Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου

 

Έχω το note2 και το nokia E52 και χρησιμοποιώ αυτό το bluetooth.

 

Το επέλεξα γιατί:

1) είναι τύπου clip-on με μονό ακουστικό

2) έχει δόνηση και πολύ καλή ποιότητα ήχου

3) συνδέεται και με τις 2 συσκευές μου και δεν ξεσυνδέεται ποτέ

4) έχει πολύ καλή αυτονομία και χρησιμοποιώ τον φορτιστή(micro usb) που έχω για τα 2 τηλέφωνα. ( 1 φορτιστής, 3 συσκευές)

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν έχω τα τηλέφωνα στην τσάντα ή κάπου μακριά δεν γνωρίζω ποιός με καλεί.

Γι αυτό λοιπόν θα ήθελα να κοιτάξω ένα με τα ίδια χαρακτηριστικά (1-4) αλλά και με οθόνη ένδειξης ονομάτων.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ηξερα οτι βγαινει και σε ασπρη!

 

Βγαίνει !!!! Και είναι πολυ όμορφη :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ένα μαγαζί της γειτονιάς μου να πάρω αυτή τη θήκη:

 

Zenus Masstige Color Point Diary Case

 

... αλλά είχαν μόνο ένα κομμάτι και κάποιος την είχε κρατήσει μερικά λεπτά πριν μπω στο μαγαζί (!) και έτσι δεν μπορούσαν να μου τη δώσουν. Επιστρέφοντας στο σπίτι και σερφάροντας σε sites για θήκες διάβασα ότι η παραπάνω θήκη έχει μαγνήτη (κάτι που δεν ήξερα). Τελικά κάθε εμπόδιο για καλό! Είναι πάρα πολύ όμορφη η θήκη, αλλά δεν θέλω να έχει μαγνήτες πουθενά επάνω της οπότε απορρίπτεται για αυτόν και μόνο τον λόγο. Αν ψάξετε στο Google θα βρείτε πολλές αναφορές για προβλήματα με το S Pen και με σταδιακή μαγνήτισή του μετά από παρατεταμένη παραμονή της συσκευής μέσα σε θήκη με μαγνήτη. Το πρόβλημα δεν φαίνεται αμέσως αλλά μπορεί να παρουσιαστεί μετά από πολλές μέρες ή και μήνες. Δείτε τι γράφει το official user's manual του Note:

 

"Do not use carrying cases or accessories with magnetic closures or allow your device to come in contact with magnetic fields for extended periods of time."

 

Λοιπόν, μια άλλη θήκη που μου αρέσει πολύ είναι η Manna Black Ultra Slim Case, που πρότεινε και σχολίασε ο φίλος ilpara στο πρόσφατο post του. Είναι δερμάτινη, δεν έχει μαγνήτες, γίνεται stand για video viewing (@ Ελένη), δεν έχει τσεπάκια για κάρτες και χρήματα που για μένα είναι περιττά και προστατεύει και τις 4 γωνίες της συσκευής. Βέβαια είναι κατάμαυρη, που μου θυμίζει λίγο νεκροταφείο (sorry), αλλά οι πορτοκαλιές ραφές αντισταθμίζουν τη μαυρίλα και την κάνουν (IMHO) πολύ ελκυστική. Δείτε τις φωτογραφίες στο παραπάνω link.

 

@ilpara: Πώς σου φαίνεται η θήκη Manna μέχρι τώρα; Πες μας μερικά φρέσκα σχόλια και πώρωσέ μας να την αγοράσουμε! Συνεχίζεις να την προτείνεις; Έχει κάποια ατέλεια/ψεγάδι που να δείχνει προχειροδουλειά στην κατασκευή/σχεδίαση/ραφές; Το S Pen βγαίνει εύκολα απ' το άνοιγμα που έχει ή μήπως είναι λίγο στενό; Οι τρύπες για κάμερα/φλας και ηχείο είναι κεντραρισμένες καλά με τα αντίστοιχα σημεία της συσκευής; Η "γλωσσούλα" που έχει για να κουμπώνει πιάνει καλά και σταθερά στη συσκευή; Λες να υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί το ασημί bezel από το κούμπωμα-ξεκούμπωμα λόγω τριβής; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :O

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ένα μαγαζί της γειτονιάς μου να πάρω αυτή τη θήκη:

 

Zenus Masstige Color Point Diary Case

 

... αλλά είχαν μόνο ένα κομμάτι και κάποιος την είχε κρατήσει μερικά λεπτά πριν μπω στο μαγαζί (!) και έτσι δεν μπορούσαν να μου τη δώσουν. Επιστρέφοντας στο σπίτι και σερφάροντας σε sites για θήκες διάβασα ότι η παραπάνω θήκη έχει μαγνήτη (κάτι που δεν ήξερα).

 

Αυτην ακριβως εχω και δεν εχει μαγνητη πουθενα. :)

Και γιατι να εχει αλλωστε, αφου κλεινει με κουμπακι (οχι μαγνητικο).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτην ακριβως εχω και δεν εχει μαγνητη πουθενα. :)

Και γιατι να εχει αλλωστε, αφου κλεινει με κουμπακι (οχι μαγνητικο).

Με έφτιαξες τώρα, γιατί μου αρέσει πολύ αυτή η θήκη. Δες εδώ τι λέει στα χαρακτηριστικά της:

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56272

 

Αναφέρει για μαγνήτη. Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν υπάρχει μαγνήτης στο κούμπωμα;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Με έφτιαξες τώρα, γιατί μου αρέσει πολύ αυτή η θήκη. Δες εδώ τι λέει στα χαρακτηριστικά της:

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=56272

 

Αναφέρει για μαγνήτη. Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν υπάρχει μαγνήτης στο κούμπωμα;

 

100% και απορω γιατι γραφουν κατι τετοιο.

Επισης, πρωτα 20 δευτερολεπτα.

 

 

H αγαπημενη μου παντως ειναι αυτη

. Αν ειχε και θηκη για ταυτοτητα (σκεφτομαι μηπως της κανω καμια τροποποιηση ο ιδιος :lol: ) θα ηταν ο,τι καλυτερο. Στην ουσια αυτες τις δυο εναλλασσω, μια οταν δεν παιρνω πορτοφολι μαζι μου (Zenus) και μια οταν πρεπει να παρω (Tridea). Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

100% και απορω γιατι γραφουν κατι τετοιο.

Επισης, πρωτα 20 δευτερολεπτα.

 

H αγαπημενη μου παντως ειναι αυτη

. Αν ειχε και θηκη για ταυτοτητα (σκεφτομαι μηπως της κανω καμια τροποποιηση ο ιδιος :lol: ) θα ηταν ο,τι καλυτερο. Στην ουσια αυτες τις δυο εναλλασσω, μια οταν δεν παιρνω πορτοφολι μαζι μου (Zenus) και μια οταν πρεπει να παρω (Tridea).

Με κάλυψες πλήρως Πέτρο. Δεν μου έκοψε να τσεκάρω στο YouTube... Προφανώς έχει γίνει λάθος στο site του e-Click (φταίω κι εγώ που εμπιστεύτηκα σελίδα ελληνικού e-shop...).

 

Δεν ήξερα για την Tridea! Πανέμορφη θήκη! Με ενδιαφέρει πάρα πολύ, σε παρακαλώ πες μου από που την αγόρασες. Το Skroutz δεν βγάζει τίποτα.

 

Πολλές όμορφες θήκες... :drool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B009XP1X72/ref=oh_details_o02_s00_i01

 

πως ειναι δυνατον να προσφερει προστασια περιμετρικα της συσκευης οταν προστατευεται μονο στις γωνιες ? Πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες πλήρως Πέτρο. Δεν μου έκοψε να τσεκάρω στο YouTube... Προφανώς έχει γίνει λάθος στο site του e-Click (φταίω κι εγώ που εμπιστεύτηκα σελίδα ελληνικού e-shop...).

 

Δεν ήξερα για την Tridea! Πανέμορφη θήκη! Με ενδιαφέρει πάρα πολύ, σε παρακαλώ πες μου από που την αγόρασες. Το Skroutz δεν βγάζει τίποτα.

 

Πολλές όμορφες θήκες... :drool:

 

Καλα οντως εδω που τα λεμε τα ελληνικα e-shops καποιες φορες ειναι παραπληροφορηση :lol:

 

Tην Tridea δεν την αγορασα, την κερδισα (μαζι με αλλες 2) στο give away του τυπου που εφτιαξε το βιντεο που ειδες :)

Ομως βλεπω την εχει το amazon αν θελεις και βγαινει και σε αλλα χρωματα.

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dmobile&field-keywords=Samsung+Galaxy+Note+2+Tridea+100%25+Premium+Italian+PU+Credit+Card+Holder+Flip+CaseΤ

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το original pouch της samsung.

 

Εντυπώσεις? Μπορείς να μου πεις από που την πήρες και ποσό? Θα με βοηθούσε αν μπορούσες να ανεβάσεις και μια φωτογραφία έχοντας βάλει το κινητό μέσα σε αυτήν :)

Link to comment
Share on other sites

@ilpara: Πώς σου φαίνεται η θήκη Manna μέχρι τώρα; Πες μας μερικά φρέσκα σχόλια και πώρωσέ μας να την αγοράσουμε! Συνεχίζεις να την προτείνεις; Έχει κάποια ατέλεια/ψεγάδι που να δείχνει προχειροδουλειά στην κατασκευή/σχεδίαση/ραφές; Το S Pen βγαίνει εύκολα απ' το άνοιγμα που έχει ή μήπως είναι λίγο στενό; Οι τρύπες για κάμερα/φλας και ηχείο είναι κεντραρισμένες καλά με τα αντίστοιχα σημεία της συσκευής; Η "γλωσσούλα" που έχει για να κουμπώνει πιάνει καλά και σταθερά στη συσκευή; Λες να υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί το ασημί bezel από το κούμπωμα-ξεκούμπωμα λόγω τριβής; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :O

ΑΡΙΣΤΗ σε όλα όσα ρωτάς!!!

- Με την πορτοκαλί ραφη και το όχι λειο πραγματικό δέρμα, είναι πολύ όμορφη εμφανισιακά.

- Εχει τέλεια συναρμογή και αισθάνεσαι πολύ όμορφα άνετα να τη βαστας.

- Όλα τα ανοίγματα είναι πραγματικά τέλεια κεντραρισμενα.

- Η γλώσσα πιάνει άνετα αλλά σίγουρα πάνω στο κινητό.

- Επιπλέον τα κινητά (και κάθε ορθογώνιο) προσγειώνονται στους πτώσεις με τις γωνιές, συνεπώς εκεί πρέπει να προστατεύονται, και ορθώς έτσι είναι σχεδιασμένη η leicke manna.

- Επίσης τώρα που μαλακωσε λίγο από την χρήση, το καπάκι της οθόνης γυρνάει τέλεια και εφαρμόζει στην πλάτη.

- Δεν υπάρχει λόγος να βγάζεις το note από τη θήκη για να το δουλεύεις, αλλά όσες φορές και να τι κάνεις δεν υπάρχει περίπτωση να τραυματιστεί το νικελ ή η πλάτη.

- Τέλος στη θέση σταντ, μπορείς να το βάλεις και σε δεύτερη πιο ξαπλωτη θεση αν ακουμπάς τη συσκευή πιο μπροστά από το αυτάκι, το όπιο με εξυπηρετεί.

...Και άσχετο αλλά έχω το note 2 σε 240 dpi και είναι απίστευτα χρήσιμο μέγεθος ανάλυσης!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια άλλη θήκη που μου αρέσει πολύ είναι η Manna Black Ultra Slim Case, που πρότεινε και σχολίασε ο φίλος ilpara στο πρόσφατο post του. Είναι δερμάτινη, δεν έχει μαγνήτες, γίνεται stand για video viewing (@ Ελένη), δεν έχει τσεπάκια για κάρτες και χρήματα που για μένα είναι περιττά και προστατεύει και τις 4 γωνίες της συσκευής. Βέβαια είναι κατάμαυρη, που μου θυμίζει λίγο νεκροταφείο (sorry), αλλά οι πορτοκαλιές ραφές αντισταθμίζουν τη μαυρίλα και την κάνουν (IMHO) πολύ ελκυστική. Δείτε τις φωτογραφίες στο παραπάνω link.

 

@ilpara: Πώς σου φαίνεται η θήκη Manna μέχρι τώρα; Πες μας μερικά φρέσκα σχόλια και πώρωσέ μας να την αγοράσουμε! Συνεχίζεις να την προτείνεις; Έχει κάποια ατέλεια/ψεγάδι που να δείχνει προχειροδουλειά στην κατασκευή/σχεδίαση/ραφές; Το S Pen βγαίνει εύκολα απ' το άνοιγμα που έχει ή μήπως είναι λίγο στενό; Οι τρύπες για κάμερα/φλας και ηχείο είναι κεντραρισμένες καλά με τα αντίστοιχα σημεία της συσκευής; Η "γλωσσούλα" που έχει για να κουμπώνει πιάνει καλά και σταθερά στη συσκευή; Λες να υπάρχει περίπτωση να γρατσουνιστεί το ασημί bezel από το κούμπωμα-ξεκούμπωμα λόγω τριβής; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις! :O

Ωραίος είσαι κι εσύ!! Κανένας σεβασμός για την αναποφάσιστη διπλανή σου που στο τέλος θα καταλήξει να πάρει 5-6-7-10 θήκες! :p

Εντυπώσεις? Μπορείς να μου πεις από που την πήρες και ποσό? Θα με βοηθούσε αν μπορούσες να ανεβάσεις και μια φωτογραφία έχοντας βάλει το κινητό μέσα σε αυτήν :)

Την έχω κι εγώ την original, γιατί μου αρέσουν πολύ οι pouch. Προσωπικά τη βρίσκω πολύ καλή, έχει ωραία αίσθηση και καλή και σφιχτή εφαρμογή. Είναι και λεπτή και δεν προσθέτει όγκο. Το μόνο μου θέλει προσοχή (ισχύει γενικά σε αυτού του τύπου τις θήκες) είναι το πάνω μέρος του bezel που δεν καλύπτεται και οριακά οι γωνίες δεν προστατεύονται καλά. Το πήρα από extreme-mobile στα 17 ευρώ αν δεν απατώμαι και ορίστε 2 φωτό:

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως δεν έχει το εσωτερικό συστηματάκι που έχουν πολλές pouch θήκες που το τραβάς και βγαίνει το τηλέφωνο, με αποτέλεσμα τις πρώτες μέρες μέχρι να πάρει η θήκη το σχήμα του τηλ, να είναι λίγο δύσκολο το βάλε-βγάλε.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό (τον 1ο καιρό είναι λίγο δύσκολο το βγάλε κυρίως). Φώτο κι απ τη δική μου (καφέ)

 

[ATTACH]29251[/ATTACH][ATTACH]29252[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

H αγαπημενη μου παντως ειναι αυτη

. Αν ειχε και θηκη για ταυτοτητα (σκεφτομαι μηπως της κανω καμια τροποποιηση ο ιδιος :lol: ) θα ηταν ο,τι καλυτερο. Στην ουσια αυτες τις δυο εναλλασσω, μια οταν δεν παιρνω πορτοφολι μαζι μου (Zenus) και μια οταν πρεπει να παρω (Tridea).

 

Δεν σας πειράζει το γεγονός, που το λέει και στο video ότι σε μια πτώση μπορεί να ανοίξει η πρόσοψη της θήκης και να χτυπήσει η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας πειράζει το γεγονός, που το λέει και στο video ότι σε μια πτώση μπορεί να ανοίξει η πρόσοψη της θήκης και να χτυπήσει η οθόνη;

 

Κοιτα γενικα σε τετοιες θηκες με flip χωρις strap πρεπει να το δεχθεις αυτο. Νομιζω πως ειναι οι ιδιες πιθανοτητες με το να εχεις θηκη σιλικονης ή barely there τυπου και να υποστει πτωση η συσκευη :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γενικα σε τετοιες θηκες με flip χωρις strap πρεπει να το δεχθεις αυτο. Νομιζω πως ειναι οι ιδιες πιθανοτητες με το να εχεις θηκη σιλικονης ή barely there τυπου και να υποστει πτωση η συσκευη :)

 

Δεν λέω, παρέχει μειωμένο πάχος που είναι καλό αλλά προτιμώ να μην πάρω το ρίσκο.

 

Κάτι άλλο για την Tridea θήκη. Στο βίντεο

στο 2:24 μπορώ να δω πως η βάση που κουμπώνει το κινητό δεν έχει εξογκώματα προς τα πάνω ώστε να προστατεύει το κινητό σε πτώση με ανοιχτή πρόσοψη. Κάνω λάθος;

 

offtopic: Σε έναν φίλο έπεσε το S3 από το μικρότερο ύψος σε συνολικά 3 πτώσεις τις τελευταίες βδομάδες και του έσπασε η οθόνη, χωρίς να έχει θήκη.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος είσαι κι εσύ!! Κανένας σεβασμός για την αναποφάσιστη διπλανή σου που στο τέλος θα καταλήξει να πάρει 5-6-7-10 θήκες! :p

 

Την έχω κι εγώ την original, γιατί μου αρέσουν πολύ οι pouch. Προσωπικά τη βρίσκω πολύ καλή, έχει ωραία αίσθηση και καλή και σφιχτή εφαρμογή. Είναι και λεπτή και δεν προσθέτει όγκο. Το μόνο μου θέλει προσοχή (ισχύει γενικά σε αυτού του τύπου τις θήκες) είναι το πάνω μέρος του bezel που δεν καλύπτεται και οριακά οι γωνίες δεν προστατεύονται καλά. Το πήρα από extreme-mobile στα 17 ευρώ αν δεν απατώμαι και ορίστε 2 φωτό:

Edit: Ξέχασα να αναφέρω πως δεν έχει το εσωτερικό συστηματάκι που έχουν πολλές pouch θήκες που το τραβάς και βγαίνει το τηλέφωνο, με αποτέλεσμα τις πρώτες μέρες μέχρι να πάρει η θήκη το σχήμα του τηλ, να είναι λίγο δύσκολο το βάλε-βγάλε.

 

Ισχύει αυτό (τον 1ο καιρό είναι λίγο δύσκολο το βγάλε κυρίως). Φώτο κι απ τη δική μου (καφέ)

 

[ATTACH]29251[/ATTACH][ATTACH]29252[/ATTACH]

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 :) Από ότι βλέπω είναι δέρμα,οπότε λογικά θα ανοίξει με τον καιρό. Είχα μια pouch για το Note I αλλά ήταν από ύφασμα,οπότε δεν είχα αυτό το πρόβλημα με το να περιμένω να ανοίξει (φαντάσου ότι το έβαζα μέσα στην θήκη μαζί με την Flip Cover). Εν τω μεταξύ την Παρασκευή ήμουν στον Νικόλα (extreme-mobile) και τον ρώτησα για pouch αλλά κατάλαβα από την απάντηση του ότι δεν είχε φέρει, γενικά, καθόλου pouch. Για να μου λες Ελένη ότι την πήρες από κει, προφανώς θα κατάλαβα λάθος ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω, παρέχει μειωμένο πάχος που είναι καλό αλλά προτιμώ να μην πάρω το ρίσκο.

 

Κάτι άλλο για την Tridea θήκη. Στο βίντεο

στο 2:24 μπορώ να δω πως η βάση που κουμπώνει το κινητό δεν έχει εξογκώματα προς τα πάνω ώστε να προστατεύει το κινητό σε πτώση με ανοιχτή πρόσοψη. Κάνω λάθος;

 

offtopic: Σε έναν φίλο έπεσε το S3 από το μικρότερο ύψος σε συνολικά 3 πτώσεις τις τελευταίες βδομάδες και του έσπασε η οθόνη, χωρίς να έχει θήκη.

 

True δεν εχει τετοια εξογκωματα.

 

Nαι, εχει αναφερθει σε αλλο forum πτωση απο 20cm και ραγισμα. Νομιζω πως η συγκεκριμενη συσκευη (και ολες με μεγαλη οθονη βασικα) δεν ειναι να χρησιμοποιουνται χωρις προστασια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΙΣΤΗ σε όλα όσα ρωτάς!!!

- Με την πορτοκαλί ραφη και το όχι λειο πραγματικό δέρμα, είναι πολύ όμορφη εμφανισιακά.

- Εχει τέλεια συναρμογή και αισθάνεσαι πολύ όμορφα άνετα να τη βαστας.

- Όλα τα ανοίγματα είναι πραγματικά τέλεια κεντραρισμενα.

- Η γλώσσα πιάνει άνετα αλλά σίγουρα πάνω στο κινητό.

- Επιπλέον τα κινητά (και κάθε ορθογώνιο) προσγειώνονται στους πτώσεις με τις γωνιές, συνεπώς εκεί πρέπει να προστατεύονται, και ορθώς έτσι είναι σχεδιασμένη η leicke manna.

- Επίσης τώρα που μαλακωσε λίγο από την χρήση, το καπάκι της οθόνης γυρνάει τέλεια και εφαρμόζει στην πλάτη.

- Δεν υπάρχει λόγος να βγάζεις το note από τη θήκη για να το δουλεύεις, αλλά όσες φορές και να τι κάνεις δεν υπάρχει περίπτωση να τραυματιστεί το νικελ ή η πλάτη.

- Τέλος στη θέση σταντ, μπορείς να το βάλεις και σε δεύτερη πιο ξαπλωτη θεση αν ακουμπάς τη συσκευή πιο μπροστά από το αυτάκι, το όπιο με εξυπηρετεί.

...Και άσχετο αλλά έχω το note 2 σε 240 dpi και είναι απίστευτα χρήσιμο μέγεθος ανάλυσης!

Ευχαριστώ πολύ φίλε ilpara, ήσουν κατατοπιστικότατος! Είναι πολύ δελεαστική η Manna...

 

Να πω κάτι και για την θήκη Tridea. Πολύ όμορφη και μαζεμένη σε μέγεθος, αλλά με χάλασε κάτι που αν σας το πω θα με πείτε παράξενο...

 

Στο πίσω μέρος της Tridea έχει ένα λογότυπο που γράφει τη φράση "Primium Quality". Δεν ξέρω ποιοι τη σχεδίασαν και τι γλώσσα μιλάνε, αλλά αναρωτιέμαι, δεν ρώτησαν κάποιον να τους πει ότι έχουν κάνει ορθογραφικό λάθος και η σωστή λέξη ειναι "Premium" και όχι "Primium"; Αν είναι δυνατόν! Ας μου έλεγαν εμένα να τους το ελέγξω τσάμπα. Hell, ας έκαναν ένα spell-checking στο Word! Εδώ εγώ προσέχω να μην κάνω λάθη ακόμα και στα posts του myPhone και οι άλλοι πάνε και μου βάζουν ανορθόγραφες λέξεις φάτσα κάρτα πάνω στο σώμα της θήκης;

 

Το ξέρω, είμαι παράξενος, αλλά κάτι τέτοιες προχειρότητες δεν τις αντέχω με τίποτα. Να ξεστραβωθούν να το διορθώσουν και μετά θα τους τιμήσω, μέχρι τότε bye-bye Tridea! Άκου "Primium"!!!

 

Με βάση όλα όσα έχω διαβάσει και έχουμε συζητήσει εδώ στο forum, εχω καταλήξει σε δύο θήκες, στη Manna και στη Zenus Masstige Color Point (σε καφέ σοκολατί).

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε ilpara, ήσουν κατατοπιστικότατος! Είναι πολύ δελεαστική η Manna...

 

Να πω κάτι και για την θήκη Tridea. Πολύ όμορφη και μαζεμένη σε μέγεθος, αλλά με χάλασε κάτι που αν σας το πω θα με πείτε παράξενο...

 

Στο πίσω μέρος της Tridea έχει ένα λογότυπο που γράφει τη φράση "Primium Quality". Δεν ξέρω ποιοι τη σχεδίασαν και τι γλώσσα μιλάνε, αλλά αναρωτιέμαι, δεν ρώτησαν κάποιον να τους πει ότι έχουν κάνει ορθογραφικό λάθος και η σωστή λέξη ειναι "Premium" και όχι "Primium"; Αν είναι δυνατόν! Ας μου έλεγαν εμένα να τους το ελέγξω τσάμπα. Hell, ας έκαναν ένα spell-checking στο Word! Εδώ εγώ προσέχω να μην κάνω λάθη ακόμα και στα posts του myPhone και οι άλλοι πάνε και μου βάζουν ανορθόγραφες λέξεις φάτσα κάρτα πάνω στο σώμα της θήκης;

 

Το ξέρω, είμαι παράξενος, αλλά κάτι τέτοιες προχειρότητες δεν τις αντέχω με τίποτα. Να ξεστραβωθούν να το διορθώσουν και μετά θα τους τιμήσω, μέχρι τότε bye-bye Tridea! Άκου "Primium"!!!

 

Με βάση όλα όσα έχω διαβάσει και έχουμε συζητήσει εδώ στο forum, εχω καταλήξει σε δύο θήκες, στη Manna και στη Zenus Masstige Color Point.

Kωστα δεν το ειχα προσεξει αυτο και με χαλασε απιστευτα και μενα καθως εχω θεμα με την ορθογραφια των λεξεων (αλλος ενας παραξενος). :blink:

Και μονο για αυτο αναθεωρω :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις. Οι δύο πρώτες είναι πιο γρήγορες (Class 10) σε σχέση με την τριτη (Class 6). Και με τις τρεις πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις. Οι δύο πρώτες είναι πιο γρήγορες (Class 10) σε σχέση με την τριτη (Class 6). Και με τις τρεις πάντως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αν σου πω ότι δεν είχα προσέξει ότι η τρίτη είναι class 6... Anyway,ευχαριστώ Κώστα!

 

Offtopic: Tragic αυτό με το Primium!!! LOL

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...