Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να νην έχει την εφαρμογή στο play store;

 

Έλα ντε!!το έχω δει που το κάνουν θέμα στο YouTube για android συσκευές και μια λύση είναι αυτό που είπα που ούτε αυτό βρίσκω στο τάμπλετ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε την sideload από κάποιο site πχ apkpure.

Αν δε βγάζεις άκρη ριξε και μια ματιά στο xda

https://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/chuwi-hipad-root-twrp-info-t3891827

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγνώμη Επειδή είμαι και λίγο άσχετος θες να δεις άμα τκ κατάλαβα!! Δηλαδή να μπω σε αυτό το site

Και να το κατεβάσω από εκεί!! Ε!;;

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε!!το έχω δει που το κάνουν θέμα στο YouTube για android συσκευές και μια λύση είναι αυτό που είπα που ούτε αυτό βρίσκω στο τάμπλετ!!

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Συγνώμη Επειδή είμαι και λίγο άσχετος θες να δεις άμα τκ κατάλαβα!! Δηλαδή να μπω σε αυτό το site

 

Και να το κατεβάσω από εκεί!! Ε!;;

Πώς κατεβάζεις ένα αρχείο exe για εγκατάσταση στο pc;

Έτσι κατεβάζεις ένα αρχείο apk από την σελίδα που σου είπαν για εγκατάσταση μέσα από κάποιο file manager.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ας μπαίνει από τον browser, κάνει και ένα shortcut στην αρχική και είναι all set.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά λέει όμως ότι δεν εγκαθίστανται εφαρμογές εκτός καταστήματος (δεν ξέρω τι κατάστημα εχει το συγκεκριμένο tablet, κανένα Aptoide ίσως?) Άρα πρέπει να πάει κάπου στις ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσει την εγκατάσταση από άλλες πηγές (οι ρυθμίσεις ποικίλουν ανάλογα με τη συσκευή). Και αφού το κάνει αυτό, μετά να εγκαταστήσει κάποιο apk...

 

Επίσης, ανάλογα με την έκδοση Android του τάμπλετ, μπορεί όντως μια εφαρμογή να μην υποστηρίζεται. Κάποιες εφαρμογές για παράδειγμα είναι συμβατές μόνο με τις τελευταίες εκδόσεις Android, τις παλαιότερες δεν τις υποστηρίζουν πια...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά λέει όμως ότι δεν εγκαθίστανται εφαρμογές εκτός καταστήματος (δεν ξέρω τι κατάστημα εχει το συγκεκριμένο tablet, κανένα Aptoide ίσως?) Άρα πρέπει να πάει κάπου στις ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσει την εγκατάσταση από άλλες πηγές (οι ρυθμίσεις ποικίλουν ανάλογα με τη συσκευή). Και αφού το κάνει αυτό, μετά να εγκαταστήσει κάποιο apk...

 

Επίσης, ανάλογα με την έκδοση Android του τάμπλετ, μπορεί όντως μια εφαρμογή να μην υποστηρίζεται. Κάποιες εφαρμογές για παράδειγμα είναι συμβατές μόνο με τις τελευταίες εκδόσεις Android, τις παλαιότερες δεν τις υποστηρίζουν πια...

 

Αυτό που λέει να δώσω άδεια εκτός play δεν το βρίσκω με τίποτα!! Το τάμπλετ είναι android 8 έτσι λέει!![λ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει να δώσω άδεια εκτός play δεν το βρίσκω με τίποτα!! Το τάμπλετ είναι android 8 έτσι λέει!![λ
Ρυθμίσεις - εφαρμογές. Βρίσκεις την εφαρμογή μέσο της οποίας προσπαθείς να κάνεις την εγκατάσταση (π.χ Chrome) . Ψάχνεις για εγκατάσταση από άγνωστες πηγές. Βέβαια έχω την εντύπωση ότι αν πατήσεις την ειδοποίηση που σου βγάζει, σε πάει κατευθείαν εκεί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει να δώσω άδεια εκτός play δεν το βρίσκω με τίποτα!! Το τάμπλετ είναι android 8 έτσι λέει!![λ

 

Μήπως η εταιρεία έχει παραμετροποιήσει τις ρυθμίσεις ώστε να μην υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης apk? Σε τέτοια περίπτωση ίσως να χρειάζεται "ξεκλείδωμα" λειτουργικού (root access), αλλά δεν έχω εμπειρία προσωπικά...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει να δώσω άδεια εκτός play δεν το βρίσκω με τίποτα!! Το τάμπλετ είναι android 8 έτσι λέει!![λ
Για δοκίμασε κι αυτό. Ρυθμίσεις - εφαρμογές και ειδοποιήσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - ειδική πρόσβαση στην εφαρμογή - εγκατ. αγνώστων εφ. - βρες την εφαρμογή που θέλεις, και ενεργοποίησε "Να επιτρέπεται από αυτήν την πηγή".

Εν τω μεταξύ... Δεν έχει playstore ή δεν υπάρχει το netflix στο playstore?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε κι αυτό. Ρυθμίσεις - εφαρμογές και ειδοποιήσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - ειδική πρόσβαση στην εφαρμογή - εγκατ. αγνώστων εφ. - βρες την εφαρμογή που θέλεις, και ενεργοποίησε "Να επιτρέπεται από αυτήν την πηγή".

Εν τω μεταξύ... Δεν έχει playstore ή δεν υπάρχει το netflix στο playstore?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει το Netflix στο play store και όταν πάει να το κατεβάσει από το chrome τις λέει ότι δεν είναι συμβατή με την συσκευή!! Σε ευχαριστώ θα τις τι στείλω !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το Netflix στο play store και όταν πάει να το κατεβάσει από το chrome τις λέει ότι δεν είναι συμβατή με την συσκευή!! Σε ευχαριστώ θα τις τι στείλω !!
Σε όποιον κάνει το netflix νερά, έχω ανακαλύψει αυτό

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/apk-bundle-netflix-v7-10-0-2019-05-24-t3934574/amp/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη οταν σε παιρνει καποιος τηλεφωνο να συγχρονιζει με καποιο τροπο με viber η facebook και να σου εμφανιζει την φωτο απο αυτον που σε καλει;
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

 

Το facebook όσες ενημερώσεις και να κάνει παραμένει μια προβληματική εφαρμογή. Φτιάχνει κάτι, χαλάει κάτι άλλο. Δοκίμασε να βάλεις από τον browser να σου έρχονται οι ενημερώσεις του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

Πλέον έτσι θα δουλεύει το playstore, είναι default επιλογή να μην δείχνει όταν ενημερώνεται μια εφαρμογή..... Με αυτή την εφαρμογή λύνεις το πρόβλημα σου..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farmerbb.appnotifier

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το facebook όσες ενημερώσεις και να κάνει παραμένει μια προβληματική εφαρμογή. Φτιάχνει κάτι, χαλάει κάτι άλλο. Δοκίμασε να βάλεις από τον browser να σου έρχονται οι ενημερώσεις του.

Για την ώρα έβαλα το fb lite και δουλεύει, μέχρι να διορθωθεί με άλλη αναβάθμιση το κανονικό.

Πλέον έτσι θα δουλεύει το playstore, είναι default επιλογή να μην δείχνει όταν ενημερώνεται μια εφαρμογή..... Με αυτή την εφαρμογή λύνεις το πρόβλημα σου..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farmerbb.appnotifier

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου δείχνει όταν κάνει ενημέρωση, απλά δεν με ρωτάει. Το κάνει αυτόματα. Αυτό είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Johnny-B, εδώ και καιρό χρησιμοποιώ μόνο Opera browser για το fb και βρήκα την υγειά μου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Johnny-B, εδώ και καιρό χρησιμοποιώ μόνο Opera browser για το fb και βρήκα την υγειά μου.

 

Ναι, από browser είναι χωρίς προβλήματα το ξέρω. Απλά με βόλευε από την εφαρμογή περισσότερο.

Anyway, ευχαριστώ παίδες για την βοήθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

 

Αν χειροκινητα εννοεις μεσα απο το PlayStore τοτε δεν το εχεις βαλει χειροκινητα.

Το facebook εχει αλλες 3 κρυφες εφαρμογες συστηματος οπου μια απο αυτες ειναι και οι ενημερωσεις.

Βαλε στην λιστα με τις εφαρμογες να φαινονται και οι κρυφες συστηματος και θα δεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι που το έβαλα να ενημερώνει αυτόματα τις εφαρμογές, πρέπει να μπω στο Play Store και να πατήσω το κουμπί για να ενημερωθούν! Ανάποδα δηλαδή... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

Δες στις εφαρμογές συστηματος, θα υπάρχουν και άλλες που σχετίζονται με το Facebook. Θα τις καταλάβεις, έχουν όνομα που σχετίζεται με το Facebook. Θα τις απενεργοποιήσεις και δεν θα κάνει πλέον αυτόματες ενημερώσεις.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν χειροκινητα εννοεις μεσα απο το PlayStore τοτε δεν το εχεις βαλει χειροκινητα.

Το facebook εχει αλλες 3 κρυφες εφαρμογες συστηματος οπου μια απο αυτες ειναι και οι ενημερωσεις.

Βαλε στην λιστα με τις εφαρμογες να φαινονται και οι κρυφες συστηματος και θα δεις.

Για βοήθησε λίγο παραπάνω. Από που το κάνω αυτό;:O

Στο playstore είναι ρυθμισμένο στο "να μην ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογές".

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει απεγκατασταση τον nova launcher και δεύτερον στον poco μπορείς να έχεις εφαρμογές σε απόκρυψη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει απεγκατασταση τον nova launcher και δεύτερον στον poco μπορείς να έχεις εφαρμογές σε απόκρυψη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θέλεις να απεγκαταστήσεις τον nova και δεν μπορείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να απεγκαταστήσεις τον nova και δεν μπορείς;
Τελικά τα κατάφερα με τον nova. Ευχαριστώ. Αν ξέρει κάποιος αν ο poco έχει απόκρυψη εφαρμογών;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Sony XZ1 και έχω τις εξής απορίες σχετικά με το FB.

Καταρχήν γιατί κάνει μόνο του ενημερώσεις ενώ το έχω ρυθμισμένο στο "χειροκίνητο".

Δεύτερον, σήμερα έκανε μια ενημέρωση και πλέον δεν εμφανίζει καθόλου τις ειδοποιήσεις! Δείχνει ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις ενώ στην πραγματικότητα, υπάρχουν.

Καμιά γνώμη;

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ με τις ειδοποιήσεις , μέσα σε δύο τρεις ώρες επανήλθε όμως...!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...