Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιερρακάκης: Οι νέες ταυτότητες θα μπορούν να μπουν σαν εφαρμογή στo smartphone https://a.msn.com/r/2/BBYJNUF?m=el-gr&referrerID=InAppShare

Τόσο μπροστά είμαστε...

 

Κάπου διάβασα ότι σε μερικούς μήνες ξεκινάει η διαδικασία για διαγωνισμό. Επειδή μιλάμε για πολύ μεγάλη δουλειά θα πεσουν κορμιά. Θα αρχίσουν ενστάσεις, ο

προσφυγές, ασφαλιστικά μέτρα.... Πριν την πενταετία δε βλέπω να έχουμε ταυτότητα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή όταν μιλάω στο κινητό πατιουνται τα κουμπιά της οθόνης, υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει την οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, γιατί προφανώς η οθόνη ανοιγοκλείνει κατά τη διάρκεια της κλήσης,

Κινητό Μia3.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας εγγύτητας που έχει το τηλέφωνο δεν δουλεύει;
Το πιο πιθανό είναι να βάζει σε τέτοιο σημείο το αυτί του στο τηλέφωνο την ώρα που μιλάει, και να μην καλύπτει τον αισθητήρα οπότε η οθόνη να μένει αναμμένη.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή όταν μιλάω στο κινητό πατιουνται τα κουμπιά της οθόνης, υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει την οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, γιατί προφανώς η οθόνη ανοιγοκλείνει κατά τη διάρκεια της κλήσης,

Κινητό Μia3.

Ευχαριστώ.

 

Φοράς tempered glass?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, αν δεν ακουμπήσει ή μετακινηθεί το αυτί από τον αισθητήρα εγγύτητας τότε ανάβει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιουνται κουμπιά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή όταν μιλάω στο κινητό πατιουνται τα κουμπιά της οθόνης, υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει την οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, γιατί προφανώς η οθόνη ανοιγοκλείνει κατά τη διάρκεια της κλήσης,

 

Κινητό Μia3.

 

Ευχαριστώ.

Κλασσικό θέμα που εμφανίζεται σε μερικές συσκευές xiaomi με τον proximity sensor. Ψάξε αν μπορείς να κάνεις calibration τον sensor.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει κανένα parallel που να το αγοράζεις μια φορά για ad free και ναην έχει συνδρομή;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικό θέμα που εμφανίζεται σε μερικές συσκευές xiaomi με τον proximity sensor. Ψάξε αν μπορείς να κάνεις calibration τον sensor.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ξέρεις πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Ευχαριστώ

 

Γενικότερα θα πρέπει να μπεις στο hidden menu της συσκευής και να κάνεις calibrate τον proximity sensor. Ειδικότερα, για το πως και τι θα κάνεις, θα βρεις αρκετές οδηγίες και βίντεο αν γκουγκλαρεις πχ calibrate proximity sensor MI A3. Υπάρχει νομίζω και εφαρμογή για επιδιόρθωση του proximity sensor.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή όταν μιλάω στο κινητό πατιουνται τα κουμπιά της οθόνης, υπάρχει εφαρμογή που να κλείνει την οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, γιατί προφανώς η οθόνη ανοιγοκλείνει κατά τη διάρκεια της κλήσης,

Κινητό Μia3.

Ευχαριστώ.

 

Έχω δει δύο mi a3 και τα δύο έχουν αυτό το θέμα. Και γενικά έχω δει στις αξιολογήσεις του ότι πολλά αν όχι όλα το έχουν αυτό. Θα θελα και εγώ να μάθω αν βρεις λύση πως το έκανες

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, αν δεν ακουμπήσει ή μετακινηθεί το αυτί από τον αισθητήρα εγγύτητας τότε ανάβει η οθόνη με αποτέλεσμα να πατιουνται κουμπιά..

 

Αν θυμάμαι καλά, έχει αναφερθεί στο νήμα του RN7 ότι, αν βάλεις τη φωτεινότητα στο αυτόματο, το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει πάντα αυτή η εφαρμογή, δεν χάνει όμως να δοκιμάσει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική του γεματου bloat mx player; ο vlc θα βρίσκει υπότιτλους; ποτέ δεν τα έχω καταφέρει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική του γεματου bloat mx player; ο vlc θα βρίσκει υπότιτλους; ποτέ δεν τα έχω καταφέρει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς γεμάτο bloat ;

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτική του γεματου bloat mx player; ο vlc θα βρίσκει υπότιτλους; ποτέ δεν τα έχω καταφέρει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω εναλλακτική.

Έχω δοκιμάσει τον VLC για να δω τις δυνατότητες του και να είναι αυτός ο player που θα προτείνω σε γνωστούς οι οποίοι δεν θέλουν να πληρώσουν για τον MX, και δεν έχω εντυπωσιαστεί.

 

 

Και όπως σε ρωτάει πιο πάνω και ο Marras, τί εννοείς με το είναι 'γεμάτος bloat';

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρόνια δουλεύω τον mx player και είμαι ευχαριστημένος! Βέβαια λόγω root και AdAway δεν έχω διαφημίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Ο mxplayer με ενα απλο system adblock δεν δειχνει καμια διαφημιση.

Με τους private dns της adguard που ειμαι δεν βλεπω ποτε διαφημιση.

 

Ο VLC εχει ενα bug με τους υποτιτλους οπου οταν παει να εμφανιστει ο υτποτιτλος κανει ενα μικρο κολλημα (stutter) και ειναι πολυ εμφανες αν βαλεις να δεις μια 4Κ ταινια.

Στον mxplayer παλι ολα παιζουν χωρις κολληματα κι εχεις και την δυνατοτητα αν το βαλεις στο HW+ να εχεις και audio boost μεχρι και 200%.

Το κακο του mxplayer ειναι απο τοτε που αλλαξε εταιρεια εχει india exclusive features.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το κακο του mxplayer ειναι απο τοτε που αλλαξε εταιρεια εχει india exclusive features.

 

Τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό?

 

Κατι extras μονο για Ινδους οπως games, κατι ποντους που μαζευεις, κατι για σειρες.

Γενικα συνεχεια μπαινουν κατι προσθετα που ειναι μονο για Ινδια.

Δεν ξερω αν εμφανιζονται αν βαλεις χωρα Ινδια στο κινητο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τον Mx τον έχω αγορασμένο και δεν έχει τίποτα από αυτά που λέτε.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τον Mx τον έχω αγορασμένο και δεν έχει τίποτα από αυτά που λέτε.

 

Για τον free μιλάμε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον απλό εδώ και χρόνια, δεν τον δουλεύω πολύ, αλλά ποτέ δεν είδα διαφημίσεις ή Bloat...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...