Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις σε καθε boot ή στο πρώτο της εγκατάστασης;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεις σε καθε boot ή στο πρώτο της εγκατάστασης;

Σε κάθε boot μου αργεί στις αντιδράσεις. Δείχνει να ζορίζεται . Μετά το 5λεπτο είναι Οκ.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μού το εκανε με την 4.4.2 μετα απο reboot που εκανε μόνο του. Μετα απο δεύτερο reboot δικό μου ηταν ενταξει, αρπαζοντας αμεσως..

 

Εγω με την 5.0.2 ειμαι υπερευχαριστημενος, κανενα reboot μεχρι τωρα και καλη σβελταδα. Η μόνη μικρολεπτομερεια που δε μ'αρέσει ειναι οταν πατας το κουμπι προσφατων εφαρμογων, οταν πατας εκτος λιστας αντι να σε βγαλει στη home screen, δεν κανει τπτ.. Και ενα που δεν ξερω μηπως ειναι ιδέα μου, κλεινει ευκολα παλιοτερες εφαρμογές, σα να τρώει δλδ περισσοτερη μνημη παρολο που το L ειναι πιο ελαφρυ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μού το εκανε με την 4.4.2 μετα απο reboot που εκανε μόνο του. Μετα απο δεύτερο reboot δικό μου ηταν ενταξει, αρπαζοντας αμεσως..

 

Εγω με την 5.0.2 ειμαι υπερευχαριστημενος, κανενα reboot μεχρι τωρα και καλη σβελταδα. Η μόνη μικρολεπτομερεια που δε μ'αρέσει ειναι οταν πατας το κουμπι προσφατων εφαρμογων, οταν πατας εκτος λιστας αντι να σε βγαλει στη home screen, δεν κανει τπτ.. Και ενα που δεν ξερω μηπως ειναι ιδέα μου, κλεινει ευκολα παλιοτερες εφαρμογές, σα να τρώει δλδ περισσοτερη μνημη παρολο που το L ειναι πιο ελαφρυ.

η lollipop έχει θέματα με την μνήμη το οποίο από ότι λένε διορθώθηκε στην 5.1. οπότε είναι "φυσιολογικό" να το βλέπεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Lollipop 5.1 update μολις σημερα ηρθε,

πραγματι τα θεματα μνημης λυθηκαν!

Μονο που δε βλεπω να εχει unroot το toolkit, εχει μονο stock image+unroot. Ετσι, περασα το στοκ, αλλα χωρις wipe data και ευτυχως ολα παιζουν.

 

Οποιος δεν εχει περασει Lollipop, να το κανει παραυτα.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για την 5.1 . Ειμαι στην 5.0.1 με root. Αν περάσω την αναβάθμιση πρεπει να το ξαναρουταρω ή το root παραμένει;

Αν δεν γινεται αυτο ποια είναι η πιο ασφαλής διαδικασια; Να το κάνω unroot, να αναβαθμισω σε 5.1 και μετα ξανά root;

Δεν έχω ιδέα πως να το κάνω, γι αυτό ρωταω. Ο μόνος λογος που θέλω root είναι για να μπορω να συνδεω usb stick με otg καλώδιο μέσω του stickmount.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο, τα κανει ολα και συμφερει. Εχεις δοκιμασει να κανεις το update? Ισως εχει πρόβλημα με το root, ισως με την custom recovery (μαλλον δεν εχεις).

Με αυτο το εργαλειο μπορεις να κανεις unroot και stock img, αλλα χωρις wipe data για να μη χασεις δεδομενα.

 

Εμενα προ ολιγου εκανα reboot to recovery και κολλησε στο ξαπλωτο android και απο κατω no command, δεν επιανε τπτ,ουτε power off εμπαινε ξανα σε αυτο, ουτε into recovery, ουτε τπτ.. Το ωραιο ειναι οτι και ο υπολογιστής ειχε κολλησει σε updates που εκανε και δε μπορουσα να κάνω τπτ. Τελικα το εβαλα στην πρίζα να μην τελειώσει η μπαταρία και μετά απο λίγο ακουω τη δονηση και μπουταρει μόνο του κανονικα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για την 5.1 . Ειμαι στην 5.0.1 με root. Αν περάσω την αναβάθμιση πρεπει να το ξαναρουταρω ή το root παραμένει;

Αν δεν γινεται αυτο ποια είναι η πιο ασφαλής διαδικασια; Να το κάνω unroot, να αναβαθμισω σε 5.1 και μετα ξανά root;

Δεν έχω ιδέα πως να το κάνω, γι αυτό ρωταω. Ο μόνος λογος που θέλω root είναι για να μπορω να συνδεω usb stick με otg καλώδιο μέσω του stickmount.

 

Κατεβασε αυτο, τα κανει ολα και συμφερει. Εχεις δοκιμασει να κανεις το update? Ισως εχει πρόβλημα με το root, ισως με την custom recovery (μαλλον δεν εχεις).

Με αυτο το εργαλειο μπορεις να κανεις unroot και stock img, αλλα χωρις wipe data για να μη χασεις δεδομενα.

 

Εμενα προ ολιγου εκανα reboot to recovery και κολλησε στο ξαπλωτο android και απο κατω no command, δεν επιανε τπτ,ουτε power off εμπαινε ξανα σε αυτο, ουτε into recovery, ουτε τπτ.. Το ωραιο ειναι οτι και ο υπολογιστής ειχε κολλησει σε updates που εκανε και δε μπορουσα να κάνω τπτ. Τελικα το εβαλα στην πρίζα να μην τελειώσει η μπαταρία και μετά απο λίγο ακουω τη δονηση και μπουταρει μόνο του κανονικα...

Με root δεν περνάει. Πρέπει να φλασάρεις boot.img και system.img από την 5.0.1 για να περάσει. Έτσι δεν θα χάσεις τα δεδομένα σου.

 

Επίσης όταν είναι στο no command κρατάς power Και πατάς Volume + και αφήνεις στιγμιαία και μπαίνει στο μενού της στοκ recovery.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατεβασει το προγραμματακι αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει. Το ταμπλετ το πηρα ετοιμο ρουταρισμενο από φιλο και δεν ξερω πως να χρησιμοποιησω το root toolkit.

 

Aν μπορεις να με βοηθήσεις λεγοντας μου βημα βημα η διαδικασια , θα σου ημουν υπόχρεος.

Αν το εχω καταλαβει σωστα:

1.Συνδεω το nexus στο λαπτοπ και ανοιγω το toolkit

2.Παταω την επιλογή flash stock + unroot

3.Ξεσυνδεω το ταμπλετ και κανω το upgrade σε 5.1

4.Ξανασυνδεω και παταω την επιλογή root ( τικαρω το Custom recovery;;;; ) , αφου πρωτα εχω αλλαξει στις ρυθμισεις του root toolkit την εκδοση android που χρησιμοποιω σε 5.1

 

Kανω καπου λαθος ή ξεχναω κατι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω υπολογιστή ανοιχτό τωρα, αλλα ναι αυτα ειναι τα βηματα. Απλα κάπου θα εχει επιλογή να μην κανει wipe data και πατάς αυτην. Οπως ειπε και ο Gialakias, αμα φλασαρεις τα img της 5.0.1, δλδ αυτης που εχεις, δε χανεις τα δεδομενα. Τικαρε και το custom recovery. Γενικα, ότι κανει στο λεει αναλυτικά στο παράθυρο διπλα. Αν πχ χασεις δεδομενα στο λεει διπλα.Επιλέγεις την εκδοση android που εχεις, αλλα ετσι κιαλλιως το αναγνωριζει αυτόματα οταν το συνδεσεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και... ειχαμε το πρωτο restart (με 5.1). Και μου ενεπνεε εμπιστοσύνη ότι δε θα συμβει. Με συχνότητα 1 τη βδομάδα μπορώ να το αντεξω, αλλα...

Στα θετικα οτι με το που bootαρει ανοιγουν ολα άμεσα χωρις καθολου lag..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και... ειχαμε το πρωτο restart (με 5.1). Και μου ενεπνεε εμπιστοσύνη ότι δε θα συμβει. Με συχνότητα 1 τη βδομάδα μπορώ να το αντεξω, αλλα...

Στα θετικα οτι με το που bootαρει ανοιγουν ολα άμεσα χωρις καθολου lag..

Εμένα ακόμα τίποτα. Άνοιξες μήπως τίποτα βαριές καρτέλες στον chrome?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω παντα ανοιχτες 10 καρτελες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχω παντα ανοιχτες 10 καρτελες

Μου έχει τύχει πολλές φορές reboot με βαριές καρτέλες ανοικτές. Βεβαία στην 5 και μετά δεν θυμάμαι αν έχει γίνει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eγω οχι, θα μπορουσε να ειναι κατι που συγχρονιζεται...?

Μου εχει εχει κανει συνολο 3 σε ενα μηνα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 4-5 μέρες με έχει τσακισει. υποψιάζομαι το Android Webview. θα δοκιμάσω να σβήσω τις ενημερώσεις. αποκλείεται να είναι θέμα συγχρονισμού, τύχης λογικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δω κάποιον αγώνα απο draculastream ή sportlemon αλλά δε μπόρεσα με τα πολλά, ενω παλιότερα έβλεπα απο το sportlemon τουλάχιστον.Δεν το έχει κάνει root και του έχω περάσει το flashplayer 11.1 αλλά βλέπω μου ζητάει πιο καινούργια έκδοση.

Γενικά ποια τα βήματα για να βλεπω μεσω αυτων των site?Eπίσης δουλεύω dolphin και chrome με ενεργοποιημένο το flash player.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να δω κάποιον αγώνα απο draculastream ή sportlemon αλλά δε μπόρεσα με τα πολλά, ενω παλιότερα έβλεπα απο το sportlemon τουλάχιστον.Δεν το έχει κάνει root και του έχω περάσει το flashplayer 11.1 αλλά βλέπω μου ζητάει πιο καινούργια έκδοση.

Γενικά ποια τα βήματα για να βλεπω μεσω αυτων των site?Eπίσης δουλεύω dolphin και chrome με ενεργοποιημένο το flash player.

 

Έκδοση android? Στην lollipop μόνο dolphin παίζει με πειραγμένο flash player αν δεν κάνω λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχω lollilop.Υπάρχει κάποια έκδοση flash player που μπορεί να ανέβει εδώ μέσα ,εφόσον επιτρέπεται εδω μέσα?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε 5.1.1, την κανουμε; θέλει παλι unroot, ξεrecovery?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε 5.1.1, την κανουμε; θέλει παλι unroot, ξεrecovery?

Ναι. Από το 5.0 και μετά μόνο έτσι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει ερθει εμενα, αλλα δεν την εχω βαλει ακομα. Παντως δεν ειχα memory bug με 5.1, ειχε διορθωθεί..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα το update. Κανενα memory leak

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...