα κολαει στη σελιδα με το πράσινο ανθρωπάκι και κάτω λέει baking up boot image.....και δεν τελειώνει ποτε.Πρέπει να βγάλω μπαταριά για να ανοίξει κανονικά.Μεσα στην καρτα μετα απο ωρα υπαρχει αρχειο back up αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστό γιατί η λειτουργιά δεν τερματίζει κάποια στιγμή ώστε να καταλάβω οτι ολοκληρώθηκε κανονικά,κάποιος καμιά ιδέα???????????????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω ενα θεματακι,προσπαθώ να παρω back up αλλα κολαει στη σελιδα με το πράσινο ανθρωπάκι και κάτω λέει baking up boot image.....και δεν τελειώνει ποτε.Πρέπει να βγάλω μπαταριά για να ανοίξει κανονικά.Μεσα στην καρτα μετα απο ωρα υπαρχει αρχειο back up αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστό γιατί η λειτουργιά δεν τερματίζει κάποια στιγμή ώστε να καταλάβω οτι ολοκληρώθηκε κανονικά,κάποιος καμιά ιδέα???????????????

 

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα και διορθώθηκε αντικαθιστώντας το CWM κάποιο άλλο , ψάξε για το CWM_6.0.1.5_JiayuG3(by ng0tkul).zip να το περάσεις με recovery

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή εγώ ξαναπέρασα την official 4.0.4 (που βγήκε 29-11-2012) μιας και οι άλλες δοκιμές που έκανα σε οποιαδήποτε 4.1.2 είχαν μικροπροβλήματα...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα και διορθώθηκε αντικαθιστώντας το CWM κάποιο άλλο , ψάξε για το CWM_6.0.1.5_JiayuG3(by ng0tkul).zip να το περάσεις με recovery

 

Οπα οπα για δωσε περισοτερες πληροφοριες να σε χαρω.........

Νομιζω εμενα cwm 6.0.1.1 εχει και πως να τον περασω αυτο το διαολο?

Edited by vara1000
Link to comment
Share on other sites

Οπα οπα για δωσε περισοτερες πληροφοριες να σε χαρω.........

Νομιζω εμενα cwm 6.0.1.1 εχει και πως να τον περασω αυτο το διαολο?

 

βρες και κατέβασε το ζιπ που ανέφερα παραπάνω, ρίχτο στην κάρτα χύμα, μπες σε ρικόβερι και εγκατέστησε αυτό το συγκεκριμένο ζιπ

 

@haris_led : την έβαλα και εγώ την 4.0 , πάρε με τηλέφωνο να δούμε αν με ακούς τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Οπα οπα για δωσε περισοτερες πληροφοριες να σε χαρω.........

Νομιζω εμενα cwm 6.0.1.1 εχει και πως να τον περασω αυτο το διαολο?

Λοιπον ειχες δικιο την εβαλα 6.0.1.5 και ολα καλα με το back up

:D:D:D thanks mate:w00t::w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα χαμηλής έντασης του μικροφώνου ψιλοδιορθώνεται

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39313948&postcount=154

τώρα θέλουμε έναν expert να το περάσει σε flashable αρχείο ή καλύτερα κατευθείαν μέσα σε μια custom rom !

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει πιο φρεσκο !! [RECOVERY][3/9/2013]ClockworkMod Touch v6.0.2.8 [OFFICIAL]

 

παρ το απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2173863

 

και αν εχει προβλημα, εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39298061#post39298061

 

καλη φλασιά

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum! εχω το συγκεκριμενο κινητο 1 μηνα περιπου, παραγγελια απο minideal, αψογοι στην συσκευασια και στην αποστολη. Διαβαζω για root, αλλαγη διαφορων roms κ.λ.π. Θα ηθελα να ρωτησω λοιπον αν υπαρχει σοβαρος λογος να μπω σε

αυτην την διαδικασια εφοσον το κινητο δουλευει απροβληματιστα? Δεν θα βγει καποια στιγμη official update? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...