Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ενημέρωσω οτι μου κατέβηκε μονο του χωρίς να με ρωτησει με data και όχι WiFi. Λόγω οτι είμαι εκτός Αθηνών για 1 εβδομαδα δεν το έχω περάσει ακόμα, ελπίζω να μην το κανει μονο του με restart.

Είμαι με custom ROM, unlocked και δεν είμαι βεβαίως πως θα συμπεριφερθεί με το ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ενημέρωσω οτι μου κατέβηκε μονο του χωρίς να με ρωτησει με data και όχι WiFi. Λόγω οτι είμαι εκτός Αθηνών για 1 εβδομαδα δεν το έχω περάσει ακόμα, ελπίζω να μην το κανει μονο του με restart.

Είμαι με custom ROM, unlocked και δεν είμαι βεβαίως πως θα συμπεριφερθεί με το ΟΤΑ.

 

Custom και ήρθε; κάποιο λάθος κάνεις, πάντως αν εννοείς ότι έχεις custom τη μαμά με πειράγματα εννοώντας, δεν θα περάσει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στον dialer ποια διάφορα είπαμε πως έχει η 4.3; δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.

 

Edit: δεν είχα ενεργοποιήσει το auto complete

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το mail σου στις ρυθμίσεις κάνε restart και ξαναβαλτο..

 

Δεν έπιασε αυτό και έκανα κατάργηση ενημερώσεων, αλλά πάλι τα ίδια. Τώρα έχω τους παλιούς χάρτες με το ίδιο πρόβλημα...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπιασε αυτό και έκανα κατάργηση ενημερώσεων, αλλά πάλι τα ίδια. Τώρα έχω τους παλιούς χάρτες με το ίδιο πρόβλημα...

 

κανε ένα format να ησυχάσεις

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπιασε αυτό και έκανα κατάργηση ενημερώσεων, αλλά πάλι τα ίδια. Τώρα έχω τους παλιούς χάρτες με το ίδιο πρόβλημα...

 

Πόλυ περίεργο.. Όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα το έχουν λύσει με τον τροπο που είπα..Για ξαναπροσπάθησε το..

Link to comment
Share on other sites

εμένα ακριβώς το αντίθετο στην 4.2.2 δεν είχα πρόβλημα πουθενά ενώ τώρα στην 4.3 δεν ανάβει όταν φορτώνει

 

Ατυχια!Κατεβασε light..Mεχρι να πας σε custom rom

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πόλυ περίεργο.. Όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα το έχουν λύσει με τον τροπο που είπα..Για ξαναπροσπάθησε το..

 

ναι οντως και σε μενα τελικα μονο ετσι λυθηκε αυτο το θεμα...

remove το account > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

Link to comment
Share on other sites

Πόλυ περίεργο.. Όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα το έχουν λύσει με τον τροπο που είπα..Για ξαναπροσπάθησε το..

 

 

 

 

 

 

 

ναι οντως και σε μενα τελικα μονο ετσι λυθηκε αυτο το θεμα...

remove το account > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

 

Σορρυ που άργησα να επανέλθω, αλλά χωρίς wifi και 3τζι, δύσκολα τα πράγματα...

Λοιπόν, λέτε να κάνω remove account στους χάρτες έτσι? Το έκανα αυτό, ρεμπουτ, δεν δούλεψε, και πάτησα κατάργηση ενημερώσεων, με αποτέλεσμα να έχω τους παλιούς χάρτες, οι οποίοι δεν έχουν επιλογή να αποεπιλεξω τον λογαριασμό μου...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που άργησα να επανέλθω, αλλά χωρίς wifi και 3τζι, δύσκολα τα πράγματα...

Λοιπόν, λέτε να κάνω remove account στους χάρτες έτσι? Το έκανα αυτό, ρεμπουτ, δεν δούλεψε, και πάτησα κατάργηση ενημερώσεων, με αποτέλεσμα να έχω τους παλιούς χάρτες, οι οποίοι δεν έχουν επιλογή να αποεπιλεξω τον λογαριασμό μου...

 

μισο , παμε παλι :

καμια σχεση με την εφαρμογη αλλα γενικα μιλαμε

settings > στο accounts πατας το google > ανοιγει και πατας το mail που θα δεις εκει > πατας πανω δεξια στις 3 κουκιδες για να δεις τις επιλογες > πατας remove account > yes σε αυτο που θα βγαλει και μετα > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

 

ελπιζω να ημουν αρκετα αναλυτικος αυτη τη φορα...

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα παρατηρησα οτι με την 4.3 δεν μπορω να κανω εναλλαγη κλησεων για καποιον λογο. Μου βγαζει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η εναλλαγη. το εχει κανει δοκιμη κανεις να μας πει αν του δουλευει? 4.3 απο google κατεβασμενη εχω με ανοιχτο bootloader και root. να την εκανε το ρουτ τη δουλεια αυτη αραγε?
Link to comment
Share on other sites

Custom και ήρθε; κάποιο λάθος κάνεις, πάντως αν εννοείς ότι έχεις custom τη μαμά με πειράγματα εννοώντας, δεν θα περάσει.

 

Σορρυ custom kernel μαμά Ρομ. Δεν θα περάσει λες; Θα περιμένω να επιστρέψω ώστε να ρίξω διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ custom kernel μαμά Ρομ. Δεν θα περάσει λες; Θα περιμένω να επιστρέψω ώστε να ρίξω διάβασμα.

 

Περνα stock kernel και λογικα δεν θα εχεις προβλημα..Εχεις πειραξει κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πριν απο λιγο την 4.3.μου ηρθε αμεσα μετα την συμβουλη για εκκαθαριση στο πλαισιο δεδεμενων google.διαφορες ομως δεν βλεπω...τι σοι αναβαθμιση ειναι αυτη?μηπως πρεπει να κανω hard reset?...η συσκευη ειναι ελληνικη απο πλαισιο μεσο επιδοτησης vodafone
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πριν απο λιγο την 4.3.μου ηρθε αμεσα μετα την συμβουλη για εκκαθαριση στο πλαισιο δεδεμενων google.διαφορες ομως δεν βλεπω...τι σοι αναβαθμιση ειναι αυτη?μηπως πρεπει να κανω hard reset?...η συσκευη ειναι ελληνικη απο πλαισιο μεσο επιδοτησης vodafone

 

Σαν εμφάνιση οι δύο εκδόσεις είναι ίδιες.Διαφορά δείς στο μενού της φωτογραφικής όπως επίσης στο touch και την ταχύτητα γενικά της ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ, επέλεξα να το δημοσιεύσω εδώ, να μην ανοίξω νέο θέμα.

 

Έχω ένα iPhone 3GS το οποίο νέκρωσε μετά από επαφή με θαλασσινό νερό. Καιρό ήθελα να το αλλάξω το συγκεκριμένο, και μάλιστα είχα ήδη αποφασίσει να πάω σε Android συσκευή. Από περιγραφές 2 φίλων μου που είναι κάτοχοι και από κάποιες κριτικές που διάβασα (και φυσικά από τη σχετικά χαμηλή τιμή) αποφάσισα να αγοράσω το LG Nexus 4.

 

Θα ήθελα από εσάς μια πολύ γενική κριτική του κινητού (δυνατότητες, μπαταρία κτλ) αν και γνωρίζω ότι είναι από τα πολύ καλά. Επίσης, να μου πείτε, με το που το αγοράζω, οι πρώτες κινήσεις, ποιες είναι; Με ποιο πρόγραμμα θα το συνδέσω στο PC; Πώς θα κάνω update στην τελευταία έκδοση του Android (Διαβάζω βγήκε η 4.3. Κάνουμε update; Ή καθόμαστε στην 4.2.1; Ή στην 4.2;)

 

Μετά θα ήθελα να με βοηθήσετε να μεταφέρω όσα περισσότερα γίνεται από το παλιό κινητό. Είπαμε, είναι νεκρό, αλλά έχω ένα iTunes backup από το οποίο μπορώ να αντλήσω τα SMS, τα WhatsApp messages, τις φωτό. Τις επαφές μου τις έχω σε Outlook 2007.

 

Προς το παρόν αυτά, περιμένω τις γνώμες σας, και την καθοδήγηση σας. Το κινητό δε το έχω ακόμα στα χέρια μου, σκοπεύω να το αγοράσω αύριο-μεθαύριο, προς το παρόν είμαι στη διαδικασία ενημέρωσης από τα διάφορα φόρα κτλ.

Edited by SteVen200984
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πριν απο λιγο την 4.3.μου ηρθε αμεσα μετα την συμβουλη για εκκαθαριση στο πλαισιο δεδεμενων google.διαφορες ομως δεν βλεπω...τι σοι αναβαθμιση ειναι αυτη?μηπως πρεπει να κανω hard reset?...η συσκευη ειναι ελληνικη απο πλαισιο μεσο επιδοτησης vodafone

 

Διαφορές θα δεις στην 5.

Μην περιμένεις κάτι τρομερό με την 4.3

Επίσης όπου ακούς ότι έχουν δει διαφορές στην ταχύτητα, μάλλον είναι επειδή έσβησαν τα πάντα και πέρασαν από την αρχή τις εφαρμογές τους.

Το ίδιο δηλαδή που θα συνέβαινε αν περνούσες οποιαδήποτε ρομ και όχι ειδικά την 4.3

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές θα δεις στην 5.

Μην περιμένεις κάτι τρομερό με την 4.3

Επίσης όπου ακούς ότι έχουν δει διαφορές στην ταχύτητα, μάλλον είναι επειδή έσβησαν τα πάντα και πέρασαν από την αρχή τις εφαρμογές τους.

Το ίδιο δηλαδή που θα συνέβαινε αν περνούσες οποιαδήποτε ρομ και όχι ειδικά την 4.3

 

Κανεις μεγαλο λάθος..Εγώ που έκανα την αναβάθμιση έχω δει αρκετή διαφορά στο touch και την έχω πάρει ΟΤΑ..Μην ξεχνάς οτι εβαλαν καινούργιο driver για το touch..

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές θα δεις στην 5.

Μην περιμένεις κάτι τρομερό με την 4.3

Επίσης όπου ακούς ότι έχουν δει διαφορές στην ταχύτητα, μάλλον είναι επειδή έσβησαν τα πάντα και πέρασαν από την αρχή τις εφαρμογές τους.

Το ίδιο δηλαδή που θα συνέβαινε αν περνούσες οποιαδήποτε ρομ και όχι ειδικά την 4.3

 

Εγώ δηλ που πέρασα παλι οτι εφαρμογή είχα γιατί η ταχύτητα είναι μακράν καλύτερη;Οντως είναι πιο γρήγορη Ρομ απο την παλια κ πολυ καλυτερο touch σε σχέση με custom kernel που είχα.γενικά το κινητό πετάει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Περνα stock kernel και λογικα δεν θα εχεις προβλημα..Εχεις πειραξει κατι αλλο??

 

Όχι περα απο ξεκλειδωτο bootloader και root, ας το δοκιμασουμε έτσι λοιπον κ βλέπουμε.

 

Φαντάζομαι το ροοτ θα χαθεί αλλά οκ. Θέλω να από φύγω αποσδηποτε φορμαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

μισο , παμε παλι :

καμια σχεση με την εφαρμογη αλλα γενικα μιλαμε

settings > στο accounts πατας το google > ανοιγει και πατας το mail που θα δεις εκει > πατας πανω δεξια στις 3 κουκιδες για να δεις τις επιλογες > πατας remove account > yes σε αυτο που θα βγαλει και μετα > reboot > και εισαγωγη του account που ειχες και αστο να κανει και sync με την ησυχια του για σιγουρια και μετα τσεκαρε...

 

ελπιζω να ημουν αρκετα αναλυτικος αυτη τη φορα...

 

Ωραίος φίλε το έκανα κι έπιασε. Σε ευχαριστώ, είχα παρανοησει πριν κι έκανα αυτό που έγραφα πριν..

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Κανεις μεγαλο λάθος..Εγώ που έκανα την αναβάθμιση έχω δει αρκετή διαφορά στο touch και την έχω πάρει ΟΤΑ..Μην ξεχνάς οτι εβαλαν καινούργιο driver για το touch..

 

 

 

 

 

Εγώ δηλ που πέρασα παλι οτι εφαρμογή είχα γιατί η ταχύτητα είναι μακράν καλύτερη;Οντως είναι πιο γρήγορη Ρομ απο την παλια κ πολυ καλυτερο touch σε σχέση με custom kernel που είχα.γενικά το κινητό πετάει

Παίδες προφανώς όλες οι συσκευές δεν δουλεύουν το ίδιο.

Κάποιοι είχαν από πριν θέμα με το touch ή με το Bluetooth που κολλούσε σε αρκετούς.

Ε, σε αυτούς θα φάνηκε η διαφορά.

Αλλά σε όσους δεν είχαν αυτά τα προβλήματα, όπως εγώ, που το κινητό πετάει ήδη, προφανώς και δεν αξίζει την φασαρία της αναβάθμισης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...