Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτό που λες το έχω κάνει και τίποτα, πριν λίγο έσβησα και τα ελληνικά, άφησα μόνο αγγλικά, αλλά τίποτα, λες και καγαλαβενει ότι είναι Ελλάδα ακόμα....

Κι εγώ ήθελα να δοκιμάσω την Cortana, MixRadio κλπ, αλλά δεν ξέρω την διαδικασία... Χρειάζεται μήπως κανένα proxy πέρα από τις ρυθμίσεις;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και αυτό που λες το έχω κάνει και τίποτα, πριν λίγο έσβησα και τα ελληνικά, άφησα μόνο αγγλικά, αλλά τίποτα, λες και καγαλαβενει ότι είναι Ελλάδα ακόμα....

 

Δε χρειαζόταν να σβήσει τα Ελληνικά. Πάντως, με όλα γυρισμένα σε Αγγλικά Ηνωμένου Βασιλείου, - το πληκτρολόγιο σε US (εκεί έχω προσθέσει τις λέξεις μου), έχω κανονικά Cortana.

 

Για να δουλέψει το MixRadio, πρέπει να βάλετε, στις ρυθμίσεις του mail σας, US στη χώρα (μόνο από υπολογιστή γίνεται αυτό).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λες το έχω κάνει και τίποτα, πριν λίγο έσβησα και τα ελληνικά, άφησα μόνο αγγλικά, αλλά τίποτα, λες και καγαλαβενει ότι είναι Ελλάδα ακόμα....

 

Ρυθμισε περιοχή us και γλώσσα us.

Στη γλώσσα επέλεξε να κατεβάσεις την us και μετά πατώντας παρατεταμένα επάνω, επέλεξε μετακίνηση επάνω μέχρι να πάει πρώτη στη λίστα. Κάνε τις σχετικές επανεκκινήσεις.

Είσαι έτοιμος.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λες το έχω κάνει και τίποτα, πριν λίγο έσβησα και τα ελληνικά, άφησα μόνο αγγλικά, αλλά τίποτα, λες και καγαλαβενει ότι είναι Ελλάδα ακόμα....

 

Κι εγώ ήθελα να δοκιμάσω την Cortana, MixRadio κλπ, αλλά δεν ξέρω την διαδικασία... Χρειάζεται μήπως κανένα proxy πέρα από τις ρυθμίσεις;

 

Την πρώτη φορά που προσπάθησα να την βάλω, ότι και να έκανα δεν μου την άλλαζε. Έκανα hard reset και ως δια μαγείας είδα cortana στο κινητό. Βέβαια απο την αρχή είχα βάλει US region, US language και όλα τα υπόλοιπα. Για το mix radio νομίζω πρέπει να αλλάξεις και την περιοχή στο nokia account.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που προσπάθησα να την βάλω, ότι και να έκανα δεν μου την άλλαζε. Έκανα hard reset και ως δια μαγείας είδα cortana στο κινητό. Βέβαια απο την αρχή είχα βάλει US region, US language και όλα τα υπόλοιπα. Για το mix radio νομίζω πρέπει να αλλάξεις και την περιοχή στο nokia account.

 

Οχι βρε άγγελε. Δεν χρειάζεται hard reset. Απλά κανεις αυτό που ανέφερα παραπάνω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε άγγελε. Δεν χρειάζεται hard reset. Απλά κανεις αυτό που ανέφερα παραπάνω.

 

Ναι, το ξέρω. Πλέον όσες φορές το κάνω έτσι αλλάζει. Απλά όταν το πρωτοπήρα έβαλα αρχικά γλώσσα ελληνικά και region Ελλάδα, και μετά όποτε το άλλαζα δεν εμφάνιζε Cortana, και στο mixradio μόλις έμπαινε μου έλεγε ότι δεν διαθέσιμο για την περιοχή μου (παρόλο που είχα US). Όπως και να χει, μετά απο hard reset που έκανα έβαλα απο την αρχή US σε όλα και πλέον μπορώ και το γυρνάω όποτε θέλω. Ίσως να συνέβη μόνο σε μένα έτσι, αλλά νομίζω ότι έχει σχέση τι πρώτη εγκατάσταση θα κάνεις στο κινητό!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή της συζύγου,

χθες για λίγη ώρα δεν είχε wifi στο σπίτι, ταυτόχρονα της κώλυσε το τηλεφωνο ενώ είχε ξεκινήσει να χτυπά το ξυπνητήρι, ( δεν ήμουν εκεί και δε ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες)

είχε την ιδέα να βγάλει τη μπαταρία και από τότε δεν την αφήνει να συνδεθεί στο fasebook και στο viber στο fasebook καθολου και στο viber ενώ στην αρχή δεν την επέτρεπε να δει της φωτογραφίες (μέχρι που έκανε απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση) και τορα δεν της επιτρεπει να συνδεθεί ούτε σ' αυτό.

Δεν εχω τη συσκευή στα χέρια μου, θα την εχω αργά το βράδυ που θα γυρίσω από τη δουλειά, κάποια συμβουλή για το πως να το αντιμετωπίσω;

ξέχασα να γράψω οτι στο facebook μπορεί να μπει κανονικά από τον explorer, μόνο με την εφαρμογή από το store έχει πρόβλημα.

και οι δυο εφαρμογές ειναι κατεβασμένες απο το store, δε ξέρω καν αν μπορεί να κάνει εγκατάσταση από κάπου αλλού.

Ευχαριστώ!

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασε αρχικά να κάνεις στην συσκευή Soft Reset.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gestures beta, στο feedback, υπάρχει μια ιδέα για ψηφοφορία που αναφέρει να κάνει το windows κουμπί την δουλειά ενός led, που θα αναβει όταν υπάρχει ειδοποίηση. Νομίζω πως αξίζει την στήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gestures beta, στο feedback, υπάρχει μια ιδέα για ψηφοφορία που αναφέρει να κάνει το windows κουμπί την δουλειά ενός led, που θα αναβει όταν υπάρχει ειδοποίηση. Νομίζω πως αξίζει την στήριξη.

 

Δώσε link να μην ψάχνουμε. Σαφώς και αξίζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλες οι ιδέες που προτείνουν οι χρήστες και φυσικά μπορούμε να προτείνουμε την δική μας.

 

https://lumiabetaapps.uservoice.com/forums/268217-lumia-gestures-beta

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gestures beta, στο feedback, υπάρχει μια ιδέα για ψηφοφορία που αναφέρει να κάνει το windows κουμπί την δουλειά ενός led, που θα αναβει όταν υπάρχει ειδοποίηση. Νομίζω πως αξίζει την στήριξη.

 

 

 

Το ψήφισα και εγώ...Όπως έχει δείξει η ms μας ακούει οπότε ελπίζω να μαζευτούμε πολύ μπας και μας ικανοποιήσει αυτό το αίτημα γιατί λείπει πολύ από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Το ψήφισα και εγώ...Όπως έχει δείξει η ms μας ακούει οπότε ελπίζω να μαζευτούμε πολύ μπας και μας ικανοποιήσει αυτό το αίτημα γιατί λείπει πολύ από το κινητό

 

Το συγκεκριμένο το είχαμε ψηφίσει και (πολύ) παλιότερα αλλα δεν μας άκουσε.....

Γενικά όμως όντως μας ακούει...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασε αρχικά να κάνεις στην συσκευή Soft Reset.

 

Έστρωσε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση.

Στο θέμα του 630 είχα ρωτήσει αυτό:

{Το καλοκαίρι αγόρασα για την γυναίκα μου το Lumia 630 (Dual Sim) και ενώ είναι 4.5" όταν βλέπει στο youtube βίντεο να μου φαίνεται μικρή η οθόνη του, λογο του ότι δεν "κρύβετε" η μπάρα αναζήτησης με αποτέλεσμα να πιάνει πολύ χώρο της οθόνης.

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτή τη λεπτομέρεια, αν μου την παραθέσει κάποιος θα είμαι υπόχρεος.}

μετά από το Soft Reset με διπλό χτύπημα στην οθόνη μου κάνει το βιντεο μεγέθυνση και εξαφανίζει όλες της μπάρες αναζήτησης. οπότε όλα οκ με το "πρόβλημα μου "

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση.

Στο θέμα του 630 είχα ρωτήσει αυτό:

{Το καλοκαίρι αγόρασα για την γυναίκα μου το Lumia 630 (Dual Sim) και ενώ είναι 4.5" όταν βλέπει στο youtube βίντεο να μου φαίνεται μικρή η οθόνη του, λογο του ότι δεν "κρύβετε" η μπάρα αναζήτησης με αποτέλεσμα να πιάνει πολύ χώρο της οθόνης.

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτή τη λεπτομέρεια, αν μου την παραθέσει κάποιος θα είμαι υπόχρεος.}

μετά από το Soft Reset με διπλό χτύπημα στην οθόνη μου κάνει το βιντεο μεγέθυνση και εξαφανίζει όλες της μπάρες αναζήτησης. οπότε όλα οκ με το "πρόβλημα μου "

 

Κάνεις διπλό tap στην οθόνη και αφού σε βγάλει σε full screen μετά μονο για να φύγει η μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή gestures beta, στο feedback, υπάρχει μια ιδέα για ψηφοφορία που αναφέρει να κάνει το windows κουμπί την δουλειά ενός led, που θα αναβει όταν υπάρχει ειδοποίηση. Νομίζω πως αξίζει την στήριξη.

 

Αν ψήφισα το σωστό, έλεγε ότι το Windows "πλήκτρο", θα αναβοσβήνει μόνο σε περίπτωση που θα έχουμε χαμένη κλήση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρω τώρα! Πολύ παράξενο. Είχε πάνω από 4800 ψήφους αν θυμάμαι καλά ή κάπου εκει! Τώρα έχει αυτό που γράφει ο φίλος με φυσικά πολύ λιγότερες.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να υπήρχε το συγκεκριμένο με τις πολλές ψήφους, όπως και το γιατί εξαφανίστηκε σε μια μέρα.

 

Πάντως για να υπάρχουν τόσες αναφορές στο ίδιο πράγμα σε διαφορετικά σημεία, σημαίνει πως η ms παρακολουθεί το θέμα και το έχει πάρει ζεστά lol

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα σε όσα γράψατε, εκτός από αυτό που έχει βάλει ο Homer στο post του. Συγκεκριμένα, μου βγάζει μήνυμα: Whoops.. That wasn't supposed to happen...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλες οι ιδέες που προτείνουν οι χρήστες και φυσικά μπορούμε να προτείνουμε την δική μας.

 

Εδώ είμαστε :

 

 

 

https://lumiabetaapps.uservoice.com/forums/268217-lumia-gestures-beta/suggestions/6873856-windows-logo-could-be-flashing-when-they-missed-ca

 

 

 

Νομίζω ότι κι αυτό θα άξιζε :

 

 

 

https://lumiabetaapps.uservoice.com/forums/268217-lumia-gestures-beta/suggestions/6845885-enable-flashlight-during-incoming-call-or-for-any

 

 

 

Γενικά έχει απίστευτες ιδέες, απλά λογικά πράγματα, που κακώς δεν υπάρχου ήδη ενσωματωμένες στο λειτουργικό . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το καλό στην υπόθεση είναι πως σε πολλά από αυτά απαντούν άνθρωποι της Microsoft. Αυτό σημαίνει πως όντως παρακολουθούν και ενδιαφέρονται να μάθουν για προτάσεις των χρηστών των προϊόντων τους.
Link to comment
Share on other sites

Το καλό στην υπόθεση είναι πως σε πολλά από αυτά απαντούν άνθρωποι της Microsoft. Αυτό σημαίνει πως όντως παρακολουθούν και ενδιαφέρονται να μάθουν για προτάσεις των χρηστών των προϊόντων τους.

 

Η πρόταση είναι για τα 8.1 ή για τα 10; Αν είναι για τα 8.1 θα προλάβουν να την υλοποιήσουν!!!:(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαστε :

 

 

 

https://lumiabetaapps.uservoice.com/forums/268217-lumia-gestures-beta/suggestions/6873856-windows-logo-could-be-flashing-when-they-missed-ca

 

 

 

Νομίζω ότι κι αυτό θα άξιζε :

 

 

 

https://lumiabetaapps.uservoice.com/forums/268217-lumia-gestures-beta/suggestions/6845885-enable-flashlight-during-incoming-call-or-for-any

 

 

 

Γενικά έχει απίστευτες ιδέες, απλά λογικά πράγματα, που κακώς δεν υπάρχου ήδη ενσωματωμένες στο λειτουργικό . . .

 

Έφυγαν οι ψήφοι και σε αυτά. Πόσο δύσκολο είναι να έχουν όλοι οι κατασκευαστές led ειδοποίησης, στη μπροστινή πλευρά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...