Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά, το ίδιο κάνει κ σε μένα (κατάλαβα τι λες, δεν έχεις thumbnails για να βλέπεις τι ακριβώς ανοίγεις, βλέπεις απλά το εικονίδιο των win ότι το αρχείο είναι μορφής .jpg). Ε εντάξει, δεν το λες κ πρόβλημα, πράγματι.

 

Mπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το τσεκάρω αύριο, στο μεταξύ για τσέκαρε μια
κ πες μου αν λύθηκε η κατάσταση.

 

Eίναι ήδη τσεκαρισμένο φίλε.Αν βρεις κάτι πες μου :)

Edited by Superuser

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ την απάντηση του Mystrymeat (δουλεύω από win XP εδώ, στο γραφείο έχω το καλώδιο κ τα Win 7, γι' αυτό κ δεν μπορώ να σου πω κάτι από εδώ !).

 

Aν κάτι από αυτά τύχει κ σου δουλέψει, ρίξε ποστ ;-)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359769

 

"Η πηγή εμφανίζεται ως «υπάλληλος» της Samsung που διατηρεί την ανωνυμία του, οπότε καλό είναι να διατηρούμε επιφυλάξεις γύρω από τη γνησιότητα της. Αξίζει να σημειώσουμε πως, σύμφωνα με την αναφορά, δεν πρόκεται για την τελική λίστα συσκευών. "

 

Πάντως το S3 mini την τσέπωσε την 4.2.2! :D

Να πάμε άραγε και ως την 5.0;; :rolleyes:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση(που μπορει να ειναι και μπουρδα,αλλα τελως παντων...:)) τωρα που εβαλα την ελληνικη ρουταρισμενη Ι8190ΧΧΑΜΑ2 , αν πατησουμε για ενημερωση λογισμικου θα μας περασει την 4.2.2 και θα συνεχισουμε κανονικα στον την ζωη στον ρουταρισμενο κοσμο:ninja:, ή πολλα ζηταω και θα πρεπει να εχουμε βαλε-βγαλε ?

 

 

και απανταω μονος μου... οχι δεν γινεται... "το κινητο σας διαθετει τροποποιημενη εκδοση και εχουν απενργοποιηθει οι αυτοματες ενημερωσεις λογισμικου..."

Edited by vriz27
απαντηση...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση(που μπορει να ειναι και μπουρδα,αλλα τελως παντων...:)) τωρα που εβαλα την ελληνικη ρουταρισμενη Ι8190ΧΧΑΜΑ2 , αν πατησουμε για ενημερωση λογισμικου θα μας περασει την 4.2.2 και θα συνεχισουμε κανονικα στον την ζωη στον ρουταρισμενο κοσμο:ninja:, ή πολλα ζηταω και θα πρεπει να εχουμε βαλε-βγαλε ?

 

 

και απανταω μονος μου... οχι δεν γινεται... "το κινητο σας διαθετει τροποποιημενη εκδοση και εχουν απενργοποιηθει οι αυτοματες ενημερωσεις λογισμικου..."

Σε εμένα πάντως μετά το ρουτάρισμα χάθηκε το εικονίδιο της ενημέρωσης λογισμικού, από το μενού των προγραμμάτων, ενώ έχω την 4.1.2 έκδοση.

 

EDIT : Λάθος, ήταν και είναι στα widjet.... Επίσης η αναβάθμιση λειτουργεί κανονικά, δεν βρίσκει ακόμα την 4.2.2. και σαφώς δεν βγάζει μήνυμα δυσλειτουργίας λόγω του ροταρίσματος (σημειωτέον πως είναι το light - όχι το pro).

Edited by ion83
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το Wi-Fi Hotspot; Πάω στις ρυθμίσεις και ενεργοποιώ το Tethering και φορητό σημείο πρόσβασης. Μετά μου έχει 2 επιλογές: Tethering μέσω USB και μέσω Bluetooth. Στο xperia neo v, απλά το ενεργοποιούσα και μετά έψαχνα τα διαθέσιμα wi-fi δίκτυα από το laptop ή από άλλο κινητό και συνδεόμουν. Στο Galaxy S III mini πώς μπορώ να το κάνω αυτό; Δεν το βρίσκει στα διαθέσιμα wi-fi και αν το βρει δε συνδέεται (μου λέει απλά ένα AndroidAP).

 

Σημείωση: Έχω ενεργοποιημένα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Βρήκα αυτήν τη σελίδα: http://deviceguides.vodafone.ie/web/samsung-galaxy-s-iii-mini/customise/wi-fi/use-your-phone-as-wi-fi-hotspot/, αλλά δε θυμάμαι να μου έβγαλε κάτι για να κάνω το Configure.

 

Άκυρο! Το βρήκα... :)

Edited by johnnyz
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εμεις δεν θα παρουμε 5?? :(

 

Δεν είναι η τελική λίστα με τα smartphones που θα αναβαθμιστούν. Η Samsung δεν έχει κάνει ακόμη επίσημη ανακοίνωση. Ελπίζω στο μέλλον (ακόμη και μετά το 4.2.2 JB) να πάρουμε και το 5.0 Key Lime Pie...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος στην έναρξη του τηλεφώνου;

 

Επίσης υπάρχει πάλι τρόπος να ρυθμιστεί να κλείνει το τηλέφωνο χωρίς να ζητά επιβεβαίωση; (χωρίς την χρήση του power off και αντιστοίχων).

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα αγόρασα και εγω το mini και έχω μια απορία. Λέει οτι εχει εσωτερική μνήμη 8g και οταν το σύνδεσα στο pc και μπήκα στο τηλέφωνο γράφει 4,44g ξέρετε τι παίζει
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα αγόρασα και εγω το mini και έχω μια απορία. Λέει οτι εχει εσωτερική μνήμη 8g και οταν το σύνδεσα στο pc και μπήκα στο τηλέφωνο γράφει 4,44g ξέρετε τι παίζει

 

Τόσα έχεις διαθέσιμα για δική σου χρήση.Τα υπόλοιπα πάνε στο λοιγισμικό :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεξει καποιος αλλος κανα benchmark?

Antutu 6687

Quadrant 2900-3050.

 

Αυτα αφου εχω εγκαταστησει ενα mod (4cylturbo - nos).

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : μεσω kies θα μπορεσουμε αν και ρουταρισμενοι να αναβαθμιστουμε σε 4.2 (οποτε με το καλο...) και αν ναι,τι επιπτωσεις θα εχει αυτο σε ρυθμισεις,εφαρμογες κλπ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : μεσω kies θα μπορεσουμε αν και ρουταρισμενοι να αναβαθμιστουμε σε 4.2 (οποτε με το καλο...) και αν ναι,τι επιπτωσεις θα εχει αυτο σε ρυθμισεις,εφαρμογες κλπ?

 

Λογικά δεν θα έχει θέμα.Όσο για αρχεία,εφαρμογές δεν χάνονται...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα microsd 16 Gb αλλά όταν την τοποθέτησα στο τηλέφωνο εμφανίζεται να έχει χωρητικότητα 14,9 Gb. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή μου αρέσει αρκετά το κινητάκι και σκέφτομαι να το πάρω, το παρακολουθώ εδώ και ένα μήνα περίπου. Τι γίνετε και πέφτει συνέχεια η τιμή του; Ειδικά τις τελευταίες μέρες βλέπω στο skroutz και πέφτει κάθε μέρα και από λίγο. Τον τελευταίο μήνα έχει πέσει σχεδόν 30euro. Υπάρχει καμία πληροφορία ότι θα πέσει η τιμή του (λόγω S3, S4 π.χ.); Δεν έχω πετύχει ξανά τόσο καιρό συνεχόμενη πτώση τιμής σε κινητό. Κρίμα να δώσω τώρα 250 και την επόμενη βδομάδα το δω 200...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή μου αρέσει αρκετά το κινητάκι και σκέφτομαι να το πάρω, το παρακολουθώ εδώ και ένα μήνα περίπου. Τι γίνετε και πέφτει συνέχεια η τιμή του; Ειδικά τις τελευταίες μέρες βλέπω στο skroutz και πέφτει κάθε μέρα και από λίγο. Τον τελευταίο μήνα έχει πέσει σχεδόν 30euro. Υπάρχει καμία πληροφορία ότι θα πέσει η τιμή του (λόγω S3, S4 π.χ.); Δεν έχω πετύχει ξανά τόσο καιρό συνεχόμενη πτώση τιμής σε κινητό. Κρίμα να δώσω τώρα 250 και την επόμενη βδομάδα το δω 200...

 

Φίλε μου καταρχήν το κινητό δεν είναι η ναυαρχίδα της Samsung όπως πχ το S3 που όσο να'ναι κρατάει την τιμή του, οπότε λογικό είναι να πέφτει η τιμή του. Ούτως ή άλλως μετά σημερινά δεδομένα είναι αρκετό καιρό σε κυκλοφορία και εππηρεάζετε η τιμή του και για έναν λόγο παραπάνω από την στιγμή που ανακοινώθηκε επίσημα και το S4. Τώρα το πότε θα γίνει το σωστό "timing" ώστε να θεωρήσεις εσύ ότι το αγόρασες στην πιο ικανοποιητική τιμή για την τσέπη σου αυτό θεωρώ ότι είναι θέμα τύχης. Όταν θεωρήσεις ότι η τιμή σε ικανοποιεί μην το σκεφτείς και "χτύπα" το γιατί άμα περιμένεις.....!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ επιτέλους μετά από χρόνια ένα καινούριο κινητάκι, αλλά είμαι σε δίλημμα μεταξύ αυτού και του S Advance.

 

Μπορεί να μου πει κανείς πιο ειδικός ή που τα έχει δοκιμάσει και τα 2 καμία γνώμη?

 

Sorry εκ των προτέρων αν τυχόν έχει ξανασυζητηθεί το ίδιο θέμα παραπάνω, απλά δεν είχα αρκετό χρόνο να διαβάσω και τις 60 σελίδες....

 

Ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δονηση στα πληκτρα; ξερει κανεις; δεν τ βρισκω πουθενα κ αρχιζει ν μ εκνευριζει γτ δ μπορω ν καταλαβω αν ενα πληκτρο εχει πατηθει κ τ παταω 2 κ 3 φορες....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δονηση στα πληκτρα; ξερει κανεις; δεν τ βρισκω πουθενα κ αρχιζει ν μ εκνευριζει γτ δ μπορω ν καταλαβω αν ενα πληκτρο εχει πατηθει κ τ παταω 2 κ 3 φορες....

 

Δεν υπαρχει ......

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες πήρα κι εγώ το τηλέφωνο.Πήρα και φιλμ προστασίας αλλά μόλις το έβαλα αλλοιώνει την οθόνη,μήπως δεν είναι καλή η ποιότητα του συγκεκριμένου;
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες πήρα κι εγώ το τηλέφωνο.Πήρα και φιλμ προστασίας αλλά μόλις το έβαλα αλλοιώνει την οθόνη,μήπως δεν είναι καλή η ποιότητα του συγκεκριμένου;

 

Φυσικά και δεν είναι καλή ποιότητα αν αλλοιώνει την οθόνη...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν πάω στις επαφές δεξιά που είναι κάθετα τα γράμματα αναζήτησης λείπουν κάποια γράμματα(3-4) και στη θέση τους έχει μια τελεία.Αν πατήσω στην τελεία βγαζει πάντως γράμμα.Το γράφω όχι τόσο σαν πρόβλημα μια που βάζω στην αναζήτηση την επαφή που θέλω να βρω.Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...