Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις μετά την αναβάθμιση σε 4.3; Δε μου έρχονται καθόλου, ούτε από gmail, ούτε facebook κλπ

 

στο gmail πρέπει να μπείς στις ρυθμίσεις και να επιλέξεις συγχρονισμό. Και εμένα στην 4.3 δεν ερχόταν ειδοποιήσεις για το gmail

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας έκανε τίποτα τρελά με την ημερομηνία?? Εμένα μόλις άλλαξε ο μήνας γύρισε σε 1 Ιανουαρίου και η ώρα πήγε 2 ώρες μπροστά!!
Link to comment
Share on other sites

Σας έκανε τίποτα τρελά με την ημερομηνία?? Εμένα μόλις άλλαξε ο μήνας γύρισε σε 1 Ιανουαρίου και η ώρα πήγε 2 ώρες μπροστά!!

 

Οχι δεν εκανε τιποτα τετοιο σε εμενα.. Μαλλον καποια εφαρμογη στο προκαλεσε

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

θα το ξανα γραψω για 4η φορα. Ας μας πει καποιος αν εχει δοκιμασει να κανει εναλλαγη κλησεων να μας πει αν του δουλευει γιατι εμενα μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ειναι δυνατη η εναλλαγη κλησεων. Σας παρακαλω ας το κανει καποιος δοκιμη να μας πει να δω και εγω αν ειναι προβλημα στο δικο μου κινητο μονο. 4.3 εχω με ξεκλειδωτο bootloader. Το εκανε και με ρουτ και χωρις ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

θα το ξανα γραψω για 4η φορα. Ας μας πει καποιος αν εχει δοκιμασει να κανει εναλλαγη κλησεων να μας πει αν του δουλευει γιατι εμενα μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ειναι δυνατη η εναλλαγη κλησεων. Σας παρακαλω ας το κανει καποιος δοκιμη να μας πει να δω και εγω αν ειναι προβλημα στο δικο μου κινητο μονο. 4.3 εχω με ξεκλειδωτο bootloader. Το εκανε και με ρουτ και χωρις ρουτ.

 

Σε μένα δείχνει να δουλεύει (stock).

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και γω απο σημερα ενος ν4 μετα απο εναμιση χρονο με ενα S2,αψογες οι πρωτες εντυπωσεις.Εκανε και την αναβαθμιση σε 4.3 με το που το ανοιξα,ολα μια χαρα.Ειναι 1-2 πραγματακια που πρεπει να συνηθισω σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μ,οπως για παραδειγμα τα χρωματα της οθονης(μου φαινονται λιγο ''ξεπλυμενα'' σε σχεση με το S2),αλλα αυτο οφειλεται στην τεχνολογια καθε οθονης...Εχω 1-2 αποριες,αλλα σιγα σιγα στην πορεια...
Link to comment
Share on other sites

4.Ο ντιαλερ με την προβλεψη αριθμων ειναι ακαριαιος,καμια καθυστερηση,κανενα προβλημα(εχω περισσοτερες απο 500 επαφες στο τηλεφωνο),

 

Καλημέρα!

Εσένα ο dialer αναγνωρίζει και τις ελληνικές επαφές ή μόνο όσες είναι γραμμένες με λατινικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη προβλεψη αριθμων στο dialer τι ακριβως κανει?για να δω αν μου δουλευει και εμενα

 

Πατώντας τους αριθμούς όπως αντιστοιχούν στα γράμματα, ο dialer το αντιστοιχίζει με μια επαφή.

 

Για παράδειγμα:

Αν θέλεις να καλέσεις τον Παναγιώτη θα πρέπει να χτυπήσεις κατά σειρά:

7 (ΠΡΣ) 2 (ΑΒΓ) 6 (ΜΝΟ

και λογικά ο dialer πρέπει να σου εμφανίζει τις επαφές που περιέχουν το "ΠΑΝ".

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

:p

Link to comment
Share on other sites

Το πιασα το νοημα:D αλλα δε δουλευει.:eek:

Μηπως δουλευει μονο με λατινικα?

 

Με λατινικούς χαρακτήρες δουλεύει σίγουρα.

Μακάρι να δούλευε και με ελληνικούς!

:(

Link to comment
Share on other sites

Με λατινικούς χαρακτήρες δουλεύει σίγουρα.

Μακάρι να δούλευε και με ελληνικούς!

:(

 

Καλη φαση ειναι αλλα σε 4.2.2 με Carbon Rom το εχουμε αυτο το feature εδω και κανα τριμηνο!Και στα Ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το τελευταίο Super User για να φλασαρω όταν βάλω την custom cm

 

1.51

http://download.chainfire.eu/345/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.51.zip

Link to comment
Share on other sites

Το τεσταρα.μονο με λατινικους.κριμα.θα ψαχνω στις 82 επαφες.

 

Επειδή χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο, με swipe στο επίθετο της επαφής βρίσκω αυτό που θέλω σε 1 δευτερόλεπτο. Το κάνει και το Swype αλλά και το Swiftkey πληκτρολογώντας με την κλασική μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μεσώ του κινητού μου που έχω 1gb να δοσω στο φοριτο υπολογιστη μου πως γίνετε ευχαριστώ

 

Settings-> more -> tethering and portable hotspot

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Settings-> more -> tethering and portable hotspot

 

Φιλέ σε. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σε παρακαλώ κάνε ενα κόπο ακομα και γραψε μου την διαδρομή για ελληνικό μενου

Link to comment
Share on other sites

στο gmail πρέπει να μπείς στις ρυθμίσεις και να επιλέξεις συγχρονισμό. Και εμένα στην 4.3 δεν ερχόταν ειδοποιήσεις για το gmail

 

Δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο το θεμα

έχει κανείς πρόβλημα με google now?με την 4.3 δεν μου το εμφανίζει καν

Επισης δυστυχως,η Google μπλοκαρε την λειτουργεια του Google Now σε χωρες που δεν υποστηριζεται ''ακομα'' οπως η Ελλαδα.Και δεν πιανει πλεον το ''κολπο'' με την αλλαγη γλωσσας στα Αγγλικα για να ενεργοποιηθει.Κριμα και ηταν ωραιο feature.

Εχει κανείς πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις μετά την αναβάθμιση σε 4.3; Δε μου έρχονται καθόλου, ούτε από gmail, ούτε facebook κλπ

Ειναι για αλλη μια φορα λαθος της Google.Παραθετω Link παρακατω

Εμένα έφτιαξαν επιτέλους!στην 4.2.2 ουτε για δείγμα..

Εισαι σιγουρος ρει?Απο deep sleep δλδ εμφανιζονται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2382880 Για οποιον ενδιαφερεται να διαβασει τι παιζει.Επιγραμματικα η Google εκανα παλι το ''θαυμα'' της και κυκλοφορησε ας πουμε 2 εκδοσεις της 4.3.Την Jwr66vτην οποια εχουμε ολοι ειτε μεσω OTA ειτε μεσω factory image και την Jss15j η οποια ειναι η AOSP την οποια παιρνουν οι dev και φτιαχνουν τις custom rom πχ. Cm Carbon Aokp κλπ.Στην Jwr66v δεν εχει φτιαχτει το θεμα με τα delayed notifications ενω στην Jss15j φτιαχτηκε.Αρα περιμενουμε ή και αλλο minor update (χλωμο) ή περιμενουμε τους devs να κυκλοφορησουν 4.3 jss15j based custom roms!Αρα παλι flashαρισματα!:google:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιον τρόπο να ξανά επαναφέρω την κάμερα μου στην 4.2.2; μετά την αναβάθμιση είναι απογοητευτικη .
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο το θεμα

 

Επισης δυστυχως,η Google μπλοκαρε την λειτουργεια του Google Now σε χωρες που δεν υποστηριζεται ''ακομα'' οπως η Ελλαδα.Και δεν πιανει πλεον το ''κολπο'' με την αλλαγη γλωσσας στα Αγγλικα για να ενεργοποιηθει.Κριμα και ηταν ωραιο feature.

 

Ειναι για αλλη μια φορα λαθος της Google.Παραθετω Link παρακατω

 

Εισαι σιγουρος ρει?Απο deep sleep δλδ εμφανιζονται?

 

Ναι ρε έτσι δειχνει!εμένα οι μόνες ειδοποιήσεις είναι απο email k fb.whatsapp έχω αλλά δεν το χρησιμοποιώ παρα πολύ. Αυτές που σου είπα έρχονται κανονικά. Πάντως σε κάποιους χάλασε πάντως την στιγμή που στην 4.2.2 δούλευε.για την έκδοση aosp που λες περιμένω την καρμπον να δω διαφορές!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...