Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά την παρήγγειλα από το Γαλλικό amazon επειδή ζω στην Γαλλία: http://www.amazon.fr/Manna-Samsung-Galaxy-synth%C3%A9tique-qualit%C3%A9/dp/B009XP1X72/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1358810117&sr=8-1

 

Και για εμάς που δεν γνωρίζουμε γαλλικά τι μπορεί να γίνει; :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά που μπορούμε να βρούμε αυτή τη θήκη manna που αναφέρατε πιο πάνω; το Amazon δεν φαίνεται να την έχει άλλο.

Δίκιο έχεις, τώρα το έλεγξα και είναι μη διαθέσιμη. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις στο amazon.fr και στο amazon.de μήπως την έχουν.

 

Εμένα πάντως από τις Zenus, η αγαπημένη μου είναι αυτή: http://zenuscase.net/androids/galaxy-note2/zenus-galaxy-note2-prestige-minimal-diary-series.html

Τη θεωρώ πολύ όμορφη και διακριτική. Αν έπαιρνα Zenus, θα την έπαιρνα ασυζητητί! Για S3 έχει βγάλει εκδοχή θήκης με stand. Πιστεύω να βγάλει και για το Note.

Πράγματι όμορφη και χωρίς τα μπιχλιμπίδια που με χαλάνε στη Neo Vintage. Σε μαύρο μου αρέσει πολύ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την παρήγγειλα από το Γαλλικό amazon επειδή ζω στην Γαλλία: http://www.amazon.fr/Manna-Samsung-Galaxy-synth%C3%A9tique-qualit%C3%A9/dp/B009XP1X72/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1358810117&sr=8-1

 

Και για εμάς που δεν γνωρίζουμε γαλλικά τι μπορεί να γίνει; :D

 

Δεν έχω ιδέα αν στέλνει Ελλάδα αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το chorme browser που μεταφράζει ιστοσελίδες και να παραγγείλεις, δεν είναι δύσκολο.

 

Εμένα πάντως από τις Zenus, η αγαπημένη μου είναι αυτή: http://zenuscase.net/androids/galaxy-note2/zenus-galaxy-note2-prestige-minimal-diary-series.html

Τη θεωρώ πολύ όμορφη και διακριτική. Αν έπαιρνα Zenus, θα την έπαιρνα ασυζητητί! Για S3 έχει βγάλει εκδοχή θήκης με stand. Πιστεύω να βγάλει και για το Note.

 

Δεν το ήξερα, θα τους ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Τώρα είδα το Edit σου ότι την παράγγειλες και νιώθω ότι σε παρέσυρα... Εύχομαι να σου αρέσει και να μη με κυνηγήσεις! Περιμένω εντυπώσεις.
και εγώ το ίδιο άγχος είχα, μήπως σε παρεσυρα ...Αλλά τώρα ήρεμα, πφφφ! Και εγώ πολύ ευχαριστημένος είναι όπως έγγραφα αρχικά πριν 2 εβδομάδες περίπου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε η Leicke Manna! Ίσως να είμαι λίγο προκατειλημμένος επειδή την αγόρασα, αλλά είναι η καλύτερη θήκη που έχω δει μέχρι στιγμής για τις συσκευές μας. Το Note II μου είναι πλέον μόνιμα μέσα της.

 

Υλικό κατασκευής: Για το θέμα του υλικού κατασκευής (αυθεντικό vs. συνθετικό δέρμα) δεν έχω ακόμα καταλήξει. Μέσα στη συσκευασία είχε ένα κομματάκι απ' το υλικό, κομμένο στο γνωστό σύμβολο του αυθεντικού δέρματος για να σου δείξει ότι είναι γνήσιο δέρμα. Έκανα τις δοκιμές που αναφέρθηκαν (δίπλωμα πολλές φορές, τσάκισμα, ξύσιμο) και δεν αλλοιώθηκε καθόλου ούτε άλλαξε χρώμα, οπότε ίσως και να είναι γνήσιο δέρμα. Το μόνο που δεν έκανα είναι να το κάψω με αναπτήρα να δω αν καίγεται. Η μόνη ένδειξη που παραπέμπει σε συνθετικό δέρμα είναι η λέξη "LEICKE" που εμφανίζεται στο πίσω μέρος, που μοιάζει να είναι σαν θερμική σφραγίδα, οπότε αυτό σημαίνει ότι η επιφάνεια λιώνει με τη θερμότητα (πράγμα που παραπέμπει σε πλαστική επένδυση). Ίσως και να είναι το λεγόμενο Bicast leather, που είναι πραγματικό δέρμα με μια εξωτερική επένδυση από πολυουρεθάνη. Όπως και να 'χει, είναι πανέμορφο σε εμφάνιση, αίσθηση και υφή, οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Ποιότητα κατασκευής: Κορυφαία. Η καλύτερη που έχω δει. Φτάνει άνετα (και ίσως ξεπερνάει) την ποιότητα κατασκευής των θηκών της Zenus. Οι πορτοκαλί ραφές κάνουν μια όμορφη αντίθεση με το μαύρο δέρμα και είναι πολύ ποιοτικές, χωρίς ξέφτια ή ατέλειες. Τα ανοίγματα είναι στις σωστές θέσεις και το άνοιγμα της κάμερας+flash είναι μεγαλύτερο από αυτό των Zenus, που σημαίνει λιγότερα προβλήματα με το flash (όχι ότι είχα κάποιο θέμα με τη Zenus, χωρίς όμως να την έχω δοκιμάσει διεξοδικά).

 

Σχεδίαση & εργονομία: Βέλτιστη. Μινιμαλιστική. Military. Τίποτα πάνω στη θήκη Manna δεν είναι περιττό. Δεν υπάρχουν διακοσμητικές κορδελίτσες, καρφάκια, καλλιγραφικά γράμματα και άλλα τέτοια περιττά. Τα πάντα είναι σχεδιασμένα για να βελτιστοποιούν τη χρηστικότητα. Το stand για την κεκλιμένη τοποθέτηση της συσκευής είναι ά-ψό-γό. Επίσης πολύ σημαντικό για μένα είναι ότι δεν έχει κάποιο λουράκι που να κρέμεται και να κουμπώνει με κλιπ. Η θήκη ασφαλίζει με μια μικρή "γλώσσα" που αγκαλιάζει το σώμα της συσκευής, χωρίς όμως να την τραυματίζει λόγω της απαλής επένδυσης που έχει εσωτερικά. Δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα στο άλλο μου post. Φυσικά δεν έχει πουθενά μαγνήτες, οι οποίοι θεωρώ πως πρέπει να αποφεύγονται σε συσκευές με πυξίδα και Wacom-based stylus όπως το Note II. Επίσης κάτι που μου αρέσει είναι ότι δεν έχει τσεπάκια για χρήματα και κάρτες, που ποτέ μου δεν θα χρησιμοποιούσα (στη Zenus που τα έχει δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ).

 

Προστασία: Πολύ καλή. Αντίστοιχη με αυτή των Zenus. Παρέχει προστασία και στις 4 γωνίες, οπότε αν πέσει κάτω κλειστή σε επίπεδη επιφάνεια δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσει η συσκευή στο έδαφος. Υπάρχουν ακάλυπτα μέρη μεταξύ των γωνιών, αλλά αυτά είναι "μαζεμένα" σε σχέση με τις 4 γωνίες, οπότε είναι δύσκολο να τραυματιστούν από πτώση. Όταν η θήκη είναι κλειστή ασφαλίζει καλά και είναι δύσκολο να ανοίξει από μόνη της.

 

Γενικά είναι μια πολύ σοβαρή και "αρρενωπή" θήκη με ένα μιλιταριστικό και executive στιλ που σε φτιάχνει μόνο που τη βλέπεις, ιδιαίτερα το πίσω μέρος με το κόψιμο του stand. Το μοναδικό μειονέκτημα που βρήκα είναι το ότι δεν έχει άνοιγμα μπροστά για το ακουστικό, για να μπορείς να μιλάς με τη θήκη κλειστή. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τη διπλώνεις από πίσω και να ακουμπάς το αφτί σου πάνω στη συσκευή, που μπορεί έτσι να λερωθεί η οθόνη. Στις Zenus μπορείς να κλείσεις τη θήκη και να μιλάς ακουμπώντας το αφτί σου στη θήκη και όχι στην οθόνη με αποτέλεσμα η οθόνη να παραμένει πάντα καθαρή.

 

Για να μη φανεί ότι "θάβω" τις θήκες Zenus υπέρ της Manna, να τονίσω ότι και η Zenus Neo Vintage, που χρησιμοποιούσα πριν, είναι κορυφαία θήκη και το δέρμα της είναι πραγματικά ξεχωριστό, απ' τα καλύτερα του κόσμου (Nubuck leather). Αυτό που με κάνει να προτιμώ τη Manna είναι το ότι η Zenus Neo Vintage έχει πολλά μπιχλιμπίδια και κατά τη γνώμη μου περιττά πράγματα επάνω της (μεταλλικά καρφάκια, λουράκια, ανάγλυφα γράμματα) με τα οποία προσπαθεί να φτιάξει ένα στιλ που συνολικά μου αφήνει μια ουδέτερη αίσθηση. Αντίθετα, η Manna είναι no-nonsense, no-frills, με ένα στιβαρό, σοβαρό και εργονομικό design που με φτιάχνει πολύ σαν σύνολο. Βέβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά θέματα προσωπικού γούστου του καθενός.

 

Αυτά από μένα για τη Manna, συγγνώμη για την φλυαρία μου, αλλά ήθελα να κάνω αυτό το mini review επειδή έχω ένα φετίχ με τις θήκες και ήθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.

 

Άντε καλορίζικη :)

Το ότι δεν έχει τρύπα στο ακουστικό,με ψιλοχαλάει για να είμαι ειλικρινής.Δεν ξέρω αν με το καιρό αρχίσει να φθείρεται λόγω του ότι θα πρέπει να την διπλώνεις για να μιλάς.

Εμφανισιακά είναι όντως από τις ομορφότερες που έχω δει.

Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν έχει κενό μεταξύ της οθόνης και της πλευράς που καλύπτει την οθόνη ή αν το "αγκαλιάζει" καλά.Δεν ξέρω αν θυμάσαι που το είχαμε συζητήσει λίγα post πιο πίσω,όταν είχα πάει στον Νικόλα (extreme) και είχα διαπιστώσει αυτό με το κενό δοκιμάζοντας τις θήκες zenus που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όχι Zenus με stand για note 2.

 

Dear George

 

Hi, this is Zenuscase.

 

We feel sorry but there is no case applying stand among our line-up for Galaxy Note2 so far.

We will inform you if we increase our line-up including built in stand.

 

Thank you for contacting us with your concern.

 

Best Regards.

Zenuscase.

 

Άντε καλορίζικη :)

Το ότι δεν έχει τρύπα στο ακουστικό,με ψιλοχαλάει για να είμαι ειλικρινής.Δεν ξέρω αν με το καιρό αρχίσει να φθείρεται λόγω του ότι θα πρέπει να την διπλώνεις για να μιλάς.

Εμφανισιακά είναι όντως από τις ομορφότερες που έχω δει.

Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν έχει κενό μεταξύ της οθόνης και της πλευράς που καλύπτει την οθόνη ή αν το "αγκαλιάζει" καλά.Δεν ξέρω αν θυμάσαι που το είχαμε συζητήσει λίγα post πιο πίσω,όταν είχα πάει στον Νικόλα (extreme) και είχα διαπιστώσει αυτό με το κενό δοκιμάζοντας τις θήκες zenus που έχει.

 

Με την λογική ότι πιο συχνά κάνεις κάτι άλλο στο κινητό σου παρά κλήσεις, δεν θα είναι πρόβλημα που θα την διπλώνεις για κάποιες κλήσεις σε σχέση με τις άλλες περιπτώσεις αν και εγώ μιλάω με bluetooth. Από τις φωτογραφίες του Κώστα που αναφέρει δεν βλέπω κενό, αλλά θα μας απαντήσει.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Με την λογική ότι πιο συχνά κάνεις κάτι άλλο στο κινητό σου παρά κλήσεις, δεν θα είναι πρόβλημα που θα την διπλώνεις για κάποιες κλήσεις σε σχέση με τις άλλες περιπτώσεις αν και εγώ μιλάω με bluetooth. Από τις φωτογραφίες του Κώστα που αναφέρει δεν βλέπω κενό, αλλά θα μας απαντήσει.

 

Η αλήθεια είναι πως η αναλογία είναι 50-50 σε κλήσεις και λοιπές λειτουργίες του τηλεφώνου.Παρόλα αυτά σίγουρα το bluetooth είναι μία λύση.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως η αναλογία είναι 50-50 σε κλήσεις και λοιπές λειτουργίες του τηλεφώνου.Παρόλα αυτά σίγουρα το bluetooth είναι μία λύση.

 

Α, οκ εμένα είναι 10-20% κλήσεις. Ωστόσο το sony mw 1 με έχει βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικη :)

Το ότι δεν έχει τρύπα στο ακουστικό,με ψιλοχαλάει για να είμαι ειλικρινής.Δεν ξέρω αν με το καιρό αρχίσει να φθείρεται λόγω του ότι θα πρέπει να την διπλώνεις για να μιλάς.

Εμφανισιακά είναι όντως από τις ομορφότερες που έχω δει.

Αυτό που θα ήθελα να σε ρωτήσω είναι αν έχει κενό μεταξύ της οθόνης και της πλευράς που καλύπτει την οθόνη ή αν το "αγκαλιάζει" καλά.Δεν ξέρω αν θυμάσαι που το είχαμε συζητήσει λίγα post πιο πίσω,όταν είχα πάει στον Νικόλα (extreme) και είχα διαπιστώσει αυτό με το κενό δοκιμάζοντας τις θήκες zenus που έχει.

Ευχαριστώ Άγγελε. Η θήκη Manna είναι εξαιρετική, με μοναδικό μειονέκτημα την έλλειψη τρύπας στο ακουστικό. Δεν νομίζω να φθαρεί με τον καιρό από το δίπλωμα, ο χρόνος θα δείξει.

 

Στην ερώτησή σου. Όχι, δεν υπάρχει κανένα απολύτως κενό μεταξύ του "καπακιού" της θήκης και της οθόνης. Κλείνει πολύ καλά και σφιχτά, ώστε η κλειστή θήκη με το Note II να αποτελούν ένα ενιαίο σύνολο χωρίς κανένα κενό ή χαλαρότητα. Ταυτόχρονα όμως δεν είναι υπερβολικά σφιχτή ώστε να δυσκολεύεσαι να την ανοίξεις. Νομίζω πως έχει ιδανική αίσθηση στο άνοιξε-κλείσε. Δεν ξέρω αν στο μέλλον με το δούλεμα χαλαρώσει, αλλά αν μείνει έτσι όπως είναι τώρα θα είναι τέλεια.

 

Το σφιχτό κλείσιμο πιστεύω πως οφείλεται αφενός στον τρόπο που κουμπώνει (με τη "γλώσσα" που αγκαλιάζει τη συσκευή) και αφετέρου λόγω του ότι δεν έχει τσεπάκια για χρήματα και κάρτες. Οι θήκες της Zenus έχουν τέτοια τσεπάκια και έτσι οι σχεδιαστές ήταν αναγκασμένοι να αφήσουν κάποιο κενό για αυτούς που θέλουν να βάλουν πράγματα μέσα. Αυτό δεν συμβαίνει στη Manna.

 

Προς το παρόν όχι Zenus με stand για note 2.

 

Dear George

 

Hi, this is Zenuscase.

 

We feel sorry but there is no case applying stand among our line-up for Galaxy Note2 so far.

We will inform you if we increase our line-up including built in stand.

 

Thank you for contacting us with your concern.

 

Best Regards.

Zenuscase.

 

Με την λογική ότι πιο συχνά κάνεις κάτι άλλο στο κινητό σου παρά κλήσεις, δεν θα είναι πρόβλημα που θα την διπλώνεις για κάποιες κλήσεις σε σχέση με τις άλλες περιπτώσεις αν και εγώ μιλάω με bluetooth. Από τις φωτογραφίες του Κώστα που αναφέρει δεν βλέπω κενό, αλλά θα μας απαντήσει.

Γιώργο πιστεύω πως θα σου αρέσει η Manna. Σήμερα πρώτη μέρα που τη χρησιμοποίησα στη δουλειά με κάλυψε καλύτερα απ' τη Zenus. Επειδή δεν έχει κανένα εξόγκωμα πουθενά επάνω της, γλιστράει άνετα μέσα και έξω από την τσέπη του μπουφάν. Η Zenus έβρισκε στο μικρό λουράκι που έχει για να κουμπώνει με το κλιπ και έπρεπε να βάζω το χέρι μου να ανοίγω χώρο στην τσέπη για να μπει.

 

Για το θέμα του κενού μεταξύ θήκης και οθόνης απάντησα στον Άγγελο παραπάνω. Δεν υπάρχει κανένα κενό και η κλειστή θήκη με τη συσκευή αποτελεί μια ενιαία, συμπαγή μάζα χωρίς τζόγους και διάκενα.

 

Για να τα λέμε όλα και επειδή έχεις τη Zenus Neo Vintage, να πω πως η Manna έχει ένα ουδέτερο, μινιμαλιστικό και ίσως συντηρητικό στιλ που δεν παραπέμπει σε κάποιον οίκο μόδας ή διάσημο σχεδιαστή. Η Zenus απ' την άλλη προσπαθεί να εντυπωσιάσει με τις διακοσμήσεις της, που την κάνουν να ξεχωρίζει σε σχέση με τις συνηθισμένες θήκες. Οπότε έχει να κάνει με το γούστο σου και το τι θέλεις. Αν σου αρέσει η μόδα και τα designer items που να σε κάνουν να ξεχωρίζεις από τα συνηθισμένα, τότε πας στη Zenus. Αν σου αρέσουν οι σοβαρές, στιβαρές γραμμές χωρίς περιττά στοιχεία, η καλή ποιότητα κατασκευής και η μέγιστη χρηστικότητα (stand, κούμπωμα που αγκαλιάζει τη συσκευή αντί για συμβατικό κλιπ), τότε πας στη Manna. Εγώ είμαι στη δεύτερη κατηγορία και ερωτεύτηκα τη Manna απ' την πρώτη στιγμή που την είδα. Εδώ τελειώνει για μένα το θέμα "θήκες". Έχω πλέον καταλήξει και είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τελειώνει για μένα το θέμα "θήκες". Έχω πλέον καταλήξει και είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Καλά, μέχρι να βγει κάποια άλλη... χαχαχαχα! Καταλαβαίνω τι λες, η δικιά μου είναι σον δρόμο ήδη, αύριο θα την έχω λογικά.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μέχρι να βγει κάποια άλλη... χαχαχαχα! Καταλαβαίνω τι λες, η δικιά μου είναι σον δρόμο ήδη, αύριο θα την έχω λογικά.

Χεχε σωστό αυτό που λες... Ποτέ μη λες ποτέ... :lol:

Εύχομαι να σου αρέσει και να μην απογοητευτείς.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χεχε σωστό αυτό που λες... Ποτέ μη λες ποτέ... :lol:

Εύχομαι να σου αρέσει και να μην απογοητευτείς.

 

Θα μου αρέσει απλά θα νιώθω ότι κάτι θα μου λείπει αν και ελπίζω να μην είναι δυνατό. Το stand θα μου γλυκάνει τον πόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καμια καλη βαση αυτοκινητου για το note 2?με ενδιαφερει να μπορει να στερεωθει και σε πλαστικο διοτι κατα πασα πιθανοτητα σε θα τη βαλω στο παρμπριζ..Επισης εχω ακουσει οτι υπαρχει θηκη η οποια εχει απο πισω κατι σαν σταντ ωστε να στεκεται το τηλεφωνο.Υπαρχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να μου προτεινετε καμια καλη βαση αυτοκινητου για το note 2?με ενδιαφερει να μπορει να στερεωθει και σε πλαστικο διοτι κατα πασα πιθανοτητα σε θα τη βαλω στο παρμπριζ..Επισης εχω ακουσει οτι υπαρχει θηκη η οποια εχει απο πισω κατι σαν σταντ ωστε να στεκεται το τηλεφωνο.Υπαρχει?

 

Εμένα μου πρότειναν το exomount 2

Κάνει αυτό που θες.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η θήκη της Leicke και μπορώ να πω οτι όντως είναι πολύ ωραία και φαίνεται και αρκετά ποιοτική. Επιπλέον να πω οτι τετάρτη έγινε shipped και σήμερα τρίτη είχε έρθει. καθόλου άσχημα :)
Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω ακουσει οτι υπαρχει θηκη η οποια εχει απο πισω κατι σαν σταντ ωστε να στεκεται το τηλεφωνο.Υπαρχει?

Διάβασε το mini review που έγραψα για την Leicke Manna. Αυτή η θήκη έχει το stand που ζητάς.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουμε το Antutu benchmark από google store, να επιλέξουμε το sd card io τεστ μόνο και αφού το εκτελέσουμε πατάμε detailed scores πάνω δεξιά. Επαναλάβετε μερικές φορές για να σιγουρευτείτε ότι παραμένει σταθερό το αποτέλεσμα. Να γράψουμε βέβαια και τι κάρτες έχουμε.

 

edit: Δεν παραμένουν ίδια τα αποτελέσματα σε μένα... μέγιστη εγγραφή έπιασα 14mb/sec και μέγιστη ανάγνωση 36.5mb/sec με sandisk microsdxc 64GB

 

giorgaras ετρεξα το προγραμμα αλλα που θα δω τα αποτελεσματα? Το total score βλεπω μονο.

Link to comment
Share on other sites

giorgaras ετρεξα το προγραμμα αλλα που θα δω τα αποτελεσματα? Το total score βλεπω μονο.

 

Δεν λέει πάνω δεξιά Detailed scores με ένα σημάδι V? Πάτα στο V βασικά είναι βελάκι για να ανοίξει το αναλυτκό σκορ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αποτελεσμα με AnTuTu Benchmark v3.0.3 σε καρτα

 

http://www.skroutz.gr/s/398533/Samsung-MicroSDHC-32GB-Class-10.html ειναι :

 

SD card write (31.8MB/s) 150

SD card read (>50MB/s) 201

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αποτελεσμα με AnTuTu Benchmark v3.0.3 σε καρτα

 

http://www.skroutz.gr/s/398533/Samsung-MicroSDHC-32GB-Class-10.html ειναι :

 

SD card write (31.8MB/s) 150

SD card read (>50MB/s) 201

 

Τι λες τώρα, αυτό είναι όντως είδηση :)

 

edit: Είναι σχεδόν σταθερά αυτά τα νούμερα;

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αποτελεσμα με AnTuTu Benchmark v3.0.3 σε καρτα

 

http://www.skroutz.gr/s/398533/Samsung-MicroSDHC-32GB-Class-10.html ειναι :

 

SD card write (31.8MB/s) 150

SD card read (>50MB/s) 201

Είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για την external SD card; Στο λέω γιατί η εσωτερική (internal) flash μνήμη χαρακτηρίζεται ως "SD card" στο Note II. Υποπτεύομαι ότι μετράς την εσωτερική flash μνήμη, γιαυτό και παίρνεις τόσο μεγάλες ταχύτητες...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα μετρηση ου εβγαλε

 

SD card write (28.8MB/s) 150

SD card read (42.2MB/s) 196

 

Επιλεγω στην καρτελα Test το SD card IO

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι πρόκειται για την external SD card; Στο λέω γιατί η εσωτερική (internal) flash μνήμη χαρακτηρίζεται ως "SD card" στο Note II.

 

Ώπα αν στο Antutu πάω στο μενού info -> system info λέει SD CARD SIZE 10609ΜΒ που είναι η εσωτερική....

 

το πρόγραμμα sandisk μου βγάζει 13.5mb/sec

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομα μετρηση ου εβγαλε

 

SD card write (28.8MB/s) 150

SD card read (42.2MB/s) 196

 

Επιλεγω στην καρτελα Test το SD card IO

Διάβασε το προηγούμενό μου post. Μάλλον μετράς την εσωτερική flash μνήμη! Για να σιγουρευτείς, βγάλε τη microSD απ' το Note II και επανέλαβε το AnTuTu test. Αν σου βγάλει επιλογή για SD card και σου βγάλει τις ίδιες μετρήσεις τότε ισχύει αυτό που λέω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την καρτα μνημης και οντως γραφει στο προγραμμα για SD card ακομα και χωρις .

Αρα βλεπει την εσωτερικη σαν καρτα μνημης. Αρα δεν μας κανει αυτο το προγραμμα για μετρηση ταχυτητας microSD ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...