Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το superbeam γίνεται. Έχοντας κλειστό το WiFi της συσκευής που θέλεις να μεταφέρεις το αρχείο , κανείς κοινοποίηση αυτό που θέλεις με superbeam, και αυτό φτιάχνει ένα προσωρινό Hotspot με όνομα DIRECT-ΧΧΧΧΧ. Μετά συνδέεις την άλλη συσκευή σε αυτό το Hotspot με τον κωδικό που γράφει το superbeam και μπαίνεις στον browser στην διεύθυνση 192.168.49.1:8080 και πατάς download το αρχείο
Αυτό φίλε μου είναι ένας ακόμη τρόπος μεταφοράς αρχείων που όμως καμία σχέση δεν έχει με τον τρόπο που λειτουργεί το WiFi direct.

Κοινώς δεν επιτυγχάνεται σύνδεση WiFi direct

Link to comment
Share on other sites

Για πλήρες backup and restore σε μη rooted συσκευή τι έχουμε;

Τόσα χρόνια είχα καλομάθει με το titanium

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια βοήθεια.Υπαρχει εφαρμογή που να βρίσκει τις διπλες φωτογραφιες. Θελω να κανω ξεκαθαρισμα αλλα ειναι παρα πολλές και εχω χασει την μπαλλα. Καθε βοηθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου είναι ένας ακόμη τρόπος μεταφοράς αρχείων που όμως καμία σχέση δεν έχει με τον τρόπο που λειτουργεί το WiFi direct.

Κοινώς δεν επιτυγχάνεται σύνδεση WiFi direct

 

Το superbeam το έχεις δουλέψει ή απλά έτσι απαντάς; οι ταχύτητες είναι μέσο Wi-Fi και αγγίζουν τα 30-40mbps αναλόγως τις συσκευές, και επίσης μπορείς να στείλεις οπουδήποτε, όπως iPhone Windows Phone PC.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια μια βοήθεια.Υπαρχει εφαρμογή που να βρίσκει τις διπλες φωτογραφιες. Θελω να κανω ξεκαθαρισμα αλλα ειναι παρα πολλές και εχω χασει την μπαλλα. Καθε βοηθεια δεκτη

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm.unlocker

Με την επιλογή διπλότυπα.

Link to comment
Share on other sites

.

Το superbeam το έχεις δουλέψει ή απλά έτσι απαντάς; οι ταχύτητες είναι μέσο Wi-Fi και αγγίζουν τα 30-40mbps αναλόγως τις συσκευές, και επίσης μπορείς να στείλεις οπουδήποτε, όπως iPhone Windows Phone PC.

 

Φυσικά το έχω δοκιμάσει και επειδή έχω εμπειρία από wifi direct σε πληροφορώ πως αυτό που υποστηρίζει ο δημιουργός της εφαρμογής ελάχιστη σχέση εχει.

Το να δημιουργεί ένα λινκ που θα πρέπει να το στείλω με διάφορους τρόπους στην άλλη συσκευή και μετά να κάνω download χρησιμοποιώντας δεδομένα μου δεν είναι direct.

Είναι μεσω τρικαλων.

 

Φιλικά.

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχε κάποιος τρόπος στον es explorer να μπορω να κλειδωνω όποιον φάκελο θέλω ωστε να μην μπορεί να διαγραφεί;
Link to comment
Share on other sites

.

 

Φυσικά το έχω δοκιμάσει και επειδή έχω εμπειρία από wifi direct σε πληροφορώ πως αυτό που υποστηρίζει ο δημιουργός της εφαρμογής ελάχιστη σχέση εχει.

Το να δημιουργεί ένα λινκ που θα πρέπει να το στείλω με διάφορους τρόπους στην άλλη συσκευή και μετά να κάνω download χρησιμοποιώντας δεδομένα μου δεν είναι direct.

Είναι μεσω τρικαλων.

 

Φιλικά.

Αφού σου λέμε γίνεται χωρίς να ξοδεύεις δεδομένα.

Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά και το χειρότερο είναι ότι επιμένεις να λες ότι γνωρίζεις κάτι, που προφανώς δεν κατέχεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέμε γίνεται χωρίς να ξοδεύεις δεδομένα.

Κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά και το χειρότερο είναι ότι επιμένεις να λες ότι γνωρίζεις κάτι, που προφανώς δεν κατέχεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Η εφαρμογή δεν κάνει Auto Wi-Fi direct.

Δημιουργει ένα λινκ και σου δίνει επιλογές για να το στείλεις με mail ,SMS, messenger κ.α.

Αφού τελικά μεταφέρεις το λινκ με κάποιον από τους παραπάνω τρόπους στην συσκευή που θέλεις να μεταφέρεις τα δεδομένα, βγάζει το παρακάτω.

 

Δεν έκανα ακόμα δοκιμή για να λάβω δεδομένα .

290caae64c9b4e413fe703d10ac647a1.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε email ότι και καλά άλλαξε το email και ο κωδικός της συνδρομής Netflix πήρα την εξυπηρέτηση τους άμεση απάντηση ότι ναι χακαρουν από Αμερική τους λογαριασμούς και το ψάχνουν. κάναμε επαναφορά κωδικού.... ασφάλεια της πλάκας το Netflix τρομάρα τους

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε email ότι και καλά άλλαξε το email και ο κωδικός της συνδρομής Netflix πήρα την εξυπηρέτηση τους άμεση απάντηση ότι ναι χακαρουν από Αμερική τους λογαριασμούς και το ψάχνουν. κάναμε επαναφορά κωδικού.... ασφάλεια της πλάκας το Netflix τρομάρα τους

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σε τι τηλέφωνο πήρες;

Ελλάδα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τηλέφωνο πήρες;

Ελλάδα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

μέσα από την εφαρμογή μενού βοήθεια και η κλήση γίνεται μέσω ίντερνετ

 

κάτι σαν viber. ελληνικά άπταιστα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει εφαρμογή που μετρά την χρήση της μπαταρίας ;

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η μέτρηση on screen time.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει εφαρμογή που μετρά την χρήση της μπαταρίας ;

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η μέτρηση on screen time.

 

ποια συσκευή android δεν έχει αυτή την μέτρηση στο μενού της μπαταρία και θές εφαρμογή τρίτου για αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή μενού βοήθεια και η κλήση γίνεται μέσω ίντερνετ

 

κάτι σαν viber. ελληνικά άπταιστα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Πριν κάτι μήνες που ήθελα να μια διευκρίνιση ο διάλογος έγινε στα αγγλικά. Αμερικανός ήταν. Ίσως φταίω και εγώ που συνέχισα την κουβέντα στα αγγλικά αλλά από τη στιγμή που μου απάντησε στα αγγλικά τι να του έλεγα; do you speak Greek? Οταν ειχα παρει στη Microsoft κάποια στιγμή πριν 15-16 χρόνια σε τηλέφωνο εξωτερικού μου είχαν απαντήσει στα ελληνικά και είχαμε ένα άκρως σουρεαλιστικό διάλογο γιατί στην αρχή νόμιζα πως μιλάω με κάποιο αυτόματο, τόσο ρομποτική και άψυχη ήταν η φωνή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ποια συσκευή android δεν έχει αυτή την μέτρηση στο μενού της μπαταρία και θές εφαρμογή τρίτου για αυτό ?
Κανένα...

Αλλά στο meizu 15 μετράει ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις μαζεμένες να μην τις βάζω σε κάθε θέμα ξεχωριστά μία μία...

 

1)Οταν μπείτε Play store>πατάμε τις 3 γραμμές πάνω αριστερά να ανοίξει το μενού>Λογαριασμός>Προτιμήσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου>Ενεργοποίηση του "Θέλω να λαμβάνω μηνύματα κτλ κτλ κτλ".Αφού το ενεργοποιήσετε,βγείτε και ξαναμπείτε στο play store,σας κρατάει την επιλογή ενεργή?

 

2)Οταν μπείτε στο Παιχνίδια Play θα δείτε την λίστα των παιχνιδιών που έχετε παίξει τελευταία.Αν πατήσετε συνεχόμενα πάνω σε ένα παιχνίδι σου εμφανίζει την επιλογή " Απόκρυψη στο "Τα παιχνίδια μου" ".Αν κάνεις απόκρυψη,που μπορείς να ξαναβρείς το παιχνίδι που έκανες απόκρυψη.Μιλάω ιδιαίτερα για τα προεγκατεστημένα του " Παιχνίδια play"

 

3)Αν έχει κάποιος έχει το Google keep και μπεί στις ρυθμίσεις του,και πας να ρυθμίσεις τις "Ρυθμίσεις υπενθύμισεις", εκεί που λέει Πρωί,απόγευμα κτλ.Αν αλλάξεις τις ώρες,κλείσεις το Google keep" και ξαναμπείς,τις έχει κρατήσει τις ώρες που έβαλες ή ξαναγύρισε στις εργοστασιακές?

 

Θα ήμουν ευγνώμων κάποιος να τα τσέκαρε αυτά.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει εφαρμογή που μετρά την χρήση της μπαταρίας ;

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η μέτρηση on screen time.

Accu Battery.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια θήκη πορτοφόλι... για το κινητό. Οσες όμως εφαρμογές δοκίμασα (smart cover) ώστε μόλις ανοίγω την θήκη να ανοίγει και η οθόνη, καμία δεν δουλεύει σωστά! Δηλαδή άλλες φορές ανοίγει η οθόνη και άλλες μένει σβηστή. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Το κινητό είναι το huawei mate 10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω εκκαθάριση cache και εκκαθάριση δεδομένων στο play store μέσα από το μενού των εφαρμογών, θα χάσω τα πάντα ότι έχω στην βιβλιοθήκη μου και τις αγορές μου ή όχι;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω εκκαθάριση cache και εκκαθάριση δεδομένων στο play store μέσα από το μενού των εφαρμογών, θα χάσω τα πάντα ότι έχω στην βιβλιοθήκη μου και τις αγορές μου ή όχι;
Οι αγορές μένουν για πάντα συνδεμένες με τον λογαριασμό σου.

Επομένως δεν χάνονται άσχετα του τι συμβαίνει στο κινητό σου

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, προτείνετε μου λίγο μια καλή και αξιόπιστη εφαρμογή application locker. Να μπορώ να ξεκλειδώνω οποιαδήποτε εφαρμογή με πληθώρα τρόπων: δακτυλικό αποτύπωμα, PIN, μοτίβο κλπ. Κάποιες απ' τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ήδη υποστηρίζουν κλείδωμα, αλλά θέλω και για τις υπόλοιπες.

Δεν έχω πρόβλημα να είναι και επί πληρωμή, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, προτείνετε μου λίγο μια καλή και αξιόπιστη εφαρμογή application locker. Να μπορώ να ξεκλειδώνω οποιαδήποτε εφαρμογή με πληθώρα τρόπων: δακτυλικό αποτύπωμα, PIN, μοτίβο κλπ. Κάποιες απ' τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ήδη υποστηρίζουν κλείδωμα, αλλά θέλω και για τις υπόλοιπες.

Δεν έχω πρόβλημα να είναι και επί πληρωμή, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά της.

 

To App Lock χρησιμοποιούσα για πολλά χρόνια, μέχρι που πριν λίγους μήνες έβαλα κλείδωμα στην οθόνη και το ξήλωσα. Απόλυτα ευχαριστημένος πάντως, δε με πρόδωσε ποτέ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To App Lock χρησιμοποιούσα για πολλά χρόνια, μέχρι που πριν λίγους μήνες έβαλα κλείδωμα στην οθόνη και το ξήλωσα. Απόλυτα ευχαριστημένος πάντως, δε με πρόδωσε ποτέ. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω. :) :thanks:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...