Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω μερικά υπέρ που ειδα κ 2 κατά με την 4.3

Έγινε πιο γρήγορο το κινητό. Ζωντανεψαν τα χρώματα ..όχι πολύ όμως.. Μπήκαν κάποιες πιο εύκολες επιλογές.αλλά νομιζω έχει πρόβλημα η ρύθμιση έντασης του ακουστικού οτάν είναι σε κλήση.. Κ η κάμερα χάλασε.. Βγάζει λίγο θολά τώρα.. Μεγαλο μείον.. Με την 4.2.2 η κάμερα ηταν πολύ καλη κ το ακουστικό δούλευε μια χαρά. Παρατηρειστε το κ εσείς κ πείτε μου.

Ειδικά σε μια φωτό αφού τραβηχτεί κ την ανοίξεις για να την δεις κ την κάνεις ζουμ με την 4.2.2 ξεχωριζες μέχρι κ τα μικρά γράμματα σε κάποιο αντικείμενο. Τώρα ολά είναι θολά... Κρίμα

 

μαλλον αυτα παιζουν απο κινητο σε κινητο τελικα φιλε μου. Ολοι βλεπουμε διαφορετικα + & πλυν. Εγω βλεπω λιγο καλυτερα χρωματα λιγο καλυτερη ταχυτητα και touch και αρκετα καλυτερη την καμερα. Πριν για να βγαλω μια φωτο επρεπε να ρυθμιζω τα χρωματα την εστιαση να παλεψω μερικες φορες μεχρι να βγει καλη η φωτο. Τωρα απλα παταω να βγαλει και εστιαζει απο μονο του με τη μια. Το μονο θεμα που εχω με την 4.3 ειναι η εναλλαγη των κλησεων. Εχω κανει 3 ποστ και κανενας δεν το επιβεβαιωνει οποτε μαλλον μονο εμενα μου βγαζει σφαλμα στην εναλλαγη και κλεινει την 2η γραμμη οταν μιλαω σε αλλη γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα....επειδη ενας φιλος θα παρει αυριο το Nexus 4 και εχω διαβασει οτι οι καινουργιες παρτιδες εχουν κατι ποδαρακια,η ερωτηση μου ειναι,αν του το δωσουν σφραγησμενο και δεν το ανοιξει για να δει αν ειναι απο αυτη την σειρα,υπαρχει καποιος τροπος,μεσω IMEI,SERIAL NUMBER,κατι τελος παντος να σιγουρευτει οτι θα εχει συσκευη με τα ποδαρακια???

 

Ευχαριστω

 

επειδη κατα λαθος ποσταρα την ιδια ερωτηση στο:τροποποιησεις-βελτιωσεις για το nexus 4 ,αν θελει καποιος mod να το διαγραψει απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....επειδη ενας φιλος θα παρει αυριο το Nexus 4 και εχω διαβασει οτι οι καινουργιες παρτιδες εχουν κατι ποδαρακια,η ερωτηση μου ειναι,αν του το δωσουν σφραγησμενο και δεν το ανοιξει για να δει αν ειναι απο αυτη την σειρα,υπαρχει καποιος τροπος,μεσω IMEI,SERIAL NUMBER,κατι τελος παντος να σιγουρευτει οτι θα εχει συσκευη με τα ποδαρακια???

 

Ευχαριστω

 

επειδη κατα λαθος ποσταρα την ιδια ερωτηση στο:τροποποιησεις-βελτιωσεις για το nexus 4 ,αν θελει καποιος mod να το διαγραψει απο εκει...

 

πρέπει το serial number να αρχίζει από 303 και μετά

Link to comment
Share on other sites

πρέπει το serial number να αρχίζει από 303 και μετά

 

305k να είσαι σίγουρος...

 

ευχαριστω για τις απαντησεις....θα τον ενημερωσω αμεσα.....

 

και κατι αλλο.....με αυτα τα ποδαρακια,βελτιωθηκε η ενταση στον ηχο κλησης η......????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις....θα τον ενημερωσω αμεσα.....

 

και κατι αλλο.....με αυτα τα ποδαρακια,βελτιωθηκε η ενταση στον ηχο κλησης η......????

 

Δεν εχει μεγαλη διαφορά.. (Με τα ποδαρακια έχω)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια ανανέωση στο παρακάτω. Ουσιαστικά ρωτάω αν υπάρχει κάποιο guide εδώ στο φόρουμ για το ποιες είναι οι πρώτες ενέργειες όταν πάρουμε στα χέρια μας ένα Nexus 4, πώς το συνδέουμε με υπολογιστή, πώς περνάμε την τελευταία έκδοση του Android (και πώς ξεκινάμε να καταλαβαίνουμε τι σημαίνει rooted και πώς γίνεται -αυτό είναι το αντίστοιχο του jailbreak απ' όσο κατάλαβα).

 

Διαβάζοντας εδώ μου κάνουν εντύπωση οι απαντήσεις σας στο θέμα της αναβάθμισης σε 4.3, δλδ. το κινητό έχει μια φορά καλή κάμερα, μία όχι, μια φορά καλό touch, μία όχι;

 

Πάντως ένας φίλος μου που το έχει μου είπε ότι πολύ μικρή διαφορά κάνουν τα "ποδαράκια" (όχι ότι ξέρω ακριβώς γιατί μιλάμε, αλλά έτσι ακριβώς είπε).

 

Καλημέρα! Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ, επέλεξα να το δημοσιεύσω εδώ, να μην ανοίξω νέο θέμα.

 

Έχω ένα iPhone 3GS το οποίο νέκρωσε μετά από επαφή με θαλασσινό νερό. Καιρό ήθελα να το αλλάξω το συγκεκριμένο, και μάλιστα είχα ήδη αποφασίσει να πάω σε Android συσκευή. Από περιγραφές 2 φίλων μου που είναι κάτοχοι και από κάποιες κριτικές που διάβασα (και φυσικά από τη σχετικά χαμηλή τιμή) αποφάσισα να αγοράσω το LG Nexus 4.

 

Θα ήθελα από εσάς μια πολύ γενική κριτική του κινητού (δυνατότητες, μπαταρία κτλ) αν και γνωρίζω ότι είναι από τα πολύ καλά. Επίσης, να μου πείτε, με το που το αγοράζω, οι πρώτες κινήσεις, ποιες είναι; Με ποιο πρόγραμμα θα το συνδέσω στο PC; Πώς θα κάνω update στην τελευταία έκδοση του Android (Διαβάζω βγήκε η 4.3. Κάνουμε update; Ή καθόμαστε στην 4.2.1; Ή στην 4.2;)

 

Μετά θα ήθελα να με βοηθήσετε να μεταφέρω όσα περισσότερα γίνεται από το παλιό κινητό. Είπαμε, είναι νεκρό, αλλά έχω ένα iTunes backup από το οποίο μπορώ να αντλήσω τα SMS, τα WhatsApp messages, τις φωτό. Τις επαφές μου τις έχω σε Outlook 2007.

 

Προς το παρόν αυτά, περιμένω τις γνώμες σας, και την καθοδήγηση σας. Το κινητό δε το έχω ακόμα στα χέρια μου, σκοπεύω να το αγοράσω αύριο-μεθαύριο, προς το παρόν είμαι στη διαδικασία ενημέρωσης από τα διάφορα φόρα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

μετα την 4.3 δεν έχει καλή απόκριση το power κουμπί. έχει τύχει και σε άλλους η απλα ήρθε η ωρα του δικού μου και είναι λίγο πριν το θάνατο;
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειναι λογικο μετα απο τοσες μερες και να μην εχει ερθη η ΟΤΑ?

Αγορα απο wind τελειως στοκ.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο fb στη σελιδα του nexus 4 αναφέρει ως πρόταση να κάνουμε factory reset μετα το update ποια η γνώμη σας;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο fb στη σελιδα του nexus 4 αναφέρει ως πρόταση να κάνουμε factory reset μετα το update ποια η γνώμη σας;;;

 

Για ποιον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς το λευκό; Και αν ναι, ποιες είναι οι εντυπώσεις του; Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και θα ήθελα μια γνώμη. Αναφέρομαι αποκλειστικά στο χρώμα και όχι στις δυνατότητες του τηλεφώνου, γιατί διαφορετικά είναι να το δεις σε φωτογραφίες και διαφορετικά όταν το χρησιμοποιεί κάποιος.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πηρα 4.3 και τωρα δεν μου αναβαθμιζει τιποτα και δεν μπορω να κανω καμμια εγκατασταση εφαρμογης...ολο κατι ερρορ μου λεει....καμμια ιδεα?
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα 4.3 και τωρα δεν μου αναβαθμιζει τιποτα και δεν μπορω να κανω καμμια εγκατασταση εφαρμογης...ολο κατι ερρορ μου λεει....καμμια ιδεα?

 

settings > στο accounts πατας το google > ανοιγει και πατας το mail που θα δεις εκει > πατας πανω δεξια στις 3 κουκιδες για να δεις τις επιλογες > πατας remove account > yes σε αυτο που θα βγαλει και μετα > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

Link to comment
Share on other sites

settings > στο accounts πατας το google > ανοιγει και πατας το mail που θα δεις εκει > πατας πανω δεξια στις 3 κουκιδες για να δεις τις επιλογες > πατας remove account > yes σε αυτο που θα βγαλει και μετα > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

 

Ολα καλα με τον τροπο σου....αναβαθμισεις σε ενεργεια...ευχαριστω

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειδα και το εκανα ο &^%ας και μπορω να πω οτι το τηλ χειροτερεψε και σε αποκριση ενω μολις πριν λιγο κρασαρε το gmail...ενω πριν το φορματ ολα δουλευαν ρολοι...αποψη μου??αμα δεν εχεις προβλημα μην το κανεις...
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ειδα και το εκανα ο &^%ας και μπορω να πω οτι το τηλ χειροτερεψε και σε αποκριση ενω μολις πριν λιγο κρασαρε το gmail...ενω πριν το φορματ ολα δουλευαν ρολοι...αποψη μου??αμα δεν εχεις προβλημα μην το κανεις...

 

τι εννοεις χειροτερεψε η αποκριση?

επειδη κανεις remove ενα account και το βαζεις ξανα?

δεν εχει καμια λογικη αυτο...

και τελος προφανως αυτο το κανει μονο οποιος συναντα το προβλημα με τα update απο το play...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο πιο εύκολος και σωστός τρόπος αν βιάζεστε για το update είναι να το κάνετε μέσω adb sideload. Είναι πανεύκολο. Σε 5 λεπτά είχα τελειώσει. Εδώ είναι κι ο οδηγός.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145848

Προσέξτε όμως να έχετε εγκαταστήσει τους drivers σωστά αν έχετε Windows όχι μόνο με το κινητό ανοιχτό με usb debugging ενεργό αλλά και σε fastboot mode.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις χειροτερεψε η αποκριση?

επειδη κανεις remove ενα account και το βαζεις ξανα?

δεν εχει καμια λογικη αυτο...

και τελος προφανως αυτο το κανει μονο οποιος συναντα το προβλημα με τα update απο το play...

 

Ο φίλος προφανώς αναφέρεται στην αναβάθμιση σε 4.3, όχι στο βγάλσιμο-βαλσιμο του google account.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update ο dialer δεν είναι το ίδιο γρήγορος με πριν. Ειδικά όταν πατάς πάνω σε μία επαφή για κλήση , αργεί πολύ να εμφανιστεί οθόνη της κατάστασης της κλήσης. Το ίδιο νομίζω συμβαίνει και με την κάμερα. Ο φακός αργεί να ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update ο dialer δεν είναι το ίδιο γρήγορος με πριν. Ειδικά όταν πατάς πάνω σε μία επαφή για κλήση , αργεί πολύ να εμφανιστεί οθόνη της κατάστασης της κλήσης. Το ίδιο νομίζω συμβαίνει και με την κάμερα. Ο φακός αργεί να ανοίξει.

 

Eμένα πάντως εμφανίζεται ακαριαία :confused:

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

κατ αρχήν δεν έχω δει καμία διαφορά που να βγάζει μάτι με την 4.3, ίσως υπάρχει στην αυτονομία.

 

Από κει και πέρα, όταν πατάω το δεξί πλήκτρο που μου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές, υπάρχει κάποιος τρόπος να καθαρίσω με μιας εκείνη τη λίστα χωρίς να χρειάζεται να τις κάνω σουάηπ μία μία αριστερα; Σε μια custon rom που είχα στο optimus 2x γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος προφανώς αναφέρεται στην αναβάθμιση σε 4.3, όχι στο βγάλσιμο-βαλσιμο του google account.

 

Ακριβως αυτο εννοουσα.Και συγκεκριμενα μετα το φορματ που παροτρυναν πολλοι να κανουμε..Μετα το δευτερο φορματ στρωσαν τα πραγματα...Απλα δεν μου εκανε back up τις εφαρμογες μου και τις εβαλα μονος μου...Και εγω δεν ειδα καμια τρελη διαφορα σε σχεση με πριν...Ωραιος ο νεος dialer...ισως λιγο πιο αργος οπως αναφεραν και αλλοι.Σε γενικα πλαισια το κινητο δεν αλλαξε τρελα ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...