Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ΠΟΛΥ καιρό, κατάφερα να πετύχω καλούς χρόνους αυτονομίας. Είναι ο πρώτος κύκλος με 5.0.2. Ας ελπίσουμε αν και μικρό το update να βοηθάει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι ότι βελτιώθηκε και η απόδοση και τα πολλά redraws που είχα

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο τότε που έβαλα lollipop έχω πρόβλημα με την κάμερα. Κάποιες φορές που θέλω να ανοίξω την εφαρμογή, κρασάρει το σύμπαν και έτρωγε restart ... Είναι εκνευριστικό αυτό. Το έχω μονο εγώ; ούτε root ούτε τίποτα! Αν σκεφτώ ξανά και το οτί δε μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις πχ του WiFi απο το notification menu θεωρώ μεγάλη λαλακία το lollipop. Με εξαιρετικά γραφικά βεβαίως.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο τότε που έβαλα lollipop έχω πρόβλημα με την κάμερα. Κάποιες φορές που θέλω να ανοίξω την εφαρμογή, κρασάρει το σύμπαν και έτρωγε restart ... Είναι εκνευριστικό αυτό. Το έχω μονο εγώ; ούτε root ούτε τίποτα! Αν σκεφτώ ξανά και το οτί δε μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις πχ του WiFi απο το notification menu θεωρώ μεγάλη λαλακία το lollipop. Με εξαιρετικά γραφικά βεβαίως.

Γιατί, όταν πατάς το wifi ή το δίκτυο που έχεις συνδεθεί, δεν σε πάει; Έτσι δουλεύει το Lollipop. Το σήμα είναι toggle και το όνομα σε πάει στο μενού.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, όταν πατάς το wifi ή το δίκτυο που έχεις συνδεθεί, δεν σε πάει; Έτσι δουλεύει το Lollipop. Το σήμα είναι toggle και το όνομα σε πάει στο μενού.

Ωπα δεν το ήξερα αυτό! Είσαι τρομερός!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια αφελής ερώτηση,ποιον browser δουλεύετε;γιατι μετα το lollipop ούτε chrome ούτε dolphin πανε καλα.

Τι εννοείς δεν πάνε καλά; Chrome έχω και δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αργεί στο scrollαρισμα,μπορούμε να βάλουμε τον stock της samsung δεν ξερω ποιος ειναι απο το store
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αργεί στο scrollαρισμα,μπορούμε να βάλουμε τον stock της samsung δεν ξερω ποιος ειναι απο το store

Γιατί να βάλεις της samsung? Ο δικός μας στοκ είναι ο chrome.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δούλευα μονο τον dolphin και τωρα εχει γίνει απαράδεκτος,τον Chrome δεν τον εχω δουλέψει μου φαίνεται πως δεν ειναι smooth και επίσης σε κάποια σαιτ πχ όπως το in & insomnia μου εμφανίζει τις σελίδες με μεγάλα κενά διαστήματα αριστερά δεξιά με αποτέλεσμα να ειναι δυσανάγνωστα ίσως να θελει κάποια ρύθμιση αλλα δεν την εχω βρει
:alien:
Link to comment
Share on other sites

τον Chrome δεν τον εχω δουλέψει μου φαίνεται πως δεν ειναι smooth και επίσης σε κάποια σαιτ πχ όπως το in & insomnia μου εμφανίζει τις σελίδες με μεγάλα κενά διαστήματα αριστερά δεξιά με αποτέλεσμα να ειναι δυσανάγνωστα ίσως να θελει κάποια ρύθμιση αλλα δεν την εχω βρει

 

Εμενα παλι αυτο ειναι το χαρακτηριστικο που μ`αρεσει και δε βρισκω σε κανεναν αλλο browser, ξεκιναει το zoom απο μακρια και μπορεις να επιβλεπεις ολη τη σελιδα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενω ειχε πολύ καιρό να κανει reboot, τις 2 τελευταίες μέρες εχει γ@√π£ει. Εβαλα το SD Maid Pro και εκανα κάτι καθαρισματα, μετα όταν το βαζω για καθάρισμα συνήθως κολλάει και κανει reboot. Αλλα το κανει και στο ασχετο, οπως και τωρα που εγραφα αυτο το μήνυμα! Υπάρχει περίπτωση να σβηστηκε τπτ χρησιμο με το καθάρισμα; Επίσης κολλαγε καθε φορά που ανοιγω ενα παιχνίδι που παιζω καιρο τωρα (godous) και μετα απο wipe cache/ dalvik cache ανοίγει. Αλλα τα reboot παρέμειναν.

Η αναβάθμιση σε Lolipop ελυσε το πρόβλημα με τα reboot (σε κάποιον που τα ειχε)? Τα kingo root, iroot θα το ρουταρουν ή δε δουλεύουν σε Nexus?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το πρόβλημα με τα reboot παρέμεινε. Πλέον δε χρησιμοποιώ καθόλου το tablet. Γενικά δεν έμεινα ικανοποιημένος από την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε γιατί; Δε μπορείς να το πεις σαν γενικο συμπερασμα. Εκτος απο αυτο το θεμα που δεν το εχουν ολοι, εχει δυνατά χαρακτηριστικά -απαραμιλλη οθονη, μπαταρία, καλο wifi.. - που ενω ειχα μπει στη διαδικασία να παρω ταμπλετ, λεω ασε, μια χαρα τραβαει ακομα και σε παιχνίδια, τοσα χρονια μετά την κυκλοφορία του.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ακόμα και τώρα σε απαιτητικά παιχνίδια. Απλά δε με ικανοποίησε το βάρος του και οι συνεχείς επανεκκίνησεις. Από τον Αύγουστο που έχω τις πεντέμιση ίντσες του ονε+ που έχει και τρελή μπαταρία δε γυρίζω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

A ενταξει, προφανώς ηθελες αλλαγη κατηγορίας. Τα bezel ειναι μεγαλα though, αλλα το nexus 10 ειναι θρύλος :cool:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν έχουν φύγει τελείως τα reboots. Σαφώς λιγότερα από την 4.4.4 αλλά πάλι σπαστικά.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ειχε να μου κανει 2 μηνες και σημερα εχει κανει καμια 15αρια, προφανώς κάτι εγινε...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πολύ αραιά Reboot έως σπάνια. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Μπορεί να φταίει και εφαρμογή, όπως στο Nexus 4 που είχα έφταιγε ο Chrome beta πριν ενάμιση χρόνο. Με το επόμενο Update του, λύθηκε το πρόβλημα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τα reboots έχουν ελαχιστοποιηθεί με την lollipop. Πιο πολλά θέματα έχω πλέον με το 4αρι παρά με το 10αρι :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω γενικα ειχα ελαχιστα reboots και μαλιστα το εχω αφησει με την kitkat γιατι ελεγα να περιμενω την 5.1 . Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος γιατι ακομα πηγαινει σφαιρα...
Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε μια ανακεφαλαιωση?

Εχω (ακομα) 4.4.2 + TWRP + root

Η 4.4.3 περναει OTA ή θα γινει fail? Θελει περασμα stock recovery?

Η 4.4.4 απο 4.4.3 θα περασει ota?

Απο 4.4.4 σε 5.0 θελει Toolkit, stock recovery + unroot? Ή μονο stock recovery?

5.0 -->5.0Χ περναει ota με TWRP?

Το προβλημα με τον ηχο σε Lollipop ισχυει?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...