Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αναμενομενο για μενα, πιστευω μεγαλο ρολο παιζει η επιτελους λογικη τιμολογηση των συσκευων. Ξερω πολλα ατομα που θελαν καιρο να δοκιμασουν wp αλλα στην ιδια τιμη εβρισκαν κατι κορυφαια (σε spec) android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

όχι ρε ****το. Μου αρέσει να είμαι ένα τίποτα.....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπερδεύτηκα όμως. Πάνω που είχα αρχίσει να νιώθω άσχημα επειδή ήταν αδιανόητο για κάποιον να επιλέγει κινητό σύμφωνα με τις προσωπικές του εκτιμήσεις αλλά με γνώμονα το να μην ανήκει σε μία μειοψηφία του 3%, άρχισαν τα WP να παίρνουν τα πάνω τους. Τώρα που ανήκω στο 10% πρέπει πάλι να νιώθω άσχημα ή να πάω στο 60% ώστε να μπορώ και γω βρε αδερφέ να βγω από το σπίτι μου επιτέλους μετά από 2 χρόνια που είχα το Trophy; Τόση ντροπή δηλαδή δεν την είχα νιώσει ποτέ στην ζωή μου.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ... Και μολις φτασει στο 10% εχω κατι στοιχηματα να εισπραξω !!!!
Link to comment
Share on other sites

Κολοσσέ, να σαι σίγουρος φίλε θα τα εισπράξεις και σύντομα μάλιστα :)

Εγώ απ την άλλη μου φτάνει που διακαιωνομαι σιγά σιγά σε αυτά που έλεγα(& σχεδόν κανείς δε με πίστευε τότε) σχετικά με τη ποιότητα λειτουργίας και το γενικότερο αγχολυτικό προφίλ που βγάζει αυτό το smooth και σχεδόν απροβλημάτιστο λειτουργικό!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπερδεύτηκα όμως. Πάνω που είχα αρχίσει να νιώθω άσχημα επειδή ήταν αδιανόητο για κάποιον να επιλέγει κινητό σύμφωνα με τις προσωπικές του εκτιμήσεις αλλά με γνώμονα το να μην ανήκει σε μία μειοψηφία του 3%, άρχισαν τα WP να παίρνουν τα πάνω τους. Τώρα που ανήκω στο 10% πρέπει πάλι να νιώθω άσχημα ή να πάω στο 60% ώστε να μπορώ και γω βρε αδερφέ να βγω από το σπίτι μου επιτέλους μετά από 2 χρόνια που είχα το Trophy; Τόση ντροπή δηλαδή δεν την είχα νιώσει ποτέ στην ζωή μου.

 

Φίλε η λύση είναι απλή. Αλλαγη λειτουργικού και επιλέγεις ένα απο τα νέα που έρχονται και που σίγουρα δεν θα πιάνουν το 3%. Οπότε, πάλι θα ντρέπεσαι για την επιλογή σου.....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πότε δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν. Πάνω στην κουβέντα θα πει κάποιος ένα πρόβλημα, εγώ δεν θα το έχω. Θα αναφέρει ένα συν, θα το έχω και με το παραπάνω. Άμα μιλήσω και για δωρεάν και offline πλοήγηση, απλά κανείς δεν με πιστεύει!:lol: Κάποιοι εθελοτυφλούν σ όλα αυτά και μαγεύονται απ τα νούμερα. Άλλοι πάλι, με σκυμμένο κεφαλι έχοντας αναγνωρίσει εσωτερικά την υπεραξία του wp και κυρίως της Nokia επιστρέφουν* ξανά πίσω μετά από χρόνια..

 

*επιστρέφουν γιατί "όλοι" κάποτε είχαμε Νόκια ;)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πότε δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν. Πάνω στην κουβέντα θα πει κάποιος ένα πρόβλημα, εγώ δεν θα το έχω. Θα αναφέρει ένα συν, θα το έχω και με το παραπάνω. Άμα μιλήσω και για δωρεάν και offline πλοήγηση, απλά κανείς δεν με πιστεύει!:lol: Κάποιοι εθελοτυφλούν σ όλα αυτά και μαγεύονται απ τα νούμερα. Άλλοι πάλι, με σκυμμένο κεφαλι έχοντας αναγνωρίσει εσωτερικά την υπεραξία του wp και κυρίως της Nokia επιστρέφουν* ξανά πίσω μετά από χρόνια..

 

*επιστρέφουν γιατί "όλοι" κάποτε είχαμε Νόκια ;)

 

Κοίτα, παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ο καθένας τα ιεραρχεί σύμφωνα με τις ανάγκες του. Το να θεωρεί ο αλλος ότι είναι αδύνατο να εξυπηρετηθείς απο το λειτουργικό ή την συσκευή που επέλεξες και να σου επιτίθεται κι απο πάνω είναι η υπέρτατη μ@λ....ια. Αυτοί λοιπόν οι τύποι σαρώνουν το φόρουμ για να αποδείξουν που ***** είναι. Το κακό είναι πως παίρνουν και κόσμο στον λαιμό τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά. Ο καθένας τα ιεραρχεί σύμφωνα με τις ανάγκες του. Το να θεωρεί ο αλλος ότι είναι αδύνατο να εξυπηρετηθείς απο το λειτουργικό ή την συσκευή που επέλεξες και να σου επιτίθεται κι απο πάνω είναι η υπέρτατη μ@λ....ια. Αυτοί λοιπόν οι τύποι σαρώνουν το φόρουμ για να αποδείξουν που ***** είναι. Το κακό είναι πως παίρνουν και κόσμο στον λαιμό τους.

 

Εντάξει σίγουρα υπάρχουν αρκετοί "καμμένοι" που πάντα θα κράζουν χωρίς επιχειρήματα..Το κακό μ αυτούς είναι ότι συνήθως δεν είναι παιδάκια, αλλά μεγαλύτερης ηλικίας.. :baby:

Οσο για τα θετικά και αρνητικά σίγουρα υπάρχουν παντού και ο καθένας τα ιεραρχεί βάση των αναγκών του, αρκεί να έχει καθαρό μυαλό και "κριτική σκέψη"..!

Για παράδειγμα εμένα μου λείπει πολύ ο flash player και timer για την κάμερα (και η amber η ρημάδα - Ω ναι ακόμα δεν την πέρασα). Ένα άλλο μειον είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις φακέλους στις φωτό (και γενικά) που τώρα τελευταία με κούρασε λίγο, αλλά λύνεται αν περάσεις σε pc όλες τις περιττές φωτό. Έχει κι άλλες ελλείψεις φυσικά, αλλά ζω και χωρις αυτές:happy:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για timer για την κάμερα. Την ανεφερε κάποιος στο σχετικό νήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ... Και μολις φτασει στο 10% εχω κατι στοιχηματα να εισπραξω !!!!

 

Θέλω να δω μόλις ανεβαίνει απ' το 10% τι θα λένε μερικοί.. ;)

 

Κολοσσέ, να σαι σίγουρος φίλε θα τα εισπράξεις και σύντομα μάλιστα :)

Εγώ απ την άλλη μου φτάνει που διακαιωνομαι σιγά σιγά σε αυτά που έλεγα(& σχεδόν κανείς δε με πίστευε τότε) σχετικά με τη ποιότητα λειτουργίας και το γενικότερο αγχολυτικό προφίλ που βγάζει αυτό το smooth και απροβλημάτιστο λειτουργικό!

 

Τώρα είναι σωστό το post. :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν το κυνηγανε εκει στην ms το πραγμα...ουτε κεφαλαια διαθετει ουτε προσωπικο..θελει πιο γρηγορα βηματα για να "τρεξει" το λειτουργικο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το όλοι είχαμε νοκια δεν ισχύει. αποτελώ εξαίρεση ποτε δεν είχα νοκια κινητό τα θεωρούσα υπερεκτιμημένα , ήμουν τρελος οπαδός siemens το πρώτο νοκια κινητό που πήρα ποτε ήταν το τωρινό Lumia 820 λόγω wp
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω μόλις ανεβαίνει απ' το 10% τι θα λένε μερικοί.. ;)

 

Κοιτα να δεις ...

Εγω επειδη ημουν απο τους πολυ πρωτους και με πολυ δουλεια και υλικο για το λειτουργικο αλλα και στα φορουμ (εδω και αλλου) .. εχω ακουσει τα εξ'αμαξης ...απο πολλους "ειδημονες" ...

Γραφανε και λεγαν ανυποστατα πραγματα και οταν τους ελεγες ρε τι ειναι αυτα που λετε μου τα χωνανε κιολας. Θυμαμαι ενα απιστευτο τσακωμο εδω και σε ενα αλλο τεκ σαιτ για το αν θα εχουν Ελληνικα τα WP 7.5 ... Να επιμενου οτι δεν θα εχουν ...

 

Να σου λενε οτι δεν κανει το ενα και το αλλο και να τους λες ρε σεις αν θελετε αυτα βαλτε μια custom rom ...

Το ανδροειδες και αιφονι πως τους περνατε rom γιατι απο την μαμα δεν κανουν αυτα που θελετε ... ε ετσι ...!!

 

Ελεγες ρε παιδια ειναι μια τριτη ενελλακιτκη λυση και αυτο ειναι καλο για μας να εχουμε επιλογες ...

και σου ελεγαν ... "σιγα μωρε με τα πλακακια" ..!!!

 

Και αλλα πολλα φαιδρα του στυλ "και εσενα ποιος σε εβαλε αστυνομο στα WP " .... και καταληγαμε παντα στο "στο 3% θα μεινει παντα "

 

Τωρα βεβαια ολοι αυτοι εχουν χαλαρωσει και εχουν λουφαξει.

Αυτοι που δεν θα ησυχασουν ποτε ειναι τα μεγαλα μπλογκ του εξωτερικου που εχουν "δεσμους" με την μηλοεταιρια και τον γουγλη ...

Και για αυτο στην Αμερικη τα πραγματα ειναι τοσο δυσκολα για τα Wp ... !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ αρρωστος που μου πηραν δωρο το galaxy tab 3 (10.1) και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να βαλω τον launcher 8 που το "εξομοιωνει" σε wp8;; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Να σου λενε οτι δεν κανει το ενα και το αλλο και να τους λες ρε σεις αν θελετε αυτα βαλτε μια custom rom ...

Το ανδροειδες και αιφονι πως τους περνατε rom γιατι απο την μαμα δεν κανουν αυτα που θελετε ... ε ετσι ...!!

Πόσες φορές το έχω πει αυτό όταν λέγανε για Bluetooth, φακέλους, filemanager, usb mode και πολλά άλλα... Είναι σαν τις τιμές. Όταν το 920 έκανε 700€, όλοι έκραζαν την ΝΟΚΙΑ. Όταν το ΝΟΤΕ3 βγήκε με 800€ όλοι είπαν ότι δεν τρέχει διότι θα το πάρουν από το Σκρούτζ. Το ίδιο με τις ROM. Όλοι μιλάμε με θαυμασμό για την πληθώρα των custom στο Android, αλλά όταν μιλάς για custom στα WP σε κοιτάνε λες και είσαι εξωγήινος.

 

Άσε το καινούριο τροπάριο, όπου πλέον έχουν αρχίσει να χωνεύουν αυτά που έκραζαν. Δεν τους χαλάει που το Nexus δεν έχει μνήμη, διότι τώρα έμαθαν το "Cloud", δεν τους χαλάει που δεν έχουν flash, διότι είναι βαρύ και ξεπερασμένο, δεν τους χαλάει που δεν έχουν ράδιο, διότι έδώ και μία βδομάδα ανακαλύφθηκε το internet radio, δεν τους χαλάει που μπαίνουν ολοένα και περισσότεροι περιορισμοί στα root, διότι πάνω από όλα οι Samsung και HTC είναι εταιρείες, ενώ η Apple και η MS φιλανθρωπικά ιδρύματα.

 

Και πού'σαι ακόμα. Στο τέλος θα δεις ένα Android κλειδωμένο όσο δεν πάει, και οι ίδιοι θα σου λένε ότι δεν τρέχει και θα σε βγάζουν και περίεργο από πάνω. Μπες μόνο να δεις τι γέλιο έχουν ορισμένοι γνωστοί-άγνωστοι στο πως υπερασπίζονται όλες τις τανζανιές που κάνει η Samsung τελευταία, καθώς και τις ελείψεις του φημολογούμενου Nexus. Kαι επίσης μην παραλείψεις το άρθρο για την δεύτερη συνεχώμενη απάτη της Samsung στα benchmarks. Ναι, αυτά που μας τα έδειχναν με παρηφάνει, τώρα οι ίδιοι τα βγάζουν αμελητέα.

 

Ειμαι πολυ αρρωστος που μου πηραν δωρο το galaxy tab 3 (10.1) και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να βαλω τον launcher 8 που το "εξομοιωνει" σε wp8;; :lol:

Μην το γράψεις παραέξω αυτό, διότι θα σου στείλουν Android malware από παντού.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. υπαρχει εφαρμογη στα wp8 που να απενεργοποιει το ραδιοφωνο μετα απο συγκεκριμενη χρονικη διαρκεια λειτουργιας, πχ. μιση ωρα ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. υπαρχει εφαρμογη στα wp8 που να απενεργοποιει το ραδιοφωνο μετα απο συγκεκριμενη χρονικη διαρκεια λειτουργιας, πχ. μιση ωρα ?

 

Είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό και λέγεται Battery Drain pro και ενεργοποιείται αυτόματα μετά από 1 ώρα! :p :p Αστειεύομαι! Δεν νομίζω να έχει ασχοληθεί κάποιος developer με το ράδιο όσων αφορά τα WP8 γιατί είναι καινούριο χαρακτηριστικό και δεν έχουν αναβαθμιστεί όλες οι συσκευές ακόμα ώστε να το υποστηρίζουν πλήρως!

 

Διάβαζα σε ένα άρθρο για τα 8.1 ότι η Cortana (κάτι σαν το Siri της apple για όσους δεν γνωρίζουν) θα είναι διαθέσιμη αρχικά στις ΗΠΑ αρχές του 14 και μέχρι το τέλος του ίδιου έτους θα διατεθεί και στις υπόλοιπες χώρες και μάλιστα θα υποστηριζεται σε 44 γλώσσες! Λέτε να είμαστε τυχεροί και να την βγάλουν και στα ελληνικά;;;;

 

Εδώ και το αντίστοιχο άρθρο.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα windows phone...τσαααακ!

http://trollokomio.blogspot.gr/2013/10/windows-phone.html

και κοιτάξτε ειδικά η Νοκια

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Άσε το καινούριο τροπάριο, όπου πλέον έχουν αρχίσει να χωνεύουν αυτά που έκραζαν. Δεν τους χαλάει που το Nexus δεν έχει μνήμη, διότι τώρα έμαθαν το "Cloud", δεν τους χαλάει που δεν έχουν flash, διότι είναι βαρύ και ξεπερασμένο, δεν τους χαλάει που δεν έχουν ράδιο, διότι έδώ και μία βδομάδα ανακαλύφθηκε το internet radio, δεν τους χαλάει που μπαίνουν ολοένα και περισσότεροι περιορισμοί στα root, διότι πάνω από όλα οι Samsung και HTC είναι εταιρείες, ενώ η Apple και η MS φιλανθρωπικά ιδρύματα.

 

Και πού'σαι ακόμα. Στο τέλος θα δεις ένα Android κλειδωμένο όσο δεν πάει, και οι ίδιοι θα σου λένε ότι δεν τρέχει και θα σε βγάζουν και περίεργο από πάνω.

 

Thank you... :bow:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη και ακριβεις για καιρο εχουμε??

 

Τις πιο ακριβείς προβλέψεις τις κάνει η εφαρμογή Foreca. Έχει και πάρα πολλές τοποθεσίες.

Βέβαια έχει να ενημερωθεί πάνω από ένα χρόνο και το live tile στα 7.8 (που έχω αυτή τη στιγμή) δεν λειτουργεί, αλλά από άλλες πιο όμορφες εφαρμογές που έχουν απόκλιση 3-5 βαθμούς στη θερμοκρασία, προτιμώ αυτή.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/foreca-weather/0920a182-4318-4872-85c4-981c08de0600

Edited by navi55
διόρθωση quote

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...