Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο widget ρολογιού για αρχική οθόνη μαζί με καιρό, όπως είχε η HTC, έχετε να προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο widget ρολογιού για αρχική οθόνη μαζί με καιρό, όπως είχε η HTC, έχετε να προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η παρακάτω. Σου δίνει πολλές πληροφορίες όπως χώρος αποθήκευσης (συσκευής και κάρτας micro sd) , ελεύθερη ραμ, θερμοκρασία συσκευής, γεγονότα/σημειώσεις (από το ημερολόγιο) και πάρα πολλά ακόμη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Την τελευταία εφαρμογή την είχα και παλιότερα αλλά είχα ξεχάσει ποιά ήταν. Σημαντικές οι πληροφορίες που έχεις με μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμία καλή και αξιόπιστη εφαρμογή εγγραφής φωνής?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.audiorecorder

 

Αυτήν την έχω χρόνια και είναι μια χαρά.Απλοϊκή με εξαιρετικά αποτελέσματα στην εγγραφή φωνής,ειδικά στην φούλ ποιότητα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μάγκες, επειδή η ρομ που χρησιμοποιώ είναι unstable και κάποιες αλλαγές που κάνω (πχ. στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές,το "όριο διεργασιών" το βάζω "2 διεργασίες" άλλα μετά το reboot γίνετε πάλι "τυπικό όριο") άλλα και γενικά δεν κρατάει κάποιες σημαντικές για μένα παραμετροποίησεις,θα ήθελα μια εναλλακτική εφαρμογή. Δεκτές και οι xposed εφαρμογές :) Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμία καλή και αξιόπιστη εφαρμογή εγγραφής φωνής?
Δες την hi-q.

Εχει και να ανεβαζει στο cloud αυτοματα (dropbox κλπ)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιο widget ρολογιού για αρχική οθόνη μαζί με καιρό, όπως είχε η HTC, έχετε να προτείνετε;

 

http://www.devexpert.net/weather/

 

Ρολόι, καιρός και ημερολόγιο σε ένα widget.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μάγκες, επειδή η ρομ που χρησιμοποιώ είναι unstable και κάποιες αλλαγές που κάνω (πχ. στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές,το "όριο διεργασιών" το βάζω "2 διεργασίες" άλλα μετά το reboot γίνετε πάλι "τυπικό όριο") άλλα και γενικά δεν κρατάει κάποιες σημαντικές για μένα παραμετροποίησεις,θα ήθελα μια εναλλακτική εφαρμογή. Δεκτές και οι xposed εφαρμογές :)

 

Για ποιά εφαρμογή ζητάς εναλλακτική?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιά εφαρμογή ζητάς εναλλακτική?:confused:

 

Να βρω μια εφαρμογη που θα αλλαζει τις τιμες που εχει μεσα η "επιλογη για προγραμματιστες"

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό, μακάρι να διαψευστώ βέβαια...

 

Οχι,αυτο που θελω εγω για παραδειγμα ειναι να βρω μια εφαρμογη,που να οριζω καποιες τιμες στη συσκευη μου. Καποιες τις βρηκα και στο l speed,αλλα δεν επαρκουν για να εξοικονομήσω ram και διεργασιες που θελω.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω εφαρμογή για εκτύπωση από το κινητό μέσω USB υπάρχει κάποιά που να είναι δωρεάν,όσες έχω δοκιμάσει είναι επί πληρωμή είχα μία παλιότερα αλλά τώρα δε λειτουργεί ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη δοκιμασμενη για WiFi direct που να δουλευει σωστα και να συνεργαζεται με ολα τα κινητα ;

 

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη για WiFi direct που να δουλευει σωστα και να συνεργαζεται με ολα τα κινητα ;

 

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκιμασε την Xender

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει καθόλου.

Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 6 εφαρμογές ως τώρα αλλά καμία δεν συνεργάζεται σωστά με το Wi-Fi direct άλλων κινητών.

Η συσκευή μου είναι το meizu 15 πως όπως διαβάζω υποστηρίζει Wi-Fi direct αλλά δεν δίνει εφαρμογή το λειτουργικό και για αυτό ζητώ ξένη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει καθόλου.

Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 6 εφαρμογές ως τώρα αλλά καμία δεν συνεργάζεται σωστά με το Wi-Fi direct άλλων κινητών.

Η συσκευή μου είναι το meizu 15 πως όπως διαβάζω υποστηρίζει Wi-Fi direct αλλά δεν δίνει εφαρμογή το λειτουργικό και για αυτό ζητώ ξένη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δούλευα το superbeam με το Meizu M1 NOTE χωρίς κανένα θέμα με άσχετα κινητά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δουλεύει καθόλου.

Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 6 εφαρμογές ως τώρα αλλά καμία δεν συνεργάζεται σωστά με το Wi-Fi direct άλλων κινητών.

Η συσκευή μου είναι το meizu 15 πως όπως διαβάζω υποστηρίζει Wi-Fi direct αλλά δεν δίνει εφαρμογή το λειτουργικό και για αυτό ζητώ ξένη εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφαρμογή που απαιτεί όμως να υπάρχει και στις δυο συσκευές σου κάνει; Ίδιο θέμα είχα και εγώ με το mi6 και τελικά έβαλα το mi drop και στις άλλες συσκευές μου.

Link to comment
Share on other sites

Δούλευα το superbeam με το Meizu M1 NOTE χωρίς κανένα θέμα με άσχετα κινητά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Θα το δοκιμάσω

Βλέπω όμως ότι ζητά να μεταφέρω την ίδια εφαρμογή και στο ξένο κινητό.

Δεν γίνεται χωρίς να είναι υποχρεωτική η εγκατάσταση της ίδιας εφαρμογής και στα δύο κινητά;

Προφανώς η χρήση θα αφορά περισσότερες συσκευές και δεν είναι δυνατόν να γίνεται αυτό.

Εφαρμογή που απαιτεί όμως να υπάρχει και στις δυο συσκευές σου κάνει; Ίδιο θέμα είχα και εγώ με το mi6 και τελικά έβαλα το mi drop και στις άλλες συσκευές μου.
Όχι αυτό δεν είναι καθόλου πρακτικό

 

Σας ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω

Βλέπω όμως ότι ζητά να μεταφέρω την ίδια εφαρμογή και στο ξένο κινητό.

Δεν γίνεται χωρίς να είναι υποχρεωτική η εγκατάσταση της ίδιας εφαρμογής και στα δύο κινητά;

Προφανώς η χρήση θα αφορά περισσότερες συσκευές και δεν είναι δυνατόν να γίνεται αυτό. Όχι αυτό δεν είναι καθόλου πρακτικό

 

Σας ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς πρέπει να υπάρχει και στα 2 κινητά.

Δηλαδή τι συσκευές θες να χρησιμοποιήσεις;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα το Wi-Fi direct μεταξύ κινητών διαφορετικών μοντέλων λειτουργεί χωρίς να απαιτείται η συνοδεία ίδιας εφαρμογής.

Πχ με το honor έχω μεταφέρει αρχεία όχι μόνο σε κινητά huawei αλλά και τις Samsung.

Θα περίμενα πως θα υπήρχε μια εφαρμογή για Wi-Fi direct που θα λειτουργουσε όπως λειτουργούν οι ενσωματωμενες εφαρμογές των κινητών που υποστηρίζουν Wi-Fi direct διατηρώντας εφάμιλλη συμβατότητα.

Μάλλον όχι Ε;

 

 

Στάλθηκε από το 15 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το superbeam γίνεται. Έχοντας κλειστό το WiFi της συσκευής που θέλεις να μεταφέρεις το αρχείο , κανείς κοινοποίηση αυτό που θέλεις με superbeam, και αυτό φτιάχνει ένα προσωρινό Hotspot με όνομα DIRECT-ΧΧΧΧΧ. Μετά συνδέεις την άλλη συσκευή σε αυτό το Hotspot με τον κωδικό που γράφει το superbeam και μπαίνεις στον browser στην διεύθυνση 192.168.49.1:8080 και πατάς download το αρχείο
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμία καλή και αξιόπιστη εφαρμογή εγγραφής φωνής?

 

Ίσως η καλύτερη!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...