Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

να εκφρασω μια απορια καθως οσο και αν εψαξα στο thread δεν βρηκα απαντηση.

Τα πληκτρα περιηγησης δεν φωτιζονται;

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας,

να εκφρασω μια απορια καθως οσο και αν εψαξα στο thread δεν βρηκα απαντηση.

Τα πληκτρα περιηγησης δεν φωτιζονται;

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Για πιο τηλέφωνο μιλάς;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσει να τα αναπαράγει η συσκευή δεν αρκεί μια απλή αντιγραφή από το cd ήχου. Θα πρέπει να μετατραπούν από τον υπολογιστή σου σε κάποια μορφή από τις MP3/WAV/eAAC+/WMA που δύναται να αναπαράξει το λειτουργικό. Για να το καταφέρεις αυτό σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις πως γίνεται είτε κάνεις μια αναζήτηση στο google είτε απευθύνεσαι στην ενότητα Computing καθώς ανάλογη συζήτηση στο παρόν θέμα είναι off topic. Αφού τα μετατρέψεις έπειτα σε κάποια από τις παραπάνω μορφές πχ mp3 με μια αντιγραφή-επικόλληση στον φάκελο music της συσκευής θα μπορείς να τα αναπαράξεις από αυτήν.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Εχεις να μου προτεινεις καποιο προγραμμα για το pc που τα μετατρεπει σε μορφη mp3 ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Εχεις να μου προτεινεις καποιο προγραμμα για το pc που τα μετατρεπει σε μορφη mp3 ;

 

 

 

Και με media player μπορείς να τα μετατρέψεις

Link to comment
Share on other sites

Και με media player μπορείς να τα μετατρέψεις

 

οκ thanks, Το θεμα ειναι οτι τα τραγουσια θελω να τα περασω στην εφαρμογη my music και οχι στο αρχειο Music του τηλεφωνου. Θα το παλεψω και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1320.

 

Τα πλήκτρα του 1320 αν δεν κάνω λάθος φωτίζονται. Μπορείς να απευθυνθείς και στο επίσημο θέμα της συκευής. [Επίσημο] Nokia Lumia 1320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

να εκφρασω μια απορια καθως οσο και αν εψαξα στο thread δεν βρηκα απαντηση.

Τα πληκτρα περιηγησης δεν φωτιζονται;

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

φωτιζονται nice!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει εντύπωση, πάντως. Γιατί αντιμετωπίζεται αυτό το θέμα, με τον φωτισμό των πλήκτρων; Δεν ειρωνεύομαι. Ο φωτισμός των πλήκτρων στα WP smartphones, εκτός από ελαχίστων low end (σίγουρα το 520, ίσως και το 530?, δεν ξέρω αν ονομάζεται έτσι ο "διάδοχος" του 520), ακολουθούν τη "φιλοσοφία" του φωτισμού της οθόνης, αλλά αντίστροφα. Αν έξω υπάρχει έντονη φωτεινότητα, η οθόνη αυξάνει τη φωτεινότητα της, αλλά τα πλήκτρα σβήνουν, αφού δεν είναι απαραίτητος ο φωτισμός του, για να είναι ευδιάκριτα. Όταν πέφτει η φωτεινότητα του περιβάλλοντα χώρου, πέφτει αντίστοιχα και αυτή της οθόνης, ενώ ο φωτισμός των πλήκτρων ενεργοποιείται, έτσι ώστε να μην τα ψάχνουμε.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στα τρία πληκτρα περιηγησης.Στο δικό μου είναι μονίμως σκοτεινά.

 

Έχεις αυτόματη τη φωτεινότητα; Αν ναι, απενεργοποίησε τη και επέλεξε τη χαμηλή φωτεινότητα. Κανονικά πρέπει να ανάψουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οποια φωτεινότητα και να διαλέξω,δεν φωτίζονται.

Το ίδιο παρατηρώ όμως και σε βίντεο παρουσίασης στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα σε lumia 820.Πριν δεν άναβαν με τίποτα ενώ μετά από hard reset δουλευαν κανονικά.Μόλις όμως πέρασα ξανά την ενημέρωση του battery saver ξανακόλλησαν αυτή τη φορά αναμμένα.
Link to comment
Share on other sites

Οποια φωτεινότητα και να διαλέξω,δεν φωτίζονται.

Το ίδιο παρατηρώ όμως και σε βίντεο παρουσίασης στο YouTube.

 

Έψαξα χτες στο net, αλλά δε βρήκα κάτι. Θα δω και βίντεο σήμερα και θα επανέλθω.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα σε lumia 820.Πριν δεν άναβαν με τίποτα ενώ μετά από hard reset δουλευαν κανονικά.Μόλις όμως πέρασα ξανά την ενημέρωση του battery saver ξανακόλλησαν αυτή τη φορά αναμμένα.

 

Το 820 έχω κι εγώ και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τον φωτισμό των πλήκτρων. Είμαι με DP, στο update πριν τη Denim.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα σε lumia 820.Πριν δεν άναβαν με τίποτα ενώ μετά από hard reset δουλευαν κανονικά.Μόλις όμως πέρασα ξανά την ενημέρωση του battery saver ξανακόλλησαν αυτή τη φορά αναμμένα.

 

Οποια φωτεινότητα και να διαλέξω,δεν φωτίζονται.

Το ίδιο παρατηρώ όμως και σε βίντεο παρουσίασης στο YouTube.

 

Δοκιμάστε ένα soft reset. Επίσης τα πλήκτρα φωτίζονται μόνο στο σκοτάδι.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οποια φωτεινότητα και να διαλέξω,δεν φωτίζονται.

Το ίδιο παρατηρώ όμως και σε βίντεο παρουσίασης στο YouTube.

 

Έψαξα χτες στο net, αλλά δε βρήκα κάτι. Θα δω και βίντεο σήμερα και θα επανέλθω.

 

Είδα μερικά βίντεο και δεν είδα να φωτίζονται τα πλήκτρα. Βέβαια, σε όσα βίντεο βλέπω όσο ασχολούμαι με τα κινητά, δε μπαίνουν και ιδιαίτερα στη διαδικασία να παρουσιάζουν τις συσκευές με WP (εκτός από 2 κανάλια), οπότε μπορεί να είναι και λάθος αυτά που είδα. Πάντα για το 1320 μιλώντας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως με denim δεν είναι τόσο καλό το scrolling στο browsing καθώς επίσης δεν λειτουργεί το μπρος/πισω με Swipe.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως με denim δεν είναι τόσο καλό το scrolling στο browsing καθώς επίσης δεν λειτουργεί το μπρος/πισω με Swipe.

 

Εμένα λειτουργεί κανονικά το swipe. Στον internet explorer όμως. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλο!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν την επιλογή "διαγραφή όλων" από το ιστορικό κλήσεων με την Denim;

 

Δεν την παλεύουν μου φαίνεται.

 

Πατάς τέρμα αριστερά από μια κλήση και σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις ποια θες να διαγράψεις.

Εννοείται πως κάτω έχει και την επιλογή όλων.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τέρμα αριστερά από μια κλήση και σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις ποια θες να διαγράψεις.

Εννοείται πως κάτω έχει και την επιλογή όλων.

 

Ήταν κρυμμένο το επιλογή όλων :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ένα soft reset. Επίσης τα πλήκτρα φωτίζονται μόνο στο σκοτάδι.

 

 

Έχω κάνει αλλά δε δουλεύει σωστά.Επειδή πλεόν το έχω παρατήσει,έχω κάνει 2 φορές hard reset.Μετά από αυτό δουλεύει πάντα σωστά αλλά μόλις πάρει την αναβάθμιση του battery saver κολλάει στο ανοιχτό ή κλειστό και δεν επανέρχεται με τίποτα.Την προηγούμενη μου είχαν κολλήσει και ήταν σβηστά τώρα παραμένουν ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί κανονικά το swipe. Στον internet explorer όμως. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλο!

 

Τον ie χρησιμοποιώ αλλά δεν.....

Ούτε στον uc.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα τελικά και η Denim ιδιαίτερα στις συσκευές που δεν θα πάρουν τα καλούδια της Camera 5.0. Και τα 10αρια δεν φαίνονται να αλλάζουν πολλά.

 

Προσωπικά ειπα να δοκιμασω τα WP λόγω 1020 αλλά στο επόμενο κινητό θα επιστρέψω στο Android χωρίς τον παραμικρό δισταγμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...