Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά το new pipe δεν κατεβάζει σε mp3 αλλά σε m4a. Το ymusic κατεβάζει σε mp3.

 

Δεν θεωρώ πως υπάρχει διαφορά.

Το ymusic δεν έχει διαφημίσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η καταγραφή κλήσεων απαγορεύεται αν δεν κάνω λάθος.Αν πχ ηχογραφήσετε κάποιον να σας απειλεί,δεν μπορείτε να το παρουσιάσετε στο δικαστήριο.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.Αν όμως,ενημερώνεις τον συνομιλητή σου στην αρχή της κλήσης σας ότι καταγράφεται και αν συμφωνεί με αυτό,είσαι καλυμένος νομικά?Πάντα το είχα απορία αυτό.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ πως υπάρχει διαφορά.

Το ymusic δεν έχει διαφημίσεις?

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω προσέξει γιατί το χρησιμοποιώ μόνο για να κατεβάζω.

 

Νομίζω έχει διαφορά σε περίπτωση που θες να παίζεις τα κομμάτια πχ απο το mp3 player του αυτοκινήτου. Δεν είμαι όμως σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Η καταγραφή κλήσεων απαγορεύεται αν δεν κάνω λάθος.Αν πχ ηχογραφήσετε κάποιον να σας απειλεί,δεν μπορείτε να το παρουσιάσετε στο δικαστήριο.Αν κάνω λάθος διορθώστε με.Αν όμως,ενημερώνεις τον συνομιλητή σου στην αρχή της κλήσης σας ότι καταγράφεται και αν συμφωνεί με αυτό,είσαι καλυμένος νομικά?Πάντα το είχα απορία αυτό.

 

Γενικά ή καταγραφή κλήσης χωρίς συναίνεση απαγορεύεται (αποτελεί κακούργημα) και σε γενικές γραμμές δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις στο δικαστήριο.

Ποινικός Κώδικας - Άρθρο 370Α. Όποιος αθέμιτα παγιδεύει ή με οποιονδήποτε άλλον τρόπο παρεμβαίνει σε συσκευή, σύνδεση ή δίκτυο παροχής υπηρεσιών τηλεφωνίας ή σε σύστημα υλικού ή λογισμικού, που χρησιμοποιείται για την παροχή τέτοιων υπηρεσιών, με σκοπό ο ίδιος ή άλλος να πληροφορηθεί ή να αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο τηλεφωνικής συνδιάλεξης μεταξύ τρίτων ή τα στοιχεία της θέσης και κίνησης της εν λόγω επικοινωνίας, τιμωρείται με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της τηλεφωνικής επικοινωνίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/pk/arthro-370a-poinikos-kodikas-paraviasi-toy-aporritoy-tis

 

Σε περιπτώσεις όμως που έχεις έννομο συμφέρον (τεκμήριο αθωότητας, πρόληψη εγκλημάτων, κ.ο.κ) αλλάζουν τα πράγματα. Αν ηχογραφήσεις δηλαδή κάποιον να σου λέει πως θα σε κατηγορήσει για κάτι χωρίς να το έχεις κάνει, ή να σε απειλεί, ή να παραδέχεται ή να σχεδιάζει τέλεση εγκλήματος, τότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Αντίθετα, δεν είναι παράνομη, αλλά επιτρέπεται κατ’ εξαίρεση, η μαγνητοφώνηση και μαγνητοσκόπηση, όπως και η χρήση του περιεχομένου τους, όταν υπάρχουν λόγοι δημοσίου συμφέροντος που αφορούν στην πρόληψη τελέσεως εγκλημάτων, στην προστασία εννόμου συμφέροντος το οποίο είναι υπέρτερο της προστασίας της ελεύθερης επικοινωνίας και της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής, όπως της τιμής και της ελευθερίας. Ώστε δεν υπάρχει αδίκημα παραβίασης απορρήτου των επικοινωνιών όταν καταγράφονται φράσεις απειλητικές, εξυβριστικές κ.λ.π. [...] Τα ως άνω απαντώνται συχνά και έχουν βαρύνουσα σημασία ιδίως σε υποθέσεις του οικογενειακού δικαίου, ως και σε περιπτώσεις ενδοοικογενειακής βίας.

 

http://www.kokkiniotilaw.gr/6359/

 

Αν τον ενημερώσεις πως καταγράφεται και συναινέσει, λογικά δεν έχεις θέμα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για μέτρηση των MB των δεδομένων και WiFi? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε akpe ευχαριστώ πολύ για την ολοκληρωμένη απάντησή σου!Πάντα είχα call recorder και αναρωτιόμουν για αυτά που ρώτησα παραπάνω.

 

Geokostas δεν σε βολεύει ο μαμά μετρητής του android που βρίσκεται στις ρυθμίσεις?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για μέτρηση των MB των δεδομένων και WiFi? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε το "My data manager".

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για μέτρηση των MB των δεδομένων και WiFi? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες και το internet speed meter lite

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να καλεί επαφές με φωνητική υπαγόρευση? Κάτι σαν το OK Google για Ελληνικές επαφές.

 

Υπάρχει το Cyberon Voice Commander και στα Ελληνικά αλλά νομίζω είναι επί πληρωμή.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: χρησιμοποιώ τακτικά την ηχογράφηση για να γράφω κείμενο (αυτή του Android που θέλει σύνδεση στο internet για να δουλέψει - είμαι με Note 9).

Πως βάζω κόμματα, τελεία, ερωτηματικό και θαυμαστικό;

Αν πω πχ "question mark" το γράφει σαν δύο λέξεις αντί να βάλει το σημείο στίξης. :rolleyes:

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να καλεί επαφές με φωνητική υπαγόρευση? Κάτι σαν το OK Google για Ελληνικές επαφές.
Υπάρχει και το pesto assistant.
Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλο που μου στελνει mail με φωνητικη υπαγορευση, στα ελληνικα, απο το iphone. Αψογα και χωρις λαθη. Και μιλάμε για κειμενα-σεντονια...

 

Πως μπορει να γινει αυτο στο android?

Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλο που μου στελνει mail με φωνητικη υπαγορευση, στα ελληνικα, απο το iphone. Αψογα και χωρις λαθη. Και μιλάμε για κειμενα-σεντονια...

 

Πως μπορει να γινει αυτο στο android?

 

απλά μπαίνεις στο mail και πατάς το μικρόφωνο στο πληκτρολόγιο σου και υπαγορεύεις.

Link to comment
Share on other sites

απλά μπαίνεις στο mail και πατάς το μικρόφωνο στο πληκτρολόγιο σου και υπαγορεύεις.

 

Λειτουργει με internet-ικη υπηρεσια να φανταστω; Λειτουργει καλα;

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει με internet-ικη υπηρεσια να φανταστω; Λειτουργει καλα;

 

 

Ναι αλλα δεν σου ειπαν οτι σημεια στιξης σε android δεν υπαρχουν στην υπαγορευση, μονο σε ios λες τελεια και βαζει (.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν σου ειπαν οτι σημεια στιξης σε android δεν υπαρχουν στην υπαγορευση, μονο σε ios λες τελεια και βαζει (.)

 

Kαι στ android στο Swype που λειτουργεί ακόμη μέχρι να σταματήσει

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια εφαρμογή τηλεφωνικών κλησεων, ώστε όταν περιστρεφω το κινητό οριζόντια να γυρνάει και η οθόνη.

Έχετε κάτι καλό;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Truephone

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

001871ffc748bb011f4a7d687f834494.jpg

Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Υπάρχει εφαρμογή που να αναγνωρίζει την έξοδο ήχου; Π.χ αν το συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση, να μου δείξει τι ήχο βγάζει. Dts η Dolby για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Υπάρχει εφαρμογή που να αναγνωρίζει την έξοδο ήχου; Π.χ αν το συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση, να μου δείξει τι ήχο βγάζει. Dts η Dolby για παράδειγμα.

 

Να το συνδέσεις με ποιό τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή που να δείχνει σε widget τον τύπο του δικτύου ( 2G, 3G, 4G) που είναι συνδεδεμένο το κινητό.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

εχω ριξει πολυ διαφημιση (κι οχι μονο εδω) για το inoreader,

αλλα απο χθες τα εκαναν μανταρα!

οι τυποι, κι ενω μολις πριν λιγες μερες ανανεωσαμε (και μαλιστα ληγει το 2021 η συνδρομη μου)

αποφασισαν απο εκει που ειχαμε απεριοριστα φιλτρα και

rules να πανε στα 10 και 30 αντιστοιχα λογω λεει φορτου στους servers τους,

ε οχι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...