Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...reboot είναι το restart...

...στο δικό μου 830 ( ελβετικό-γερμανικό), ήρθε εχθές και λέγεται : Release Denim OS version 8.10.15148.160 Firmware Version 2177.0.15184.36003 ...

http://www.microsoft.com/de-ch/mobile/support/produkte/lumia830/softwareupdate/

...η δική σου συσκευή γιά ποιά χώρα προορίζεται ;;;

Μάλλον ελληνικό είναι το δικό μου! Είχε και Cosmote app προεγκαταστημένο!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον ελληνικό είναι το δικό μου! Είχε και Cosmote app προεγκαταστημένο!!!!

 

...το ελληνικό της vodafon την πήρε την GDR2...

...το δικό σου είναι της cosmote...ειναι λίγο πίσω...

...δες εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia830/softwareupdate/

...country variant είναι το unbranded...μπορείς να το κάνεις κι εσύ...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Στο 8Χ μου ήρθε προχτές από το πουθενά η αναβάθμιση f/w η οποία (σύμφωνα με την περιγραφή) διορθώνει κάποια θέματα με ξαφνικά reboots.

 

Από όσο θυμάμαι αυτό ήταν μόνο για κάποια Lumia.

 

Από εκεί και πέρα, τπτ για 8.2, τίποτα για 10.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

...το ελληνικό της vodafon την πήρε την GDR2...

...το δικό σου είναι της cosmote...ειναι λίγο πίσω...

...δες εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia830/softwareupdate/

...country variant είναι το unbranded...μπορείς να το κάνεις κι εσύ...

 

Αυτό έκανα και μου ήρθε αναβάθμιση για τα reboots μόνο! GDR2 πουθενά ακόμη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως θα βρώ από ποια χώρα είναι το κινητό μου;(Lumia 640)

Ρυθμίσεις » πρόσθετα + πληροφορίες και κοίτα εκεί που λέει manufacturer name

Link to comment
Share on other sites

Στο ,ρυθμίσεις-σύστημα-πληροφορίες, σου γράφει πάροχος κινητής?

 

edit:Ρίξε και εδώ μια ματια

http://forums.windowscentral.com/lumia-640/358530-who-has-list-all-product-codes.html

 

http://dev.windowsphone.com/it-it/OEM/docs/Customization/Registry_values_for_carrier-unlocked_phones

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει τις προάλλες για ένα σοβαρό θέμα που έχω με ένα Lumia 520 (της αδερφής μου). Βλέπει αρκετές ταινίες στο YouTube με αποτέλεσμα να γεμίζει η μνήμη με "άλλα" αρχεία. Αποτέλεσμα είναι κάθε μήνα να θέλει hard reset γιατί δεν ξέρω να τα σβήσω αλλιώς. Όπως καταλαβαίνετε τις έχει σπάσει τα νεύρα. Σας παρακαλώ βρείτε μου κάποιον άλλο τρόπο γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει τις προάλλες για ένα σοβαρό θέμα που έχω με ένα Lumia 520 (της αδερφής μου). Βλέπει αρκετές ταινίες στο YouTube με αποτέλεσμα να γεμίζει η μνήμη με "άλλα" αρχεία. Αποτέλεσμα είναι κάθε μήνα να θέλει hard reset γιατί δεν ξέρω να τα σβήσω αλλιώς. Όπως καταλαβαίνετε τις έχει σπάσει τα νεύρα. Σας παρακαλώ βρείτε μου κάποιον άλλο τρόπο γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση

 

Να ρωτήσω κάτι? Τα βλέπει απο κάποιον browser ή απο εφαρμογή? Και εγω βλέπω απο το 930 αλλά απο εφαρμογή, και στα "άλλα" δεν έχω ούτε ένα kb.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Τα βλέπει απο κάποιον browser ή απο εφαρμογή? Και εγω βλέπω απο το 930 αλλά απο εφαρμογή, και στα "άλλα" δεν έχω ούτε ένα kb.

 

Τα βλέπει από τον I.E.

Εσύ σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι;

Πάντως το ίδιο πρόβλημα θα έχω μελλοντικά και εγώ με το 920

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπει από τον I.E.

Εσύ σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι;

Πάντως το ίδιο πρόβλημα θα έχω μελλοντικά και εγώ με το 920

 

Εβλεπα απο tubecast μια σειρα που με ενδιεφερε. Δεν ειχα προβλημα με αρχεια που συσσωρευοταν. Ας δοκιμασει και αυτη τη λυση.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπει από τον I.E.

Εσύ σε ποια εφαρμογή αναφέρεσαι;

Πάντως το ίδιο πρόβλημα θα έχω μελλοντικά και εγώ με το 920

 

Το 920 έχει πολύ περισσότερη μνήμη απ' το 520 νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει τις προάλλες για ένα σοβαρό θέμα που έχω με ένα Lumia 520 (της αδερφής μου). Βλέπει αρκετές ταινίες στο YouTube με αποτέλεσμα να γεμίζει η μνήμη με "άλλα" αρχεία. Αποτέλεσμα είναι κάθε μήνα να θέλει hard reset γιατί δεν ξέρω να τα σβήσω αλλιώς. Όπως καταλαβαίνετε τις έχει σπάσει τα νεύρα. Σας παρακαλώ βρείτε μου κάποιον άλλο τρόπο γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση

 

Κι εγώ με εφαρμογή (mytube) μπαίνω στο Youtube και στα "άλλα", έχω 0 bytes..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χρησιμοποιώντας το 535 για λίγο διάστημα (προερχόμενος από Android) μεταξύ άλλων, αντιμετωπίζω το εξής οξύμωρο!

Όταν συνδέσω Bluetooth headset, όλοι οι notification ήχοι εκτός αυτού της εισερχόμενης κλήσης δικτύου, μεταφέρονται στο headset και η συσκευή είναι σε σιγή ιχθύος. Ακόμα και κάτι στο youtube να θέλω να δω, ακούγεται μόνο από το headset.

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth, ΔΕΝ βλέπω ξεχωριστή επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης ξεχωριστά για λειτουργία headset και πολυμέσα όπως στο android.

Μου ξεφεύγει κάτι είναι τελικά τόσο ελλιπείς τα 8.1;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα απο tubecast μια σειρα που με ενδιεφερε. Δεν ειχα προβλημα με αρχεια που συσσωρευοταν. Ας δοκιμασει και αυτη τη λυση.

Κι εγώ με εφαρμογή (mytube) μπαίνω στο Youtube και στα "άλλα", έχω 0 bytes..

Ok, θα κάνω ξανά hard reset και θα της πω να το δοκιμάσει!

Το 920 έχει πολύ περισσότερη μνήμη απ' το 520 νομίζω!

Το ξέρω αλλά το πρόβλημα είναι ίδιο. Απλά θα αργήσει 4 φορές περισσότερο από το 520..

 

Γενικά από ξένα φόρουμ είδα ότι είναι Μεγάλο πρόβλημα των windows phone. Πραγματικά με ξενέρωσε γιατί δεν επιτρέπεται (σε λειτουργικό windows κιόλας) να μην μπορείς να σβήσεις ό,τι αρχείο θες!

Λοιπόν χρησιμοποιώντας το 535 για λίγο διάστημα (προερχόμενος από Android) μεταξύ άλλων, αντιμετωπίζω το εξής οξύμωρο!

Όταν συνδέσω Bluetooth headset, όλοι οι notification ήχοι εκτός αυτού της εισερχόμενης κλήσης δικτύου, μεταφέρονται στο headset και η συσκευή είναι σε σιγή ιχθύος. Ακόμα και κάτι στο youtube να θέλω να δω, ακούγεται μόνο από το headset.

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth, ΔΕΝ βλέπω ξεχωριστή επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης ξεχωριστά για λειτουργία headset και πολυμέσα όπως στο android.

Μου ξεφεύγει κάτι είναι τελικά τόσο ελλιπείς τα 8.1;

To σπαστικό είναι σε πολλές εφαρμογές πχ viber, skype χάνεις κλησεις! Και γω το διαπίστωσα πρόσφατα..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χρησιμοποιώντας το 535 για λίγο διάστημα (προερχόμενος από Android) μεταξύ άλλων, αντιμετωπίζω το εξής οξύμωρο!

Όταν συνδέσω Bluetooth headset, όλοι οι notification ήχοι εκτός αυτού της εισερχόμενης κλήσης δικτύου, μεταφέρονται στο headset και η συσκευή είναι σε σιγή ιχθύος. Ακόμα και κάτι στο youtube να θέλω να δω, ακούγεται μόνο από το headset.

Στις ρυθμίσεις του Bluetooth, ΔΕΝ βλέπω ξεχωριστή επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης ξεχωριστά για λειτουργία headset και πολυμέσα όπως στο android.

Μου ξεφεύγει κάτι είναι τελικά τόσο ελλιπείς τα 8.1;

 

Οταν συνδεεις οποιοδηποτε ακουστικο, τοτε αλλαζει η ρυθμιση της εντασης. Ανεβασε κανονικα μεχρι το 20 περιπου και θα χτυπαει κανονικα. Το εχω παρατηρησει και εγω με τα hands free.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είχα ξαναγράψει τις προάλλες για ένα σοβαρό θέμα που έχω με ένα Lumia 520 (της αδερφής μου). Βλέπει αρκετές ταινίες στο YouTube με αποτέλεσμα να γεμίζει η μνήμη με "άλλα" αρχεία. Αποτέλεσμα είναι κάθε μήνα να θέλει hard reset γιατί δεν ξέρω να τα σβήσω αλλιώς. Όπως καταλαβαίνετε τις έχει σπάσει τα νεύρα. Σας παρακαλώ βρείτε μου κάποιον άλλο τρόπο γιατί δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση

 

Λοιπόν φίλε μου άκου..Κατέβασε από το store την εφαρμογή storage cleaner pro,μπες και πατα καθαρισμό αλλά οχι μια φορά..πατα 5-6 φορές και θα σβήσουν όλα.Την εφαρμογή την είχαν κατεβασει από το store αλλά ξανανέβηκε εδω και λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα κάνω ξανά hard reset και θα της πω να το δοκιμάσει!

 

Το ξέρω αλλά το πρόβλημα είναι ίδιο. Απλά θα αργήσει 4 φορές περισσότερο από το 520..

 

Γενικά από ξένα φόρουμ είδα ότι είναι Μεγάλο πρόβλημα των windows phone. Πραγματικά με ξενέρωσε γιατί δεν επιτρέπεται (σε λειτουργικό windows κιόλας) να μην μπορείς να σβήσεις ό,τι αρχείο θες!

 

To σπαστικό είναι σε πολλές εφαρμογές πχ viber, skype χάνεις κλησεις! Και γω το διαπίστωσα πρόσφατα..

 

Άλλαξε ημερομηνία (δεν θυμάμαι μπροστά ή πίσω) και μετά πάτησε διαγραφή στο "αλλα" (στις ρυθμίσεις).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

georgeapo34 την κατέβασα, την έτρεξα 3 φορές και μετά μου έλεγε πλεον ότι δεν σβήνει τίποτα άλλο. Το θέμα είναι ότι έσβησε όλα τα προσωρινά αρχεία, που είναι ελάχιστα MB και όχι τα "άλλα" που είναι το θέμα. :/

 

 

 

Άλλαξε ημερομηνία (δεν θυμάμαι μπροστά ή πίσω) και μετά πάτησε διαγραφή στο "αλλα" (στις ρυθμίσεις).

 

Διαγραφή στο άλλα πώς γίνεται; Όταν πατάω πάνω δεν βγάζει επιλογή για διαχείριση τους

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...