Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πρόβλημα με το fb; 8 στις 10 φορές που θα προσπαθήσω να την τρέξω, κρασαρει. Ακόμα και την ώρα που δουλεύει, κλείνει. Έχω το Redmi Note 3 Pro. Έβαλα τώρα το lite αλλά δεν με ικανοποιεί, αυτό δουλεύει καλά.

Με Xiaomi Redmi Note 8pro, όλα λειτουργούν άψογα στο Facebook.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Η μπαταρια μου κανει νουμερα, δεν φορτιζει μεχρι το 100%. σταματαει χαμηλοτερα αρκετα. Πειτε καμμια αξιολογη εφαρμογη battery fixer μπας και την στρωσω..Ευχαριστω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Η μπαταρια μου κανει νουμερα, δεν φορτιζει μεχρι το 100%. σταματαει χαμηλοτερα αρκετα. Πειτε καμμια αξιολογη εφαρμογη battery fixer μπας και την στρωσω..Ευχαριστω.

 

Δοκιμασε να την ξεζουμισεις μεχρι να σβησει το κινητο εντελως και μετα βαλε να φορτισει. Μπορει να βοηθησει. Καμια φορα οταν δειχνει λαθος τιμες βοηθαει. Δεν ξερω τωρα στην περιπτωση σου αλλα δε χανεις τιποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Η μπαταρια μου κανει νουμερα, δεν φορτιζει μεχρι το 100%. σταματαει χαμηλοτερα αρκετα. Πειτε καμμια αξιολογη εφαρμογη battery fixer μπας και την στρωσω..Ευχαριστω.

 

Το ίδιο συνέβη προχθές σε ένα παλιο κινητό που έχω παροπλισμένο, και σκέφτηκα να το φορτίσω.

Ανέβηκε μέχρι το 38% και κόλλησε για ώρες. Το έβγαλα από το φορτιστή, το έκλεισα (power off) και το άφησα να ξεκουραστεί μερικές ώρες (χρειάζεται κι αυτό), το ξαναέβαλα στη φόρτιση χωρίς να το ανοίξω και έδειξε 88% (που φαίνεται ότι ήταν αλλά είχε κολλήσει η ένδειξη στο 38%), φόρτισε το υπόλοιπο κανονικά στο 100% και, φυσικά, το έκλεισα πάλι μέχρι την επόμενη φορά που θα το θυμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις, θα δοκιμασω. Εν τω μεταξυ καμμια εφαρμογη δεν παιζει? Παλια θυμαμαι κατι γινοταν με αυτες..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ινσταγκραμ? Με δυο διαφορετικά κινητά και δυο διαφορετικούς λογαριασμούς με πετάει εξω, κλείνοντας την εφαρμογή.

Και τα δύο κινητά να πω είναι Samsung.

Είναι γενικό το φαινόμενο? Πάντως έβγαλε και αναβάθμιση εφαρμογής αλλά το αποτέλεσμα ίδιο

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ινσταγκραμ? Με δυο διαφορετικά κινητά και δυο διαφορετικούς λογαριασμούς με πετάει εξω, κλείνοντας την εφαρμογή.

Και τα δύο κινητά να πω είναι Samsung.

Είναι γενικό το φαινόμενο? Πάντως έβγαλε και αναβάθμιση εφαρμογής αλλά το αποτέλεσμα ίδιο

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γενικά έκανε πολλές ενημερώσεις το Instagram τώρα τελευταία. Όταν διορθώθηκε το Messenger, ύστερα από κάνα δυό μέρες διορθώθηκε και το Instagram σε μένα. Δεν με πέταξε έξω ποτέ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ινσταγκραμ? Με δυο διαφορετικά κινητά και δυο διαφορετικούς λογαριασμούς με πετάει εξω, κλείνοντας την εφαρμογή.

Και τα δύο κινητά να πω είναι Samsung.

Είναι γενικό το φαινόμενο? Πάντως έβγαλε και αναβάθμιση εφαρμογής αλλά το αποτέλεσμα ίδιο

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, με πετάει έξω και με το Mate και με το Tab S7.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαχειρίζομαι το usb stick που ακούω μουσική στο ηχοσυστημα αυτοκινήτου από το κινητό ;

Με το Kenwood application γίνεται, αλλά δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στους φακέλους του usb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..

Χρησιμοποιω χρονια τον truecaller αλλα μου κανει κατι τρελα τωρα τελευταια, να με παιρνουν τηλ και να λεει οτι ειναι κλειστο, να μην ερχεται ποτε κληση κλπ.

Η αληθεια ειναι οτι τον εχω μονο για τα spam , υπαρχει κατι αλλο αντιστοιχο;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Βαζω στο κινητό μου (xiaomi poco x3) εφαρμογή που να μου κρατάει μόνιμα αναμμένη την οθόνη σε συγκεκριμένες εφαρμογές που θέλω. Αλλά καμία εφαρμογή του είδους, δεν μου κρατάει την οθόνη ενεργή. Μόλις περάσει το 1 λεπτό που έχω βάλει ρυθμίσεις του κινητού κλείνει η οθόνη παρόλο που η εφαρμογή δουλεύει.

Τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..

Χρησιμοποιω χρονια τον truecaller αλλα μου κανει κατι τρελα τωρα τελευταια, να με παιρνουν τηλ και να λεει οτι ειναι κλειστο, να μην ερχεται ποτε κληση κλπ.

Η αληθεια ειναι οτι τον εχω μονο για τα spam , υπαρχει κατι αλλο αντιστοιχο;

 

Δε νομίζω να φταίει αυτό,χρησιμοποιώ και εγώ χωρίς θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..

 

Χρησιμοποιω χρονια τον truecaller αλλα μου κανει κατι τρελα τωρα τελευταια, να με παιρνουν τηλ και να λεει οτι ειναι κλειστο, να μην ερχεται ποτε κληση κλπ.

 

Η αληθεια ειναι οτι τον εχω μονο για τα spam , υπαρχει κατι αλλο αντιστοιχο;

Και σε εμένα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Κάνε απεγκατάσταση και βάλτον από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα..

Χρησιμοποιω χρονια τον truecaller αλλα μου κανει κατι τρελα τωρα τελευταια, να με παιρνουν τηλ και να λεει οτι ειναι κλειστο, να μην ερχεται ποτε κληση κλπ.

Η αληθεια ειναι οτι τον εχω μονο για τα spam , υπαρχει κατι αλλο αντιστοιχο;

 

Ίσως είναι ευκαιρία να δοκιμάσεις το πολύ καλό true phone....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι ευκαιρία να δοκιμάσεις το πολύ καλό true phone....;)
Στο αρχικό του post έγραψε πως χρησιμοποιεί κυρίως για το spam filter που έχει το TrueCaller, οπότε αν τον ενδιαφέρει μόνο αυτό το feature, η εφαρμογή που του προτείνεις δεν θα τον βοηθήσει πουθενά.

 

Βέβαια έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει παρόμοια εφαρμογή του TrueCaller, οπότε δεν θα βρει κάποια αντίστοιχη αν θέλει να την αντικαταστήσει.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Χρησιμοποιω χρονια τον truecaller αλλα μου κανει κατι τρελα τωρα τελευταια, να με παιρνουν τηλ και να λεει οτι ειναι κλειστο, να μην ερχεται ποτε κληση κλπ.

 

στο προφίλ σου αναφέρεις σύνδεση vodafone συμβόλαιο

και υποθέτω ότι έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία vowifi

 

στην vodafone με vowifi ενεργό, όταν το τηλέφωνο σου είναι κλειστό ή μη διαθέσιμο, ο καλούντας ακούει ηχογραφημένο μήνυμα "o συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος, για πρόσβαση στον αυτόματο τηλεφωνητή πατήστε 1, για αποστολή sms πατήστε 2".

αν ο καλούντας τερματίσει την κλήση χωρίς να επιλέξει δεν θα λάβεις καμιά ειδοποίηση για την απόπειρα επικοινωνίας.

δεν πρόκειται για δυσλειτουργία αλλά για χαρακτηριστικό. Η εξυπηρέτηση πελατών τουλάχιστον στην περίπτωση μου δεν έδωσε λύση.

 

δες μήπως το πρόβλημα σου δεν εντοπίζεται στην εφαρμογή truecaller αλλά στην παραξενιά του παρόχου

 

Η αληθεια ειναι οτι τον εχω μονο για τα spam , υπαρχει κατι αλλο αντιστοιχο;

 

μπορείς να δεις και την εφαρμογή Hiya

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webascender.callerid&hl=en_IN

 

Βαζω στο κινητό μου (xiaomi poco x3) εφαρμογή που να μου κρατάει μόνιμα αναμμένη την οθόνη σε συγκεκριμένες εφαρμογές που θέλω. Αλλά καμία εφαρμογή του είδους, δεν μου κρατάει την οθόνη ενεργή. Μόλις περάσει το 1 λεπτό που έχω βάλει ρυθμίσεις του κινητού κλείνει η οθόνη παρόλο που η εφαρμογή δουλεύει.

Τι μπορεί να φταίει ;

 

Τα τηλέφωνα Xiaomi έχουν αυστηρή διαχείριση ενέργειας

Αν δεν τροποποιήσεις τη διαχείριση ενέργειας για τη συγκεκριμένη εφαρμογή θα απενεργοποιείται μετά από 5 λεπτά αδράνειας επιτρέποντάς τελικά στην οθόνη να κλείσει

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεις και την εφαρμογή Hiya

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webascender.callerid&hl=en_IN

Στη συγκεκριμένη εφαρμογή διάβασα και το παρακάτω:

 

"Η λειτουργία αποκλεισμού κειμένου SMS δεν υποστηρίζεται αυτή τη στιγμή για συσκευές με Android 4.4 (KitKat) και υψηλότερες.

Το Hiya Caller ID & Call Block (πρώην Whitepages Caller ID & Security Blocker) σας φέρνει σε επαφή με την Hiya Inc. Αξιοποιώντας τη δύναμη της βάσης δεδομένων Hiya που έχει εκατοντάδες εκατομμύρια αριθμούς τηλεφώνου, θα γνωρίζετε τον πραγματικό καλούντα πίσω από περισσότερες κλήσεις και κείμενα SMS. Η Hiya είναι ένας κορυφαίος προγραμματιστής του Google Play, ο οποίος δεσμεύεται να παρέχει την καλύτερη ασφάλεια στην κατηγορία, το αναγνωριστικό καλούντος, το μπλοκ κλήσεων, την ενόχληση και την προστασία από ιούς."

 

Τι εννοεί από KitKat και υψηλότερες; Δηλαδή όλα αυτά δεν ισχύουν από KitKat και επάνω; Αν αυτό εννοούν, πόσοι έχουν από KitKat και κάτω αυτή τη στιγμή; Για τους πιο πολλούς άχρηστο θα είναι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

O google dialer έχει και διαχείριση των spam.
Τον έχει προεγκατεστημένο το Poco μου. Σου δείχνει, αν έχει ίντερνετ, αν είναι απάτη ο αριθμός! Επίσης αν πάρεις τηλέφωνο πχ σε σουβλατζίδικο που δεν το έχεις αποθηκευμένο αλλά είναι καταχωρημένο στην google σου εμφανίζει το όνομα του! Τον έχουν εξελίξει πολύ το τελευταίο εξάμηνο που τον έχω και είναι όντως αρκετά καλός πλέον..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!

 

Σε κάθε κινητό μου χρησιμοποιώ εφαρμογή που μου κρατάει συνέχεια ανοιχτό τον φωτισμό σε επιλεγμένες εφαρμογές και δεν σβήνει η οθόνη. Δυστυχώς σε αυτό το κινητό όποια εφαρμογή του είδους και εαν δοκίμασα, το κινητό μετα από ένα λεπτό έσβηνε η οθόνη, παρόλο που η εφαρμογές έδειχναν να δουλεύουν κανονικά. Εξάλλου τις είχα και σε άλλα κινητά μου και δούλευαν κανονικά.

Εαν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει, διότι μου είναι αρκετά χρήσιμο αυτό.

Το κινητό είναι xiaomi poco m3 αν αυτό βοηθάει κάπου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!

 

Σε κάθε κινητό μου χρησιμοποιώ εφαρμογή που μου κρατάει συνέχεια ανοιχτό τον φωτισμό σε επιλεγμένες εφαρμογές και δεν σβήνει η οθόνη. Δυστυχώς σε αυτό το κινητό όποια εφαρμογή του είδους και εαν δοκίμασα, το κινητό μετα από ένα λεπτό έσβηνε η οθόνη, παρόλο που η εφαρμογές έδειχναν να δουλεύουν κανονικά. Εξάλλου τις είχα και σε άλλα κινητά μου και δούλευαν κανονικά.

Εαν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει, διότι μου είναι αρκετά χρήσιμο αυτό.

Το κινητό είναι xiaomi poco m3 αν αυτό βοηθάει κάπου

 

 

Η παρακάτω δουλεύει άψογα σε όσα την έχω δοκιμάσει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.lkstudios.keepscreenon

Εννοείται ότι θα την εξαιρέσεις από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Από Xiaomi , σε MiA1 και σε Redmi 4A παίζει απροβλημάτιστα, αρκεί να μη την κλείσω από το background (στο δεύτερο). Πολύ βολικό και το widget της.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω δουλεύει άψογα σε όσα την έχω δοκιμάσει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.lkstudios.keepscreenon

Εννοείται ότι θα την εξαιρέσεις από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Από Xiaomi , σε MiA1 και σε Redmi 4A παίζει απροβλημάτιστα, αρκεί να μη την κλείσω από το background (στο δεύτερο). Πολύ βολικό και το widget της.

Σε ευχαριστώ θα δοκιμάσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η παρακάτω δουλεύει άψογα σε όσα την έχω δοκιμάσει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.lkstudios.keepscreenon

Εννοείται ότι θα την εξαιρέσεις από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Από Xiaomi , σε MiA1 και σε Redmi 4A παίζει απροβλημάτιστα, αρκεί να μη την κλείσω από το background (στο δεύτερο). Πολύ βολικό και το widget της.

1) Εγώ θέλω να μπορώ να διαλέξω σε ποίες εφαρμογές θα λειτουργεί η εφαρμογή.

Σε αυτήν που μου πρότεινες δεν γίνεται.

 

2) Απορώ γιατί ενώ όλες δείχνουν ότι λειτουργουν (βγάζουν και εικονίδιο στην μπάρα) καμία τελικά δεν κρατάει την οθόνη αναμμένη.

Και όλες τις έχω στην διαχείριση εφαρμογών auto start on, και για την μπαταρία χωρίς περιορισμο ώστε να δουλεύουν φουλ στο παρασκηνιο. Και εντάξει να δεχτώ 4-5 εφαρμογές ότι δεν δουλεύουν για χ ψ λόγους.

Εγώ δοκίμασα ότι υπάρχει στο play store, και καμία μα καμία δεν κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ θα δοκιμάσω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1) Εγώ θέλω να μπορώ να διαλέξω σε ποίες εφαρμογές θα λειτουργεί η εφαρμογή.

 

Σε αυτήν που μου πρότεινες δεν γίνεται.

 

 

 

2) Απορώ γιατί ενώ όλες δείχνουν ότι λειτουργουν (βγάζουν και εικονίδιο στην μπάρα) καμία τελικά δεν κρατάει την οθόνη αναμμένη.

 

Και όλες τις έχω στην διαχείριση εφαρμογών auto start on, και για την μπαταρία χωρίς περιορισμο ώστε να δουλεύουν φουλ στο παρασκηνιο. Και εντάξει να δεχτώ 4-5 εφαρμογές ότι δεν δουλεύουν για χ ψ λόγους.

 

Εγώ δοκίμασα ότι υπάρχει στο play store, και καμία μα καμία δεν κάνει κάτι.

Μήπως θέλει κάποια ειδική άδεια π.χ. τροποποίηση ρυθμίσεων συστήματος, διαχείριση συσκευής ή προσβασιμότητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

 

 

στο προφίλ σου αναφέρεις σύνδεση vodafone συμβόλαιο

και υποθέτω ότι έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία vowifi

 

στην vodafone με vowifi ενεργό, όταν το τηλέφωνο σου είναι κλειστό ή μη διαθέσιμο, ο καλούντας ακούει ηχογραφημένο μήνυμα "o συνδρομητής που καλέσατε δεν είναι διαθέσιμος, για πρόσβαση στον αυτόματο τηλεφωνητή πατήστε 1, για αποστολή sms πατήστε 2".

αν ο καλούντας τερματίσει την κλήση χωρίς να επιλέξει δεν θα λάβεις καμιά ειδοποίηση για την απόπειρα επικοινωνίας.

δεν πρόκειται για δυσλειτουργία αλλά για χαρακτηριστικό. Η εξυπηρέτηση πελατών τουλάχιστον στην περίπτωση μου δεν έδωσε λύση.

 

δες μήπως το πρόβλημα σου δεν εντοπίζεται στην εφαρμογή truecaller αλλά στην παραξενιά του παρόχου

 

 

 

μπορείς να δεις και την εφαρμογή Hiya

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.webascender.callerid&hl=en_IN

 

 

 

Τα τηλέφωνα Xiaomi έχουν αυστηρή διαχείριση ενέργειας

Αν δεν τροποποιήσεις τη διαχείριση ενέργειας για τη συγκεκριμένη εφαρμογή θα απενεργοποιείται μετά από 5 λεπτά αδράνειας επιτρέποντάς τελικά στην οθόνη να κλείσει

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις..

 

Cosmote εχω τα τελευταια χρονια , ξεχασα να ενημερωσω το προφιλ..

Εχω ενεργο το vowifi ναι.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και το πρόβλημα που έχει αναφέρει ο/η φιλος/η έχει παραπάνω από χρόνο που διορθώθηκε ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...