Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες, προτείνετε μου λίγο μια καλή και αξιόπιστη εφαρμογή application locker. Να μπορώ να ξεκλειδώνω οποιαδήποτε εφαρμογή με πληθώρα τρόπων: δακτυλικό αποτύπωμα, PIN, μοτίβο κλπ. Κάποιες απ' τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ήδη υποστηρίζουν κλείδωμα, αλλά θέλω και για τις υπόλοιπες.

Δεν έχω πρόβλημα να είναι και επί πληρωμή, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της.

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free

Τρομερή εφαρμογή...Ακόμα και φωτοφραφία τραβάει αν κάποιος άλλος επιχειρήση να στο ξεκλειδώσει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω. :) :thanks:

 

Σε αυτού του τύπου τις εφαρμογές, πρόσεχε να μην κλείνει μόνο του (εξαίρεση από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας) και να μη μπορεί να απενεργοποιηθεί η να απεγκατασταθει (ορισμός ως διαχειριστή συσκευής - advanced protection).

:)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτού του τύπου τις εφαρμογές, πρόσεχε να μην κλείνει μόνο του (εξαίρεση από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας) και να μη μπορεί να απενεργοποιηθεί η να απεγκατασταθει (ορισμός ως διαχειριστή συσκευής - advanced protection).

:)

Ναι ξέρω, το έχω υπόψη μου. Σε ευχαριστώ. :)

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free

Τρομερή εφαρμογή...Ακόμα και φωτοφραφία τραβάει αν κάποιος άλλος επιχειρήση να στο ξεκλειδώσει...

 

Τη δοκίμασα κι αυτή, όντως πάρα πολύ καλή. Θα τις τεστάρω και τις δύο που μου προτείνατε και θα αποφασίσω ποια θα κρατήσω. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος να έχω guest mode (να έχω πχ 2 προφίλ και όταν βάζω τον αντίστοιχο κωδικό να μπαίνει και στο αντίστοιχο προφίλ, το οποίο θα του έχω βάλει εγώ σε ποιες εφαρμογές θα έχει πρόσβαση κλπ ). Παλαιότερα που είχα LG είχε από μόνο του guest mode. Ξέρει κανείς κάτι; Έχω ψάξει τα πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος να έχω guest mode (να έχω πχ 2 προφίλ και όταν βάζω τον αντίστοιχο κωδικό να μπαίνει και στο αντίστοιχο προφίλ, το οποίο θα του έχω βάλει εγώ σε ποιες εφαρμογές θα έχει πρόσβαση κλπ ). Παλαιότερα που είχα LG είχε από μόνο του guest mode. Ξέρει κανείς κάτι; Έχω ψάξει τα πάντα...

 

 

Κάτι τέτοιο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imaginea.lockedlauncher

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παίδες, προτείνετε μου λίγο μια καλή και αξιόπιστη εφαρμογή application locker. Να μπορώ να ξεκλειδώνω οποιαδήποτε εφαρμογή με πληθώρα τρόπων: δακτυλικό αποτύπωμα, PIN, μοτίβο κλπ. Κάποιες απ' τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ήδη υποστηρίζουν κλείδωμα, αλλά θέλω και για τις υπόλοιπες.

Δεν έχω πρόβλημα να είναι και επί πληρωμή, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της.

 

Για κάποιες ημέρες είναι σε προσφορά (δωρεάν) η παρακάτω... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tohsoft.app.locker.applock.fingerprint.pro

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται σε εφαρμογές τύπου viber, watchapp, facebook φωτογραφίες κλπ. που σου στέλνουν να μην σώζονται και στην μαμίσια εφαρμογή για προβολή των εικόνων (Note9);
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται σε εφαρμογές τύπου viber, watchapp, facebook φωτογραφίες κλπ. που σου στέλνουν να μην σώζονται και στην μαμίσια εφαρμογή για προβολή των εικόνων (Note9);

Λογικά δεν γίνεται.

Οι εικόνες που σου στέλνουν στις εφαρμογές που αναφέρεις σώζονται σε κάποιο φάκελο.

Η μαμισια εφαρμογή της κάθε συσκευής το μόνο που κάνει είναι να διαβάζει στη ουσία αυτούς τους φακέλους και να σου δείχνει τι περιέχουν.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν γίνεται.

Οι εικόνες που σου στέλνουν στις εφαρμογές που αναφέρεις σώζονται σε κάποιο φάκελο.

Η μαμισια εφαρμογή της κάθε συσκευής το μόνο που κάνει είναι να διαβάζει στη ουσία αυτούς τους φακέλους και να σου δείχνει τι περιέχουν.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Δημιουργήστε ένα αρχείο με το όνομα .nomedia μέσα στο φάκελο που σώζονται οι εικόνες που δε θέλετε να εμφανίζονται στη gallery και θα είστε οκ λογικά. Μαζί με την τελεία το όνομα του αρχείου.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα αρχείο με το όνομα .nomedia μέσα στο φάκελο που σώζονται οι εικόνες που δε θέλετε να εμφανίζονται στη gallery και θα είστε οκ λογικά. Μαζί με την τελεία το όνομα του αρχείου.
Μάλλον δούλεψε. Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε αναβάθμιση το magisk από 16 σε 17 , στην επιλογή μεθόδου μου δίνει 2 επιλογές..... 1. Λήψη ζιπ μόνο και 2. Εφαρμογή patch στο αρχείο εικόνας boot, τι επιλέγω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μου έβγαλε αναβάθμιση το magisk από 16 σε 17 , στην επιλογή μεθόδου μου δίνει 2 επιλογές..... 1. Λήψη ζιπ μόνο και 2. Εφαρμογή patch στο αρχείο εικόνας boot, τι επιλέγω ?
Σου απάντησα στο θέμα του 3Τ που ρώτησες αν και αυτονόητη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, υπάρχει τρόπος(ρύθμιση-εφαρμογη) σε δικαρτο να μπορώ, σε κάποιες-α επαφή, να την καλώ με συγκεκριμένο παροχο(Vodafone - cosmote), άλλες με τον έναν και άλλες με τον άλλον στην άμεση κλήση που έχω σαν συντόμευση στην οθονη, ευχαριστώ.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα, υπάρχει τρόπος(ρύθμιση-εφαρμογη) σε δικαρτο να μπορώ, σε κάποιες-α επαφή, να την καλώ με συγκεκριμένο παροχο(Vodafone - cosmote), άλλες με τον έναν και άλλες με τον άλλον στην άμεση κλήση που έχω σαν συντόμευση στην οθονη, ευχαριστώ.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το True Phone το οποίο έχει αυτή την δυνατότητα, και πολλές άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το True Phone το οποίο έχει αυτή την δυνατότητα, και πολλές άλλες.

 

Οκ ευχαριστώ, θα το δω

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος παρακαλώ, έναν τρόπο ώστε να έχουμε shortcut για να γράφει άμεσα βίντεο; Έχω και Nova launcher αλλά δεν το κάνει μέσα από τα activities. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος παρακαλώ, έναν τρόπο ώστε να έχουμε shortcut για να γράφει άμεσα βίντεο; Έχω και Nova launcher αλλά δεν το κάνει μέσα από τα activities. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δες εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ .
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα το είδα. Έχει αυτό που θέλω,αλλά και πάλι πατάς τρια κλικ. Μια του κουμπί κ μετά επιλογή βίντεο κ μετά εγγραφή

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα το είδα. Έχει αυτό που θέλω,αλλά και πάλι πατάς δύο κλικ. Μια του κουμπί κ μετά επιλογή βίντεο

 

2 κλικ? Θα κουράζεσαι μαν,μου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 κλικ? Θα κουράζεσαι μαν,μου. :lol:
Όχι βρε δεν είναι θέμα κούρασης. Είναι ότι πρέπει να πατάω κ να γράφει άμεσα για να μην χάνω κάτι στιγμιαίο σχεδόν.

Δεν είναι θέμα κόπου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το True Phone το οποίο έχει αυτή την δυνατότητα, και πολλές άλλες.

 

Την κατέβασα και το έψαξα, αλλά δεν βρήκα άκρη. Σε παρακαλώ αν μπορούσες να μου πεις, αν ξέρεις, πως θα το κάνω; ευχαριστώ

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έστειλα sms σε δύο παραλήπτες με textra και ο παραλήπτης μου είπε ότι του πήγε mms, πως γίνεται; είναι φυσιολογικό; είναι κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έστειλα sms σε δύο παραλήπτες με textra και ο παραλήπτης μου είπε ότι του πήγε mms, πως γίνεται; είναι φυσιολογικό; είναι κάποια ρύθμιση;

 

Aν ξεπέρασες τους επιτρεπόμενους χαρακτήρες στο μνμ, στο έκανε ΜΜΣ

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...