Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Xiaomi Mi Max με Magisk Systemless και με ενεργό το Magisk Hide και για τις δύο εφαρμογές, η παλιά δεν τρέχει καν ενώ η καινούρια μπαίνει μέχρι το Login βγάζει το μήνυμα ''Caution! Accessibility Services are enabled'' και κάνει επανεκκίνηση.

Ούτε στο προηγούμενο Samsung Galaxy Note II με SuperSU δεν έτρεχε η παλιά.

Σταμάτησα να ασχολούμαι με την Πειραιώς και ησύχασα.

Όταν πήρα το OnePlus 5T και το ρουταρα, είχα βάλει και Xposed. Τότε δεν περνούσα το safety net του magisk λόγω του Xposed και η νεώτερη έκδοση της εφαρμογής της Πειραιώς όντως δε δούλευε και έκανα τη δουλειά μου με παλαιότερη version της εφαρμογής!

Τώρα που ξήλωσα το Xposed και "περνάω" το safety net, δουλεύει μια χαρά και η καινούργια εφαρμογή.

Δοκίμασε αν θες την παλαιότερη έκδοση, μήπως σου δουλέψει:

https://www.dropbox.com/s/670uuvoo7e37nx7/Winbank%20%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BF.apk?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρουτ δεν το έχω κρύψει από εφαρμογές ebanking δουλεύω έτσι 3 χρόνια τώρα κανένα πρόβλημα. Εθνική και Πειραιώς.

 

Μακάρι να μην συμβεί πότε το παραμικρό.

Έχουν γίνει πολλά παρατράγουδα από ....εφαρμογές..... που τράβαγαν sends και φυσικά δεν το καταλαβαίνεις ποτε.

 

Και κάτι ακόμα,να έχετε εάν είναι εφικτό,προπληρωμενες κάρτες με μικρά ποσά.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το SwiftKey; μήπως εννοείς στο gboard; στο gboard σίγουρα σου μεταφράζει αυτό που γράφεις στη γλώσσα που θες. Στο SwiftKey πως γίνεται;
Πως γίνεται με gboard;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το OnePlus 5T και το ρουταρα, είχα βάλει και Xposed. Τότε δεν περνούσα το safety net του magisk λόγω του Xposed και η νεώτερη έκδοση της εφαρμογής της Πειραιώς όντως δε δούλευε και έκανα τη δουλειά μου με παλαιότερη version της εφαρμογής!

Τώρα που ξήλωσα το Xposed και "περνάω" το safety net, δουλεύει μια χαρά και η καινούργια εφαρμογή.

Δοκίμασε αν θες την παλαιότερη έκδοση, μήπως σου δουλέψει:

https://www.dropbox.com/s/670uuvoo7e37nx7/Winbank%20%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BF.apk?dl=0

 

Έχω και εγώ Xposed και όντως δεν περνάει το SafetyNet check.

Ούτε η παλιά έκδοση δουλεύει.

Δεν με πειράζει προς το παρών και θα μείνω ως έχει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην συμβεί πότε το παραμικρό.

Έχουν γίνει πολλά παρατράγουδα από ....εφαρμογές..... που τράβαγαν sends και φυσικά δεν το καταλαβαίνεις ποτε.

 

Και κάτι ακόμα,να έχετε εάν είναι εφικτό,προπληρωμενες κάρτες με μικρά ποσά.

Προφανώς μακάρι να μην γίνει κάτι. Για αγορές συνήθως δουλεύω PayPal και κάρτες μόνο σε κάνα ali. Χρεωστική πάντα. Αν κάποια στιγμή δω τίποτα συναλλαγές περίεργες τηλέφωνο και κατάργηση την κάρτα αμέσως. Μου έρχονται ειδοποιήσεις για τα πάντα. Από υπολογιστή θεωρώ είναι πιο δύσκολο να την πατήσεις ειδικά αν μπαίνεις όπου να ναι. Και να ξέρεις πάντως κάποιος το ebanking συναλλαγή δεν μπορεί να κάνει θέλει I code που αυτά θέλουν κινητό. Καμία συναλλαγή πχ να πληρώσει ΟΤΕ που δεν ζητάνε κωδικό στη συναλλαγή γίνεται αλλά φαίνονται όλα. Απο κάρτες είναι πιο εύκολο ειδικά αν ξερεις και τον 3ψηφιο πίσω για αυτό θέλει πάντα προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται με gboard;

 

Πανω απο το πληκτρολογιο εκει που εμφανιζονται οι προβλεψςεις, στο αριστερο μερος βλεπεις το G της Google. Αν το πατησεις εμφανιζονται μια σειςρα απο επιλογες μια απο αυτες ειναι και το εικονιδιο του google translate.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην συμβεί πότε το παραμικρό.

Έχουν γίνει πολλά παρατράγουδα από ....εφαρμογές..... που τράβαγαν sends και φυσικά δεν το καταλαβαίνεις ποτε.

 

Και κάτι ακόμα,να έχετε εάν είναι εφικτό,προπληρωμενες κάρτες με μικρά ποσά.

Έχεις παραδείγματα τέτοιων εφαρμογών;

Γιατί από ιστορίες ακούγονται πολλά.

Δεν γίνονται αποστολές χρημάτων έτσι εύκολα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το photos της Google...

Παλιά είχα ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες σε original quality. Αυτές τώρα μου πιάνουν χώρο και θέλω να τις μετατρέψω σε high quality (ή κάπως έτσι που τις ονομάζει η Google) για να μη μετράνε στη χωρητικότητα. Γνωρίζει κάποιος Πώς μπορεί να γίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας φίλε μου στην εφαρμογή,θα πατήσεις πάνω αριστερά τις 3 γραμμές.

Settings,backup and syng,τον λογαριασμό που έχεις συνδεδεμένη την εφαρμογή.

Εκεί σου βγάζει την επιλογή που θέλεις

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας φίλε μου στην εφαρμογή,θα πατήσεις πάνω αριστερά τις 3 γραμμές.

Settings,backup and syng,τον λογαριασμό που έχεις συνδεδεμένη την εφαρμογή.

Εκεί σου βγάζει την επιλογή που θέλεις

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Τις φωτογραφίες στην ίδια εφαρμογή πως τις κατεβάζω αν θέλω κάποιες στο κινητό ξανά; Έχουν αφαιρέσει την λήψη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το vanced YouTube, πως κατεβάζω βίντεο; Δεν βρήκα τέτοια επιλογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω το vanced YouTube, πως κατεβάζω βίντεο; Δεν βρήκα τέτοια επιλογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει για να κατεβάζεις. Δες snaptube για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει για να κατεβάζεις. Δες snaptube για αυτό.
Αααα, μάλιστα.δεν θέλω απλά νόμιζα ότι γινόταν και ήθελα να μάθω πως.εάν θέλω κάτι έχω το new pipe

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει τρομερη καταναλωση στην μπαταρια ακομα και σε λειτουργια πτησης.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για να ελεγξω αυτη την καταναλωση.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει τρομερη καταναλωση στην μπαταρια ακομα και σε λειτουργια πτησης.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για να ελεγξω αυτη την καταναλωση.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Σε Nokia 6 υπήρξε το ίδιο πρόβλημα. Hard reset και στήσιμο από την αρχή. Τώρα έγινε άλλο τηλέφωνο......

Άν δεν βαριέσαι το προτείνω ανεπιφύλακτα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει τρομερη καταναλωση στην μπαταρια ακομα και σε λειτουργια πτησης.

 

Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε καποια εφαρμογη για να ελεγξω αυτη την καταναλωση.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Κάποια εφαρμογή τρώει μπαταρία. Δοκίμασε μήπως τη βρείς με τα betterbatterystats ή wakelock detector. Δουλεύουν και χωρίς root.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή τρώει μπαταρία. Δοκίμασε μήπως τη βρείς με τα betterbatterystats ή wakelock detector. Δουλεύουν και χωρίς root.

Και φυσικά να κοιτάξει τι εφαρμογή έχει παρασει τελευταία.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε Jiayu S3 Plus (rooted) είχα την αρχική μπαταρία μέχρι πριν 20 μέρες που έπεφτε κατακόρυφα από το 30% περίπου και έσβηνε, αν και έκανα battery calibration μετά τη φόρτιση.

Άλλαξα μπαταρία (όχι καινούργια, αλλά από φίλο) και τις πρώτες μέρες παρουσίαζε το πρόβλημα να μην φορτίζει πάνω από 90-93% και να αδειάζει γρήγορα. Πριν από λίγες μέρες έκανα battery calibration στο 90%, που είχε κολλήσει για ώρες, και από τότε άλλαξε συμπεριφορά και αδειάζει κανονικά, αλλά εξακολουθεί να μην φορτίζει πάνω από το 90%.

 

Υπάρχει άλλη εφαρμογή ή κάτι άλλο να κάνω ώστε να ξεπεράσει η φόρτιση το 90%;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα ως mail client από την 1η μέρα που ήρθε invitation, το Inbox της Google, και μετά την ανακοίνωση ότι από τον Μάρτιο θα σταματήσει να λειτουργεί ως εφαρμογή, είπα να στήσω το Gmail μου στο BlueMail.

 

Κάποιος που το χρησιμοποιεί, μπορεί να μου πει από πού μπορώ να ρυθμίσω να μου έρχονται ειδοποιήσεις μόνο για το Primary folder, και όχι και για τα Social, Promotion και Updates;

 

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε Jiayu S3 Plus (rooted) είχα την αρχική μπαταρία μέχρι πριν 20 μέρες που έπεφτε κατακόρυφα από το 30% περίπου και έσβηνε, αν και έκανα battery calibration μετά τη φόρτιση.

Άλλαξα μπαταρία (όχι καινούργια, αλλά από φίλο) και τις πρώτες μέρες παρουσίαζε το πρόβλημα να μην φορτίζει πάνω από 90-93% και να αδειάζει γρήγορα. Πριν από λίγες μέρες έκανα battery calibration στο 90%, που είχε κολλήσει για ώρες, και από τότε άλλαξε συμπεριφορά και αδειάζει κανονικά, αλλά εξακολουθεί να μην φορτίζει πάνω από το 90%.

 

Υπάρχει άλλη εφαρμογή ή κάτι άλλο να κάνω ώστε να ξεπεράσει η φόρτιση το 90%;

Δοκίμασες όταν κολλάει στο 90% να κάνεις ένα reboot? Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και όταν το φορτίζεις κλειστό?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά να κοιτάξει τι εφαρμογή έχει παρασει τελευταία.

 

Εννοείται, αλλά πολλές φορές δεν φταίνε οι καινούριες εφαρμογές. Μπορεί κάποια που είχε για καιρό και δεν έβγαζε προβλήματα να αναβαθμίστηκε πρόσφατα και να άρχισε τα κουλά :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

update στην εφαρμογη του whatsup λεει το playstore, στην εκδοση 3.3.13:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.whatsup

 

ελα ομως που εγω εχω την 3.5.3 (απ το apkpure), πως γινεται; :confused::oops:

Link to comment
Share on other sites

update στην εφαρμογη του whatsup λεει το playstore, στην εκδοση 3.3.13:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.cosmote.whatsup

 

ελα ομως που εγω εχω την 3.5.3 (απ το apkpure), πως γινεται; :confused::oops:

3.3.13 είναι η τελευταία αυτή έχω και εγώ. Μόνο από play store να κάνεις τα updates και apkmirror.

Link to comment
Share on other sites

3.3.13 είναι η τελευταία αυτή έχω και εγώ. Μόνο από play store να κάνεις τα updates και apkmirror.

 

Εγώ αναβάθμισα το camscanner με update που μου ήρθε από το appgalery της Huawei. Τι περίεργο είναι πως γίνεται εφαρμογή που κατέβασα από το play store να είναι ορατή από άλλο μαγαζί και να αναβαθμίζει από εκεί. Θέλω να δω αν τώρα θα μπορεί να ξαναπάρει αναβάθμιση από το playstore.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...