Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ για να μην κάνω αυτή τη διαδικασία δεν έχω κατεβάσει και το update..

Πρέπει να περαστεί Ρομ? Δεν αρκεί η recovery?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ για να μην κάνω αυτή τη διαδικασία δεν έχω κατεβάσει και το update..

Πρέπει να περαστεί Ρομ? Δεν αρκεί η recovery?

 

Φλάσαρε recovery μόνο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω, καποια στιγμη που θα λασκαρω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ζελατινες πηρα καινουριες, καθως οι προηγουμενες ειχαν ερθει με τσακισματα και τις ειχα με ατελειες. Αυτη τη φορα τις εστειλε αναμεσα σε χαρτονια και ηταν ολες αψογες. Οι τρυπες ερχονται ακριβως, γιατι στις προηγουμενες ηταν μετατοπισμενες και η καμερα ηταν ελευθερη οριακα. Επισης ειναι τσιμα τσιμα, για οποιον δυσκολευεται, αλλα ευτυχως την εβαλα ακριβως χωρις καμια φουσκαλα με την πρωτη. Θα αναλαβω τοποθετησεις σε λιγο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δύσκολο.. Μονο κανενα ebay (ή μεταχειρισμένο )

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
5η έκδοση, δλδ; 4.4.4 θα ειναι;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι θα είναι διαθέσιμη τελικά στις 12 του μήνα και όχι στις 3 όπως αρχικα είχαν ανακοινώσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα όταν συνδεω την ταμπλετα samsung nexus10 με πανασονικ τηλεόραση με mikro hdmi απο την ταμπλετα σε hdmi της τηλεόρασης μου παιζει την εικόνα και δεν παιζει τον ήχο.... Σε οτι αλλη τηλεόραση το σύνδεσα επαιξε κανονικά, μημπως πρεπει να πάρω πιο ακριβό hdmi?παρακαλω ξέρει κανεις να μου πει γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου και τίποτα,,,
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά λέω μήπως παίζεις κάποιο φορματ ταινίας με DTS ήχο και δε το περνάει στη τηλεόραση?Έχεις δοκιμάσει κάποια ταινία avi ,xvid η κάποια που να μην περιέχει ψηφιακό ήχο?

Απλά μια υπόθεση κάνω μιας και δε το έχω δοκιμάσει..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα όταν συνδεω την ταμπλετα samsung nexus10 με πανασονικ τηλεόραση με mikro hdmi απο την ταμπλετα σε hdmi της τηλεόρασης μου παιζει την εικόνα και δεν παιζει τον ήχο.... Σε οτι αλλη τηλεόραση το σύνδεσα επαιξε κανονικά, μημπως πρεπει να πάρω πιο ακριβό hdmi?παρακαλω ξέρει κανεις να μου πει γιατί έχω σπάσει το κεφάλι μου και τίποτα,,,

Κλείσε το ταμπλετ, σύνδεσε το hdmi άνοιξε το και δοκίμασε πάλι

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το ταμπλετ για απευθείας εκτυπωση; Παω στις ρυθμισεις> εκτυπωση> προσθήκη υπηρεσίας εκτυπωσης ΗΡ, αλλα δε βρίσκει τπτ... Θελει μονο ΗΡ; Εγώ εχω εναν Canon..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μερικά προβλήματα με τον ήχο στα ηχεία, όχι στα ακουστικά. Με ενα reboot δουλεύουν παλι κανονικά. Εχει συμβεί σε κανέναν? (Lollipop)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μερικά προβλήματα με τον ήχο στα ηχεία, όχι στα ακουστικά. Με ενα reboot δουλεύουν παλι κανονικά. Εχει συμβεί σε κανέναν? (Lollipop)

Σέ εμένα έγινε σήμερα το πρωί αυτό. Βασικά έγινε και κάτι άλλο περίεργο.. Αφησα το ταμπλετ με 34% μπαταρία και το πρωϊ είχε σβήσει. Στα στατιστικά είδα την οθόνη 8+ώρες σαν να άναψε το βράδυ και να έμεινε ανοικτή. Μόλις το έβαλα στην πρίζα και το άνοιξα μου εμφάνισε το πρόβλημα με τον ήχο. Γενικά πάντως δείχνει να πηγαίνει λίγο πιο αέρατα με την 5.0 . Κανείς άλλος που την έβαλε να μας πει απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

Mηπως επαιξε τπτ με το greenify? γιατι εγω ειχα μια εφαρμογη screen lock, αντι να πατας το κουμπι πανω και ενω αυτο προσπαθουσε να τη σβησει, το greenify προσπαθουσε να απενεργοποιησει αυτο και ετσι η οθονη εμενε μονιμως αναμμενη. Χωρις Lolipop βεβαια..

Και πως το ρουταρατε με το L?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως επαιξε τπτ με το greenify? γιατι εγω ειχα μια εφαρμογη screen lock, αντι να πατας το κουμπι πανω και ενω αυτο προσπαθουσε να τη σβησει, το greenify προσπαθουσε να απενεργοποιησει αυτο και ετσι η οθονη εμενε μονιμως αναμμενη. Χωρις Lolipop βεβαια..

Και πως το ρουταρατε με το L?

Εγώ δεν έχω ρουταρει. Δεν έχω περάσει greenify. Θα δούμε πως θα πάει μετά από 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο σημείο να το γράψω, αλλά είχα αγοράσει αυτή τη θήκη http://www.poeticcases.com/poetic-case-for-the-google-nexus-10 σε Navy Blue και επειδή (όπως τη ζόρισα για να το βγάλω κάποια στιγμή το tablet από τη θήκη) της έκανα ένα μικρό ρήγμα σε μια γωνία, και επειδή ήμουν μέσα στην εγγύηση μου έστειλαν άλλη, έτσι η παλαιά μου περισσεύει.

 

Ρωτάω εδώ εάν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να του τη στείλω. Να σημειώσω πως το tablet προστατεύεται μια χαρά, απλώς φαίνεται λίγο το ρηγματάκι της θήκης.

 

Όποιος την θέλει ας μου στείλει PM να βρούμε έναν τρόπο να του τη στείλω.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν είμαι off-topic...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα manual update φλασάροντας την 5. Περιμένω εδώ και αρκετή ώρα στο boot animation. κάπου 10 λεπτά. Γιατρέ να αρχίσω να ανησυχώ;

Ηταν ρουταρεισμένο με custom recovery. Ελπίζω να ανοίξει μόνο του, έφαγα όλο το πρωί με το να προσπαθώ να βρώ άκρη με τους drivers που δεν το έβλεπε...Δεν αντέχω άλλο σκάλισμα σήμερα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα manual update φλασάροντας την 5. Περιμένω εδώ και αρκετή ώρα στο boot animation. κάπου 10 λεπτά. Γιατρέ να αρχίσω να ανησυχώ;

Ηταν ρουταρεισμένο με custom recovery. Ελπίζω να ανοίξει μόνο του, έφαγα όλο το πρωί με το να προσπαθώ να βρώ άκρη με τους drivers που δεν το έβλεπε...Δεν αντέχω άλλο σκάλισμα σήμερα!

Περίμενε περίμενε λίγο ακόμα !! :D

Link to comment
Share on other sites

Το εχει γραψει ομως πριν 1 ωρα και 3 τεταρτα..

Θα περιμένουμε μήπως σας έρθουν ενημερώσεις που φτιάχνουν τον ηχο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...