Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα το update. Κανενα memory leak

Τι πρόβλημα εμφάνισε βρε παιδιά αυτό το leak που αναφέρετε; διότι το μόνιμο πρόβλημα που έχω εγώ είναι με την κάμερα η οποία μετά απο3-4 μέρες ανοικτό το tablet συνήθως δεν ανοίγει το App της κάμερας πάρα μόνο με επανεκκίνηση.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα με το που ήρθε update Lollipop, εκλεινε ολες τις παλιες εφαρμογες. Μετα με το 5.1 λυθηκε, εχω ανοιχτο Chrome με 10+ καρτέλες, viber, skype, 2 παιχνιδια εναλλαξ και δεν εκλειναν οι παλιες και το ιδιο ειναι με την 5.1.1

Αυτο που λες με την καμερα το παρατήρησα και εγω, αλλα επειδή δε χρησιμοποιω την καμερα του ταμπλετ δεν εδωσα σημασια. Τωρα που ανοιξα την καμερα, ανοίγει κανονικα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι ιδέα μου, αλλα έχω παρατηρήσει μερικές φορές οτι η οθόνη κανει μια λαμψη, σα να τραβαει φλας, αλλα με την οθονη. Αυτό ειναι απειροελάχιστα αισθητο, μπορεί και στο ελάχιστο που πιανει το ανθρώπινο ματι, δλδ 1/25. Δεν ξερω γιατι, αλλα νομίζω καμια φορά που ανοίγεις εφαρμογή απο τις πρόσφατες εφαρμογές...

Και ενα δεύτερο ειναι οτι καμια φορά δεν ανοίγει με την πρώτη την εφαρμογή που θα επιλεξεις απο τις προσφατες, αλλα θελει και δευτερο πατημα, αλλα δεν ξερω πότε συμβαίνει αυτό...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι ιδέα μου, αλλα έχω παρατηρήσει μερικές φορές οτι η οθόνη κανει μια λαμψη, σα να τραβαει φλας, αλλα με την οθονη. Αυτό ειναι απειροελάχιστα αισθητο, μπορεί και στο ελάχιστο που πιανει το ανθρώπινο ματι, δλδ 1/25. Δεν ξερω γιατι, αλλα νομίζω καμια φορά που ανοίγεις εφαρμογή απο τις πρόσφατες εφαρμογές...

Και ενα δεύτερο ειναι οτι καμια φορά δεν ανοίγει με την πρώτη την εφαρμογή που θα επιλεξεις απο τις προσφατες, αλλα θελει και δευτερο πατημα, αλλα δεν ξερω πότε συμβαίνει αυτό...

Ισχύει, και εμένα το κάνει σπάνια αυτό το πράγμα σε όλες τις εκδόσεις της 5 μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος με 5.1.1 και Google launcher,, παρατήρησε μετά την 5.1.1 λίγο περίεργη συμπεριφορά του launcher? Σαν να μην συνεργάζεται σωστά
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος με 5.1.1 και Google launcher,, παρατήρησε μετά την 5.1.1 λίγο περίεργη συμπεριφορά του launcher? Σαν να μην συνεργάζεται σωστά

Όσο το έχω δουλέψει παίζει καλά. Το μόνο άκυρο που έφαγα, ήταν κάποια στιγμή που δεν υπάκουε κανένα button μόνο το power οπότε και του έκανα shut down και ξανά restart. Γενικά όμως, μετά την 4.4.2 (αν θυμάμαι καλά) όλα τα άλλα updates ήταν τραγικά (πάντα κατά την προσωπική μου άποψη). Ναι μεν όλα τα "εικαστικά" τρομερά, αλλά όταν έχω ένα tablet και το λειτουργώ λίγο έως ελάχιστα, θέλω όταν πάω να ανοίξω την κάμερα, να ανοίγει γ%*ώ το κέρατό μου! Αλλιώς τι να το κάνω που κάνει reboot 3 δευτερόλεπτα νωρίτερα από ότι παλαιότερες εκδόσεις; όταν βρω χρόνο θα του ρίξω την 4.4.x (θα ψάξω ποιά ήταν ακριβώς) και θα μείνω εκεί. Αδικαιολόγητα κολλήματα (μάυρες οθόνες είτε κλειδωμένο είτε όχι), κάμερα που δεν ανοίγει, είναι τραγικά για ένα tablet 300€. Έχουμε ένα tabletάκι τούμπανο και τελικά θα πρέπει να βρούμε κάποια custom rom να του φορέσουμε μιας που η google το έχει γειώσει λίγο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όσο το έχω δουλέψει παίζει καλά. Το μόνο άκυρο που έφαγα, ήταν κάποια στιγμή που δεν υπάκουε κανένα button μόνο το power οπότε και του έκανα shut down και ξανά restart. Γενικά όμως, μετά την 4.4.2 (αν θυμάμαι καλά) όλα τα άλλα updates ήταν τραγικά (πάντα κατά την προσωπική μου άποψη). Ναι μεν όλα τα "εικαστικά" τρομερά, αλλά όταν έχω ένα tablet και το λειτουργώ λίγο έως ελάχιστα, θέλω όταν πάω να ανοίξω την κάμερα, να ανοίγει γ%*ώ το κέρατό μου! Αλλιώς τι να το κάνω που κάνει reboot 3 δευτερόλεπτα νωρίτερα από ότι παλαιότερες εκδόσεις; όταν βρω χρόνο θα του ρίξω την 4.4.x (θα ψάξω ποιά ήταν ακριβώς) και θα μείνω εκεί. Αδικαιολόγητα κολλήματα (μάυρες οθόνες είτε κλειδωμένο είτε όχι), κάμερα που δεν ανοίγει, είναι τραγικά για ένα tablet 300€. Έχουμε ένα tabletάκι τούμπανο και τελικά θα πρέπει να βρούμε κάποια custom rom να του φορέσουμε μιας που η google το έχει γειώσει λίγο.

 

Πίστεψε σε σχέση με το nexus 4 που έχω είναι απείρος πιο σταθερό. Θεωρώ ότι φταίει η lollipop η οποία θέλει πολύ πολύ δουλειά ακόμα. (Καλύτερη μπαταρία από 4.4 και καλύτερη διαχείρηση μνήμης χάθηκαν στην μετάφραση.. )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας κανω μια ερωτηση που εχει σχεση με την μπαταρια. Τη συσκευη την φορτιζω παντα οταν φτανει γυρω στο 20% και το βγαζω απο τη πριζα πριν το 100%. Χθες το αφησα αφορτιστο και στο 5% εκανε shutdown. Λετε να εχει προβλημα η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να εχει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στο 7% έχει κάνει. Γενικότερα μόλις πέσει κάτω από 10% είναι επίφοβο να σβήσει από στιγμή σε στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και μενα στο 8% εχει σβησει αρκετες φορες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στο 7% έχει κάνει. Γενικότερα μόλις πέσει κάτω από 10% είναι επίφοβο να σβήσει από στιγμή σε στιγμή

 

Εμένα στο 50-55% σβήνει. Ναι το ξέρω έχει χαλάσει η μπαταρία. Η Samsung Hellas ΔΕΝ αναλαμβάνει την επισκευή του, δεν εισάγει ανταλλακτικά. Προς γνώση και συμμόρφωση: ΠΟΤΕ δεν παίρνουμε συσκευή που δεν εισάγεται στην Ελλάδα επίσημα. Την έφαγα και έμαθα :wacko:

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το είχες? Πόσες φορές το έχεις φορτίσει?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο 50-55% σβήνει. Ναι το ξέρω έχει χαλάσει η μπαταρία. Η Samsung Hellas ΔΕΝ αναλαμβάνει την επισκευή του, δεν εισάγει ανταλλακτικά. Προς γνώση και συμμόρφωση: ΠΟΤΕ δεν παίρνουμε συσκευή που δεν εισάγεται στην Ελλάδα επίσημα. Την έφαγα και έμαθα :wacko:

Εγώ το πήρα από το πλαίσιο. Άρα είναι ελληνικό. Γιατί όχι;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το είχες? Πόσες φορές το έχεις φορτίσει?

 

2 χρόνια και κάτι, όχι τόσες πολλές φορές, τον τελευταίο χρόνο το χρησιμοποιούσα ελάχιστα.

 

Εγώ το πήρα από το πλαίσιο. Άρα είναι ελληνικό. Γιατί όχι;

 

Για δοκίμασε... πάρε το Πλαίσιο και πες τους θέλω μια μπαταρία να δεις τι θα σου πούνε. Εαν τη βρεις στην αγοράζω στα διπλά λεφτά.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην υπάρχει υποστήριξη ρε παιδιά για ελληνική συσκευή. Πολλοί στο θέμα του nexus 4 είχαν επικοινωνήσει με την google και τους έστειλαν refurbished συσκευή πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από πλαίσιο.. Βέβαια έχει λήξει η εγγύηση.

Το χρησιμοποιώ ένα 15μηνο με καθημερινή φόρτιση, δλδ ένα κύκλο φόρτισης-αποφορτισης, το έχω λιώσει και μέχρι τώρα έχει βγάλει τα λεφτά του. Βέβαια δε θα χαιρόμουν άμα χάλαγε, αλλά δε βλέπω να έχει κάτι μη φυσιολογικό ή απόδοσή του..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε 6 μήνες, ήταν refurbished, αλλά ο άγιος ταβλετιος ήταν από πάνω μου..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην υπάρχει υποστήριξη ρε παιδιά για ελληνική συσκευή. Πολλοί στο θέμα του nexus 4 είχαν επικοινωνήσει με την google και τους έστειλαν refurbished συσκευή πάντως.

 

Εμένα είναι εκτός εγγύησης πλέον, μπαταρία δεν υπάρχει, δεν την εισάγει η Samsung Ελλάς οπότε έχασα. Στο ebay κυκλοφορεί πολύ μαϊμού, δεν το ρισκάρω. Πήρα το μάθημα μου.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι εκτός εγγύησης πλέον, μπαταρία δεν υπάρχει, δεν την εισάγει η Samsung Ελλάς οπότε έχασα. Στο ebay κυκλοφορεί πολύ μαϊμού, δεν το ρισκάρω. Πήρα το μάθημα μου.

Κοιταξες στο xda?κάποιοι έχουν δοκιμάσει ορισμένες και έχουν γράψει και review

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξες στο xda?κάποιοι έχουν δοκιμάσει ορισμένες και έχουν γράψει και review

 

Καλή ιδέα Θάνο, ευχαριστώ. Πάω να ρίξω μια ματιά.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει να δουλέψει κανείς multi window στο 10αρι? Με xposed η άλλο τρόπο?

 

Είχα δοκιμάσει σε kitkat με xposed αλλά ηταν buggy και το παρατησα. Δεν γνωρίζω αν έχει βελτιωθεί η κατάσταση σε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...