Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ δυνατό είναι και το Windy: wind, waves and hurricanes forecast.
Όντως πολύ καλή.

 

Για Ελλάδα δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη από το Poseidon. Μπορεί να φαίνεται ξεπερασμένο σε γραφικά, αλλά η πρόβλεψη τουλάχιστον της ημέρας είναι πιστεύω η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το eWeather HD έχει και τα δύο πρότυπα. Γενικά,θεωρώ ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη εφαρμογή καιρού. Έχει και σεισμούς.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

το χρησιμοποιω χρονια,και οι περιπτωσειες που εχει πεσει εξω τουλαχιστον για Αθηνα κεντρο ειναι απειροελαχιστες.Απλα θελει λιγο παιξιμο με τις ρυθμισεις.Εγω το εχω ρυθμισει US provider και αεροδρομιο ελευσινας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή για εκτύπωση μέσω κινητού σε homegroup εκτυπωτή

 

Φίλε μου δεν υπάρχει "homegroup" εκτυπωτής. Homegroup ονομάζεται η διασύνδεση μεταξύ συσκευών στα windows home edition.

Εάν είναι δικτυακός ο εκτυπωτής δοκίμασε να σεττάρεις το cloud print από ένα Chrome (δες εδώ) ή δοκιμάσε αυτή την εφαρμογή: http://printershare.com/

Αν έχει wifi ο εκτυπωτής, πολύ πιθανό να υπάρχει και official app από την εταιρία κατασκευής του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ξερεις κανεις κανα κολπο για το youtube vanced πως μπορουμε να κανουμε reset το account ?

Να εξηγησω:

Αλλαξα τον κωδικο που ειχα στον λογαριασμο που εμπαινε το vanced , και απο τοτε οτι και να εχω κανει δεν μπορει να κανει log in , μου λεει προβλημα στην συνδεση, ενω μου δειχνει τον λογαριασμο και με αφηνει να τον κλικαρα για να παω να κανω log in.

Εχω δοκιμασει τα παντα , το εχω ξηλωσει , το εχω ξαναπερασει , ξαναπερασα το microG του , τιποτα συνεχεια τα ιδια , εσβησα και την cache αλλα τίποτα , εκει τα ιδια επιμενει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ξερεις κανεις κανα κολπο για το youtube vanced πως μπορουμε να κανουμε reset το account ?

Να εξηγησω:

Αλλαξα τον κωδικο που ειχα στον λογαριασμο που εμπαινε το vanced , και απο τοτε οτι και να εχω κανει δεν μπορει να κανει log in , μου λεει προβλημα στην συνδεση, ενω μου δειχνει τον λογαριασμο και με αφηνει να τον κλικαρα για να παω να κανω log in.

Εχω δοκιμασει τα παντα , το εχω ξηλωσει , το εχω ξαναπερασει , ξαναπερασα το microG του , τιποτα συνεχεια τα ιδια , εσβησα και την cache αλλα τίποτα , εκει τα ιδια επιμενει.

Delete όλα απολύτως. CCleaner και κάνεις στο καπάκι install apk και το τελευταίο micro g apk. Στον υπολογιστή μπαίνεις κανονικά με το συγκεκριμένο Mail κωδικό?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Delete όλα απολύτως. CCleaner και κάνεις στο καπάκι install apk και το τελευταίο micro g apk. Στον υπολογιστή μπαίνεις κανονικά με το συγκεκριμένο Mail κωδικό?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ok thanks !

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς γιατί στο swiftkey keyboard μου βγάζει μετά τις λέξεις τελεία??δεν το κανει σε όλες αλλα ειναι σπαστικο!ευχαριστω
mi8
Link to comment
Share on other sites

Διότι πατάς δέυτερη φορά το space.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και απενεργοποίησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Διότι πατάς δέυτερη φορά το space.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και απενεργοποίησέ το.

 

 

ευχαριστω μπορεις να με κατευθυνεις γιατι δεν το βρίσκω!!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του swiftkey... Πληκτρολόγηση->Πληκτρολόγηση & αυτόματη διόρθωση και ξετικάρεις αυτό που λέει-> Γρήγορη τελεία
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία η εφαρμογή eweather HD! έχει και υγρασία κλπ να βάλεις στην status bar. γενικά άπειρες ρυθμίσεις! μένει να δω κατά πόσον είναι αξιόπιστη ως προς την πρόβλεψη καιρού

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του swiftkey... Πληκτρολόγηση->Πληκτρολόγηση & αυτόματη διόρθωση και ξετικάρεις αυτό που λέει-> Γρήγορη τελεία

 

τιποτα τα ιδια μου κάνει!

mi8
Link to comment
Share on other sites

τιποτα τα ιδια μου κάνει!
Κάνε και μια επανεκκίνηση το κινητό και ξανά δοκίμασε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τιποτα τα ιδια μου κάνει!

 

Πας ρυθμίσεις-> πληκτρολόγηση και διόρθωση->γρήγορη τελεία

Αν πας στις ρυθμίσεις από το πληκτρολόγιο, πάτησε ξανά επάνω δεξιά το γρανάζι με το +

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πιο cloud προτείνεται να ανεβάσω προσωπικές φωτογραφίες από το κινητό?

 

Πιο είναι το πιο ασφαλές?

 

Ευχαριστώ.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πιο cloud προτείνεται να ανεβάσω προσωπικές φωτογραφίες από το κινητό?

 

photos.google.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πιο cloud προτείνεται να ανεβάσω προσωπικές φωτογραφίες από το κινητό?

 

Πιο είναι το πιο ασφαλές?

 

Ευχαριστώ.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αυτά των γιγάντων (Google, Microsoft κλπ) είναι και ασφαλή αλλά σου προτείνω της Google γιατί έχει απεριόριστο χώρο για φωτογραφίες (αρχικού μεγέθους). Με τα άλλα κάποια στιγμή για τελειώσει ο ελεύθερος χώρος και θα πρέπει να αρχίσεις να πληρώνεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε πιο cloud προτείνεται να ανεβάσω προσωπικές φωτογραφίες από το κινητό?

 

Πιο είναι το πιο ασφαλές?

 

Ευχαριστώ.

 

Mate the 10 pro be with you

 

Εάν είναι πολύ "προσωπικές" μόνο σε σκληρό.

Εάν είναι απλά προσωπικές, εγώ εμπιστεύτηκα το Mega Upload. Και το εμπιστεύτηκα όχι μόνο λόγω φερεγγυότητας, αλλά λόγω γνωστού ονόματος και λόγω των 50GB που έδινε τότε.

Κάποιες τις έχω και στην Google και κάποιες στην Microsoft.

Προτιμώ "γνωστά" ονόματα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτά των γιγάντων (Google, Microsoft κλπ) είναι και ασφαλή αλλά σου προτείνω της Google γιατί έχει απεριόριστο χώρο για φωτογραφίες (αρχικού μεγέθους). Με τα άλλα κάποια στιγμή για τελειώσει ο ελεύθερος χώρος και θα πρέπει να αρχίσεις να πληρώνεις.
Απευθείας τα κάνω upload από το google photos η τα βάζω στο Google drive?

 

Mate the 10 pro be with you

 

 

 

Εάν είναι πολύ "προσωπικές" μόνο σε σκληρό.

Εάν είναι απλά προσωπικές, εγώ εμπιστεύτηκα το Mega Upload. Και το εμπιστεύτηκα όχι μόνο λόγω φερεγγυότητας, αλλά λόγω γνωστού ονόματος και λόγω των 50GB που έδινε τότε.

Κάποιες τις έχω και στην Google και κάποιες στην Microsoft.

Προτιμώ "γνωστά" ονόματα.

 

Όταν λέω προσωπικές είναι με την γυναίκα και τον μικρό γιο! :)

Οπότε να επιλέξω Google photos?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας τα κάνω upload από το google photos η τα βάζω στο Google drive?

 

Απευθείας Γιάννη.

Με το που την τραβάς έφυγε στο Google photos. Αρκεί να έχεις wifi ή αν θέλεις με δεδομένα (που δεν το προτείνω).

Τόσες ωραίες φωτογραφίες έβγαλες με το θηριακι σου. Μη πάνε χαμένες..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας Γιάννη.

Με το που την τραβάς έφυγε στο Google photos. Αρκεί να έχεις wifi ή αν θέλεις με δεδομένα (που δεν το προτείνω).

Τόσες ωραίες φωτογραφίες έβγαλες με το θηριακι σου. Μη πάνε χαμένες..... :)

Ευχαριστώ πολύ. Το Google drive έχει ξεχωριστό χώρο από το google photos η είναι το ίδιο?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το Google drive έχει ξεχωριστό χώρο από το google photos η είναι το ίδιο?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Ξεχωριστό. Εκεί ανεβάζεις αρχεία. Όχι πως δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες αλλά (νομίζω) δεν είναι απεριόριστο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστό. Εκεί ανεβάζεις αρχεία. Όχι πως δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες αλλά (νομίζω) δεν είναι απεριόριστο.
Έχει διαφορά η υψηλή ποιότητα που εχείς απεριόριστο χώρο με την κανονική ποιότητα?

Φενεται στο μάτι?

 

Διάβασα αυτό εδώ οπότε θα το αφήσω να είναι απεριόριστο.

 

https://www.phonearena.com/news/Google-Photos-High-quality-vs-Original-Whats-the-difference-and-should-you-care_id93938

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...