Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλα την καρτα μνημης και οντως γραφει στο προγραμμα για SD card ακομα και χωρις .

Αρα βλεπει την εσωτερικη σαν καρτα μνημης. Αρα δεν μας κανει αυτο το προγραμμα για μετρηση ταχυτητας microSD ?

 

βάλε το πρόγραμμα sandisk από το play store και πάτα speed test.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες καπου εδω ενα παλικάρι ειχε ποσταρει μια θηκη για το note 1 γερη δυνατη με ογκο στο κινητο και στήριγμα απο πισω(για δυνατες πτωσεις κτλ κτλ κτλ)..

ειχε ανεβασει και βιντεο το ειχα κατεβασει στο κινητο μου αλλα επειδη εσπασε η οθονη και το πηγα για service το βιντεο εμεινε στο κινητο.

εψαξα το τοπικ αλλα δεν το βρηκα...

θυμαται κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άγγελε. Η θήκη Manna είναι εξαιρετική, με μοναδικό μειονέκτημα την έλλειψη τρύπας στο ακουστικό. Δεν νομίζω να φθαρεί με τον καιρό από το δίπλωμα, ο χρόνος θα δείξει.

 

Στην ερώτησή σου. Όχι, δεν υπάρχει κανένα απολύτως κενό μεταξύ του "καπακιού" της θήκης και της οθόνης. Κλείνει πολύ καλά και σφιχτά, ώστε η κλειστή θήκη με το Note II να αποτελούν ένα ενιαίο σύνολο χωρίς κανένα κενό ή χαλαρότητα. Ταυτόχρονα όμως δεν είναι υπερβολικά σφιχτή ώστε να δυσκολεύεσαι να την ανοίξεις. Νομίζω πως έχει ιδανική αίσθηση στο άνοιξε-κλείσε. Δεν ξέρω αν στο μέλλον με το δούλεμα χαλαρώσει, αλλά αν μείνει έτσι όπως είναι τώρα θα είναι τέλεια.

 

Το σφιχτό κλείσιμο πιστεύω πως οφείλεται αφενός στον τρόπο που κουμπώνει (με τη "γλώσσα" που αγκαλιάζει τη συσκευή) και αφετέρου λόγω του ότι δεν έχει τσεπάκια για χρήματα και κάρτες. Οι θήκες της Zenus έχουν τέτοια τσεπάκια και έτσι οι σχεδιαστές ήταν αναγκασμένοι να αφήσουν κάποιο κενό για αυτούς που θέλουν να βάλουν πράγματα μέσα. Αυτό δεν συμβαίνει στη Manna.

 

 

Γιώργο πιστεύω πως θα σου αρέσει η Manna. Σήμερα πρώτη μέρα που τη χρησιμοποίησα στη δουλειά με κάλυψε καλύτερα απ' τη Zenus. Επειδή δεν έχει κανένα εξόγκωμα πουθενά επάνω της, γλιστράει άνετα μέσα και έξω από την τσέπη του μπουφάν. Η Zenus έβρισκε στο μικρό λουράκι που έχει για να κουμπώνει με το κλιπ και έπρεπε να βάζω το χέρι μου να ανοίγω χώρο στην τσέπη για να μπει.

 

Για το θέμα του κενού μεταξύ θήκης και οθόνης απάντησα στον Άγγελο παραπάνω. Δεν υπάρχει κανένα κενό και η κλειστή θήκη με τη συσκευή αποτελεί μια ενιαία, συμπαγή μάζα χωρίς τζόγους και διάκενα.

 

Για να τα λέμε όλα και επειδή έχεις τη Zenus Neo Vintage, να πω πως η Manna έχει ένα ουδέτερο, μινιμαλιστικό και ίσως συντηρητικό στιλ που δεν παραπέμπει σε κάποιον οίκο μόδας ή διάσημο σχεδιαστή. Η Zenus απ' την άλλη προσπαθεί να εντυπωσιάσει με τις διακοσμήσεις της, που την κάνουν να ξεχωρίζει σε σχέση με τις συνηθισμένες θήκες. Οπότε έχει να κάνει με το γούστο σου και το τι θέλεις. Αν σου αρέσει η μόδα και τα designer items που να σε κάνουν να ξεχωρίζεις από τα συνηθισμένα, τότε πας στη Zenus. Αν σου αρέσουν οι σοβαρές, στιβαρές γραμμές χωρίς περιττά στοιχεία, η καλή ποιότητα κατασκευής και η μέγιστη χρηστικότητα (stand, κούμπωμα που αγκαλιάζει τη συσκευή αντί για συμβατικό κλιπ), τότε πας στη Manna. Εγώ είμαι στη δεύτερη κατηγορία και ερωτεύτηκα τη Manna απ' την πρώτη στιγμή που την είδα. Εδώ τελειώνει για μένα το θέμα "θήκες". Έχω πλέον καταλήξει και είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Πολύ καλό αυτό! Άρα, απο εμφάνιση δεν παιζεται (υποκειμενικό αυτό),πρόβλημα με το κενό δεν έχουμε,το θέμα με την τρύπα του ακουστικού το καλύπτω με bluetooth...ένα μόνο έμεινε!Τι κάνω με τις θήκες που έχω??Αμαρτία είναι καινούριες θήκες...Πάλι σε έξοδα θα μπούμε! :) Κώστα απο που την αγόρασες?

 

 

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η θήκη της Leicke και μπορώ να πω οτι όντως είναι πολύ ωραία και φαίνεται και αρκετά ποιοτική. Επιπλέον να πω οτι τετάρτη έγινε shipped και σήμερα τρίτη είχε έρθει. καθόλου άσχημα :)

 

Καλοφόρετη φίλε! :) Από που την παρήγγειλες?

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η θήκη της Leicke και μπορώ να πω οτι όντως είναι πολύ ωραία και φαίνεται και αρκετά ποιοτική. Επιπλέον να πω οτι τετάρτη έγινε shipped και σήμερα τρίτη είχε έρθει. καθόλου άσχημα :)

 

Καλοφόρετη φίλε! :) Απο που την παρήγγειλες?

 

Edit:sorry για το διπλο post,αν γινεται να σβηστει αυτό.

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό! Άρα, απο εμφάνιση δεν παιζεται (υποκειμενικό αυτό),πρόβλημα με το κενό δεν έχουμε,το θέμα με την τρύπα του ακουστικού το καλύπτω με bluetooth...ένα μόνο έμεινε!Τι κάνω με τις θήκες που έχω??Αμαρτία είναι καινούριες θήκες...Πάλι σε έξοδα θα μπούμε! :) Κώστα απο που την αγόρασες?

Καλημέρα Άγγελε, την αγόρασα από το amazon.co.uk (το Amazon της Μ. Βρετανίας). Μου ήρθε γρήγορα, την παράγγειλα 14/1 και μου ήρθε 21/1, όπως ακριβώς έλεγε το email που έλαβα από Amazon. Κορυφαία εξυπηρέτηση το Amazon και θα το ξαναχρησιμοποιήσω σίγουρα.

 

Για τη θήκη, δεν θέλω να σε παρασύρω να την αγοράσεις και να μη σου αρέσει... Αν θέλεις περίμενε λίγο να την πάρει κι ο Γιώργος (θα τη λάβει σήμερα) και νομίζω κάποιο άλλο παιδί την έχει παραγγείλει. Άσε να δεις τι θα πουν κι αυτοί και κρίνεις. Πάντως εμένα η Manna μου αρέσει πολύ περισσότερο από τη Zenus Neo Vintage που είχα πριν (επίσης πολύ καλή θήκη) και γενικά δεν έχω βρει άλλη θήκη μου να με καλύπτει τόσο πολύ αισθητικά και λειτουργικά όσο η Manna. Ξαναλέω όμως ότι η θήκη έχει συντηρητικό design και ίσως δεν αρέσει σε κάποιους. Δες καλά και τις φωτογραφίες και κρίνε.

 

Edit: Κι εμένα μου ξέμεινε η Zenus Neo Vintage, που την πλήρωσα 60 € με μεταφορικά, άσε... Μάλλον θα πάει στο Buy & Sell ή στο eBay...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετη φίλε! :) Απο που την παρήγγειλες?

 

Edit:sorry για το διπλο post,αν γινεται να σβηστει αυτό.

 

Amazon. ορίστε και το λινκ και να ενημερώσω πως αν και κάτω από 25 λίρες έχει free shipping και όπως αναφέρω και παραπάνω πολύ γρήγορο. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B009XP1X72/ref=oh_details_o00_s00_i00

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα την Manna και την έβαλα στο κινητό. Αρχικά, για μένα δεν είναι ούτε καν κοντά στην ποιότητα της Zenus Neo Vintage. Με το που ανοίγω και βλέπω ότι η πλάτη της είναι περίπου δύο μέρη λόγω του stand μου άφησε μια άσχημη γεύση διότι η πλάτη σημαίνει ότι έχει σημείο εισόδου για οποιοδήποτε υγρό σε αντίθεση με τις Zenus/Spigen ας πούμε. Από μπροστά έχει και αυτό το σήμα με την λέξη MANNA που είναι λίγο κάπως αν και δεν φαίνεται απόλυτα. Όταν ανοίγω την θήκη με το ένα χέρι, η πρόσοψη δεν ανοίγει ομοιόμορφα καθώς η θήκη δένει λίγο πιο κάτω από το κουμπί έντασης την αριστερή πλευρά για να αφήνει το κουμπί της έντασης ελέυθερο για χρήση με κλειστή θήκη. Καλό ή κακό εξαρτάται από τον χρήστη αλλά μου αφήνει μία άσχημη εντύπωση αυτό και δεν καταλαβαίνω τον λόγο αφού δεν έχει και κενό στο ακουστικό για να μιλάς. Ωστόσο είναι αρκετά πιο λεπτή και μπαίνει στο παντελόνι χωρίς το τρελό φούσκωμα της Zenus. Περιμετρικά η Zenus δεν κάλυπτε καλά την κάτω δεξιά γωνία, η Manna τις καλύπτει όλες αλλά σαν ποσοστό η Zenus καλύπτει πιο πολύ χώρο. Σαν ποιότητα δεν την θεωρώ κορυφή και από έντσικτο και φωτογραφίες μπορώ να πω ότι οι αντίστοιχες θήκες της Zenus και Spigen στο μαύρο θα αφήνουν καλύτερη εντύπωση. Με κλειστό καπάκι δεν μπορώ να δω αν η οθόνη είναι ανοιχτή ή όχι, για αυτούς που αναρωτιούνται για το κενό με την οθόνη, ίσως μπορώ να δω λίγο το φως από των κουμπιών κάτω. Κατά πόσο το κούμπωμα θα παραμείνει καλό θα το δούμε αλλά με ανησυχεί. Τέλος όταν ανοίγετε την πρόσοψη δεν πάει πίσω άνετα λόγω και του stand, ίσως στρώσει, θα δείξει. To stand πολύ χρήσιμο μου φάνηκε και θα αποδώσει. Σε γενικό απολογισμό την κρατάω και βλέπουμε στην πορεία πόσο θα αντέξει... Για τα λεφτά της εντάξει είναι πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πρότειναν το exomount 2

Κάνει αυτό που θες.

την πήρες? ειναι σταθερη? Πως στηριζεται πάνω στο πλαστικό?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την πήρες? ειναι σταθερη? Πως στηριζεται πάνω στο πλαστικό?

 

δεν το εχω παρει. Πρωτα απο ολα απο οτι εχω διαβασει και ακουσει κανει καλα τη δουλεια του.Το εψαχνα για το iphone καποτε αλλα επειδη δεν θα το χρησιμοποιουσα τοσο πολυ δεν χαλασα τα χρηματα για αυτο.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι το οικονομικο αλλα απο αυτα που εχω δει σε βιντεο κλπ αξιζει. Δυσκολα θα βρεις κατι να κολαει τοσο καλα σε ολες τις επιφανειες.Ας πουμε ειδα μια φωτογραφια που το ειχε κολλησει στο προσκεφαλο του κρεβατιου :p

 

Επισης ειναι universal και εχει ανοιγμα μεγαλο για ολα τα κινητα.Και το Note 3 στις 6.3'' μια χαρα θα το χωραει που λεει ο λογος.

 

Ριξε μια ματια στο σχολιο #953

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα την Manna και την έβαλα στο κινητό. Αρχικά, για μένα δεν είναι ούτε καν κοντά στην ποιότητα της Zenus Neo Vintage. Με το που ανοίγω και βλέπω ότι η πλάτη της είναι περίπου δύο μέρη λόγω του stand μου άφησε μια άσχημη γεύση διότι η πλάτη σημαίνει ότι έχει σημείο εισόδου για οποιοδήποτε υγρό σε αντίθεση με τις Zenus/Spigen ας πούμε. Από μπροστά έχει και αυτό το σήμα με την λέξη MANNA που είναι λίγο κάπως αν και δεν φαίνεται απόλυτα. Όταν ανοίγω την θήκη με το ένα χέρι, η πρόσοψη δεν ανοίγει ομοιόμορφα καθώς η θήκη δένει λίγο πιο κάτω από το κουμπί έντασης την αριστερή πλευρά για να αφήνει το κουμπί της έντασης ελέυθερο για χρήση με κλειστή θήκη. Καλό ή κακό εξαρτάται από τον χρήστη αλλά μου αφήνει μία άσχημη εντύπωση αυτό και δεν καταλαβαίνω τον λόγο αφού δεν έχει και κενό στο ακουστικό για να μιλάς. Ωστόσο είναι αρκετά πιο λεπτή και μπαίνει στο παντελόνι χωρίς το τρελό φούσκωμα της Zenus. Περιμετρικά η Zenus δεν κάλυπτε καλά την κάτω δεξιά γωνία, η Manna τις καλύπτει όλες αλλά σαν ποσοστό η Zenus καλύπτει πιο πολύ χώρο. Σαν ποιότητα δεν την θεωρώ κορυφή και από έντσικτο και φωτογραφίες μπορώ να πω ότι οι αντίστοιχες θήκες της Zenus και Spigen στο μαύρο θα αφήνουν καλύτερη εντύπωση. Με κλειστό καπάκι δεν μπορώ να δω αν η οθόνη είναι ανοιχτή ή όχι, για αυτούς που αναρωτιούνται για το κενό με την οθόνη, ίσως μπορώ να δω λίγο το φως από των κουμπιών κάτω. Κατά πόσο το κούμπωμα θα παραμείνει καλό θα το δούμε αλλά με ανησυχεί. Τέλος όταν ανοίγετε την πρόσοψη δεν πάει πίσω άνετα λόγω και του stand, ίσως στρώσει, θα δείξει. To stand πολύ χρήσιμο μου φάνηκε και θα αποδώσει. Σε γενικό απολογισμό την κρατάω και βλέπουμε στην πορεία πόσο θα αντέξει... Για τα λεφτά της εντάξει είναι πάντως.

Γιώργο νιώθω άσχημα... Μάλλον σε παρέσυρα και πήρες κάτι που δεν σου αρέσει πολύ. :(

 

Καταλαβαίνω αυτά που λες και έχεις ένα δίκιο σε αρκετά σημεία, ίσως εμένα με κέρδισε το μινιμαλιστικό design και η σοβαρή γραμμή της Manna. Μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος κουμπώματός της (χωρίς λουράκια με κλιπ που προεξέχουν), το stand, οι πορτοκαλί ραφές στο μαύρο δέρμα, το ότι δεν έχει περιττά (για μένα) τσεπάκια για κάρτες και χρήματα, το ότι αγκαλιάζει σφιχτά τη συσκευή χωρίς κενά. Κάποια άλλα θέματα που με έσπρωξαν στη Manna ερχόμενος από τη Zenus Neo Vintage είναι αυτά τα μεταλλικά καρφάκια, το καλλιγραφικό "Z" και το χαμηλό "contrast" (όλα ανοιχτό καφέ) που έχει η Zenus, που κάπως με χάλαγαν, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ίσως αν είχα π.χ. τη Zenus Masstige Color Point να μην την άλλαζα. Αλλά κι αυτή έχει αυτό το τεράστιο τετράγωνο πράγμα μπροστά, που δεν εξυπηρετεί κάπου. Επίσης αν δεις στη Zenus Neo Vintage τα σημεία της βάσης στα ανοίγματα (κουμπιά volume/power, microUSB, headphones) είναι βαμμένα με καφέ μπογιά για να μην φαίνεται η ένωση του δέρματος με την σκληρή βάση που μπαίνει η συσκευή, κάτι που δεν μου άρεσε πολύ.

 

Σε τελευταία ανάλυση σημασία έχει να είμαστε χαρούμενοι και να μας αρέσουν οι συσκευές μας μέσα στις θήκες τους, οπότε ό,τι αρέσει στον καθένα. Πάντως δώσε στη Manna λίγες μέρες χρόνο να τη δουλέψεις και να δεις πώς θα σου φανεί κι αν σε χαλάει γυρνάς στη σταθερή αξία της Zenus Neo Vintage.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο νιώθω άσχημα... Μάλλον σε παρέσυρα και πήρες κάτι που δεν σου αρέσει πολύ. :(

 

Καταλαβαίνω αυτά που λες και έχεις ένα δίκιο σε αρκετά σημεία, ίσως εμένα με κέρδισε το μινιμαλιστικό design και η σοβαρή γραμμή της Manna. Μου αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος κουμπώματός της (χωρίς λουράκια με κλιπ που προεξέχουν), το stand, οι πορτοκαλί ραφές στο μαύρο δέρμα, το ότι δεν έχει περιττά (για μένα) τσεπάκια για κάρτες και χρήματα, το ότι αγκαλιάζει σφιχτά τη συσκευή χωρίς κενά. Κάποια άλλα θέματα που με έσπρωξαν στη Manna ερχόμενος από τη Zenus Neo Vintage είναι αυτά τα μεταλλικά καρφάκια, το καλλιγραφικό "Z" και το χαμηλό "contrast" (όλα ανοιχτό καφέ) που έχει η Zenus, που κάπως με χάλαγαν, δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ίσως αν είχα π.χ. τη Zenus Masstige Color Point να μην την άλλαζα. Αλλά κι αυτή έχει αυτό το τεράστιο τετράγωνο πράγμα μπροστά, που δεν εξυπηρετεί κάπου. Επίσης αν δεις στη Zenus Neo Vintage τα σημεία στα ανοίγματα (κουμπιά volume/power, microUSB κτλ.) είναι βαμμένα με καφέ μπογιά για να μην φαίνεται η ένωση του δέρματος με την σκληρή βάση που μπαίνει η συσκευή, κάτι που δεν μου άρεσε πολύ.

 

Σε τελευταία ανάλυση σημασία έχει να είμαστε χαρούμενοι και να μας αρέσουν οι συσκευές μας μέσα στις θήκες τους, οπότε ό,τι αρέσει στον καθένα. Πάντως δώσε στη Manna λίγες μέρες χρόνο να τη δουλέψεις και να δεις πώς θα σου φανεί κι αν σε χαλάει γυρνάς στη σταθερή αξία της Zenus Neo Vintage.

 

Όχι ρε συ σιγά χαλάρωσε δεν τρέχει κάτι, αυτή θα χρησιμοποιώ γενικά και αν βρω άλλη θήκη που με ελκύει αλλάζω. Στην συγκεκριμένη Zenus δεν γυρνάω γενικά, δεν ένιωθα άνετα. Το stand με ελκύει και επίσης οι άλλες θήκες με stand δεν έχουν κούμπωμα για την πρόσοψη, οπότε πάλι δεν βολεύουν. Ναι το ότι δεν δίνει όγκο μου αρέσει γιατί κάποιες φορές που ήθελα να πάρω το κινητό και δεν είχα μπουφάν το έβγαζα από την θήκη και το έβαζα στην τσέπη. Το πάχος της είναι πολύ ικανοποιητικό και σίγουρα με κούμπωμα θα ήταν πιο χοντρή. Τώρα να δούμε επειδή ανοίγω και σχετικά αρκετές φορές την μέρα το κινητό πόσο θα αντέξει το κούμπωμα αλλά νομίζω θα πάει αρκετό καιρό. Όσο για τις ραφές, με την χρήση θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ σιγά χαλάρωσε δεν τρέχει κάτι, αυτή θα χρησιμοποιώ γενικά και αν βρω άλλη θήκη που με ελκύει αλλάζω. Στην συγκεκριμένη Zenus δεν γυρνάω γενικά, δεν ένιωθα άνετα. Το stand με ελκύει και επίσης οι άλλες θήκες με stand δεν έχουν κούμπωμα για την πρόσοψη, οπότε πάλι δεν βολεύουν. Ναι το ότι δεν δίνει όγκο μου αρέσει γιατί κάποιες φορές που ήθελα να πάρω το κινητό και δεν είχα μπουφάν το έβγαζα από την θήκη και το έβαζα στην τσέπη. Το πάχος της είναι πολύ ικανοποιητικό και σίγουρα με κούμπωμα θα ήταν πιο χοντρή. Τώρα να δούμε επειδή ανοίγω και σχετικά αρκετές φορές την μέρα το κινητό πόσο θα αντέξει το κούμπωμα αλλά νομίζω θα πάει αρκετό καιρό. Όσο για τις ραφές, με την χρήση θα φανεί.

Ναι κι εγώ ανησυχώ λίγο για το κούμπωμα. Μου αρέσει πάρα πολύ όπως είναι τώρα, αλλά η θήκη είναι 2 ημερών... Τι θα γίνει μετά από μήνες χρήσης; Αν ήταν πιο σκληρό το κούμπωμα στην αρχή και χαλάρωνε μετά τότε OK, αλλά νομίζω πως είναι ήδη στην ιδανική του σκληρότητα, οπότε φοβάμαι πως ίσως γίνει πολύ χαλαρό στην πορεία. Θα δείξει... Ή θα έχουμε πάρει το Note III μέχρι τότε... :lol:

 

Επίσης συμφωνώ με τη γνώμη σου για το λοξό λογότυπο "Manna" στο μπροστινό μέρος. Κι εμένα με χαλάει λίγο, αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται πολύ. Έχω δει κι άλλες γερμανικές θήκες με λοξές επιγραφές/λογότυπα επάνω τους, μάλλον είναι γερμανικό στιλ...

 

Πάντως είναι πράγματι λεπτότερη απ' τη Zenus. Χτες και σήμερα διαπίστωσα πόσο ευκολότερα μπαινοβγαίνει στην τσέπη του μπουφάν σε σχέση με τη Zenus. Και επειδή είναι μαύρη δεν λερώνεται εύκολα κι αν λερωθεί καθαρίζεται άνετα χωρίς να αφήσει ίχνη. Αντίθετα η Zenus Neo Vintage έχει ματ, "χνουδωτό" και πορώδες δέρμα, που ενώ είναι απ' τα καλύτερα στον κόσμο και έχει πολύ όμορφη και απαλή υφή, πιστεύω πως είναι ευαίσθητο και λεκιάζεται εύκολα. Αν πέσει επάνω του μια σταγόνα λάδι ή άλλο υλικό εκτός νερού θα του κάνει μόνιμο σημάδι.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ ανησυχώ λίγο για το κούμπωμα. Μου αρέσει πάρα πολύ όπως είναι τώρα, αλλά η θήκη είναι 2 ημερών... Τι θα γίνει μετά από μήνες χρήσης; Αν ήταν πιο σκληρό το κούμπωμα στην αρχή και χαλάρωνε μετά τότε OK, αλλά νομίζω πως είναι ήδη στην ιδανική του σκληρότητα, οπότε φοβάμαι πως ίσως γίνει πολύ χαλαρό στην πορεία. Θα δείξει... Ή θα έχουμε πάρει το Note III μέχρι τότε... :lol:

 

Επίσης συμφωνώ με τη γνώμη σου για το λοξό λογότυπο "Manna" στο μπροστινό μέρος. Κι εμένα με χαλάει λίγο, αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται πολύ. Έχω δει κι άλλες γερμανικές θήκες με λοξές επιγραφές/λογότυπα επάνω τους, μάλλον είναι γερμανικό στιλ...

 

Πάντως είναι πράγματι λεπτότερη απ' τη Zenus. Χτες και σήμερα διαπίστωσα πόσο ευκολότερα μπαινοβγαίνει στην τσέπη του μπουφάν σε σχέση με τη Zenus. Και επειδή είναι μαύρη δεν λερώνεται εύκολα κι αν λερωθεί καθαρίζεται άνετα χωρίς να αφήσει ίχνη. Αντίθετα η Zenus Neo Vintage έχει ματ, "χνουδωτό" και πορώδες δέρμα, που ενώ είναι απ' τα καλύτερα στον κόσμο και έχει πολύ όμορφη και απαλή υφή, πιστεύω πως είναι ευαίσθητο και λεκιάζεται εύκολα. Αν πέσει επάνω του μια σταγόνα λάδι ή άλλο υλικό εκτός νερού θα του κάνει μόνιμο σημάδι.

 

Θα δείξει με το κούμπωμα. Εγώ θα το κρατήσω μία 2ετία το τηλέφωνο. Ναι μπαινοβγαίνει ευκολότερα, είναι καλό αυτό. Η Zenus μου έχει λερωθεί λίγο και δεν κατάλαβα πως έγινε ούτε τι ήταν αυτό που την λέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω παρει. Πρωτα απο ολα απο οτι εχω διαβασει και ακουσει κανει καλα τη δουλεια του.Το εψαχνα για το iphone καποτε αλλα επειδη δεν θα το χρησιμοποιουσα τοσο πολυ δεν χαλασα τα χρηματα για αυτο.

 

Το μονο που με χαλαει ειναι το οικονομικο αλλα απο αυτα που εχω δει σε βιντεο κλπ αξιζει. Δυσκολα θα βρεις κατι να κολαει τοσο καλα σε ολες τις επιφανειες.Ας πουμε ειδα μια φωτογραφια που το ειχε κολλησει στο προσκεφαλο του κρεβατιου :p

 

Επισης ειναι universal και εχει ανοιγμα μεγαλο για ολα τα κινητα.Και το Note 3 στις 6.3'' μια χαρα θα το χωραει που λεει ο λογος.

 

Ριξε μια ματια στο σχολιο #953

 

Ότι κολλάει σχεδόν παντού,όντως κολλάει!

Αλλά.. ο λαιμός της είναι λεπτός με αποτέλεσμα το κινητό, να τρέμει στον δρόμο.

Και οι δαγκάνες της, τις έκοβα που τις έκοβα, σαν λίγο επίφοβες, χθες σε μία βαθιά λακκούβα μου το πέταξε το Note κάτω, και ευτυχώς αυτό έπεσε στην αγκαλιά μου..

Ένα άλλο πάλι είναι ότι λόγο του ότι το κουμπί ενεργοποίησης του Note είναι στο πλάι αυτό πατιέται από την δαγκάνα και ενεργό-απενεργοποιείται εύκολα.

Και για να προλάβω κάποιους..ναι είναι η γνήσια βάση!

Τελικά το πακετάρισα και πλέον διακοσμεί το ντουλάπι μου

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Ότι κολλάει σχεδόν παντού,όντως κολλάει!

Αλλά.. ο λαιμός της είναι λεπτός με αποτέλεσμα το κινητό, να τρέμει στον δρόμο.

Και οι δαγκάνες της, τις έκοβα που τις έκοβα, σαν λίγο επίφοβες, χθες σε μία βαθιά λακκούβα μου το πέταξε το Note κάτω, και ευτυχώς αυτό έπεσε στην αγκαλιά μου..

Ένα άλλο πάλι είναι ότι λόγο του ότι το κουμπί ενεργοποίησης του Note είναι στο πλάι αυτό πατιέται από την δαγκάνα και ενεργό-απενεργοποιείται εύκολα.

Και για να προλάβω κάποιους..ναι είναι η γνήσια βάση!

Τελικά το πακετάρισα και πλέον διακοσμεί το ντουλάπι μου

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Εγώ είχα αναρωτηθεί αν είναι η original αλλά αφού το λες.

Όντως με τους δρόμους στην Ελλάδα θα είναι πολύ επίφοβο.

Βάλε την για πούλημα τώρα μπας και βγάλεις τα σπασμένα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την καρτα μνημης και οντως γραφει στο προγραμμα για SD card ακομα και χωρις .

Αρα βλεπει την εσωτερικη σαν καρτα μνημης. Αρα δεν μας κανει αυτο το προγραμμα για μετρηση ταχυτητας microSD ?

 

Να ενημερώσω ότι το Antutu έχει επιλογή στα settings όπου μπορείς να καθορίσεις αν θα τεστάρει την εσωτερική ή εξωτερική SD του κινητού. Πάντως πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον αν οι χρήστες που έχουν αγοράσει κάποια external SD έκαναν μια δοκιμή για να δούμε και να συγκρίνουμε τις επιδόσεις των διαφόρων μοντέλων :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ότι κολλάει σχεδόν παντού,όντως κολλάει!

Αλλά.. ο λαιμός της είναι λεπτός με αποτέλεσμα το κινητό, να τρέμει στον δρόμο.

Και οι δαγκάνες της, τις έκοβα που τις έκοβα, σαν λίγο επίφοβες, χθες σε μία βαθιά λακκούβα μου το πέταξε το Note κάτω, και ευτυχώς αυτό έπεσε στην αγκαλιά μου..

Ένα άλλο πάλι είναι ότι λόγο του ότι το κουμπί ενεργοποίησης του Note είναι στο πλάι αυτό πατιέται από την δαγκάνα και ενεργό-απενεργοποιείται εύκολα.

Και για να προλάβω κάποιους..ναι είναι η γνήσια βάση!

Τελικά το πακετάρισα και πλέον διακοσμεί το ντουλάπι μου

 

Eιλικρινα δεν αμφισβητω σε καμια περιπτωση τα λεγομενα σου, αλλα μηπως εχεις πεσει σε ελαττωματικο προϊον?

Εγω θα τους εστελνα ενα μεηλ περιγραφοντας τα παραπανω :)

 

Η δικη μου εμπειρια εχει ως εξης: Η βαση παραμενει ακινητη ανεξαρτητως βαρους συσκευης.

Οι δε δαγκανες ειναι αριστες καθως κρατανε τη συσκευη αθικτη οταν ειναι μονη της, ενω δε μου εχει πεσει ποτε ακομα και οταν διπλωνω τη Zenus θηκη και προσαρμωζω το καπακι της στις δαγκανες οπου φυσικα παλατζαρει αφου στην ουσια το κραταει μοναχα το δερμα του καπακιου.

Καποια στιγμη που θα εχω και καποιον φιλο στο αμαξι (γιατι δεν εχω αλλη καμερα πλην αυτης του Note) θα τραβηξω και βιντεο ψιλοκακομεταχειρισης της βασης..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως προτιμώ τις βάσεις για τους αεραγωγούς αλλά έχουν το μειονέκτημα της μη περιστροφής που δεν βολεύει αν θες το κινητό ως gps. Σκεφτόμουν κάτι σαν την exomount ή την original της Samsung. Στη μία με προβληματίζει αυτό που έγραψε το παιδί: ενδεχόμενο να φύγει μια και δεν έχει βοηθητικά ποδαράκια όταν η συσκευή θα είναι όρθια.

Στην original το κλασικό θέμα της αντοχής της βεντούζας συν το ότι δεν μου αρέσουν πράγματα πάνω στο τζάμι.

Όσοι έχουν δοκιμάσει καλό θα ήταν να αναφέρουν εμπειρίες όπως τα παιδιά.

ΥΓ: Άσχετο, αλλά προσπαθώ να δω review στο YouTube κ θυμήθηκα πόσο τραγικοί είναι που δεν επιτρέπουν να κάνει buffer η εφαρμογή στο background.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε και σε εμένα κανένα dock για το γραφείο. Όχι απαραίτητα με βύσμα. Ίσα να το ακουμπάω να το βλέπω και να το καμαρώνω χαχαχα
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...