Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εφαρμογή της eurobank την βρίσκω κανονικά

 

τωρα παιζουν eurobank & tc app,

το web2sms οχι ακομα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά το quickpic πήγα στο piktures.

Ριξ του μια ματιά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diune.pictures

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο.

Από QuickPic σε Piktures κι εγώ.

 

Κατά καιρούς εδώ μέσα έχουν γραφτεί καλές κριτικές και για το Simple Gallery.

Το είχα αγοράσει ένα διάστημα που το έδιναν δωρεάν, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει για να έχω γνώμη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

τωρα παιζουν eurobank & tc app,

το web2sms οχι ακομα

έχουμε απάντηση του προγραμματιστή:

 

Η Google νομίζω την απέσυρε σήμερα απο το Play Store επειδή αλλάζει την πολιτική της σχετικά με κάποια permissions π.χ. SMS και θέλει ειδική άδεια για να ενεργοποιηθούν ξανά. Το κακό είναι ότι επιπλέον αυτών θα πρέπει να σχεδιάσω ξανά την εφαρμογή με πιο σύγχρονο κώδικα και user interface επειδή είναι πλεον πολύ παλιά και δεν δέχεται η πολιτική της Google εδώ και κάποιο καιρό ούτε update εφαρμογής με παλιό api. Καλό είναι μέχρι να την φτιάξω να μην απεγκαταστήσετε την εφαρμογή απο το κινητό γιατί μετά δεν θα μπορείτε να την ξαναβάλετε. Δυστυχώς θα μου πάρει κάποιο καιρό γιατί δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο και οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν είναι πολλές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σήμαινει οτι ακομα και το apk να κρατήσει κάποιος δεν θα παίζει μετά αν το εγκαταστήσει?
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά και εγώ αυτό φίλε, είχα ακούσει για κάτι υποκλοπές από την συγκεκριμένη εφαρμογή, ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνω λάθος; Ευχαριστώ

 

Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά δύσκολο : https://ibb.co/W3M9h36

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά δύσκολο : https://ibb.co/W3M9h36

 

Η αγαπημενη μου εφαρμογη ηταν φιλε :cry: ,δεν ξερω ,για να λενε, κατι γινετε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σήμαινει οτι ακομα και το apk να κρατήσει κάποιος δεν θα παίζει μετά αν το εγκαταστήσει?

θα παίζει φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με gallery apps που λέτε μερικοί, χρησιμοποιώντας χρόνια το quickpic μέχρι και πριν λίγες μέρες, δοκίμαζα για να 2 μήνες περίπου διάφορες εφαρμογές, μεταξύ των οποίων simple gallery pro, piktures, f-stop, memoria. Το f-stop είναι το πιο πλήρες με όλες τις λειτουργίες που είχε το quickpic αλλά θέλει κάπου 4.5 ευρώ για το pro. Το μόνο κακό είναι ότι δε ζητάει password για να εμφανίσεις τα hidden folders, το ανέφερα στον dev κι είπε είναι στο to do list. Μέχρι τότε χρησιμοποιώ Memoria που είναι ίδια features με QuickPic και το pro κοστίζει μόνο 0.99. Το Simple Pro το χρησιμοποιούσα περίπου 2-3 βδομάδες αλλά δεν είναι τόσο smooth.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπημενη μου εφαρμογη ηταν φιλε :cry: ,δεν ξερω ,για να λενε, κατι γινετε
Φίλος σε διπλανό νήμα είχε παραθέσει και link

 

 

 

 

 

You tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με gallery apps που λέτε μερικοί, χρησιμοποιώντας χρόνια το quickpic μέχρι και πριν λίγες μέρες, δοκίμαζα για να 2 μήνες περίπου διάφορες εφαρμογές, μεταξύ των οποίων simple gallery pro, piktures, f-stop, memoria. Το f-stop είναι το πιο πλήρες με όλες τις λειτουργίες που είχε το quickpic αλλά θέλει κάπου 4.5 ευρώ για το pro. Το μόνο κακό είναι ότι δε ζητάει password για να εμφανίσεις τα hidden folders, το ανέφερα στον dev κι είπε είναι στο to do list. Μέχρι τότε χρησιμοποιώ Memoria που είναι ίδια features με QuickPic και το pro κοστίζει μόνο 0.99. Το Simple Pro το χρησιμοποιούσα περίπου 2-3 βδομάδες αλλά δεν είναι τόσο smooth.
Εγώ πάντως ακόμη το quick pic χρησιμοποιώ....το έχετε ξηλώσει όλοι;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμη το quick pic χρησιμοποιώ....το έχετε ξηλώσει όλοι;

 

Οχι βέβαια.

Ειvαι καλο, απλό κ έχει κ καλη επεξεργασία (κοψε, ραψε)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Apple Music σε Android συσκευή, επειδή έχω αγοράσει μερικά μουσικά κομμάτια.

 

Βλέπω ότι, ακόμα και για να ακούσω τα δικά μου κομμάτια, θα πρέπει να πληρώνω συνδρομή;...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω όσων αφορά εκδόσεις κλπ.

Θα κάνω ένα clean install να περάσω 9αρα στο κινητό μου.

Ποιο adblock προτείνεται /προτείνετε πλέον;

Adaway έπαιζα συνήθως, απλά είδα ότι έχει βγει νέα έκδοση..

Πάντα με root.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω όλες τις ελληνικές κάρτες ώστε να μπορώ να πληρώνω με NFC και να είναι ασφαλής και να δουλεύει σε Samsung phones? 

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να βάλω όλες τις ελληνικές κάρτες ώστε να μπορώ να πληρώνω με NFC και να είναι ασφαλής και να δουλεύει σε Samsung phones? 

 

Οι εφαρμογές της κάθε τράπεζας κάνουν αυτό που θέλεις. Τσέκαρε την τράπεζά σου αν έχει σχετική εφαρμογή και κατέβασέ την. Εγώ χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα της alpha. Η Πειραιώς έχει μια εφαρμογή που δυστυχώς δουλεύει μέχρι Android 7.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές της κάθε τράπεζας κάνουν αυτό που θέλεις. Τσέκαρε την τράπεζά σου αν έχει σχετική εφαρμογή και κατέβασέ την. Εγώ χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα της alpha. Η Πειραιώς έχει μια εφαρμογή που δυστυχώς δουλεύει μέχρι Android 7.

 

Της alpha είναι οκ.

Για Πειραιώς δεν βρίσκω.

Για Eurobank δεν βρίσκω.

Της εθνικής δεν έχει να προσθέσεις καρτα, μάλλον χρεώνει τον λογαριασμό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Της alpha είναι οκ.

Για Πειραιώς δεν βρίσκω.

Για Eurobank δεν βρίσκω.

Της εθνικής δεν έχει να προσθέσεις καρτα, μάλλον χρεώνει τον λογαριασμό.

 

Πράγματι, της Πειραιώς την κατέβασαν (προφανώς γιατί δεν δουλεύει από oreo και μετά)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω όσων αφορά εκδόσεις κλπ.

Θα κάνω ένα clean install να περάσω 9αρα στο κινητό μου.

Ποιο adblock προτείνεται /προτείνετε πλέον;

Adaway έπαιζα συνήθως, απλά είδα ότι έχει βγει νέα έκδοση..

Πάντα με root.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Αν έχεις magisk κατέβασε το module adguard DNS το οποίο κόβει από διαφημίσεις τα πάντα, κάτι που το adaway σε μένα δεν τα κατάφερνε.

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Της alpha είναι οκ.

Για Πειραιώς δεν βρίσκω.

Για Eurobank δεν βρίσκω.

Της εθνικής δεν έχει να προσθέσεις καρτα, μάλλον χρεώνει τον λογαριασμό.

 

Της Εθνικής είναι το ibank pay η εφαρμογή,αλλά μόνο μέσω bluetooth και QR code έχει πληρωμή,όχι μέσω nfc που θέλεις.Δέχεται κάρτες κανονικά,ακόμα και prepaid.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά που ζούμε στην Αφρική; Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιούμε τις κάρτες για πληρωμές μέσω NFC για τα 4/5 των τραπεζών της χώρας;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις magisk κατέβασε το module adguard DNS το οποίο κόβει από διαφημίσεις τα πάντα, κάτι που το adaway σε μένα δεν τα κατάφερνε.

 

You tapatalking to me?

Έχω magisk, το adguard δηλαδή σαν module δεν θα είναι σαν την έξτρα εφαρμογή με ότι συνεπάγεται αυτό σε μπαταρία κλπ έτσι;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις magisk κατέβασε το module adguard DNS το οποίο κόβει από διαφημίσεις τα πάντα, κάτι που το adaway σε μένα δεν τα κατάφερνε.

 

You tapatalking to me?

Δηλαδή πού παραπάνω κόβει διαφημίσεις σε σχέση με το adaway;

Συγκεκριμένα παραδείγματα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω magisk, το adguard δηλαδή σαν module δεν θα είναι σαν την έξτρα εφαρμογή με ότι συνεπάγεται αυτό σε μπαταρία κλπ έτσι;

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Όχι δεν είναι εφαρμογή, δεν εμφανίζεται στο συρτάρι εφαρμογών όπως συμβαίνει με το adaway. Περισσότερες πληροφορίες στο link.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3848166&share_tid=3848166&share_fid=3793&share_type=t

 

 

 

Δηλαδή πού παραπάνω κόβει διαφημίσεις σε σχέση με το adaway;

Συγκεκριμένα παραδείγματα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αν κάπου βλέπεις διαφημίσεις ακόμα κι αν έχεις adaway, βάλε το παραπάνω και θα σταματήσουν. Αν δεν βλέπεις διαφημίσεις μείνε εκεί που είσαι.

 

You tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι εφαρμογή, δεν εμφανίζεται στο συρτάρι εφαρμογών όπως συμβαίνει με το adaway. Περισσότερες πληροφορίες στο link.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3848166&share_tid=3848166&share_fid=3793&share_type=t

 

Χρήσιμο το λινκ,σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...