Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εισαι θεος τελος.

Κιεγω ο πανιβλακας ψαχουλευα μονο στο android development, τοσο καιρο δεν εριξα ουτε καν μια ματια στο original android development...

 

θα το δοκιμασω αυριο γιατι περασε η ωρα σημερα

 

με σκλαβωνεις!!!:lol::lol:

μιας και πιασαμε τις μοντες,να προτεινω δυο...

α) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171702

δεινει μια ''κυμματωδη'' αισθηση στην lockscren

 

kai β)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186155

οπου μας δινετε η δυνατοτητα να αλλαξουμε το animation της εκκινησης

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,μολις πηρα ενα S3 mini να κανει παρεα μαζι με το S3 το κανονικο :P ηθελα να ρωτησω για την δονηση στα softkeys,δεν εχει αυτο το κινητο και αν υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησω πως γινετε,το εχω ρουταρη ακομα δεν το πηρα :P

Πειτε οποιος ξερει γιατι δεν βρησκω τπτ και πουθενα σχετικο θεμα για αυτο.

Ευχαριστω :)

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από τα public τις μεμβράνες της Belkin και είναι πάρα πολύ καλές. Από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής: http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/belkin-f8m538vf3-prostateytiko-othonis-samsung-galaxy-s-iii-mini/prod3950161pp/

 

Υπάρχει αυτή μεμβράνη στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή μεμβράνη στο ebay?

 

Στο ebay δεν την έχει. Μπορείς να δεις και στο amazon, αλλά από το λίγο που είδα και εκεί οι περισσότερες είναι για iPhone και άλλες συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θα ήθελα να με βοηθίσει κάποιος και να μου προτίνει μια κάλη ζελατίνα από το ebay.

 

Ευχαριστώ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει, αν δεις στα widget υπαρχει ενα που λεγετε βοηθητικο φως (assistive light) εχει μια ρυθμιση μονο την μεγιστη :happy:

 

ωραιος!!....:happy:

 

αν θες αν φυγουν ολα τα πραγματα της vodafone δεν πρεπει απλα να κανεις ρουτ, πρεπει να αλλαξεις firmware (rom) αν και ισος με την χρηση του titanium backup+root να μπορεσεις απλα να κανεις απεγκατασταση καποιες εφαρμογες της vodafone

 

οκ...γενικα απο οτι βλεπω θελω να βγαλω αρκετα οποτε μολις ασχοληθω στο να το ροοταρω θα επανελθω καπου θα σκαλωσω...:O :Oτο ιδιο ισχυει και με το led παρακατω απο οτι ειδα υπαρχουν δυνατοτητες...:dance:πραγματικα πολυτιμη η βοηθεια ολων..

Link to comment
Share on other sites

με σκλαβωνεις!!!:lol::lol:

μιας και πιασαμε τις μοντες,να προτεινω δυο...

α) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171702

δεινει μια ''κυμματωδη'' αισθηση στην lockscren

 

kai β)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186155

οπου μας δινετε η δυνατοτητα να αλλαξουμε το animation της εκκινησης

 

η locksreen καλη φαση μπορει να την περασω αργοτερα, το boot animation νταξει... σε δουλεια να βρισκομαστε :p

εχω ζητησει ηδη αν μπορει καποιοες να ασχοληθει με το usb mass storage ελπιζω να βγαλει ακρη κανενα τσακαλι σε αυτο το θεμα γιατι πιστευω ειναι πολυ χρησιμο.

 

 

Καλημέρα στην παρέα. Θα ήθελα να με βοηθίσει κάποιος και να μου προτίνει μια κάλη ζελατίνα από το ebay.

 

Ευχαριστώ!!!:)

 

εγω προσωπικα πηρα αυτες,

http://www.ebay.com/itm/221194299871?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

και ειναι μια χαρα πιστευω. δεν περιλαμβανουν μεσα πλαστικη καρτουλα για την τοποθετηση τους ουτε εχουν εξτρα αυτοκολητο για να το κολησεις και να το ξεκολησεις πανω στο κινητο πριν βαλεις την μεμβρανη ωστε να μην εχει σκονες πανω η οθονη αλλα γενικα ειναι μια χαρα, εχω κολησει την πρωτη απο τις 6 εδω και κανα μηνα περιπου και ειναι αψογα κολημενη μεχρι στιγμης.

 

αυτες παντως να το ξερετε ειναι οτι πιο αθλιο υπαρχει, http://www.ebay.com/itm/190788922049?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

την κολας τωρα, βαζεις το κινητο στην τσεπη σου και ξεκολαει η μεμβρανη την ωρα που μπαινει το κινητο στην τσεπη :X

επισης δεν εχει ουτε καν προστατευτικο αυτοκολητο και απο τις 2 μεριες της, ειναι απλα κολημενη πανω σε ενα χαρτακι οταν την παιρνεις, την ξεκολας και την κολας πανω στο κινητο.

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει, αν δεις στα widget υπαρχει ενα που λεγετε βοηθητικο φως (assistive light) εχει μια ρυθμιση μονο την μεγιστη :happy:

 

 

αν θες αν φυγουν ολα τα πραγματα της vodafone δεν πρεπει απλα να κανεις ρουτ, πρεπει να αλλαξεις firmware (rom) αν και ισος με την χρηση του titanium backup+root να μπορεσεις απλα να κανεις απεγκατασταση καποιες εφαρμογες της vodafone

 

για το s1 υπηρχε εφαρμογη που δουλευε σε συνδιασμο με kernel η οποια οταν ειχες καποιο μηνυμα-αναπαντητη σου αναβε τα λαμπακια των softkeys και ητανε πολυ καλη φαση, για το s3mini δεν εχει βγει κατι τετοιο ακομα λογω μικρης υποστηριξης αλλα ελπιζω πραγματικα στο μελλον να γινει κατι. μεχρι τοτε μπορεις να βρεις εφαρμογες στο μαρκετ που εμφανιζουν ενα εικονιδιο στην οθονη ακομα και οταν ειναι κλειδομενη μολις υπαρξει καποια ειδοποιηση αλλα δεν ξερω αν ρουφανε την μπαταρια μιας και ποτε δεν χρησιμοποιησα τετοιου ειδους εφαρμογη

Χρησιμοποιω το NOLED εδω και μια εβδομαδα και δεν εχω προβλημα με τη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ..εχω το samsung galaxy s3 mini σε εκδοση 4.1.2 !!! θελω να ρωτησω αν μπορω να το κανω root

 

Εδω ειναι τα πάντα και βεβαια μπορεις!!! Απο τον Alex : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4442862#post4442862

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ..εχω το samsung galaxy s3 mini σε εκδοση 4.1.2 !!! θελω να ρωτησω αν μπορω να το κανω root

 

εναλλακτικα μπορεις αν θελεις να χρησιμοποιεις αυτο το φοβερο tool που υπαρχει σε αυτην την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2185700 το οποιο τα εχει ολα μαζεμενα και τα κανει αυτοματα οποτε μπορεις με αυτο να κανεις ροοτ το κινητο σου, να εγκαταστησεις καποιο custom recovery να κανεις και backup την ρομ σου και διαφορα αλλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτησουλα..πως μπορω να αλλαξω στην οθονη κλειδωματος την θεση για τις ειδοποιησεις των μηνυματων???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επιτέλους, πήρα και εγώ το κινητό πριν από 4 μερούλες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συνολική εικόνα του κινητού και για όποιον το σκέφτεται να το αγοράσει του το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Από χτες όμως έχω ένα προβληματάκι με ένα widget το οποίο λέγετε '' καιρός " και δεν μου κάνει ανανέωση παρόλο που είμαι συνδεδεμένος με wi-fi στο ιντερνετ. Καμιά ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχτες το βραδυ το κινητο αλλαξε αυτοματα την ωρα μονο του και πηγε μια ωρα μπροστα. Το προβλημα ειναι οτι η ωρα στο widget του καιρου δεν αλλαζει με τίποτα οτι και αν εχω δοκιμασει, αντιμετωπιζει κανενας αλλος παρομοιο θεμα? Καμια ιδεα? Αυτη τη στιγμη το κινητο εχει δυο ωρες, αλλη στη lock screen και αλλη στο widget...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχτες το βραδυ το κινητο αλλαξε αυτοματα την ωρα μονο του και πηγε μια ωρα μπροστα. Το προβλημα ειναι οτι η ωρα στο widget του καιρου δεν αλλαζει με τίποτα οτι και αν εχω δοκιμασει, αντιμετωπιζει κανενας αλλος παρομοιο θεμα? Καμια ιδεα? Αυτη τη στιγμη το κινητο εχει δυο ωρες, αλλη στη lock screen και αλλη στο widget...

 

Κι εγώ αυτό το πρόβλημα ειχα και το έλυσα. Θα πας στις ρυθμίσεις-λογαριασμοί του Google και θα επιλέξεις από εκεί εντοπισμό θεσης.(Ρυθμισεις τοποθεσίας ενεργό

)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχτες το βραδυ το κινητο αλλαξε αυτοματα την ωρα μονο του και πηγε μια ωρα μπροστα. Το προβλημα ειναι οτι η ωρα στο widget του καιρου δεν αλλαζει με τίποτα οτι και αν εχω δοκιμασει, αντιμετωπιζει κανενας αλλος παρομοιο θεμα? Καμια ιδεα? Αυτη τη στιγμη το κινητο εχει δυο ωρες, αλλη στη lock screen και αλλη στο widget...

 

μπορεις να κανεις το εξης: κατεβαζεις την εφαρμογη titanium backup, την ανοιγεις, πατας το κουμπι αντιγραφα ασφαλειας/ επαναφορα, ψαχνεις στην λιστα να βρεις τα wather widjet και weather widjet main, κανεις κλικ πανω τους και πατας διαγραφη δεδομενων.

 

αν εμφανιζοτανε το widjet στην λιστα των εφαρμογων θα μπορουσες να σβησεις και απο εκει τα δεδομενα αλλα απο οτι ειδα εκει εμφανιζει μονο τα κατεβασμενα

 

edit, χμμμ απο οτι φαινεται μεχρι να γραψω ενα μηνυμα τα προβληματα λυνονται... :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρο προβληματάκι. Το λες εξ αρχής ότι δεν δεν ξέρω πολλά από smartphones. Πήρα το κινητό πριν 4 μέρες και όταν πάω να συνδεθώ σε συγκεκριμένες σελίδες στο ίντερνετ μ λέει ότι θέλει flash player. Πατάω πάνω στον σύνδεσμο αλλά δεν έχει κάτι για να κατεβάσω. Μου λέει μονό: "The content reqires adobe flash player witch is not supported by your divice. The content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash player". Πήγα από το play store και κατέβασα το abobe αλλά πάλι τίποτα. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος αλλά αν γίνετε όσο ποιο απλά γίνετε τι πρέπει να κάνω???

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που το κινητο δεν ειναι Ελληνικο πως μπορω να κανω ροοτ? με τον Οδηγο του alex??? λεει μονο για Ελληνικα κινητα. Δεν εχω ασχοληθει ποτε με ροοτ!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που το κινητο δεν ειναι Ελληνικο πως μπορω να κανω ροοτ? με τον Οδηγο του alex??? λεει μονο για Ελληνικα κινητα. Δεν εχω ασχοληθει ποτε με ροοτ!

 

Αν ακολουθησεις τον οδηγο του alex στην ουσια θα αλλαξεις ρομ θα βαλεις την ελληνικη ρομ για την ακριβεια, προσοχη το κινητο να ειναι το i8190 και οχι καποια αλλη εκδοση οπως αυτη με το nfc ας πουμε.

 

αν θες απλα να το ρουταρεις χωρις να αλλαξεις ρομ και χωρις να σβηστουν τα δεδομενα σου μπορεις να χρησιμοποιησεις το εργαλειο σε αυτην την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2185700

Link to comment
Share on other sites

Εαν το παρω απο το Γερμανο για να το ασφαλίσω με 40 ευρώ θα έχει και τα εικονίδια της Cosmote και εφαρμογές της Cosmote? Αν γνωρίζει κάποιος με σιγουρια να πει γιατι μεχρι την Παρασκευη θα το πάρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρο προβληματάκι. Το λες εξ αρχής ότι δεν δεν ξέρω πολλά από smartphones. Πήρα το κινητό πριν 4 μέρες και όταν πάω να συνδεθώ σε συγκεκριμένες σελίδες στο ίντερνετ μ λέει ότι θέλει flash player. Πατάω πάνω στον σύνδεσμο αλλά δεν έχει κάτι για να κατεβάσω. Μου λέει μονό: "The content reqires adobe flash player witch is not supported by your divice. The content can be viewed on a desktop computer or on mobile devices that support Flash player". Πήγα από το play store και κατέβασα το abobe αλλά πάλι τίποτα. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος αλλά αν γίνετε όσο ποιο απλά γίνετε τι πρέπει να κάνω???

 

Ευχαριστώ!!!

 

τι συσκευη εχεις και εμφανιζεται στο playstore to flash? :wacko:

για το i8190 δεν υπαρχει το flash player στο play store

κατεβασε το απο εδω http://d-h.st/Ssu

με τον chrome παιζει να μην σου δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jimanic σε ευχαριστώ παρά πολύ. Όλα οκ με το flash player.

 

 

Κάτι άσχετο. Αγόρασα το κινητό από skroutzadiko ήτανε από πολώνια και είχε την εκδοσή 4.1.2 . για όσους θέλουν το κυματάκι στο ξεκλείδωμα από το play store :galaxy s3 ζωντανή ταπετσαρία. εμένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα το root και επειδη ειμαι αρχαριος ...που μπορω να βρω ποιες ειναι οι πιο σημαντικες εφαρμογες που πρεπει ν βαλω ..?
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθησεις τον οδηγο του alex στην ουσια θα αλλαξεις ρομ θα βαλεις την ελληνικη ρομ για την ακριβεια, προσοχη το κινητο να ειναι το i8190 και οχι καποια αλλη εκδοση οπως αυτη με το nfc ας πουμε.

 

αν θες απλα να το ρουταρεις χωρις να αλλαξεις ρομ και χωρις να σβηστουν τα δεδομενα σου μπορεις να χρησιμοποιησεις το εργαλειο σε αυτην την σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2185700

 

Οχι δεν ειναι το Ν ειναι το κανονικο ι8190 απλα ειναι απο ρουμανια! αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι η σειρα.. δλδ πρωτα πρεπει να κανω ροοτ και μετα πχ αν θελω παιρναω μια custom rom που θελω? Βασικα πως παει ολη αυτη η διαδικασια για να το 'πειραξεις ' χωρις να χαθει κατι υπαρχει καποιος οδηγος για αρχαριους?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το Ν ειναι το κανονικο ι8190 απλα ειναι απο ρουμανια! αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι η σειρα.. δλδ πρωτα πρεπει να κανω ροοτ και μετα πχ αν θελω παιρναω μια custom rom που θελω? Βασικα πως παει ολη αυτη η διαδικασια για να το 'πειραξεις ' χωρις να χαθει κατι υπαρχει καποιος οδηγος για αρχαριους?

 

Ευχαριστώ

 

εχει να κανει με το τι μορφη εχει η ρομ που θελεις να βαλεις, αν την εχουν βγαλει σε εκδοση που μπαινει απο το odin τοτε δεν χρειαζεται να κανεις ρουτ απλα την φλασαρεις κατευθειαν με το odin και εφοσον ειναι custom οπως λες τοτε θα ειναι και ροοτ απο μονη της.

Αν παλι η ρομ ειναι σε zip και πρεπει να την εγκαταστησεις απο το τηλεφωνο με καποιο custom recovery τοτε θα πρεπει να κανεις ροοτ στο κινητο σου να του βαλεις ενα custom recovery (swm η twrp) και στην συνεχεια κανεις επανεκινηση το κινητο σε recovery mode και αφου εχεις βαλει ηδη το zip της ρομ μεσα στην μνημη του κινητου την φλασαρεις απο το custom recovery που εγκατεστησες.

 

Δεν προλαβαινω να στο εξηγησω τωρα γιατι περιμενω κοσμο στο σπιτι αν δεν βγαλεις ακρη και δεν σε βοηθησει καποιος αλλος θα σου τα πω πιο αναλυτικα αυριο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...