Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

is there anybody out there?

 

Ο launcher του Xperia Ζ, μπορεί να το κάνει αυτό, αν σε ενδιαφέρει. Πιο είναι το τηλ σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο...

 

θελω να βρισκω, οταν ειμαι offline, τα free διαθεσιμα ασυρματα δικτυα...

 

αν υπαρχει και εφαρμογη που να εχει ρανταρ, το οποιο να δειχνει προς τα που να παω - οταν ειμαι εξω στον δρομο π.χ. - για να βρω ισχυρο σημα σε free διαθεσιμο δικτυο, θα ηταν και το καλυτερο...

 

thanx in advance!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ξερω εγω ειναι το widget direct message αλλα δεν πηγαινει με τη μια καποιο συγκεκριεμνο μηνυμα απλα επιλεγεις το ατομο που θες να στειλεις το μηνυμα(στην εκγκατασταση του widget) και οταν το πατας σου ανοιγει κατευθειαν τα μηνυματα με τον συγκεκρειμενο παραληπτη(ετοιμο προς αποστολη).. Χωρις ετοιμο το μηνυμα.Τωρα για αυτο που ζητας ακριβως περιμενε απαντηςη απο καποιον "ειδικο" σε αυτα!

Τώρα είδα την απάντησή σου, σ' ευχαριστώ. Το έψαξα και βρήκα αυτό που λες. Είναι μια αποδεκτή λύση, με το μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν βάζει το μήνυμα αυτόματα αλλά πρέπει να το πληκτρολογώ κάθε φορά.

 

Η καλύτερη λύση, είναι το Tasker, αλλα εκτός απο αρκετά δύσκολο πρόγραμμα, είναι και ακριβούτσικο.

 

Αλλιώς δες αυτό

Ωραίο και πολύ δημοφιλές το Tasker. Δεν είναι πολύ ακριβό για αυτά που κάνει, θα το τσεκάρω, thanks!

 

βαζεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwsoft.nfcactionlauncher&feature=search_result

και μετά αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tagstand.nfctl.plugins.sms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YWdzdGFuZC5uZmN0bC5wbHVnaW5zLnNtcyJd

 

και το ρυθμίζεις. υποτίθεται θέλει nfc tag, αλλά μπορείς να φτιάξεις το μήνυμα, να βάλεις widget στην οθόνη και να το πατας χωρίς nfc.

(εχω δοκιμασει οτι το widget λειτουργει χωρις nfc, απλα με tap, αλλά όχι για μηνυματα, οπότε δοκίμασε το καλού κακού)

Πολύ καλή λύση το NFC, δεν το είχα σκεφτεί. Έχω αγοράσει 10 NFC tags για να τα δοκιμάσω αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα... Ίσως είναι ευκαιρία να ασχοληθώ και να το σετάρω να στέλνει το SMS όταν ακουμπάω τη συσκευή πάνω στο mouse pad του PC (π.χ.) και έτσι γλιτώνω και το click στο εικονίδιο. Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus

 

Κοίτα μπορείς να τον περάσεις.....αν θέλεις πες μου να σου στείλω το link από τους xda.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή ή αλλιώς λειτουργία που να ανεβάζει σε κάποιον cloud server, ή και να στέλνει σε email, φωτογραφία με το που την τραβάω, χωρίς όμως να χρειάζεται να κάνω περαιτέρω ενέργεια?

Πχ, με το dropbox γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον έχω data ανοιχτό?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή ή αλλιώς λειτουργία που να ανεβάζει σε κάποιον cloud server, ή και να στέλνει σε email, φωτογραφία με το που την τραβάω, χωρίς όμως να χρειάζεται να κάνω περαιτέρω ενέργεια?

Πχ, με το dropbox γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον έχω data ανοιχτό?

 

γινεται με το dropbox, θα το βρεις στις ρυθμισεις σαν camera upload. ανεβαζει τη φωτογραφια με το που την τραβας.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και νωρίτερα αναφερθήκατε στα NFC tags, αυτά λειτουργούν εφ' όρου ζωής ή έχουν συγκεκριμένα tags που μπορείς να κάνεις και μετά χαλάνε;

 

 

Εφαρμογή ή αλλιώς λειτουργία που να ανεβάζει σε κάποιον cloud server, ή και να στέλνει σε email, φωτογραφία με το που την τραβάω, χωρίς όμως να χρειάζεται να κάνω περαιτέρω ενέργεια?

Πχ, με το dropbox γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον έχω data ανοιχτό?

 

Λόγω Android, σίγουρα οι φωτογραφίες μπορούν και ανεβαίνουν στο Google+ (αν έχεις λογαριασμό).

Αλλιώς νομίζω ότι η εφαρμογή που κάνει αυτό που ζητάς είναι η Amazon Cloud Drive Photos.

Για άλλη υπηρεσία cloud που να το κάνει δεν το γνωρίζω. Πολύ πιθανόν και να γίνεται.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ψαχνω μια εφαρμογη με την οποια να μπορω να μετρησω αποσταση με το κινητο...με ενδιαφερει να κανω καμια προπονηση και θελω να μετρησω τα μετρα που διανυω με τα ποδια...ευχαριστω για την βοηθεια σας εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα...ψαχνω μια εφαρμογη με την οποια να μπορω να μετρησω αποσταση με το κινητο...με ενδιαφερει να κανω καμια προπονηση και θελω να μετρησω τα μετρα που διανυω με τα ποδια...ευχαριστω για την βοηθεια σας εκ των προτερων!

 

Βάλε στο play store "sportstracker" και θα σου βγάλει πολλές σχετικές εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ψαχνω μια εφαρμογη με την οποια να μπορω να μετρησω αποσταση με το κινητο...με ενδιαφερει να κανω καμια προπονηση και θελω να μετρησω τα μετρα που διανυω με τα ποδια...ευχαριστω για την βοηθεια σας εκ των προτερων!

Endomondo (κυρίως) & Runkeeper.:)

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή ή αλλιώς λειτουργία που να ανεβάζει σε κάποιον cloud server, ή και να στέλνει σε email, φωτογραφία με το που την τραβάω, χωρίς όμως να χρειάζεται να κάνω περαιτέρω ενέργεια?

Πχ, με το dropbox γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον έχω data ανοιχτό?

 

dropbox σίγουρα

μετά γίνεται και σε google+ και fb χωρίς φυσικά να δημοσιεύονται χωρίς τη δίκη σου έγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Beautiful Widgets έχει γίνει τρομερά όμορφο μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις!

Μπράβο στην εταιρεία που συνεχώς το βελτιώνει.

Έχω ένα θέμα μόνο με το Geolocation. Έχει κολλήσει από χτες και δείχνει ως Local περιοχή την δουλειά μου, ενώ έχω επιστρέψει στο σπίτι.

Πώς το ξεκολλάω; Πήγα στις ρυθμίσεις, στο Location και τίκαρα και ξετίκαρα τα διάφορα, αλλά τα ίδια..

 

Οι προβλέψεις του accuweather για Αθήνα είναι άθλιες. Τόσο καιρό τους κυνηγάω να προσθέσουν και άλλο provider και όλο θα και θα μου λένε. Τι να το κάνω το ωραίο interface όταν προβλέπει λάθος ακόμα και την επόμενη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Οι προβλέψεις του accuweather για Αθήνα είναι άθλιες. Τόσο καιρό τους κυνηγάω να προσθέσουν και άλλο provider και όλο θα και θα μου λένε. Τι να το κάνω το ωραίο interface όταν προβλέπει λάθος ακόμα και την επόμενη μέρα;

 

Αθλιότατες. Όμως, οι εφαρμογές με πολλά φρου φρου και αρώματα είναι προτιμητές από το ευρύ κοινό. :lol:

Επί τη ευκαιρία, πως θα γίνει να τους στριμώξουμε στο Poseidon, να βάλουνε κανένα wίdget ή καμμία ειδοποίηση όπως π.χ έχει το Android Weather;

Link to comment
Share on other sites

Οι προβλέψεις του accuweather για Αθήνα είναι άθλιες. Τόσο καιρό τους κυνηγάω να προσθέσουν και άλλο provider και όλο θα και θα μου λένε. Τι να το κάνω το ωραίο interface όταν προβλέπει λάθος ακόμα και την επόμενη μέρα;

 

Αθλιότατες. Όμως, οι εφαρμογές με πολλά φρου φρου και αρώματα είναι προτιμητές από το ευρύ κοινό. :lol:

Επί τη ευκαιρία, πως θα γίνει να τους στριμώξουμε στο Poseidon, να βάλουνε κανένα wίdget ή καμμία ειδοποίηση όπως π.χ έχει το Android Weather;

 

Βόρεια Ελλάδα που κινούμαι (και κυρίως Κεντρική Μακεδονία) οι προβλέψεις είναι μια χαρά. Χρησιμοποιώ το Accuweather από εποχής WinMo λόγω του ότι είναι ο μόνος provider στο HTC Sense, αλλά και τώρα με το Android όπου έχω modded Fancy Widget με HTC Sense 4+ animated flipclock.

Και όσες φορές κάνω αλλαγή σε Google provider (τον Yahoo ήδη τον αφαίρεσαν) οι προβλέψεις είναι κατά πολύ χειρότερες του Accuweather.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Οι προβλέψεις του accuweather για Αθήνα είναι άθλιες. Τόσο καιρό τους κυνηγάω να προσθέσουν και άλλο provider και όλο θα και θα μου λένε. Τι να το κάνω το ωραίο interface όταν προβλέπει λάθος ακόμα και την επόμενη μέρα;

 

για το σαββατο που μας περασε, εβλεπα τον καιρο απο την αρχη της βδομαδας στο meteo.gr και στο accu.

το meteo ελεγε βροχη και το accu ηλιο με συννεφα. και σωστη προβλεψη ηταν του accu.

νομιζω εχει καλες προβλεψεις. καλες προβλεψεις εχει ο goweather kai το weatherchannel

Link to comment
Share on other sites

Οι προβλέψεις του accuweather για Αθήνα είναι άθλιες. Τόσο καιρό τους κυνηγάω να προσθέσουν και άλλο provider και όλο θα και θα μου λένε. Τι να το κάνω το ωραίο interface όταν προβλέπει λάθος ακόμα και την επόμενη μέρα;

 

Σε ποιες περιοχές δεν σε καλύπτει;

Γιατί Κέντρο και Μαρούσι που κινούμαι, δουλεύει πολύ αξιόπιστα εκτός λίγων περιπτώσεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη busybox τι στο καλο ειναι ?εχω ακουσει οτι ειναι "απαραιτητη" αν εχεις ροοτ.Μπορει καποιος να μου εξηγησει περιπου τι κανει ?
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας προσωπική εμπειρία από το συγκεκριμένο είδος εφαρμογών θα σου πρoτείνω με κλειστά τα μάτια αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tvshowfavs&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLnR2c2hvd2ZhdnMiXQ..

 

Μόνο που δεν έχεις Trailers.

Link to comment
Share on other sites

Ti εννοεις?Τι κανει η εφαρμογη busybox?

 

E αυτο θα εννοει φιλε, τι αλλο. Τωρα που τα λεμε κι εγω θα θελα να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...