Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε περίμενε λίγο ακόμα !! :D

 

Βαρέθηκα να περιμένω, μπήκα στο recovery (είχε μπεί το stock) και έκανα factory reset (είχα σκοπό να κάνω ούτως ή άλλως) και όλα καλά.

Μερικές εφαρμογές δεν παίζουν, καθώς δεν είναι συμβατές με το ΑRT, πχ το ΜΧ player, angry birds κλπ. Θα λυθούν σιγά σιγά.

 

Με τον ήχο, ακόμα δεν έχω δει το πρόβλημα που λέτε, αλλά ακόμα είναι νωρίς.....:p

 

Γενικά το lollipop μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκετά!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να πεις τα πλεονεκτήματα γενικα; Γιατί εχω ενα πληρως λειτουργικο συστημα και δε θελω να το χαλασω...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις τα πλεονεκτήματα γενικα; Γιατί εχω ενα πληρως λειτουργικο συστημα και δε θελω να το χαλασω...

Αν δεν θέλεις να το ρισκάρεις, περίμενε λίγες μέρες να σου έρθει το ΟΤΑ.

 

Γενικά δείχνει πιο γρήγορο, χωρίς τους λίγους στιγμιαίους δισταγμούς που μπορεί να είχε. (Φταίει και ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση και όχι update)

Σίγουρα είναι πολύ πιο όμορφο. Σημαντικά τα βήματα εκεί. Ολο το στήσιμο είναι αντάξιο ενός κορυφαίου λειτουργικού.

 

Προβλήματα, πέρα από την (προσωρινή) ασυμβατότητα μερικών εφαρμογών, δεν έχω δει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, αμα ειναι για εφαρμογές ενταξει, ηδη μου εχουν ερθει οι αναβαθμίσεις για πολλές εφαρμογές (υποστήριξη L)...

 

Μου εχει ερθει (εδω και πολύ καιρό ) ota update για 4.4.3, πρέπει πρώτα να κανω αυτο για να ερθει μετά 4.4.4 και μετα Lollipop ή θα έρθει κατευθείαν;

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το OTA zip απο 4.4.3 σε 4.4.4 και το αντίστοιχο απο 4.4.4 σε 5.0. Είναι το ίδιο , αλλά χωρίς να περιμένεις. Μπορείς να τα φλασάρεις απο stock recovery. Θα σου βγάλει σφάλμα μονο αν εχεις πειράξει το συστημα (root... κ.λ.π. )
Link to comment
Share on other sites

Εχω TWRP και root, δε με πειράζει να περιμενω, απλα λεω μηπως δεν ερθει καθόλου, δλδ κατευθείαν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι πλεον τσεκάρουν το χώρο που αποθηκεύεται το συστημα σαν ενιαίο. Δηλαδή αν εχεις αλλάξει έστω και ενα αρχείο στο συστημα (όπως root), σου βγάζει σφάλμα και δεν εγκαθίσταται καθόλου. Παλαιότερα έλεγχαν ενα ενα αρχείο και το άλλαζαν, οποτε δεν καταλάβαινε οτι έχει root. Δεν το έχω δει προσωπικά βέβαια και δεν ξέρω αν θα δουλέψει αν αφαιρέσεις απλα το root.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα οτι πλεον τσεκάρουν το χώρο που αποθηκεύεται το συστημα σαν ενιαίο. Δηλαδή αν εχεις αλλάξει έστω και ενα αρχείο στο συστημα (όπως root), σου βγάζει σφάλμα και δεν εγκαθίσταται καθόλου. Παλαιότερα έλεγχαν ενα ενα αρχείο και το άλλαζαν, οποτε δεν καταλάβαινε οτι έχει root. Δεν το έχω δει προσωπικά βέβαια και δεν ξέρω αν θα δουλέψει αν αφαιρέσεις απλα το root.

Εγώ το πέρασα έχοντας custom recovery και φυσικά root.

Χρησιμοποίησα το flash all .bat που δίνει μαζί το αρχείο της google. (έχω εγκαταστήσει το android sdk και τους drivers)

Το μόνο που με ζόρισε είναι οι drivers καθώς στο ίδιο μηχάνημα συνδέω διάφορα κινητά και κάπου είχε μπλέξει το θέμα....

 

Έκανα factory reset βέβαια. Σε μία τόσο μεγάλη αναβάθμιση δεν βλάπτει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα έχοντας custom recovery και φυσικά root.

Χρησιμοποίησα το flash all .bat που δίνει μαζί το αρχείο της google. (έχω εγκαταστήσει το android sdk και τους drivers)

Το μόνο που με ζόρισε είναι οι drivers καθώς στο ίδιο μηχάνημα συνδέω διάφορα κινητά και κάπου είχε μπλέξει το θέμα....

 

Έκανα factory reset βέβαια. Σε μία τόσο μεγάλη αναβάθμιση δεν βλάπτει.

 

Μιλάω για OTA update. Οχι για φλασάρισμα απο factory images. Και εγώ εκανα ακριβως οτι και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για OTA update. Οχι για φλασάρισμα απο factory images. Και εγώ εκανα ακριβως οτι και εσύ.

Είχα κατεβάσει και το ΟΤΑ, αλλα το σκέφτηκα λίγο και δεν το δοκίμασα καν. Θεωρώ ότι τέτοια αναβάθμιση πρέπει να γίνει "καθαρή".

 

Σας είπα ότι μου αρέσει πολύ το lollipop? Είμαι γλυκατζής τι να κάνουμε! :p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχαμε και το πρώτο reboot σήμερα κατά την περιήγηση στο chrome!τελικά αυτά δεν θα αλλάξουν ποτέ :p
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα που συνηθισαμε... Παντως ο αδερφος μου που εχει το ιδιο (ναι εχουμε δύο) και το εχει απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας, λεει δεν του εχει κανει κανενα reboot ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανε αναβάθμιση σε Lollipop!!Βλέπεις καινούργια πράγματα όμορφα και μπορώ να πω πως είναι πιο γρήγορο ακόμη τώρα με αυτήν την ρομ!Προς τον παρόν κανένα πρόβλημα..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε OTA η αναβάθμιση σε Lollipop, δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα κιόλας :) Περιμένω μερικές μέρες να δω πως πάει από μπαταρία. Με χάλασε λίγο το νέο συρτάρι (ειδοποιήσεις και γρήγορες ρυθμίσεις), με βόλευε πολύ περισσότερο όταν ήταν σε χωριστά συρτάρια.
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση ειχες πριν;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω TWRP και root, δε με πειράζει να περιμενω, απλα λεω μηπως δεν ερθει καθόλου, δλδ κατευθείαν

 

Θα σου έρθει αλλά δεν θα εγκατασταθεί. Πρέπει να βάλεις τη στοκ recovery. Το root δεν επηρεάζει, από την 5.0 και μετά βλέπουμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σας πω μια αλλαγή που έκανα στο ταμπλετ και νομίζω ότι πάει πιο γρήγορα και ξεκούραστα. Διάβαζα σε ένα τοπικ τα προβλήματα του νεξους 7 2012 με την νέα έκδοση, και κάποιος ανέφερε ότι απενεργοποιησε το Google now και είδε βελτίωση. Το έκανα και εγώ στο δικό μας και νομίζω ότι πήρε τα πάνω του. Αν μπορεί ας το δοκιμάσει και κάνεις άλλος να δούμε μήπως είναι η ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πρέπει να το εχω βγαλει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι έχω να αναφέρω ενα τρεμοπαιγμα που βλέπω στα γραφικά, σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές; οπου πρεπει να αλλάξουν τα χρωματα και η διάρθρωση τη απεικόνισης. Ίσως δεν το περιιγραφω σωστα αλλά αν κάποιος το έχει παρατηρήσει θα καταλάβει τι εννοω

Χρησιμοποιούσα τον google launcher, δοκιμαζω τώρα με τον μανισιο και νομιζω οτι δεν έχω θεμα

Edited by DrVasilis
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα από εδώ. Καλύτερα από πριν. Εγκατάσταση με ΟΤΑ χωρίς factory reset.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Χτες έπαιξα κανένα δίωρο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ταχύτατο. Το μόνο κακό εμφανισιακά είναι πως δεν έχει διαφάνεια πάνω και κάτω με αποτέλεσμα να δείχνει άσχημο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα καλά με τη Lollilop αλλά μου έχει κάνει 3 επανεκκινήσεις ξαφνικά μεχρι τώρα.Δε μου τα λεει καλά...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Χτες έπαιξα κανένα δίωρο και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ταχύτατο. Το μόνο κακό εμφανισιακά είναι πως δεν έχει διαφάνεια πάνω και κάτω με αποτέλεσμα να δείχνει άσχημο.

Εγώ πάλι τη διαφάνεια πάνω και κάτω δεν την είχα ούτε με την 4.4.4 .... είχε κάποιον τρόπο να την ενεργοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...