Jump to content

Google Nexus 10 (by Samsung)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι ο thanos πανω, παρομοιο προβλημα εχει με τη μπαταρια, αλλα φαινεται περιεργο, τπτ δεν εδειχνε οτι θα προκυψει τετοιο θεμα, η παταρια ειναι αριστη, η ρομ επισης, ισως φταιει η αναβαθμιση.. και γενικα οι συνθηκες φορτισης φαινονται οι ενδεδειγμενες (φορτιση σε χαμηλο ποσοστο, εξοδος απο τη μπριζα κοντα ή πριν το γεμισμα..).

Ειναι κατι που φοβομουν απο την αρχη, καθως δεν ειχα ταμπλετ πριν και λεω με συνεχη χρηση και καθημερινο φορτισμα-αδειασμα ποσο θα αντεξει..; Αλλα διαβασα οτι οι μπαταριες αναλογα με το ποτε τις φορτιζεις, αντεχουν αρκετα, δλδ αν ειναι στο 20% και κατω υποτιθεται οτι βγαζουν 4000 φορτισεις, κατι που μεταφραζεται σε χρονια λειτουργιας.

 

Το hdmi τι παρουσιαζει; Εγω το εχω βαλει σε 3 Samsung οθονες και δεν ειχε ποτε προβλημα, μηπως φταιει κανενα κινεζικο βισμα/ανταπτορας;

Το κακο ειναι οτι δε διαλεγεις οθονη, οπως στα λαπτοπ, εσωτερικη, εξωτερικη, 2 ταυτοχρονα, αλλα παιζουν και οι δύο μαζι, απλα χαμηλωνεις την φωτεινοτητα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι ο thanos πανω, παρομοιο προβλημα εχει με τη μπαταρια, αλλα φαινεται περιεργο, τπτ δεν εδειχνε οτι θα προκυψει τετοιο θεμα, η παταρια ειναι αριστη, η ρομ επισης, ισως φταιει η αναβαθμιση.. και γενικα οι συνθηκες φορτισης φαινονται οι ενδεδειγμενες (φορτιση σε χαμηλο ποσοστο, εξοδος απο τη μπριζα κοντα ή πριν το γεμισμα..).

Ειναι κατι που φοβομουν απο την αρχη, καθως δεν ειχα ταμπλετ πριν και λεω με συνεχη χρηση και καθημερινο φορτισμα-αδειασμα ποσο θα αντεξει..; Αλλα διαβασα οτι οι μπαταριες αναλογα με το ποτε τις φορτιζεις, αντεχουν αρκετα, δλδ αν ειναι στο 20% και κατω υποτιθεται οτι βγαζουν 4000 φορτισεις, κατι που μεταφραζεται σε χρονια λειτουργιας.

 

Το hdmi τι παρουσιαζει; Εγω το εχω βαλει σε 3 Samsung οθονες και δεν ειχε ποτε προβλημα, μηπως φταιει κανενα κινεζικο βισμα/ανταπτορας;

Το κακο ειναι οτι δε διαλεγεις οθονη, οπως στα λαπτοπ, εσωτερικη, εξωτερικη, 2 ταυτοχρονα, αλλα παιζουν και οι δύο μαζι, απλα χαμηλωνεις την φωτεινοτητα

 

Έσβησα το tune in radio που χρησιμοποιούσα και δείχνει να έχει πάρει τα πάνω του το ταμπλετ.Το παρακολουθώ ακόμα τις τελευταίες μέρες και θα επανέλθω με νεότερα.

 

 

 

 

 

Καλημερα τρια θεματα:

1. Μετα την 4.4.4 εχετε δει διαφορα στην μπαταρια;σαν να πεφτει πολυ γρηγορα,κατι σαν 4 ωρες σερφαρισμα!!!!!!!!!!!!!το ταμπλετακι ειναι αγορασμενο σεπτεμβριο δεν δικαιολογει τετοια αποδοση.

2.αν υποθεσουμε οτι εχει οντως προβλημα καλυπτεται η μπαταρια απο εγγυηση;

3. Εχει βρει κανεις λυση για το θεμα με το hdmi; σε tv samsung αρχικα επαιζε κανονικα,μετα απο καιρο δεν επαιζε ηχο,τωρα που το δοκιμαζω σε tv lg σε δυο διαφορετικες δεν παιζει ουτε εικονα ουτε ηχο αμαρτια να εχεις τετοιο μηχανημα να εχεις xbmc και να μην μπορεις να το εκμεταλευτεις,στα ξενα φορα δεν μπορω να καταλαβωτι γινεται καθε πληροφορια καλοδεχουμενη!

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει !

YES! Είδα πως έβγαλε previews μόνο για 5 και 7 και ανησύχησα :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,λοιπόν έκανα επαναφορά εργοστασιακών,πήρα άλλο καλώδιο hdmi και όλα κομπλέ βλέπω ταινιακι σπάταλο ,τώρα η μπαταρία ειναι στις 5-6 ώρες σερφάρισμα, του πέρασα και το battery doctor και έφτιαξε το θέμα.
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μια ακόμη απόδειξη για το τι εστί η μπαταρία του tablet μας.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μια ακόμη απόδειξη για το τι εστί η μπαταρία του tablet μας.

 

Μία χαρά σε βρίσκω! Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να το αφήσω τόσο πολύ ώρα στην ησυχία του για να δω σε idle πόσο χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά σε βρίσκω! Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να το αφήσω τόσο πολύ ώρα στην ησυχία του για να δω σε idle πόσο χάνει.

Καλά, μη νομίζεις και εγώ τα ΣΚ το λιώνω :) Αλλά καθημερινές θα ασχοληθώ ελάχιστα μιας που όλη μέρα είμαι μπροστά σε PC...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να μη μου βγάζει την ειδοποίηση του update?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το θεμα με τη συνδεση Pc παραμενει.. Το εχει αναγνωρισει, αλλα το ανοιγει μονο σαν ¨φωτογραφικη μηχανη¨. Βλεπει μονο το φακελο DCIM. Ειναι ενεργοποιημενος ο εντοπισμος σφαλματων, θελει τπτ αλλο?

Το προβλημα που εχω ειναι οτι για καποιο λογο δεν περναει μεγαλα αρχεια (ταινιες). Σε καποια φαση της διαδικασιας βγαζει σφαλμα "The device has either stop responding or has been disconnected. The camera may not support copying files from your computer".

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το θεμα με τη συνδεση Pc παραμενει.. Το εχει αναγνωρισει, αλλα το ανοιγει μονο σαν ¨φωτογραφικη μηχανη¨. Βλεπει μονο το φακελο DCIM. Ειναι ενεργοποιημενος ο εντοπισμος σφαλματων, θελει τπτ αλλο?

Το προβλημα που εχω ειναι οτι για καποιο λογο δεν περναει μεγαλα αρχεια (ταινιες). Σε καποια φαση της διαδικασιας βγαζει σφαλμα "The device has either stop responding or has been disconnected. The camera may not support copying files from your computer".

 

Καλημέρα φίλε!

 

Δοκίμασε μόλις το συνδέσεις να πας στην διαχείριση συσκευών και να βρεις το τάμπλετ.Επέλεξε update driver μετά επέλεξε εσύ από τους διαθέσιμους στη λίστα και φόρτωσε το mtp driver.

Link to comment
Share on other sites

Thnx φιλε, θα το κανω μολις παω στο pc. Απλα μου φανηκε περιεργο γιατι το αναγνωριζει σαν Nexus10

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη που αφήνει ελάχιστο περιθώριο γύρω από την οθόνη. Θέλω λοιπόν μια ζελατίνα που να μην πιάνει τελείως στα άκρα του tablet. Είχα μια που ήταν τσιμα τσιμα αλλά δεν μπόρεσα να την ευθυγραμμισω με τίποτα και την πέταξα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτην ,ειναι απο τσιμα τσιμα εως ιδανικη, δλδ εχει μισο χιλιοστο πάνω και κατω και ενα χιλιοστό αριστερα δεξια.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι 10αρι ταμπλετ και μου ηρθαν οι 2 απο τις 3 με τσακισματα. Εχω βαλει τη μία απο αυτες και εχει 3 φουσκαλιτσες που οφείλονται σε τσακισμα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτην ,ειναι απο τσιμα τσιμα εως ιδανικη, δλδ εχει μισο χιλιοστο πάνω και κατω και ενα χιλιοστό αριστερα δεξια.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι 10αρι ταμπλετ και μου ηρθαν οι 2 απο τις 3 με τσακισματα. Εχω βαλει τη μία απο αυτες και εχει 3 φουσκαλιτσες που οφείλονται σε τσακισμα.

 

Πω πω πανάκριβες είναι. :-P

 

Θα τις παραγγείλω αύριο κιόλας. Το έχω εδώ και έξι μήνες χωρίς ζελατίνα και χτες κάπου χαράχτηκε η θήκη. Οπότε άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια.

 

Βέβαια η μόνη χρήση είναι στο κρεβάτι αντί για βιβλίο και Κυριακή πρωί στην καφετέρια μέχρι να ξυπνήσουν οι άλλοι. Δεν παύει όμως να θέλει προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου το εχει χωρις ζελατινα και χωρις θηκη εδω και 1.5+ χρονο, δεν εχει καμία γρατζουνια. Του κανεις ελαφριά χρηση και δε χρειάζεται να φοβασαι.. Εγω απλα δεν αντεχω να εχω απροστάτευτα τα πράγματά μου :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου το εχει χωρις ζελατινα και χωρις θηκη εδω και 1.5+ χρονο, δεν εχει καμία γρατζουνια. Του κανεις ελαφριά χρηση και δε χρειάζεται να φοβασαι.. Εγω απλα δεν αντεχω να εχω απροστάτευτα τα πράγματά μου :)

 

Και εγώ το έχω κανένα εξάμηνο χωρίς την θήκη.Του έδινε αρκετό βάρος και πάχος για να την έχω συνέχεια. Πλεόν την χρησιμοποιώ μόνο όταν το παίρνω μαζί μου εκτός σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Moλις συνειδητοποιησα οτι η TWRP recovery δεν κανει backup και λεει οτι ο δισκος Ε: δε βρεθηκε. Το συνδεσα με υπολογιστη να δω ποιο ειναι το file system και λεει Generic hierarchical που βλεπω οτι ειναι το file system της Apple (!) και ειναι read only, κατι που μπορει να εξηγει το θεμα..

Τι recovery εχετε και τι νομιζετε γι`αυτο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην εχει γινει καλη εγκατάσταση, αλλα δεν ξερω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 10 (by Samsung)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...