Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα στην ουσια διαφορα στην ταχυτητα δεν θα δεις στο κινητο..δοκιμασα αυτη του πλαισιου με μια 8αρα 6class και ειχαν 1mbit διαφορα στην εφαρμογη sandisc memory..

 

και όταν αντιγράφεις δεδομένα στον υπολογιστή από card reader;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχολιο απο το amazon

 

I chose this because it's class 10, which means at least a 10MB/s transfer speed. So far it hasn't gone below 12MB/s.

It gives 14.9Gb of free space

 

μιλαει για την 16αρα.

 

Αρα λεει πως το λιγοτερο που μπορει να πιασει ειναι 10 και μετα μπορει να φτασει πιο ψιλα.Καλα δεν καταλαβα?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σχολιο απο το amazon

 

I chose this because it's class 10, which means at least a 10MB/s transfer speed. So far it hasn't gone below 12MB/s.

It gives 14.9Gb of free space

 

μιλαει για την 16αρα.

 

Αρα λεει πως το λιγοτερο που μπορει να πιασει ειναι 10 και μετα μπορει να φτασει πιο ψιλα.Καλα δεν καταλαβα?

 

Class 10 σημαίνει ότι η ελάχιστη ταχύτητα της μνήμης είναι 10/mb. Έχει αναφερθεί ότι πιάνει και 16mb/sec. Μετά από αρκετό ψάξιμο έβγαλα το συμπέρασμα πως η μνήμη είναι όντος ευκαιρία και αξίζει με το παραπάνω τα χρήματα της. Σίγουρα δεν είναι τέρας επιδόσεων αλλά είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής. Εγώ προσωπικά την έχω ήδη παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχει καταφερει ρε παιδια κανεις να κολλησει προστασ.οθονης χωρις κανενα ¨"χνουδι/σκονη¨" εσωτερικα?

 

νομιζω ειναι mission impossible. εγω χθες, χαλασα καμια 6αριά αυτοκολλητα παλευοντας με το πανακι καθαρισμού αλλά ματαια. τελικα κολλησα ενα, με 2 μικρες φουσκαλιτσες/χνουδια εγκλωβισμενα στα πλαγια, αλλα ενταξει, δε με πολυενοχλεί. παντως, το "καθαρισμα" με την παλάμη/δαχτυλα αποδειχτηκε καλυτερο από πανακια κτλ βλακειουλες...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχει καταφερει ρε παιδια κανεις να κολλησει προστασ.οθονης χωρις κανενα ¨"χνουδι/σκονη¨" εσωτερικα?

 

νομιζω ειναι mission impossible. εγω χθες, χαλασα καμια 6αριά αυτοκολλητα παλευοντας με το πανακι καθαρισμού αλλά ματαια. τελικα κολλησα ενα, με 2 μικρες φουσκαλιτσες/χνουδια εγκλωβισμενα στα πλαγια, αλλα ενταξει, δε με πολυενοχλεί. παντως, το "καθαρισμα" με την παλάμη/δαχτυλα αποδειχτηκε καλυτερο από πανακια κτλ βλακειουλες...

 

Μετά από πολλές προσπάθειες μαθαίνεις. Εμένα έχουν φτάσει να με φωνάζουν να βάλω και σε άλλους.

Αν δεις και έχει σκόνη μέσα το σηκώνεις προσεκτικά και το αφαιρείς με σελοτειπ

Θέλει πολύ προσοχή και όταν την βάζεις να μην έχει σκόνη κοντά.

 

Δεν ξέρω αν μπορώ να ποσταρω οδηγό από άλλο φορουμ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχει καταφερει ρε παιδια κανεις να κολλησει προστασ.οθονης χωρις κανενα ¨"χνουδι/σκονη¨" εσωτερικα?

νομιζω ειναι mission impossible. εγω χθες, χαλασα καμια 6αριά αυτοκολλητα παλευοντας με το πανακι καθαρισμού αλλά ματαια. τελικα κολλησα ενα, με 2 μικρες φουσκαλιτσες/χνουδια εγκλωβισμενα στα πλαγια, αλλα ενταξει, δε με πολυενοχλεί. παντως, το "καθαρισμα" με την παλάμη/δαχτυλα αποδειχτηκε καλυτερο από πανακια κτλ βλακειουλες...

 

Θέλει πολύ καλό καθάρισμα πριν το πέρασμα. Ο ιδανικότερος χώρος θεωρείται το μπάνιο γιατί λόγω υγρασίας δεν αιωρείται σκόνη. Θέλει εξάσκηση και πολλά βιντεάκια για να μάθεις. Επίσης δεν την τοποθετείς με τη μία όλη αλλά σιγά σιγά σπρώχνοντας με μία κάρτα. Βασικό ρόλο παίζει και αν έχει το σωστό κόψιμο. Κάποιες φτηνές δεν τοποθετούνται με τπτ.

 

Μετά από πολλές προσπάθειες μαθαίνεις. Εμένα έχουν φτάσει να με φωνάζουν να βάλω και σε άλλους.

To ίδιο κι εμένα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Χαχα αμα είσαι μαστορας χαχαχα

Παντως και κινέζικες που έβαζα όλες έμπαιναν τέλεια. Από up iphone μέχρι up ipad

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Class 10 σημαίνει ότι η ελάχιστη ταχύτητα της μνήμης είναι 10/mb. Έχει αναφερθεί ότι πιάνει και 16mb/sec. Μετά από αρκετό ψάξιμο έβγαλα το συμπέρασμα πως η μνήμη είναι όντος ευκαιρία και αξίζει με το παραπάνω τα χρήματα της. Σίγουρα δεν είναι τέρας επιδόσεων αλλά είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής. Εγώ προσωπικά την έχω ήδη παραγγείλει.

 

Η δική μου Sandisk 32GB class 10 πιάνει max 9MB/s write και 34MB/s read (sequential), συνδεδεμένη σε card reader usb 3.0 που με άλλες κάρτες μου CF, SD κτλ. πιάνει τα ονομαστικά τους κανονικά 60-90MB/s και παραπάνω μερικές φορές.

Τσέκαρα και μια παλιά Sandisk class 4 που έχω.

 

http://www.pixentral.com/pics/1cdG8BVBSoeEJcMN06sBDMiOS8687a.jpg

 

Γενικά οι επιδόσεις των microSD είναι λίγο απογοητευτικές σε σχέση με τις υπόλοιπες κάρτες.

 

υ.γ. Και μάλλον δεν πρέπει να συγχέουμε το class άμεσα των SD με αυτό των microSD καρτών. Μια SD class 4 που δοκίμασα απο περιέργεια τώρα για το ίδιο αρχείο χτύπησε 11ΜΒ/s write και 19MB/s read

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου Sandisk 32GB class 10 πιάνει max 9MB/s write και 34MB/s read (sequential), συνδεδεμένη σε card reader usb 3.0 που με άλλες κάρτες μου CF, SD κτλ. πιάνει τα ονομαστικά τους κανονικά 60-90MB/s και παραπάνω μερικές φορές.

Τσέκαρα και μια παλιά Sandisk class 4 που έχω.

 

http://www.pixentral.com/pics/1cdG8BVBSoeEJcMN06sBDMiOS8687a.jpg

 

Γενικά οι επιδόσεις των microSD είναι λίγο απογοητευτικές σε σχέση με τις υπόλοιπες κάρτες.

 

υ.γ. Και μάλλον δεν πρέπει να συγχέουμε το class άμεσα των SD με αυτό των microSD καρτών. Μια SD class 4 που δοκίμασα απο περιέργεια τώρα για το ίδιο αρχείο χτύπησε 11ΜΒ/s write και 19MB/s read

 

Δηλαδή η verbatim class 10 θα είναι περίπου το ίδιο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η SanDisk Ultra 64 GB microSDXC (η γνωστή 64άρα κόκκινη-γκρι) μου έπιασε γύρω στα 10 MB/s στην εγγραφή και πολύ περισσότερο (δεν θυμάμαι πόσο) στην ανάγνωση, σε card reader στο PC. Δηλαδή πρέπει να έπιασε ταχύτητες αντίστοιχες της 32 GB microSDHC του octap79 (ωραίο και φροντισμένο το post σου φίλε octap79, εύγε!).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η verbatim class 10 θα είναι περίπου το ίδιο.

 

Το class εγγυάται το minimum σε write της κάρτας όπως αναφέρθηκε. Δηλαδή μια οποιαδήποτε class 10 (επώνυμη) εγγυάται 10ΜΒ/s write, μια class 4 αντιστοιχα 4ΜΒ/s.

Στην sandisk class 10 εγω βλέπω 9MB/s...αλλά μπορείς να πεις ότι είναι κοντά σε αυτά που....υπόσχεται. Απο την άλλη μου φαίνεται δύσκολο αυτό που γράφτηκε πιο πριν ότι έχουν δει και 16ΜΒ/s, εκτός και αν παίζει τέτοια διαφορά μεταξύ των διάφορων "κόκκινων" sandisk που κυκλοφορούν και δεν την έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου (camera και mobile)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχει καταφερει ρε παιδια κανεις να κολλησει προστασ.οθονης χωρις κανενα ¨"χνουδι/σκονη¨" εσωτερικα?
Ναι!!! Δύσκολη δουλειά αλλά σε παλαιότερο post μου το είχα εξηγήσει αναλυτικά, δες εκεί που έλεγα για το vikuity screen protector της 3Μ

 

...νομιζω ειναι mission impossible. εγω χθες, χαλασα καμια 6αριά αυτοκολλητα παλευοντας με το πανακι καθαρισμού αλλά ματαια. τελικα κολλησα ενα, με 2 μικρες φουσκαλιτσες/χνουδια εγκλωβισμενα στα πλαγια, αλλα ενταξει, δε με πολυενοχλεί. παντως, το "καθαρισμα" με την παλάμη/δαχτυλα αποδειχτηκε καλυτερο από πανακια κτλ βλακειουλες...

1. Φοράς ρούχα που δεν μαδάνε τριχιδια.

2. Στο μπάνιο ανοίγεις ζεστό νερό να κάνει υδρατμούς, όχι πολλούς, αλλά χρειάζονται για να καταλαγιάσει η σκόνη. Περιμένεις 3-5 λεπτα να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από υδρατμούς.

3. Σε μια επιφάνεια, πχ σκαμπο στρωνεις ζελατίνα (ναυλον κουζίνας) το οποίο λειτουργεί ηλεκτροστατικα και παρεμποδίζει την σκόνη να κολλήσει στην οθόνη.

4. Καθαρίζεις τέλεια την οθόνη με χαρτί ή πανάκι να μην έχει καθόλου έλαια και σκόνη. Ούτε έναν κόκκο. Για αυτό χρειαζόμαστε ισχυρό φωτισμό και κοιτάμε το κιν υπό διάφορες γωνιές. Ουτε ένα κοκκο.

5. Έχουμε μία πιστωτική την οποία θα χρησιμοποιήσουμε ως σπατουλα για να αφαιρέσουμε τυχόν φουσκάλες.

6. Δοκιμαζουμε πως ακριβώς θα φορέσουμε το screen protector, ευθυγραμμιζοντας τέλεια την πάνω πλευρά, ώστε να μην κάτσει στραβά.

7. Γρήγορα και σταθερά, εφόσον δεν υπάρχει ούτε ένας κόκκος στην οθόνη, ξεκολλαμε λίγο την ζελατίνα απο screen protector και κολλάμε στην οθόνη.

8. Αν μας κολλήσει στραβά, το κόλλημα-ξεκόλλησε την καταστρέφει, ας προσέχουμε.

9. Με μια πιστωτική σπρώχνουμε τις φουσκάλες στις ακτές με εξαφανιστούν.

...δύσκολο, αλλά έχει πολύ υψηλό ποσοστό επιτυχίας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Δύσκολη δουλειά αλλά σε παλαιότερο post μου το είχα εξηγήσει αναλυτικά, δες εκεί που έλεγα για το vikuity screen protector της 3Μ

 

 

1. Φοράς ρούχα που δεν μαδάνε τριχιδια.

2. Στο μπάνιο ανοίγεις ζεστό νερό να κάνει υδρατμούς, όχι πολλούς, αλλά χρειάζονται για να καταλαγιάσει η σκόνη. Περιμένεις 3-5 λεπτα να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από υδρατμούς.

3. Σε μια επιφάνεια, πχ σκαμπο στρωνεις ζελατίνα (ναυλον κουζίνας) το οποίο λειτουργεί ηλεκτροστατικα και παρεμποδίζει την σκόνη να κολλήσει στην οθόνη.

4. Καθαρίζεις τέλεια την οθόνη με χαρτί ή πανάκι να μην έχει καθόλου έλαια και σκόνη. Ούτε έναν κόκκο. Για αυτό χρειαζόμαστε ισχυρό φωτισμό και κοιτάμε το κιν υπό διάφορες γωνιές. Ουτε ένα κοκκο.

5. Έχουμε μία πιστωτική την οποία θα χρησιμοποιήσουμε ως σπατουλα για να αφαιρέσουμε τυχόν φουσκάλες.

6. Δοκιμαζουμε πως ακριβώς θα φορέσουμε το screen protector, ευθυγραμμιζοντας τέλεια την πάνω πλευρά, ώστε να μην κάτσει στραβά.

7. Γρήγορα και σταθερά, εφόσον δεν υπάρχει ούτε ένας κόκκος στην οθόνη, ξεκολλαμε λίγο την ζελατίνα απο screen protector και κολλάμε στην οθόνη.

8. Αν μας κολλήσει στραβά, το κόλλημα-ξεκόλλησε την καταστρέφει, ας προσέχουμε.

9. Με μια πιστωτική σπρώχνουμε τις φουσκάλες στις ακτές με εξαφανιστούν.

...δύσκολο, αλλά έχει πολύ υψηλό ποσοστό επιτυχίας!

 

Ρε παιδιά μην τρελαίνεστε. Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ τόση διαδικασία και δεν έχω ποτέ φουσκαλες.

Καθαρά χέρια, καθαρή οθόνη και υπομονή.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαίνεστε. Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ τόση διαδικασία και δεν έχω ποτέ φουσκαλες.

Καθαρά χέρια, καθαρή οθόνη και υπομονή.

Ο φίλος όμως που είχε πρόβλημα ας κάνει την διαδικασία για να το λύσει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! Δύσκολη δουλειά αλλά σε παλαιότερο post μου το είχα εξηγήσει αναλυτικά, δες εκεί που έλεγα για το vikuity screen protector της 3Μ

 

 

1. Φοράς ρούχα που δεν μαδάνε τριχιδια.

2. Στο μπάνιο ανοίγεις ζεστό νερό να κάνει υδρατμούς, όχι πολλούς, αλλά χρειάζονται για να καταλαγιάσει η σκόνη. Περιμένεις 3-5 λεπτα να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από υδρατμούς.

3. Σε μια επιφάνεια, πχ σκαμπο στρωνεις ζελατίνα (ναυλον κουζίνας) το οποίο λειτουργεί ηλεκτροστατικα και παρεμποδίζει την σκόνη να κολλήσει στην οθόνη.

4. Καθαρίζεις τέλεια την οθόνη με χαρτί ή πανάκι να μην έχει καθόλου έλαια και σκόνη. Ούτε έναν κόκκο. Για αυτό χρειαζόμαστε ισχυρό φωτισμό και κοιτάμε το κιν υπό διάφορες γωνιές. Ουτε ένα κοκκο.

5. Έχουμε μία πιστωτική την οποία θα χρησιμοποιήσουμε ως σπατουλα για να αφαιρέσουμε τυχόν φουσκάλες.

6. Δοκιμαζουμε πως ακριβώς θα φορέσουμε το screen protector, ευθυγραμμιζοντας τέλεια την πάνω πλευρά, ώστε να μην κάτσει στραβά.

7. Γρήγορα και σταθερά, εφόσον δεν υπάρχει ούτε ένας κόκκος στην οθόνη, ξεκολλαμε λίγο την ζελατίνα απο screen protector και κολλάμε στην οθόνη.

8. Αν μας κολλήσει στραβά, το κόλλημα-ξεκόλλησε την καταστρέφει, ας προσέχουμε.

9. Με μια πιστωτική σπρώχνουμε τις φουσκάλες στις ακτές με εξαφανιστούν.

...δύσκολο, αλλά έχει πολύ υψηλό ποσοστό επιτυχίας!

 

εκανα τα 1,2,4,5,6,9 και πετυχε ! ειχε μεινει ενασ κοκος μια σταλια σκονη, ψηλα διπλα στην μπροστινη καμερα, με μεγαλο ρισκο, αφαιρεθηκε κ αυτος με ενα ψαλιδακι ανασηκωνοντας ! τελος !!!/

 

ΥΓ. επειδη κολλησα ενα κλασσικο γυαλιστερο, τυπου 10 τεμαχια 3 ευρω από ebay, ενω εχω παραγγειλει και περιμενω και ματ υφης, ποια η γνωμη σας, καλυτερα τα γυαλιστερα ή τα ματ? μαλλον παντως με αυτο θα το αφησω το κινητό...

 

ΥΓ2. κατι τετοιες στιγμές, σκεφτομαι προβληματα που εχουμε εμεις οι εθισμένοι...(κομψά) και προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα 1,2,4,5,6,9 και πετυχε ! ειχε μεινει ενασ κοκος μια σταλια σκονη, ψηλα διπλα στην μπροστινη καμερα, με μεγαλο ρισκο, αφαιρεθηκε κ αυτος με ενα ψαλιδακι ανασηκωνοντας ! τελος !!!/

 

ΥΓ. επειδη κολλησα ενα κλασσικο γυαλιστερο, τυπου 10 τεμαχια 3 ευρω από ebay, ενω εχω παραγγειλει και περιμενω και ματ υφης, ποια η γνωμη σας, καλυτερα τα γυαλιστερα ή τα ματ? μαλλον παντως με αυτο θα το αφησω το κινητό...

 

Ωραιος πρωτα απο ολα.Μην προτιμησεις ματ δειχνουν κοκους και αλλοιώνουν την απιστευτη οθονη του κινητου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εκανα τα 1,2,4,5,6,9 και πετυχε ! ειχε μεινει ενασ κοκος μια σταλια σκονη, ψηλα διπλα στην μπροστινη καμερα, με μεγαλο ρισκο, αφαιρεθηκε κ αυτος με ενα ψαλιδακι ανασηκωνοντας ! τελος !!!/

 

ΥΓ. επειδη κολλησα ενα κλασσικο γυαλιστερο, τυπου 10 τεμαχια 3 ευρω από ebay, ενω εχω παραγγειλει και περιμενω και ματ υφης, ποια η γνωμη σας, καλυτερα τα γυαλιστερα ή τα ματ? μαλλον παντως με αυτο θα το αφησω το κινητό...

 

ΥΓ2. κατι τετοιες στιγμές, σκεφτομαι προβληματα που εχουμε εμεις οι εθισμένοι...(κομψά) και προβλήματα που έχει ο κόσμος...

 

ματ ούτε για πλάκα, το κράτησα 2-3 μέρες και το έβγαλα. είναι σαν να βλέπεις οθόνη άλλου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει παρει την συγγεκριμενη απο το μαγαζι αυτο μπορει να μου πει αν δινεται μαζι screen protector?

(μπορει να το εγραφε διπλα αλλα ειπα να ρωτησω μιας και το παλικαρι απο το μαγαζι ειναι εδω μεσα)

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-THiki-Polykarmponiko-Kalymma-Protective-Cover-white-EFC-1J9BWEGSTD.714146.html

Όχι, δεν έχει. Ήρθε σε μένα σήμερα. Την παρήγγειλα χθες μετά από μια παρολίγον χαμηλή πτώση του κινητού.

Επι τη ευκαιρία να πω τις εντυπώσεις μου: Είναι όμορφη και για όποιον θέλει πολύ καλή προστασία αλλά δεν χρησιμοποιεί Diary θήκες, είναι μάλλον μονόδρομος. Επειδή έχω και κλασσική backcover τύπου barely-there τα συν τους είναι το πολύ μικρότερο πάχος που δίνουν και το μείον ότι προσταεύουν λιγότερο το bezel. Της Samsung έχει μεγαλύτερο πάχος αλλά αξίζει από πλευράς προστασίας.

καλησπερα σε ολους, εχει καταφερει ρε παιδια κανεις να κολλησει προστασ.οθονης χωρις κανενα ¨"χνουδι/σκονη¨" εσωτερικα?

 

νομιζω ειναι mission impossible. εγω χθες, χαλασα καμια 6αριά αυτοκολλητα παλευοντας με το πανακι καθαρισμού αλλά ματαια. τελικα κολλησα ενα, με 2 μικρες φουσκαλιτσες/χνουδια εγκλωβισμενα στα πλαγια, αλλα ενταξει, δε με πολυενοχλεί. παντως, το "καθαρισμα" με την παλάμη/δαχτυλα αποδειχτηκε καλυτερο από πανακια κτλ βλακειουλες...

Κι εγώ δεν έχω σκόνες. Βέβαια όταν αλλάζω συσκευή την πρώτη φορά όλο και κάποιο θα χαλάσω γιατί είμαι πολύ περίεργη και δεν θέλω ούτε υποψία από χνούδι. Σημείο κλειδί είναι να δοκιμάσεις από πριν για να δεις το κόψιμο και σε ποιό σημείο θα την ξεκινήσεις. Θέλει εξάσκηση!

εκανα τα 1,2,4,5,6,9 και πετυχε ! ειχε μεινει ενασ κοκος μια σταλια σκονη, ψηλα διπλα στην μπροστινη καμερα, με μεγαλο ρισκο, αφαιρεθηκε κ αυτος με ενα ψαλιδακι ανασηκωνοντας ! τελος !!!/

 

ΥΓ. επειδη κολλησα ενα κλασσικο γυαλιστερο, τυπου 10 τεμαχια 3 ευρω από ebay, ενω εχω παραγγειλει και περιμενω και ματ υφης, ποια η γνωμη σας, καλυτερα τα γυαλιστερα ή τα ματ? μαλλον παντως με αυτο θα το αφησω το κινητό...

 

ΥΓ2. κατι τετοιες στιγμές, σκεφτομαι προβληματα που εχουμε εμεις οι εθισμένοι...(κομψά) και προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Εγώ δεν αντέχω τα ματ, γιατί αν και δεν έχεις δαχτυλιές πιξελιάζουν την οθόνη. Δεν τα προτιμώ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει. Ήρθε σε μένα σήμερα. Την παρήγγειλα χθες μετά από μια παρολίγον χαμηλή πτώση του κινητού.

Επι τη ευκαιρία να πω τις εντυπώσεις μου: Είναι όμορφη και για όποιον θέλει πολύ καλή προστασία αλλά δεν χρησιμοποιεί Diary θήκες, είναι μάλλον μονόδρομος. Επειδή έχω και κλασσική backcover τύπου barely-there τα συν τους είναι το πολύ μικρότερο πάχος που δίνουν και το μείον ότι προσταεύουν λιγότερο το bezel. Της Samsung έχει μεγαλύτερο πάχος αλλά αξίζει από πλευράς προστασίας.

 

 

μπορεις να βαλεις φωτογραφίες φορεμενη?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις φωτογραφίες φορεμενη?

Έχει ανεβάσει ο ddr2 από την ίδια σε μαύρη 2-3 (edit: 10 ήταν τελικά..:Ρ) σελίδες πιο πριν. Αν δεν σε καλύπτουν πες μου τι θες να ανεβάσω!:)

Edit: Δεν είναι Up οι φωτό. Θα βγάλω και θα ανεβάσω σε λίγο.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανεβάσει ο ddr2 από την ίδια σε μαύρη 2-3 (edit: 10 ήταν τελικά..:Ρ) σελίδες πιο πριν. Αν δεν σε καλύπτουν πες μου τι θες να ανεβάσω!:)

Edit: Δεν είναι Up οι φωτό. Θα βγάλω και θα ανεβάσω σε λίγο.

 

Καλά μην τρελαίνεσαι βραδιατικα. Σε ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην τρελαίνεσαι βραδιατικα. Σε ευχαριστώ πολύ

χαχαχα! Κατέβασε το zip από εδώ: http://www.sendspace.com/file/oo2imr

Βαριόμουν να τις ανεβάζω μια μια στο myphone!:)

 

Έχω βάλει και μια σύγκριση με τη Nillkin. Στο πάχος δεν έχουν διαφορά απλά τη Samsung τη νιώθεις ελαφρώς πιο ογκώδη λόγω του περιμετρικού TPU.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εκανα τα 1,2,4,5,6,9 και πετυχε !
το 3 είναι πολύ βασικό, θα σε βοηθήσει πολύ γιατί η απλωμένη ζελατίνα λειτουργεί ηλεκτρομαγνητικά και έτσι κανένας κόκκος σκόνης ή χνούδι δεν πάει στην οθόνη! Συνεπώς μην παραλείπεις το 3 (ζελατίνα στο τραπέζι που ακουμπάς το κινητό)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...