Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τα κουμπιά του volume δεν έχω βρει κάτι αλλά δοκίμασε το PGM. στην free έκδοσή του, ανάβει την οθόνη με slide από αριστερά προς τα δεξιά σε οποιοδήποτε ύψος της συσκευής. αν την αγοράσεις έχει κι άλλες επιλογές

 

Ποιο pgm γιατί στο μάρκετ έχει αρκετά;θέλει ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προγραμμα "handcent" που ολοι λετε οτι ειναι καλο μπορει να στειλει γραπτο μυνημα με 160 χαρακτηρες με μικρα ελληνικα γραμματα και τονισμενα ή οχι?

 

Κοινως να στειλει ελληνικο γραπτο μυνημα με το συστημα "αλφαβητο gsm" αν οχι τοτε τι να το κανεις και καφε να ψεινει απλα κανει κατι παραπανω απο το μαμησιο προγραμμα για sms που εχει καθε κινητο.....

 

Στο έχουμε απαντήσει ούτε ξέρω πόσες φορές στο S2 section.

Είναι εκτός προδιαγραφών sms οι 160 μικροί χαρακτήρες σε ένα μήνυμα.

Γράφοντας το συνέχεια οι προδιαγραφές του sms δε θα αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν 2-3 μερες το avast.

Πέρα των άλλων λειτουργιών του έχει και την λειτουργία anti-theft:

Σε περιπτωση κλοπης δηλαδή μπορείς μέσω υπολογιστή να βρεις που είναι το κινητό, να το κλειδώσεις, να το κάνεις να βγάζει ήχους και όλα αυτά τα γνωστά που έχουν όλες οι εφαρμογές αυτού του τύπου.

 

Το πρόβλημα: Προφανώς όλα αυτά λειτουργούν αν έχεις ενεργοποιημένο το wifi ή τα data που πιθανώς να μην τα έχεις όταν χάσεις το τηλέφωνο. Οι εφαρμογές αυτές όμως προβλέπουν αυτό το ενδεχόμενο και δίνουν την δυνατότητα ελέγχου του τηλεφώνου και με εντολές μέσω SMS.

Όμως, όπως διαπίστωσα απ την συγκεκριμένη εφαρμογή, οι εντολές μέσω sms δεν δουλεύουν γιατί το handcent sms έχει υψηλή προτεραιότητα και δεν αφήνει τα sms να ληφθούν και από την εφαρμογή. Ψάχνωντας online σχετικά με το πρόβλημα διάβασα ότι το ζήτημα αυτό αφορά όλες τις εφαρμογές του είδους.

 

Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποια τέτοια εφαρμογή και οι εντολές sms σε συνδυασμό με το handcent δουλεύουν επιτυχώς.

 

Θες να μου πεις μια εντολή sms που δοκίμασες και δεν λειτούργησε;

Θέλω να το δοκιμάσω με το Cerberus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια anti-theft εφαρμογή που:

 

 

  • Να είναι δωρεάν
  • Να έχει όλα τα anti-theft χαρακτηριστικά (απομακρυσμένο έλεγχο, εντοπισμό θέσης, οπωσδήποτε sms commands κτλ)
  • Να έχει δυνατότητα να γίνεται system app ώστε να μην γίνεται εύκολα uninstal με ένα factory reset.
  • Να είναι εύχρηστη και με ωραίο interface.

 

Τώρα έχω το androidlost αλλά βλέπω πως έχουν μπει πλέον paid χαρακτηριστικά και γενικά είναι εφαρμογή με απαρχαιομένο interface και δεν μου φαίνεται εύχρηστη.

ΟΚ ίσως να ζητάω πολλά για free αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Υπάρχει τίποτα?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια anti-theft εφαρμογή που:

 

 

  • Να είναι δωρεάν
  • Να έχει όλα τα anti-theft χαρακτηριστικά (απομακρυσμένο έλεγχο, εντοπισμό θέσης, οπωσδήποτε sms commands κτλ)
  • Να έχει δυνατότητα να γίνεται system app ώστε να μην γίνεται εύκολα uninstal με ένα factory reset.
  • Να είναι εύχρηστη και με ωραίο interface.

Τώρα έχω το androidlost αλλά βλέπω πως έχουν μπει πλέον paid χαρακτηριστικά και γενικά είναι εφαρμογή με απαρχαιομένο interface και δεν μου φαίνεται εύχρηστη.

ΟΚ ίσως να ζητάω πολλά για free αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Υπάρχει τίποτα?

Αν έτσι root όλες οι εφαρμογές μπορούν να γίνουν system. Τώρα γι' αυτά που ζητάς το Cerberus μου έρχεται στο μυαλό που όμως δεν είναι free. Από τα free νομίζω το Android Lost είναι το καλύτερο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις μια εντολή sms που δοκίμασες και δεν λειτούργησε;

Θέλω να το δοκιμάσω με το Cerberus.

 

Το απεγκατέστησα τώρα, είχα δοκιμάσει 1-2 βασικές, δεν θυμάμαι ποιες.

Τώρα ψάχνω για άλλο anti-theft app...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το απεγκατέστησα τώρα, είχα δοκιμάσει 1-2 βασικές, δεν θυμάμαι ποιες.

Τώρα ψάχνω για άλλο anti-theft app...

 

Μετά από δοκιμή όλων κατέληξα στο Cerberus.

Αν και δεν είναι δωρεάν αξίζει τα λεφτά του και σου δίνει 5 άδειες (στον ίδιο λογαριασμό μπορείς να συνδέσεις έως και 5 διαφορετικές συσκευές).

Σου δίνει κάθε δυνατότητα που μπορείς να φανταστείς ή να απαιτήσεις από ένα anti theft app.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή όλων κατέληξα στο Cerberus.

Αν και δεν είναι δωρεάν αξίζει τα λεφτά του και σου δίνει 5 άδειες (στον ίδιο λογαριασμό μπορείς να συνδέσεις έως και 5 διαφορετικές συσκευές).

Σου δίνει κάθε δυνατότητα που μπορείς να φανταστείς ή να απαιτήσεις από ένα anti theft app.

Ισχύει. Κι εγώ το αγόρασα πριν λήξει το trial. Κι ο δημιουργός είναι πολύ συνεργάσιμος κ διαθέσιμος για support.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Kανένα αξιόπιστο πρόγραμμα που να δείχνει σε πραγματικό χρόνο τις συνθήκες κυκλοφορίας και τα τροχαία συμβάντα της Αθήνας υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Kανένα αξιόπιστο πρόγραμμα που να δείχνει σε πραγματικό χρόνο τις συνθήκες κυκλοφορίας και τα τροχαία συμβάντα της Αθήνας υπάρχει;

 

Το RealTraffic https://play.google.com/store/apps/details?id=your.traffic.namespace είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Το RealTraffic https://play.google.com/store/apps/details?id=your.traffic.namespace είναι κορυφαίο.

 

 

 

'This item is not compatible with your device.'

 

!!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kανένα αξιόπιστο πρόγραμμα που να δείχνει σε πραγματικό χρόνο τις συνθήκες κυκλοφορίας και τα τροχαία συμβάντα της Αθήνας υπάρχει;

 

Στην υπογραφή σου βλέπω πως χρησιμοποιείς το igo primo το οποίο περιλαμβάνει αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην υπογραφή σου βλέπω πως χρησιμοποιείς το igo primo το οποίο περιλαμβάνει αυτό που ζητάς.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση αλλά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή στην οποία μπορώ να αποκλείνω τις φωτογγραφίες? Με το fileexpert έχει επιλογή να κάνω hide τον φάκελο από τα media και όντως όποια έχει μέσα δεν εμφανίζεται πλέον στην συλλογή αλλά με το που προσθέσω μία καινούρια την εμφανίζει.

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση αλλά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει...

 

Και το athensbook έχει traffic info αλλά δεν είναι τόσο καλό όσο το real traffic. Εναλλακτικά μπαίνεις στο site της telenavis.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ σωστή παρατήρηση αλλά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει...

 

Πρόσθεσε στο sys.txt τα παρακάτω...

[traffic.settings]
load_default_traffic_settings=1 ;config/tmcsettings.ini
traffic_enabled=1
use_extra_setting_for_flow_events=1
use_speed_color_codes=1
flow_speed_coloring=4
announce_recalc_on_auto_only=1
detour_acceptance_mode=2
detour_spare_time_threshold=300 ; detour if 5 minutes lost due to traffic

[network]
available=1


[http]
enabled=1


[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
dt_dl_0=600.0 ;refresh time in seconds
dl_dist_0_km=600.0 ;distance of the survey


[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"
index_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2"
saved_devicename=""


[google]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

 

Περισσότερα για το igo στο σχετικό θέμα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με το swype πως αλλαζουμε γλωσσα αν θελουμε να γραψουμε κατι ελληνικα και αγγλικα? εχω τσεκαρισμενες αγγλικα και ελληνικα αλλα δεν αλλαζει απο την μπαρα του κενου οπως γινεται με τον μαμα.
Link to comment
Share on other sites

με το swype πως αλλαζουμε γλωσσα αν θελουμε να γραψουμε κατι ελληνικα και αγγλικα? εχω τσεκαρισμενες αγγλικα και ελληνικα αλλα δεν αλλαζει απο την μπαρα του κενου οπως γινεται με τον μαμα.

 

Πάτησε παρατεταμένα επάνω στη μπάρα του κενού, στο πλαίσιο που θα σου ανοίξει επέλεξε τη γλώσσα που θέλεις.Απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις κατεβάσει την γλώσσα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε παρατεταμένα επάνω στη μπάρα του κενού, στο πλαίσιο που θα σου ανοίξει επέλεξε τη γλώσσα που θέλεις.Απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις κατεβάσει την γλώσσα.

 

ok ηθελε παρατεταμενο πατημα ενω εγω το εκανα οπως στο μαμα. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ok ηθελε παρατεταμενο πατημα ενω εγω το εκανα οπως στο μαμα. ευχαριστω.

 

Γίνεται και τραβώντας το δάκτυλο απο το κουμπί Swype (κάτω αριστερά) προς το κενό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

παιδια να ρωτησω κατι,

ειχα πριν κανα μηνα αγορασει ενα galaxy samsung με δωρο χαρτες don't panic. ομως δυστυχως δεν βρισκω με τιποτα το φυλλαδιο με τις οδηγιες και τον κωδικό, το μονο που καταφερα να βρω, ειναι με το email που ειχα δηλωσει, το username μου. ζηταω ανακτηση κωδικού εισοδου στο site του don't panic, μου λεει εσταλη email ανακτησης, αλλα κανενα μηνυμα δεν εχει ερθει στο gmail μου.

 

κανεις ιδεα τι φταίει ?

αν τελικα καπως τα καταφερω, υπαρχει περιπτωση να ειναι αποθηκευμενο και το serial no. της εφαρμογής που το χρησιμοποιησα μετα την εγγραφη μου για κατεβασμα χαρτη κτλ ενεργοποιηση του gps τότε?

 

edit,,

ευτυχως βρηκα τελικα το φυλλαδιο με τον κωδικο κ ξαναεγκατεστηα την εφαρμογη, σε δευτερο διαφορετικο andorid κινητο.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt τα παρακάτω...

 

 

Περισσότερα για το igo στο σχετικό θέμα.

 

Δουλεύει Αθήνα και Θεσσαλονίκη..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

παιδια να ρωτησω κατι,

ειχα πριν κανα μηνα αγορασει ενα galaxy samsung με δωρο χαρτες don't panic. ομως δυστυχως δεν βρισκω με τιποτα το φυλλαδιο με τις οδηγιες και τον κωδικό, το μονο που καταφερα να βρω, ειναι με το email που ειχα δηλωσει, το username μου. ζηταω ανακτηση κωδικού εισοδου στο site του don't panic, μου λεει εσταλη email ανακτησης, αλλα κανενα μηνυμα δεν εχει ερθει στο gmail μου.

 

κανεις ιδεα τι φταίει ?

αν τελικα καπως τα καταφερω, υπαρχει περιπτωση να ειναι αποθηκευμενο και το serial no. της εφαρμογής που το χρησιμοποιησα μετα την εγγραφη μου για κατεβασμα χαρτη κτλ ενεργοποιηση του gps τότε?

 

edit,,

ευτυχως βρηκα τελικα το φυλλαδιο με τον κωδικο κ ξαναεγκατεστηα την εφαρμογη, σε δευτερο διαφορετικο andorid κινητο.

Σχετικα με αυτο μια ερωτηση.

Μπορεις να εγκαταστησεις το Don't Panic σε παραπανω απο μια συσκευες?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...