Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα πρόγραμμα για την μπαταρία (όπως έχει η Huawei ) για να "προστατεύεται " η μπαταρία όταν το φορτίζουμε all night?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ποια καλή εφαρμογή έχετε να προτείνετε για γρήγορη μεταφορά αρχείων μέσω WiFi από android σε android και από android σε pc windows 10;

Δούλευα για καιρό το Shareit:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps

Αλλά νομίζω ότι δε δουλεύει πλέον όσο καλά δούλευε παλιά και λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο, δοκιμασμένο.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ποια καλή εφαρμογή έχετε να προτείνετε για γρήγορη μεταφορά αρχείων μέσω WiFi από android σε android και από android σε pc windows 10;

Δούλευα για καιρό το Shareit:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps

Αλλά νομίζω ότι δε δουλεύει πλέον όσο καλά δούλευε παλιά και λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο, δοκιμασμένο.

Ευχαριστώ!

 

resilio sync

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ποια καλή εφαρμογή έχετε να προτείνετε για γρήγορη μεταφορά αρχείων μέσω WiFi από android σε android και από android σε pc windows 10;

Δούλευα για καιρό το Shareit:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps

Αλλά νομίζω ότι δε δουλεύει πλέον όσο καλά δούλευε παλιά και λέω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο, δοκιμασμένο.

Ευχαριστώ!

 

Εγω χρησιμοποιώ την εφαρμογή Send Anywhere

Μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων και μέσα απο την ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά.

 

έχει εγκαταστήσει κάποιος την εφαρμογή gov.gr μήπως;

έχει μια χρήσιμη λειτουργία "γεωεντοπισμού" μέσω sms για ώρα ανάγκης, χωρίς χρήση κωδικών εισόδου κτλ. Κ θα ήθελα να την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο των γονιών μου.

την εβαλα σε samsung galaxy note 2 (android 4.4.2) και κρασάρει συνεχώς μόλις δοκιμάζω να την ανοίξω ("η εφαρμογή διακόπηκε").

γνωρίζει κάποιος πιθανό λόγο;

κοίταξα στα στοιχεία της εφαρμογής αλλά δεν είδα κάπου από τί εκδοση λειτουργικών κ έπειτα υποστηρίζει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά.

 

έχει εγκαταστήσει κάποιος την εφαρμογή gov.gr μήπως;

έχει μια χρήσιμη λειτουργία "γεωεντοπισμού" μέσω sms για ώρα ανάγκης, χωρίς χρήση κωδικών εισόδου κτλ. Κ θα ήθελα να την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο των γονιών μου.

την εβαλα σε samsung galaxy note 2 (android 4.4.2) και κρασάρει συνεχώς μόλις δοκιμάζω να την ανοίξω ("η εφαρμογή διακόπηκε").

γνωρίζει κάποιος πιθανό λόγο;

κοίταξα στα στοιχεία της εφαρμογής αλλά δεν είδα κάπου από τί εκδοση λειτουργικών κ έπειτα υποστηρίζει.

 

Δεν είχα την εφαρμογή, αλλά την κατέβασα τώρα για δοκιμή σε 2 συσκευές. Oneplus 5T με Android 8.1 και ένα παλιό Huawei με Android 4.3.

Στο OnePlus ανοίγει κανονικά, στο Huawei μου γράφει τα ίδια με σένα και δεν ανοίγει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά.

 

έχει εγκαταστήσει κάποιος την εφαρμογή gov.gr μήπως;

έχει μια χρήσιμη λειτουργία "γεωεντοπισμού" μέσω sms για ώρα ανάγκης, χωρίς χρήση κωδικών εισόδου κτλ. Κ θα ήθελα να την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο των γονιών μου.

την εβαλα σε samsung galaxy note 2 (android 4.4.2) και κρασάρει συνεχώς μόλις δοκιμάζω να την ανοίξω ("η εφαρμογή διακόπηκε").

γνωρίζει κάποιος πιθανό λόγο;

κοίταξα στα στοιχεία της εφαρμογής αλλά δεν είδα κάπου από τί εκδοση λειτουργικών κ έπειτα υποστηρίζει.

Την εφαρμογή την εγκατέστησα από την 1η μέρα που έγινε διαθέσιμη, γιατί χρειάστηκε να βγάλω μία εξουσιοδότηση.

 

Τότε δεν πρέπει να υπήρχε η υπηρεσία για το SOS sms στο 112.

 

Τώρα που έτρεξα την εφαρμογή και πάτησα το button του sms λειτούργησε κανονικά, δημιουργήθηκε ένα sms με τις συντεταγμένες μου έτοιμο για αποστολή στο 112.

 

 

Την εφαρμογή την χρησιμοποιώ σε ένα Huawei Mate 20 Pro.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα την εφαρμογή, αλλά την κατέβασα τώρα για δοκιμή σε 2 συσκευές. Oneplus 5T με Android 8.1 και ένα παλιό Huawei με Android 4.3.

Στο OnePlus ανοίγει κανονικά, στο Huawei μου γράφει τα ίδια με σένα και δεν ανοίγει!

 

σ' ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου. Άρα λογικά η εφαρμογή δεν υποστηρίζει συσκευές με android 4 ή παλαιότερο.

κ τώρα η ερώτηση κρίσεως: ν' αφήσω το xiaomi redmi note7 στους γονείς κ να βρώ "αφορμή" ν πάρω νέα συσκευη΄ ( ; ) ...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου. Άρα λογικά η εφαρμογή δεν υποστηρίζει συσκευές με android 4 ή παλαιότερο.

κ τώρα η ερώτηση κρίσεως: ν' αφήσω το xiaomi redmi note7 στους γονείς κ να βρώ "αφορμή" ν πάρω νέα συσκευη΄ ( ; ) ...

 

Έχω μπερδευτεί λιγάκι.

Δοκίμασες την εφαρμογή gov.gr στο αρχαίο samsung galaxy note 2 και κρασάρει. ΟΚ μέχρι εδώ.

Και ξαφνικά πετάς το "ν' αφήσω το RN7 και να πάρω νέα συσκευή;"

Που κολλάνε αυτά τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί λιγάκι.

Δοκίμασες την εφαρμογή gov.gr στο αρχαίο samsung galaxy note 2 και κρασάρει. ΟΚ μέχρι εδώ.

Και ξαφνικά πετάς το "ν' αφήσω το RN7 και να πάρω νέα συσκευή;"

Που κολλάνε αυτά τα δύο;

Μάλλον το λέει χιουμοριστικά!

Προφανώς εννοεί να δώσει το δικό του redmi note 7 στους γονείς και να πάρει νέα συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το λέει χιουμοριστικά!

Προφανώς εννοεί να δώσει το δικό του redmi note 7 στους γονείς και να πάρει νέα συσκευή!

 

ακριβώς αυτό εννοώ. 1μιση+ χρόνο το xiaomi δεν έχει πάθει τπτ και δεν σκοπευα συντομα να το αντικαταστήσω.

αλλά κ το να πείσεις μεσήλικο γονέα ν'αποχωριστεί το σμαρτφον που έχει βολευτει 2+ χρόνια, δεν είναι ευκολάκι... άντε να εξηγήσεις τις διαφορές του android 4 με 10...

 

δοκίμασα πάντως την εφαρμογή, σε lg με android 6, και ενώ ανοίγει, εμφανίζει μήνυμα "δεν μπορεί να βρεθέι η τοποθεσία. να συνεχισει προς sms χωρίς τοποθεσία; ". εννοείται έλεγξα όλες τις άδειες τοποθεσίας κτλ, απλά είχε χαμηλή μπαταρία, μπορεί ν έφταιγε αυτό; θα ξαναδοκιμάσω αργότερα με φουλ φόρτισμένο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειδα ετοιμη εφαρμογή για αποστολη συντεταγμένων στο 112 , υπάρχει κατι αντίστοιχο για να σωζω τις τοποθεσιες που παω;Δυστυχως το maps που χρησιμοποιω εχει δυσκολη χρηση για αποθηκευση και απο ιστορικο μονο τις τελευταιες δεκα.θα με βολευε να κανω με ενα κλικ αποθηκευση της τοποθεσιας.υπαρχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου. Άρα λογικά η εφαρμογή δεν υποστηρίζει συσκευές με android 4 ή παλαιότερο.

 

κ τώρα η ερώτηση κρίσεως: ν' αφήσω το xiaomi redmi note7 στους γονείς κ να βρώ "αφορμή" ν πάρω νέα συσκευη΄ ( ; ) ...

Συγγνώμη;

Ξέρεις πολλές σύγχρονες εφαρμογές που παίζουν καλά σε Android 4??

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη;

Ξέρεις πολλές σύγχρονες εφαρμογές που παίζουν καλά σε Android 4??

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Όχι είναι η απάντησή μου.

Ειρήνη υμίν, όλα καλά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

η ελληνικη εφαρμογή κουίζ γνώσεων Quizdom, έχει και σε άλλους δυσλειτουργία; Μου εμφανίζει "πρόβλημα σύνδεσης" κάθε φορά που την ανοίγω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

 

η ελληνικη εφαρμογή κουίζ γνώσεων Quizdom, έχει και σε άλλους δυσλειτουργία; Μου εμφανίζει "πρόβλημα σύνδεσης" κάθε φορά που την ανοίγω.

Ναι, δε λειτουργεί. Κάποια στιγμή θα βγάλουν το Quizdom 2.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

στο snapchat γίνεται να κάνει auto save τις φώτο που βγάζουμε με αυτό και να μην χρειάζεται κάθε φορά να πατάμε το save κάτω αριστερά;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί ενώ έχω την αυτόματη φωτεινότητα off και η φωτεινότητα την έχω max, αυτή κατεβαίνει μετα απο χρήση για 5 λεπτά περιπου, ξανάρχεται μετά για κάνα πεντάλεπτο και ξανά τα ιδια;

Και στις ρυθμίσεις η φωτεινότητα δείχνει ότι είναι φουλ.

Το κινητό μου είναι το poco m3

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να κατεβάσω τίτλους και άλμπουμ σε κομμάτια mp3?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί ενώ έχω την αυτόματη φωτεινότητα off και η φωτεινότητα την έχω max, αυτή κατεβαίνει μετα απο χρήση για 5 λεπτά περιπου, ξανάρχεται μετά για κάνα πεντάλεπτο και ξανά τα ιδια;

Και στις ρυθμίσεις η φωτεινότητα δείχνει ότι είναι φουλ.

Το κινητό μου είναι το poco m3

Ρύθμισε την χειροκίνητα για να μείνει εκεί που είναι. Σε όλα τα Xiaomi γίνεται αυτό, όχι μόνο στο poco m3.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,με ποια εφαρμογή/τρόπο παίζουμε YouTube στο παρασκήνιο?
vanched ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,με ποια εφαρμογή/τρόπο παίζουμε YouTube στο παρασκήνιο?

Το YouTube Vanced απ' τις πιο must have εφαρμογές και όχι μόνο για το παρασκήνιο!

Link to comment
Share on other sites

Το YouTube Vanced απ' τις πιο must have εφαρμογές και όχι μόνο για το παρασκήνιο!

Αυτη ειναι η εφαρμογη? Υπαρχει κατι χωρις MicroG? https://play.google.com/store/apps/details?id=you.tube.vanced

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...