Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο την 4.4.3 όλα είναι παρα πολύ καλά,πολύ

5 μέρες σχεδόν και κανένα προβλημα

Το δικό μου από την 2η μέρα πήγα να το ξεκλειδώσω και έφαγε ξανά reset μόνο του. Το περίεργο είναι πως μετά από τέτοια resets (που τα τρώει μόνο του δλδ) τσεκάρω τη μπαταρία και αναγράφει πως είναι ανοικτό ΧΧ ώρες, ενώ αν το κλείσω και το ανοίξω μόνος μου, τότε ο μετρητής αυτός μηδενίζει (όπως και στο κινητό μου)... Τι να πω...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο την 4.4.3 όλα είναι παρα πολύ καλά,πολύ

5 μέρες σχεδόν και κανένα προβλημα

 

Σε τι πραγμα βελτιωθηκε; (Γιατι και πριν εγω δεν ειχα κανενα προβλημα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έφαγε χθες ένα κόλλημα και αναγκάστηκα να πατήσω παρατεταμένα το power button για να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έφαγε χθες ένα κόλλημα και αναγκάστηκα να πατήσω παρατεταμένα το power button για να στρώσει.

Kαι μενα συνεβη αυτο χθες πρωτη φορα (δεν εχω αναβαθμισει). Αλλα οκ, μεμονομενο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διαθέσιμη από σήμερα η 4.4.4 :!:

Γουάτ? Και τι διόρθωσαν σε 10 μέρες; Έλα Παναγία μου...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Security fix διαθέτει απ'ότι διαβάζω. Μόλις γυρίσω από δουλειά θα πάω να δω αν έχει έρθει ΟΤΑ. Λογικά πάντως τις επόμενες ώρες θα αρχίσει να μοιράζετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Προσπαθώ να φλασάρω (4.4.3 και 4.4.4 images της Google) με τον οδηγό αυτόν http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html και όλα πάνε καλά από άποψη επικοινωνίας PC-Nexus, αλλά μετά το πρώτο boot σε bootloader που δίνει η εντολή flash-all στη συσκευή παίρνω συνέχεια error "arvhive does not contain 'boot.sig', 'recovery.sig' και 'system.sig'" Μόνο με το 4.4.2 image φλάσαρα κανονικά και "έπεσε" η ROM σωστά... Από http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html τις έχω κατεβάσει... καμιά ιδέα;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από την 4.4.2 που έβαλα, βρήκε το 4.4.3 χθες (λογικό) και πριν από λίγο το 4.4.4 ota οπότε όλα καλά!!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Tην 4.4.4 θα τη δει μονο μετα την 4.4.3?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Tην 4.4.4 θα τη δει μονο μετα την 4.4.3?

Δεν είμαι σίγουρος. Απλως εγώ είχα θέμα με το να περάσω το image απο την Google, αλλά δε με χάλασε διότι μια μέρα μετά, μου ήρθε η 4.4.4.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Προσπαθώ να φλασάρω (4.4.3 και 4.4.4 images της Google) με τον οδηγό αυτόν http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html και όλα πάνε καλά από άποψη επικοινωνίας PC-Nexus, αλλά μετά το πρώτο boot σε bootloader που δίνει η εντολή flash-all στη συσκευή παίρνω συνέχεια error "arvhive does not contain 'boot.sig', 'recovery.sig' και 'system.sig'" Μόνο με το 4.4.2 image φλάσαρα κανονικά και "έπεσε" η ROM σωστά... Από http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html τις έχω κατεβάσει... καμιά ιδέα;

 

Αγνόησε το. Το λένε όλοι οι οδηγοί.

Είμαι με 4.4.4 φλασαρισμένος από τα images της google στο Ν10 αλλά και σε ένα Ν4.

Και στα δύο βγήκαν τα μυνήματα με τα sig. Και τα 2 παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αγνόησε το. Το λένε όλοι οι οδηγοί.

Είμαι με 4.4.4 φλασαρισμένος από τα images της google στο Ν10 αλλά και σε ένα Ν4.

Και στα δύο βγήκαν τα μυνήματα με τα sig. Και τα 2 παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μετά τα μνμ αυτά, έσκαγε το command prompt οπότε δεν αντέγραφε τπτ στο tablet το PC. Αλλά έβαλα την 4.4.2 και μετά βρήκε 4.4.3 και χθες την 4.4.4, οπότε δε σκάω πια. Η 4.4.4 ήταν μόνο 2 και κάτι ΜΒ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όσοι δεν εβαλαν ακόμα την 4.4 να το σκεφτούν πολύ πριν το κανουν

 

Σε εμένα ενω με την 4.3 το ταμπλέτ δεν είχε ουτε μια επανεκκίνησή και έτρεχε σφαίρα τώρα με την 4.4 η πρωτη επανεκκίνησή είναι γεγονος.

Ευχαριστώ google που δεν μου δίνεις αλλά περιθώρια παρα να το πούλησω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όσοι δεν εβαλαν ακόμα την 4.4 να το σκεφτούν πολύ πριν το κανουν

 

Σε εμένα ενω με την 4.3 το ταμπλέτ δεν είχε ουτε μια επανεκκίνησή και έτρεχε σφαίρα τώρα με την 4.4 η πρωτη επανεκκίνησή είναι γεγονος.

Ευχαριστώ google που δεν μου δίνεις αλλά περιθώρια παρα να το πούλησω!!!!

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι κομπλέ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι με τη 4.4.3 δεν εκανα επαναφορά

 

Αν τώρα με την 4.4.4 πρεπει νακανω θέλω και κάνα 2 ώρες να το ξαναστησω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι με τη 4.4.3 δεν εκανα επαναφορά

 

Αν τώρα με την 4.4.4 πρεπει νακανω θέλω και κάνα 2 ώρες να το ξαναστησω!!!!

Ναι αυτό είναι μια πικρή αλήθεια... Αλλά σκέψου πως θα είναι φρέσκο φρέσκο μετά :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μάλλον χρειάζομαι αλλαγή μπαταρίας στο ταμπλετακι. Έχει αλλάξει μήπως κάποιος φίλος να μου πει αν το χρεώνει η αντιπροσωπία?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το 'χεις και κάθε πότε το φορτίζεις; σε τι ποσοστό..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το 'χεις και κάθε πότε το φορτίζεις; σε τι ποσοστό..;

 

Από τις 8 ώρες οθόνη έχω πέσει μαξ στο 5.30.Από το Σεπτέμβριο το έχω.Δυστυχώς χάνει ένα 20% ξαφνικά όποτε μάλλον πάμε για μπαταριουλα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξες συνήθειες, πχ να συνδεεις πληκτρολόγιο, ποντίκι, κατεβάζει ταινίες..

Ρώτησα για να δω γενικά τον τρόπο φορτισματος, αν το βάζεις μόνο σε μονοψήφιο ποσοστό, αν μένει στην πρίζα και μετά το 100%, αν δουλεύει όσο φορτίζει κλπ...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξες συνήθειες, πχ να συνδεεις πληκτρολόγιο, ποντίκι, κατεβάζει ταινίες..

Ρώτησα για να δω γενικά τον τρόπο φορτισματος, αν το βάζεις μόνο σε μονοψήφιο ποσοστό, αν μένει στην πρίζα και μετά το 100%, αν δουλεύει όσο φορτίζει κλπ...

 

Όχι, ίσα ίσα που του έκανα clean install και το δούλεψα επίτηδες μόνο με browser. Γενικά μόλις πέσει κάτω από 20% το βάζω αλλά πολλές φορές το βγάζω πριν το 100% γιατί κάνει εκατό χρόνια να φορτίσει. Θα πάρω μάλλον αύριο ένα τηλ την smartec να μάθω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ίσα ίσα που του έκανα clean install και το δούλεψα επίτηδες μόνο με browser. Γενικά μόλις πέσει κάτω από 20% το βάζω αλλά πολλές φορές το βγάζω πριν το 100% γιατί κάνει εκατό χρόνια να φορτίσει. Θα πάρω μάλλον αύριο ένα τηλ την smartec να μάθω τι παίζει.

 

Αν μάθεις κάτι πες και σε εμας !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τρια θεματα:

1. Μετα την 4.4.4 εχετε δει διαφορα στην μπαταρια;σαν να πεφτει πολυ γρηγορα,κατι σαν 4 ωρες σερφαρισμα!!!!!!!!!!!!!το ταμπλετακι ειναι αγορασμενο σεπτεμβριο δεν δικαιολογει τετοια αποδοση.

2.αν υποθεσουμε οτι εχει οντως προβλημα καλυπτεται η μπαταρια απο εγγυηση;

3. Εχει βρει κανεις λυση για το θεμα με το hdmi; σε tv samsung αρχικα επαιζε κανονικα,μετα απο καιρο δεν επαιζε ηχο,τωρα που το δοκιμαζω σε tv lg σε δυο διαφορετικες δεν παιζει ουτε εικονα ουτε ηχο αμαρτια να εχεις τετοιο μηχανημα να εχεις xbmc και να μην μπορεις να το εκμεταλευτεις,στα ξενα φορα δεν μπορω να καταλαβωτι γινεται καθε πληροφορια καλοδεχουμενη!

Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...